PDA

نسخه کامل مشاهده نسخه کامل : با این لب تاپ چکار کنم؟

kvhsade
02-04-2014, 13:52
سلام دوستان
مدتی است با یک لب تاپ مدل hp pavilion dv5 کار میکنم که الان دچار چند مشکل هست -فن صدا داره و خیلی آزار دهنده است -بعضی وقتها خود به خود وسط کار خاموش میشه-دی ود دی درایو آن دی وی دی حجیم را نمیخونه و الان که میخام نرم افزار متلب را نصب کنم نصب نمیشه -وقتی مانیتور را میندم و باز میکنم رنگ تصویر مانیتور به رنگ آبی فیروزه ای است که بعد از چند دقیقه که کار میکنه به رنگ عادی برمیگرده-همه این مشکلات باعث شده به فکر خرید یک سیستم رومیزی باشم اصلا اگر بخایم مقایسه ای در مورد لب تاپ و سیستم رومیزی برای کار های طولانی مدت داشته باشیم آیا سیستم بهتر نیست؟
نظر شما دوستان چیه؟ میشه این لپ تاپ را تعمیر اساسی کرد که دوباره به این وضع نیافته

MOHAMMAD_ASEMOONI
04-04-2014, 09:32
سلام .
باز کردن و سرویس این لپ تاپ خیلی آسونه .
بنده تا حالا چند بار بازش کردم و گردگیریش کردن با برس نرم جاروبرقی و برای تمیز کردن پره های فن هم از گوش پاک کن و برس نرم جاروبرقی برای کشیدن گرد و غبارها استفاده کردم .
توی گوگل بنویسین HOW TO TAKE APART HP DV5 .
[ برای مشاهده لینک ، لطفا با نام کاربری خود وارد شوید یا ثبت نام کنید ]
توی سایت یوتیوب چند تا کلیپ عالی هست .

اگر میخواین فقط کاوری که دکمه پاور روشه رو باز کنین باید 3 پیچ زیر باتری رو باز کنین و دو پیچ گوشه های بالا ( کنار سوکت آداپتور و مقابلش )

بعدش کاور رو از وسط میکشین بالا با ناخنهاتون . راحت در میاد .

حالا میتونین روشنش کنین و سیمهای سوکت صفحه که سمت چپ هست رو کمی فشار بدین و تکون بدین . اگر قطعی داشته باشه تصویر تغییر میکنه .
سیمهای نواری دکمه ی پاور و دکمه های لمسی هم با کشیدن از جاش در میاد .
برای جا زدنش هم باید با مینی انبردست پلاستیک سر سیم رو بگیرین و بزنینش تا تا چفت بشه .
بعدش سوکت اصلی صفحه در سمت چپ مشخصه که باید خیلی احتیاط کنین که مستقیم در بیارینش و جا بزنینش چون خاریهای توش خیلی ظریفه .
یکیش کج بشه تصویر صفحه یا نقطه نقطه میشه یا نصف صفحه پر رنگ یا تیره میشه و مشکلات دیگه که بستگی به این داره که کدوم خاری کج یا شکسته باشه .
برای درآوردن کیبورد هم فقط 3 پیچ بالاش داره باز میکنین بعدش کیبورد رو هل میدین به سمت صفحه تا قفل زیرش آزاد بشه و در بیاد .
سیمش هم مثل سیم همون کاور هست اما اول باید لبه ی سیاه رنگ سوکتی که سیم بهش وصله رو مثل کاپوت ماشین بزنین بالا تا سیم آزاد بشه .
جا زدنش هم برعکس باز کردنش هست .
بعدش پیچهای زیر رو کامل باز میکنین و هارد و رام و wifi modules
[ برای مشاهده لینک ، لطفا با نام کاربری خود وارد شوید یا ثبت نام کنید ]

پیچها زیاده
باید قبلش با موبایل از همه چیز فیلم و عکس بگیرین تا یادتون نره
بعدش از حفظ میشین و چشم بسته بازش میکنین
باید روی یک سطح صاف تمام پیچها رو به همون ترتیب بچینین تا بعدش هر پیچی جای خودش نصب بشه چون کوتاه و بلند داره .
بعدش قطعه زیری راحت جدا میشه و میشه فن رو تمیز کرد و مادر بورد رو بعد از باز کردن پیچهاش درآورد
صفحه هم فقط سه پیچ هر طرف داره و راحت جدا میشه .
باید از طرز نصب سیمهاش عکس واضح بگیرین وگرنه موقع نصبش دچار مشکل میشن .
خلاصه ظرف ده دقیقه میشه قطعه قطعه اش کرد .
کلیپهای یوتیوب خیلی خوب آموزش داده .
بعدش میتونین بفهمین چرا فن صدا میده .
یا موتورش مشکل داره یا پره اش به بدنه میگیره یا به خاطر کثیفی صدا میده .
بهتره روی مدارها دست نکشین چون ممکنه الکتریسیته ی ساکن باعث سوختن قطعات حساس بشه .
برای جا زدن سیمهای نواری فقط باید اون قسمت پلاستیکی سرش رو بگیرین و جا بزنین وگرنه یا درست نصب نمیشه یا آسیب میبینه .