PDA

نسخه کامل مشاهده نسخه کامل : صدای نویز در تلویزیون پلاسما

matador
02-04-2014, 09:38
سلام دوستان

من اخیرا تلویزیون 43 اینچ پلاسما سامسونگ مدل F4850 یا همون (F4500) رو خریدم ؛ صدای ویز ویز نویز از پشت تلویزیون واقعا رو اعصابمه ، یه جا خوندم که TV ها پلاسما صدای نوز میدن .

حالا سوال من از شما دوستان اینه که :

آیا این صدا نویز طبیعیه ؟ واقعا TV ها پلاسما صدا نویز میدن ؟
میشه کاری کرد که این صدا کم شه ؟

یا هر راهنمایی به ذهنتون میرسه بفرمایید ، کلی پول بابت TV دادم از بس صدا نویز میده اعصابم خورد میشه سریع خاموشش میکنم .

ممنون

matinpour
02-04-2014, 10:30
سلام دوستان

من اخیرا تلویزیون 43 اینچ پلاسما سامسونگ مدل F4850 یا همون (F4500) رو خریدم ؛ صدای ویز ویز نویز از پشت تلویزیون واقعا رو اعصابمه ، یه جا خوندم که TV ها پلاسما صدای نوز میدن .

حالا سوال من از شما دوستان اینه که :

آیا این صدا نویز طبیعیه ؟ واقعا TV ها پلاسما صدا نویز میدن ؟
میشه کاری کرد که این صدا کم شه ؟

یا هر راهنمایی به ذهنتون میرسه بفرمایید ، کلی پول بابت TV دادم از بس صدا نویز میده اعصابم خورد میشه سریع خاموشش میکنم .

ممنون
دوست عزیز
انبساط و انقباض از پوشش بيرونیTVممکن است باعث ايجاد سر و صدا شود .اين يک نقص محصول را نشان نمی دهد.تلويزيون امن برای
استفاده است.
تلويزيون سر و صدا وز وز دارد
اگر تلويزيون تان از مدارهای با سرعت بالا و سطوح بالای برق بهره میبرد آن را تعويض کنید، و بسته به سطح روشنايی که استفاده می شود ممکن است کمی پر سر و صدا تر از يک تلويزيون معمولی به نظر برسد. برخی از سر و صدا در آينده از تلويزيون نرمال در نظر گرفته می شود

و نکته آخر اینکه تلویزیونتان را اگر روی دیوار نصب کرده اید سعی کنید روی یونولیتهای صدا گیر استفاده کنید و اگر روی میز و روی پایه نصب است سعی کنید فاصله آن با دیوار زیاد باشد و یا از انعکاس صدا با دیوار جلو گیری کنید یعنی از شانه تخم مرغ رنگی به عنوان دکور در پشت تلویزیون روی دیوار نصب کنید ولی سعی نکنید به خود قاب تلویزیون چیزی نصب کنید که باعث گرم شدن شدید آن و صدمه به تلویزیون خواهید شد.

matador
02-04-2014, 10:50
دوست عزیز
انبساط و انقباض از پوشش بيرونیTVممکن است باعث ايجاد سر و صدا شود .اين يک نقص محصول را نشان نمی دهد.تلويزيون امن برای
استفاده است.
تلويزيون سر و صدا وز وز دارد
اگر تلويزيون تان از مدارهای با سرعت بالا و سطوح بالای برق بهره میبرد آن را تعويض کنید، و بسته به سطح روشنايی که استفاده می شود ممکن است کمی پر سر و صدا تر از يک تلويزيون معمولی به نظر برسد. برخی از سر و صدا در آينده از تلويزيون نرمال در نظر گرفته می شود

و نکته آخر اینکه تلویزیونتان را اگر روی دیوار نصب کرده اید سعی کنید روی یونولیتهای صدا گیر استفاده کنید و اگر روی میز و روی پایه نصب است سعی کنید فاصله آن با دیوار زیاد باشد و یا از انعکاس صدا با دیوار جلو گیری کنید یعنی از شانه تخم مرغ رنگی به عنوان دکور در پشت تلویزیون روی دیوار نصب کنید ولی سعی نکنید به خود قاب تلویزیون چیزی نصب کنید که باعث گرم شدن شدید آن و صدمه به تلویزیون خواهید شد.

ممنونم از جواب شما

جناب متین پور متوجه این قسمت از پاسخ شما نشدم " مدارهای با سرعت بالا و سطوح بالای برق " چی رو باید تعویض کنم ؟

البته این وز وز از انبساط و انقباض از پوشش بيرونیTV نیست ؛ صدا نویز دائمی از پشت تی وی است که حداقل برای من واقعا آزار دهندست و حتی به فکر تعویض پلاسما با ال ای دی افتادم

تی وی روی دیوار نصب نیست ، روی میز تلویزیون قرار داره و فاصله جانبی تا دیوارها رو هم رعایت کردم

در کاتالوگ نوشته صدا نویز به دلیل شارژرهای برقی است که جهت ایجاد تصویر کاربرد داره ولی این صدا وز وز کاری کرده که اصلا من تی وی نبینم !!

به نظر شما خدمات پس از فروش سامسونگ میتونه کمکی جهت کاهش صدا نویز بکنه ؟؟

matinpour
02-04-2014, 12:04
ممنونم از جواب شما

جناب متین پور متوجه این قسمت از پاسخ شما نشدم " مدارهای با سرعت بالا و سطوح بالای برق " چی رو باید تعویض کنم ؟

البته این وز وز از انبساط و انقباض از پوشش بيرونیTV نیست ؛ صدا نویز دائمی از پشت تی وی است که حداقل برای من واقعا آزار دهندست و حتی به فکر تعویض پلاسما با ال ای دی افتادم

تی وی روی دیوار نصب نیست ، روی میز تلویزیون قرار داره و فاصله جانبی تا دیوارها رو هم رعایت کردم

در کاتالوگ نوشته صدا نویز به دلیل شارژرهای برقی است که جهت ایجاد تصویر کاربرد داره ولی این صدا وز وز کاری کرده که اصلا من تی وی نبینم !!

به نظر شما خدمات پس از فروش سامسونگ میتونه کمکی جهت کاهش صدا نویز بکنه ؟؟

دوست عزیز

مدارهای با سرعت بالا و سطوح بالای برق یعنی اگر شما در محلی که تلویزیون را استفاده می کنید از سیستمهای برقی ولتاژ بالا و مدارهای مرتبط با آن را استفاده می کنید
و در ضمن آن صدا همانطور که توضییح داده شده طبیعی است و خدمات پس از فروش سامسونگ هم فکر نکنم کاری در این زمینه انجام دهد.

behzad habib
02-04-2014, 19:43
matador گرامی صدای نویز از پشت تلویزیون پلاسماتون به خاطر فن های تعبیه شده برای انتقال گرما هست و بیشتر در سکوت کامل قابل درک هست و اگر فاصله ی تماشاتون مناسب باشه و صدای محتوا هم در حال پخش باشه عملا نباید صدای وز وز شنیده بشه مگر اینکه فن ها دچار مشکلی شده باشند.
یک تستی انجام دهید:
میزان کنتراست و روشنایی رو پایین بیارید و چند ساعتی تماشا کنید اگر این صدا وجود داشت مطمئنا مربوط به فن ها هست.

tak2750
02-04-2014, 19:55
سلام
منم میخاستم این مدل رو بخرم.
به نظر شما ارزش خرید داره؟
ایا بعد از چند ساعت مشاهده تصویر ارم کانال ها اون گوشه تلوزیون باقی نم یمونه؟
اگه پلاسما فن داشته باشه فکر کنم باید در باره خریدش دوباره فکر کنم.

matinpour
02-04-2014, 20:13
سلام

دوست عزیز
در صورتی که پلاسما خریدید حتما این تایپیک را مطالعه کنید
[ برای مشاهده لینک ، لطفا با نام کاربری خود وارد شوید یا ثبت نام کنید ]

tak2750
02-04-2014, 21:12
دوست عزیز
در صورتی که پلاسما خریدید حتما این تایپیک را مطالعه کنید

ممنونم
اخه منم میخاستم دقیقا همین مدلی رو بخرم که این دوستمون خریده.واسه همین میخاستم بیشتر باهاش اشنا بشم

matador
02-04-2014, 21:31
سلام

دوست عزیز تلویزیون خیلی خوبیه . کیفیت تصویرش عالیه و با توجه به پولی که میدین کیفیت تصویر خیلی خوبی رو از تی وی میگیرین که اگه بخواین همین کیفیت رو در ال ای دی داشته باشین باید 2 برابر پول بدین . فقط مسله صدا نویز هست که در سکوت قابل حس است . البته شاید من زیاد دقت میکنم

matador
02-04-2014, 21:34
matador گرامی صدای نویز از پشت تلویزیون پلاسماتون به خاطر فن های تعبیه شده برای انتقال گرما هست و بیشتر در سکوت کامل قابل درک هست و اگر فاصله ی تماشاتون مناسب باشه و صدای محتوا هم در حال پخش باشه عملا نباید صدای وز وز شنیده بشه مگر اینکه فن ها دچار مشکلی شده باشند.
یک تستی انجام دهید:
میزان کنتراست و روشنایی رو پایین بیارید و چند ساعتی تماشا کنید اگر این صدا وجود داشت مطمئنا مربوط به فن ها هست.

ممنونم از جواب شما . وقتی که تصویر روشن هست صدا نویز بیشتره . فکر کنم باید با فاصله بیشتری از تی وی بنشینم که کمتر صدا نویز رو حس کنم

tak2750
03-04-2014, 11:32
ممنونم از جواب شما . وقتی که تصویر روشن هست صدا نویز بیشتره . فکر کنم باید با فاصله بیشتری از تی وی بنشینم که کمتر صدا نویز رو حس کنم

تا حالا شده سه چهار ساعت پشت سرهم مثلا کانال سه رو نگاه کنید یا جایی که یه تصویر ثابت داره؟
بعدش اون ارم کانال سه روی تصویر باقی نمونده؟

matinpour
03-04-2014, 11:48
تا حالا شده سه چهار ساعت پشت سرهم مثلا کانال سه رو نگاه کنید یا جایی که یه تصویر ثابت داره؟
بعدش اون ارم کانال سه روی تصویر باقی نمونده؟

دوست عزیز
برای رفع این مشگل از مطلب زیر استفاده کنید
حفاظت از سوختگی صفحه نمایش
صفحه منو--> سیستم-->حفاظت از سوختگی صفحه نمایش
این قابلیت تنها برای تلویزیون های PDP در دسترس است. به منظور کاهش احتمال سوختگی روی صفحه نمایش، تلویزیون با استفاده از شیفت روی صفحه نمایش جلوی پیکسل سوزاندن را با این فن آوری پیشگیری می کند. پیکسل شیفت حرکت می دهد تصویر راکمی بر روی صفحه نمایش برای جلوگیری از بیش از حد ثابت ماندن تصویر با استفاده از برخی از عناصر و تحت استفاده از دیگرآیتمها . پیکسل تنظیم زمان از SHIFT اجازه می دهد تا کاربران برنامه زمانی بین حرکات تصویر، را در دقیقه داشته باشند.
تلویزیون همچنین دارای صفحه نمایش اضافی زیر سوختگی عملکردهای حفاظتی است:
● ● شیفت پیکسل
● ● حفاظت خودکار زمان
● ● پیمایش
● ● جانبی خاکستری
پیکسل شیفت
صفحه منو-->سیستم--> حفاظت سوختگی صفحه نمایش --> شیفت پیکسل
Screen Menu > System > Screen Burn Protection > Pixel Shift
مجموعه ای از تلویزیون به کمی تغییر پیکسل در صفحه نمایش PDP در یک جهت افقی یا عمودی به حداقل رساندن سوختگی در پس تصاویر. مقدار تغییر پیکسل ممکن است بسته به اندازه مانیتور و حالت متفاوت باشد. که در صفحه نمایش در حالت مناسب در دسترس نیست .
تنظیمات:
● ● افقی: تنظیمات موجود: 0 - 4 (پیکسل)، تنظیمات بهینه برای تلویزیون / AV / HDMI / کامپوننت: 4
● ● عمودی: تنظیمات موجود: 0 - 4 (پیکسل)، تنظیمات بهینه برای تلویزیون / AV / HDMI / کامپوننت: 4
● ● زمان (دقیقه): 1 - 4 دقیقه، تنظیمات بهینه برای تلویزیون / AV / HDMI / کامپوننت: 4 دقیقه
حفاظت خودکار زمان
صفحه نمایش منوی سیستم--> حفاظت سوختگی صفحه نمایش -->حفاظت خودکار زمان
Screen Menu > System > Screen Burn Protection > Auto
اگر صفحه نمایش یک تصویر ثابت را برای یک دوره معینی از زمان نمایش دهد، محافظ روی صفحه نمایش تلویزیون فعال ازتشکیل شبح سوختگی در تصاویر جلوگیری می کند.
پیمایش
صفحه منو-->سیستم-->حفاظت از سوختگی صفحه نمایش -->پیمایش
Screen Menu > System > Screen Burn Protection > Scrolling
این پس از تصاویر بر روی صفحه نمایش با روشن تمام پیکسل در PDP با توجه به یک مجموعه الگو حذف می شود. با استفاده از این زمانی که پس از تصویر یا نماد بر روی صفحه نمایش وجود داشته، به ویژه هنگامی که یک تصویر هنوز بر روی صفحه نمایش برای یک مدت طولانی نمایش داده می شد. عملکرد حذف پس از تصویر برای حدود 1 ساعت اجرا می شود تا به طور موثر پس از تصاویر اثر آن حذف شود. اگر پس از تصویر اولین بار، برداشته نشود، روند را تکرار کنید. هر برای توقف روند هر دکمه که میخواهید فشار دهید
جانبی خاکستری
صفحه منو-->سیستم-->حفاظت از سوختگی صفحه نمایش --> جانبی خاکستری
Screen Menu > System > Screen Burn Protection > Side Grey
این اجازه می دهد تا رنگ برای ستون های فرعی تلویزیون را انتخاب کنید. و نشان می دهد زمانی که اندازه صفحه نمایش به 04:03 تنظیم است. رنگ پیش فرض خاکستری است

و از مطلب این تایپیک هم استفاده کنید