PDA

نسخه کامل مشاهده نسخه کامل : زبان برنامه نویسی مناسب جهت کار با مدیریت محتوا

msh4030
01-04-2014, 20:28
با عرض سلام و وقت بخیر خدمت دوستان

پروژه ی دانشگاهی ای دارم که قراره برای یه موسسه آموزشی ، سایتی رو با استفاده از یک مدیریت محتوا بسازم و گسترش بدم .
این نکته رو هم عرض کنم که در زمینه طراحی وب تجربه کمی دارم و تا حدودی میشه گفت مبتدی هستم . فقط آشنایی کمی با دستورات html دارم
سوال من اینه که :

1- از چه سیستم مدیریت محتوایی استفاده کنم برام مناسب تره؟

2- دنبال یاد گرفتن چه زبان برنامه نویسی ای باشم ؟ ( php یا asp.net ) ... چون شنیدم سیستم های مدیریت محتوا خودشون با php نوشته شدن . می خوام ببینم این امکان هست که با asp.net روشون کار کرد؟

ببخشید اگه سوالام یه کم ابتداییه ولی ممنون میشم راهنماییم کنید.

behnamy01
01-04-2014, 21:09
سلام. به نظر من بهترین سیستم مدیریت محتوای عمومی " وردپرس " هستش. روی وردپرس مانور بدید و یاد بگیرید. واسه سوال دومتون هم واسه طراحی قالب و بقیه کارای سایت و در کل ورود به این کار باید html,css php رو یاد داشته باشید. موفق باشید

msh4030
02-04-2014, 00:36
ممنون دوست عزیز

1- با Asp.net نمیشه رو وردپرس کار کرد ؟؟ ( تاکید می کنم مبتدیم ، وگرنه نمی پرسیدم :n02: )

2-اگه از الان شروع کنم چقدر طول میکشه بتونم css , php رو یاد بگیرم ؟

3- کلاس های عملی بهتر جواب میده برای یادگیری یا از تو اینترنت و جزوه و ایبوک هم می تونم کارمو پیش ببرم ؟
ممنون

behnamy01
02-04-2014, 00:48
1. نه Asp برنامه نویسی سمت سرور ویندوزه تا اونجایی که من میدونم. 2. CSS که کاری نداره، مربوط میشه به کارهای بصری و جلوه دادن به قالب سایت اینا که مکمل html هستش و باید وقت طراحی قالب هردو رو یاد بگیرید که این بین اگه jquery اینا هم یاد بگیرید بهتره. میتونید یک ماهه یاد بگیرید اینها رو ولی قالبی که طراحی میکینید اول کلی ایراد خواهد داشت و باید حداقل چند ماه دیگه یه 10 تا سایت طراحی کنید تا قالب استاندارد و ولید طراحی کنید تا در کنار زیبایی بهینه هم باشه. در مورد php هم کار سخت تره و یکی از سخت ترین زبان های برنامه نویسی واسه شروعه ولی باید یاد بگیرید دیگه، لازمه 3. عملی بهتره ولی باید پول هم بدید دیگه :دی ولی خب زودتر یاد میگیرید ولی اگه وقت دارید میتونید مثل من کم کم خودتون با سرچ توی نت ید بگیرید، فیلم آموزشی هم الان زیاد شده که خیلی خوبه. مثلا الان سرچ کن فیلم آموزشی فارسی طراحی قالب وردپرس

kian98
02-04-2014, 15:04
سلام

1- با Asp.net نمیشه رو وردپرس کار کرد ؟؟ ( تاکید می کنم مبتدیم ، وگرنه نمی پرسیدم :n02: )

با asp.net نمیشه روی وردپرس کار کرد چون خود وردپرس با php ساخته شده و نمیشه روی php از asp.net استفاده کرد.

3- کلاس های عملی بهتر جواب میده برای یادگیری یا از تو اینترنت و جزوه و ایبوک هم می تونم کارمو پیش ببرم ؟

برای یادگیری php فقط و فقط باید عملی یادبگیرید و برای css هم عملی و هم از طریق اینترنت. ( php رو هم میشه از طریق کتاب و اینترنت یاد گرفت ولی زبانی نیست به همین آسونی ها باشه و نیاز به توضیح کامل داره)

2-اگه از الان شروع کنم چقدر طول میکشه بتونم css , php رو یاد بگیرم ؟

یادگیری html بسیار آسونه و شما در حدود یک ماه یاد میگیرید ولی برای یادگیری css بیش از 3 ماه.
اگه بخواید PHP رو یاد بگیرید به طور مبتدی حدود 2 ماه و به طور حرفه ای حدود 2 سال.

سایر زبان ها مثل جاوا اسکریپت و جی کوئری کاربردی هستند و لزومی به یادگیریشون نیست.

زبان برنامه نویسی مناسب جهت کار با مدیریت محتوا

برای ساخت سیستم مدیریت محتوا شما باید از زبان های سمت سرور مثل:

ASP.NET
ASP
PHP
PERL
و ...
استفاده کنید در ضمن یکی دیگر از لازمه های ساخت سیستم مدیریت محتوا یادگیری زبان MYSQL (زبان پایگاه داده ها) هست.

1- از چه سیستم مدیریت محتوایی استفاده کنم برام مناسب تره؟

وردپرس بهتر هست چون هم کارباهاش بسیار آسونه و هم افزونه و قالب زیادی داره و هم برای موتورهای جستجو بهینه سازی شده است و .../
جوملا هم خوب هست ولی کارباهاش سخته و افزونه و قالب زیادی نداره و .../

سیستم های مدیریت محتوای زیادی وجود دارند که بهترین هاشون در حال حاضر دوتای بالایی هستند.

2- دنبال یاد گرفتن چه زبان برنامه نویسی ای باشم ؟ ( php یا asp.net ) ... چون شنیدم سیستم های مدیریت محتوا خودشون با php نوشته شدن . می خوام ببینم این امکان هست که با asp.net روشون کار کرد؟

معروفترین زبان برنامه نویسی برای ساخت سیستم های مدیریت محتوا زبان PHP هست ولی ASP.NET هم مزیت های خودش رو داره مثل :

قابلیت مخلوط کردن زبان هایی مانند C# و C در این زبان/
یادگیری آسان
قدرت بالا

ولی PHP برای کار مبتدی یکم سخته اما در عوض زبان قدرت مندی هست.

کلا برای یادگیری اولیه زبان ASP.NET هست.
اما اگه بخواید به صورت حرفه ای کار کنید زبان PHP.