PDA

نسخه کامل مشاهده نسخه کامل : Wall-E (High Poly) T_T

kamron_devil
01-04-2014, 18:12
به نام خدا

سلام بر همه دوستان گلم
خوبید؟
سال نوی همه شما مبارک:n16:
انشالا که سال خیلی خیلی خوبی داشته باشید

من بعد از مدت ها گفتم یک کاری آپ کنم که شما دوستان ببینید و اگر خوشتون اومد نظر بدید

من تابستون پارسال انیمیشن والی رو دیدم و بعد تصمیم گرفتم بسازمش.فکر میکردم کار ساده ای باشه ( البته منظورم با جزئیات بالا مثل خود پیکسار )
بعد 45 عکس از این انیمیشن تهیه کردم که بخش های مختلف و جزئیات رو بتونم راحت ببینم و از روش مدل کنم چون بلو پرینت که نداشتم

در نگاه اول والی خیلی چیز ساده شاید به نظر بیاد ولی جزئیاتش واقعا بالاست. منم خلاصه بعد از کلی زخمت سعی کردم تمام جزئیات رو بسازم که واقعا مشکل بود. به نظر خودم بیشتر از 95% جزئیات رو درآوردم که شما در وایر فریم خواهید دید

بعد که مدلینگش تمام شد. بد بختی شروع شد :n19:

آنرپ کردنش کار حضرت فیل بود. من مپ آنرپش که سایز اصلیش 8192 x 8192 هستش رو براتون اینجا آپ کردم شما اگر یک کار ساده هم آنرپ کنی مثلا یک آدم رو 7 8 تیکه میشه ولی مپ من رو ببین چند تاست.

برای اینکه یادم نره کدوم قسمت کجاست روی کاغذ کشیدم خودم ( یعنی یک صفحه آنرپ روی کاغذ برای خودم درست کردم ) تازه بعد از اینکه شاید 2 هفته کامل یا کمتر بیشتر زمان برد و همه بخش ها آنرپ شدن. بد بختی بزرگ تر شروع شد

اینکه همه این تیکه ها رو بخوای پک کنی و خروجی بگیری. خوب اگر تیکه ها 8 9 تا باشه. گزینه پک خودکار رو میزنی و این همه مپ به نظرتون شدنی هستش؟ من با رم 4 گیگ دستی خودم همه این مپ ها رو کنار هم گزاشتم
با FPS کمتر از 1 یعنی وقتی یک تیکه رو تکون میدادم 2 3 ثانیه حداقل طول میکشید تکون بخوره.:n27:
البته اواخر کار که تقریبا داشتم تکسچر ها رو قرار میدادم روی انرپها یک رم 8 گیگ خریدم.

حالا بعد از کلی زمان و روز این کار رو کردم. رفتم سراغ ساختن تکسچراش.اونم کلی زمان برد .لایه های تو فتوشاپ فکر کنم 500 600 تا کم و بیش شد. سعی کردم تکسچرهاش شبیه والی واقعی باشه.
مشکل بعدی دوباره شروع شد. وقتی میخواستم فایل تکسچر ها رو لود کنم یا سیو کنم که تست کنم ببینیم خوبه یا نه حداقل 3 دقیقه الی 4 دقیقه میکشید
حالا شما فرض کنید من هی تکسچر مثلا برای قسمت بدنه قرار بدم. بعد بیام سیو کنم. بعد برم مکس. تست بگیرم. ببینم خوبه یا نه. بعد اونم 1 دقیقه رندر کنه. ا بد بود. دوباره از اول. بعد حالا بیا زنگ زدگی ها و بقیه جزئیات تکسچر رو درست کن و رندر تست بگیر.....
خلاصه.

این بزرگترین و بیچار کننده ترین کاری هستش که تاحالا درست کردم. و خدائیش خیلی خیلی خیلی زحمت روش کشیدم. حالا من اینارو میگم. شما میگید شلوغش میکنه ولش شما مپ آنرپ من رو ببینید و اگر بازم قانع نشدید خودتون امتحان کنید و یک والی با همین جزئیات بسازید.اون وقت میفهمید چرا این کار حدود 2 ماه کمتر بیشتر زمان برده. آخه من روزی چند ساعت روش کار میکردم
:n25:

می خواستم محیط هم بسازم ولی فعلا قصدش رو ندارم . خیلی اذیت شدم سر ساخت همین رباط احمق :n20:

برنامه های استفاده شده
3ds max + v-ray + photoshop

امیدوارم از این کار خوشتون بیاد.
اینم قیافه من بعد از این کار
:n19:

Direct links:
[ برای مشاهده لینک ، لطفا با نام کاربری خود وارد شوید یا ثبت نام کنید ]

Wireframe Direct links:

Uw Map Direct Links:

[ برای مشاهده لینک ، لطفا با نام کاربری خود وارد شوید یا ثبت نام کنید ] ([ برای مشاهده لینک ، لطفا با نام کاربری خود وارد شوید یا ثبت نام کنید ])

[ برای مشاهده لینک ، لطفا با نام کاربری خود وارد شوید یا ثبت نام کنید ] ([ برای مشاهده لینک ، لطفا با نام کاربری خود وارد شوید یا ثبت نام کنید ])

M0hsen3D
01-04-2014, 22:49
سلام ,
خیلی خوب شده واقعا خسته نباشی
متریال قسمت فلزی دستش اما احساس میکنم یکم غیر طبیعی شده درسته؟ :n13:

اما جدا ادم نگا میکنه فک میکنه هیچ کار خاصی نداره ها؟! :دی

Lord-Voldemort
01-04-2014, 23:59
بهـ بهـ
سلامـ
بعد از کار دوستمون که در مورد گسترش بندر بود یه کار جدید و فوق العاده زیبا دیدیم :n16:
مدلینگ کار که فوق العادست و بحثی نمی کنیم یعنی بحثی ندارم که بکنم :n02:
استدیو هم نور خوبی داره و همینطور رنگ خوبی ، گرمه به این کار میاد ، فقط به نظر من اگه یه نور از پشت دوربین میتابید به کار تا جلوش رو روشن تر بکنه خیلی خیلی بهتر بود البته تیک رفلکت و اسپکتش رو باید برداری چون این نور فقط کنتراست نوری رو درست می کنه .
توی بحث تکسچرینگ ، بدنه رو خیلی عالی تکسچر ساختی ، آفرین بسی خوشم اومد .
یه چیزی که جلب توجه میکینه مقدار بامپ هست یعنی قدرت بامپ زیاده ، همه جا:n06:
فلز دستش به قول دوستمون اصلا خوب نشده ، یه آلومینوم ساده میدادی جالبناکتر میشد :n05:
تکسچرینگ چرخ و چشماش عالیه ، بازم قدرت زیادی بامپ اینجاها به چشم میاد.
کلا عالیه:n12::n12:
-
ولی من نفهمیدم قضیه این آنرپ ، واسه چی همش رو یکی آبجکت کردی ؟ و همش رو یک جا آنرپ کردی ؟ خب جدا جدا آنرپ می کردی خیلی هم راحت بودی و راحت می تونستی کار کنی
-
یه سوال چرخ رو چجوری درست کردی ؟؟؟

smspersia
02-04-2014, 08:49
سلام
خیلی عالیه - به نظرم هیچ نقصی نداره
فقط به نظرم بدنش کهنه تر از بقیه قسمتاش هست ؟؟

در کل حرف نداره موفق باشی

alittlequestion11
02-04-2014, 11:45
درود

واقعا عالی شده. آفرین

فقط چندتا نکته به ذهنم میرسه، برای اینکه اگه یه موقع خواستی رندر بهتری بگیری:
زنجیر چرخش یه کمی نامتناسب هست (ضخیم هست و اون دونه دونه زنجیراش (؟) کو چیک هستند (عرضشون))
یه کمی متریال استیل دستش جای کار داره
به نظر میاد آنرپ به اصطلاح مچ دستش درست نیست
دستش نسبت به مدل اصلی کوچولو شده
یه hdri باید براش بزاری تا رفلکس هاش (چشم و ...) طبیعی و کثیف تر به نظر بیاد.

ولی بازم میگم خیلی عالی شده.

ehsan_wwe
02-04-2014, 21:09
سلام
مدلت قشنگ شده
ولی uv ییت اصلا از نظر من مناسب نیست

قشنگ تر میشد اگه mesh های شبیه هم رو رو یک یو وی مینداختی و برای lightmap یه set جدید uv ست میکردی

مدلت تغریبا 30% پلیگان اظافی داره که uv رو برات سخت میکنه
من یه خوردشو برات مشخص کردم تو عکس زیر

kamron_devil
03-04-2014, 18:14
سلام ,
خیلی خوب شده واقعا خسته نباشی
متریال قسمت فلزی دستش اما احساس میکنم یکم غیر طبیعی شده درسته؟ :n13:

اما جدا ادم نگا میکنه فک میکنه هیچ کار خاصی نداره ها؟! [ برای مشاهده لینک ، لطفا با نام کاربری خود وارد شوید یا ثبت نام کنید ]

سلام بر دوست خوبم. متریال دست رو من حالت آلومینیم رو امتحان کردم. ولی اینطوری رو خودم بیشتر دوست داشتم. احتمالا به خاطر بامپ زیاده که تو سایت های خارجی هم بعضی ها ایراد گرفتند :) بازم مرسی

بهـ بهـ
سلامـ
بعد از کار دوستمون که در مورد گسترش بندر بود یه کار جدید و فوق العاده زیبا دیدیم :n16:
مدلینگ کار که فوق العادست و بحثی نمی کنیم یعنی بحثی ندارم که بکنم :n02:
استدیو هم نور خوبی داره و همینطور رنگ خوبی ، گرمه به این کار میاد ، فقط به نظر من اگه یه نور از پشت دوربین میتابید به کار تا جلوش رو روشن تر بکنه خیلی خیلی بهتر بود البته تیک رفلکت و اسپکتش رو باید برداری چون این نور فقط کنتراست نوری رو درست می کنه .
توی بحث تکسچرینگ ، بدنه رو خیلی عالی تکسچر ساختی ، آفرین بسی خوشم اومد .
یه چیزی که جلب توجه میکینه مقدار بامپ هست یعنی قدرت بامپ زیاده ، همه جا:n06:
فلز دستش به قول دوستمون اصلا خوب نشده ، یه آلومینوم ساده میدادی جالبناکتر میشد :n05:
تکسچرینگ چرخ و چشماش عالیه ، بازم قدرت زیادی بامپ اینجاها به چشم میاد.
کلا عالیه:n12::n12:
-
ولی من نفهمیدم قضیه این آنرپ ، واسه چی همش رو یکی آبجکت کردی ؟ و همش رو یک جا آنرپ کردی ؟ خب جدا جدا آنرپ می کردی خیلی هم راحت بودی و راحت می تونستی کار کنی
-
یه سوال چرخ رو چجوری درست کردی ؟؟؟

سلام بر دوست خودم. خوبی
مرسی
آره بامپ زیاده شده خارجی ها هم میگفتن. نور هم از جلو هستش ولی اگر زیاد تر میشد حالت سایه ها و رنگ گرم و سرد کار رو از بین میبرد.. استودیوش رو با توجه به آموزش های سایت 3dtotal یاد گرفتم.فلز دست رو بعضی ها ایراد میگرن. یکمیش سلیقه ای هستش.
در مورد چرخ هم من این رو پارسال ساختم ولی فکر کنم اینطوری ساختم
یک مثلا نصفه sphere دست بکن.مثلا 32 قسمت بعد یکمی با scale فشارش بده. بعد یک قسمتیش رو ببر.یعنی 2 تاش. بقیه رو پاک کن . بعد اون تکنیکی که سوراخ رو تو یک مربع مثلا در میارن ( همون که یک شش ضلعی میزاری و با لاین درش میاری بزار ) بعد که روی یک تیکه در آوردی. کپی ازش بگیر. چون محورش هم وسط هستش 15 تا نیاز داری. یعنی با چرخوندن کپی بگیرد. بعد اینطوری اونجاهایی که نیاز داری سوراخ داری. بعد وسط و هم که اکسترود هستش. میمونه اون بخشی که ستون داره. اون رو هم یک پالیگان رو پاک می کنی و اکسترود می کنی. اینا که گفتم میشه قسمت جلویی. بعد ادچ های این دایره رو اکسترود می کنی و حالت چرخ رو در میاری
خودم نفهمیدم چی گفتم.ولی تو فهمیدی فکر کنم.یکمی سخته آخه اینطوری توضیح دادنش . 2 3 بار بخون. میفهمی چی میگم
بازم مرسی :)

سلام
خیلی عالیه - به نظرم هیچ نقصی نداره
فقط به نظرم بدنش کهنه تر از بقیه قسمتاش هست ؟؟

در کل حرف نداره موفق باشی

سلام بر دوست خودم.آره یکمی خواستم یکدست هم نباشه کار.مرسی شما لطف داری

سلام
مدلت قشنگ شده
ولی uv ییت اصلا از نظر من مناسب نیست

قشنگ تر میشد اگه mesh های شبیه هم رو رو یک یو وی مینداختی و برای lightmap یه set جدید uv ست میکردی

مدلت تغریبا 30% پلیگان اظافی داره که uv رو برات سخت میکنه
من یه خوردشو برات مشخص کردم تو عکس زیر

سلام. ناظر جان
اگر یو وی ها رو روی هم مینداختم که این همه بدبختی نمیکشیدم. ولی اون طوری همه کار یکنواخت میشد. یعنی وقتی یو وی های چرخ یکی باشه. اون وقت همه چرها یک تکسچر میگرفت که کار خیلی زشت میشد
دروغ چرا من منظورت رو دقیق نفهمدم. لایت مپ منظورت چیه ؟

در مورد پلاگین اضافی آره ممکنه. البته این اسموت مپ هستش .ولی ممکنه اضافی داشته باشه. من این رو پارسال مدل کردم.
راستی تعداد پالیگان های این کار
before turbosmooth 719.290 polygon
after turbosmooth 22.975.332 Polygon

بازم مرسی

ehsan_wwe
03-04-2014, 22:15
ممنون از پاسختون درسته تکسچر تکرار میشه ولی شما با اضافه کردن لایه دوم uv و اضافه کردن تکسچر decal تکرار تکسچر رو محو میکنید لایه سوم هم اگه بیاید lightmap رو که بگیرید دیگه کار فوق ال عاده میشه
اون خط هایی که کشیدم بود یا نبود edge هاش تاثیری تو نرمی لبه و فرم مدل نداشت منظورم این بود ( فک کنم متوجه شدی ) ولی خیلی عالیه

به نظرم اگه روش بازم کار بشه می تونه کار قابل رقابتی با کارای خارجی single object باشه :n12:

kamron_devil
04-04-2014, 09:22
ممنون از پاسختون درسته تکسچر تکرار میشه ولی شما با اضافه کردن لایه دوم uv و اضافه کردن تکسچر decal تکرار تکسچر رو محو میکنید لایه سوم هم اگه بیاید lightmap رو که بگیرید دیگه کار فوق ال عاده میشه
اون خط هایی که کشیدم بود یا نبود edge هاش تاثیری تو نرمی لبه و فرم مدل نداشت منظورم این بود ( فک کنم متوجه شدی ) ولی خیلی عالیه

به نظرم اگه روش بازم کار بشه می تونه کار قابل رقابتی با کارای خارجی single object باشه :n12:l

مرسی شما لطف داری. نه بابا برای من به شخصه زود بخوام با اونا رقابت کنم. چون من مکس رو همینطوری کار می کنم.(چون حرفه ای به نظر من نیاز به روزی 4 5 ساعت هستش ) مثلا میانگین 1 ساعت تو روز :)

hes25
07-04-2014, 22:25
سلام مد مستر چطوری داداش .... کارت خیلی خوب شده جزییات خیلی خوبی هم داره...اما رندر و متریال دهیش و باید یه دور دیگه از اول بری... توی مکس و نمی دونم اما توی مایا اگه بوداین خوراکش متریال های دوگانه و چندگانه هست، عالی میشه ..! و همچنین فیریک نور (مثل دما و کلوین) و باید روش اجرا کنی حیفه!....در کل خسته نباش یه اثری از خودت بجا گذاشتی نوه هات بعدا می بینن کیف میکنن!!

kamron_devil
08-04-2014, 13:12
سلام مد مستر چطوری داداش .... کارت خیلی خوب شده جزییات خیلی خوبی هم داره...اما رندر و متریال دهیش و باید یه دور دیگه از اول بری... توی مکس و نمی دونم اما توی مایا اگه بوداین خوراکش متریال های دوگانه و چندگانه هست، عالی میشه ..! و همچنین فیریک نور (مثل دما و کلوین) و باید روش اجرا کنی حیفه!....در کل خسته نباش یه اثری از خودت بجا گذاشتی نوه هات بعدا می بینن کیف میکنن!!
سلام بر حس خودم :) خوبی
مرسی والا مکس که این دما کلوین رو نداره.
اجدادم رو یاد کردم تو این کار. لول. فعلا اینقدر این کار اذیتم کرد که اصلا حال ندارم روی بقیه کارهام که نصفه موندن کار کنم :n20:
بازم مرسی