PDA

نسخه کامل مشاهده نسخه کامل : مشکل در کار با نرم افزار XP Mode

Mohsen Mazloomi
30-03-2014, 09:29
با عرض سلام خدمت همگی

من یک مشکل خیلی بزرگ دارم. خیلی وقته دارم با این xp mode کار می کنم و مشکلی ندارم، دلیل استفاده ام هم اینه که نرم افزار حسابداری فروشگاهم قدیمیه و فقط رو ویندوز xp کار می کنه، لپ تاپم هم ویندوزش اورجینال بود و حیفم میومد که اینو پاک کنم و دو تا ویندوز نصب کنم، پس اومدم سراغ این نرم افزار. الان چند روزه که وقتی میخوام xp mode رو اجرا کنم error میده و باز نمیشه. آخرین بکاپ حسابداریم هم روی دسکتاپ xp mode هست. میخوام ببینم راهی هست که به اون فایله دسترسی داشته باشم؟ ممنون میشم راهنماییم کنید که خیلی کارم گیره، اگر نتونم اون فایل رو برگردونم، باید حساب کتاب دو ماه اخیر رو دوباره وارد کنم!

hassanshaikhi
30-03-2014, 10:07
متن ارورش چی هست؟
برنامه virtualbox رو نصب کن بعد یع ماشین مجازی بساز و هاردش رو هارد xpmode انتخاب کن. هارد xpmode احتمالا توی programe files هست اسمش این باید باشه VirtualXPVHD حجمش زیادی نزدیک به 2 گیگ. اگه موقع روشن شدن ارور میداد اون فایل هارد رو توی یه درایو دیگه کپی کن و روش راست کلیک کن تیک read only رو بردار.

توی برنامه vmware workstaion هم میشه فایل هارد رو map کنی
واسه این کار توی vmware بالا گزینه file/ map virtual disk رو بزن بعدش بعدش روی map کلیک کن و browse بزن و فایل هارد xpmode رو انتخاب کن حالت عادی پیداش نمیکنه باید پسورد فایل هارد رو vmdk بزاری مثل VirtualXPVHD.vmdk بعد که انتخابش کردی ok بزنی میاد کنار بقیه درایو هات و می تونی اطلاعاتت رو کپی کنی

Mohsen Mazloomi
30-03-2014, 10:30
این هم متن Error:

Could not enable integration features
You can either try again to enable these features, or continue without these features.

Mohsen Mazloomi
30-03-2014, 10:36
اون فایل هارد رو هم که میگی پیدا کردم، اسمش هست Windows XP Mode base.vhd

hassanshaikhi
30-03-2014, 10:41
اول اینو توی یه درایو دیگه کپی کن بعد روش راست کلیک کنید تیک read only رو بردار بعد با virtualbox میتونی بالا بیاریش یا با vmware هاردو map کنی

Mohsen Mazloomi
30-03-2014, 11:06
حالا این نرم افزار oracle VM VirtualBox Manager رو نصب کردم و هارده رو بهش معرفی کردم، موقعی که start رو میزنم error زیر رو میده:

Failed to open a session for the virtual machine xpmode.

VT-x is being used by another hypervisor. (VERR_VMX_IN_VMX_ROOT_MODE).
VirtualBox can't operate in VMX root mode. Please close all other virtualization programs. (VERR_VMX_IN_VMX_ROOT_MODE).

Result Code:
E_FAIL (0x80004005)

Component:
Console

Interface:
IConsole {8ab7c520-2442-4b66-8d74-4ff1e195d2b6}

Mohsen Mazloomi
30-03-2014, 11:37
این error بالا با یک ری استارت حل شد، الان یک ویندوز برام میاره بالا که دسکتاپش خالیه، هر چی هم می گردم اون فایل بکاپم رو پیدا نمی کنم، چون قبلاً ریخته بودمش تو دسکتاپ XP Mode

hassanshaikhi
30-03-2014, 12:04
شاید توی یه یوزر دیگه هست؟
توی document and setting نگاه کنید ببینید توی پوشه دسکتاپ یوزر دیگه نیست

Mohsen Mazloomi
30-03-2014, 12:09
نه، یوزر دیگه ای نساخته بودم. ضمن این که اومدم search کردم اسم فایل رو، باز هم نیاورد. میشه تو مراحل ساختن ماشین مجازی، اشتباه کرده باشم؟ مثلاً ویندوز یا ورژن رو اشتباهی انتخاب کرده باشم؟ چی باید انتخاب کنم؟ windows XP 32Bit؟ یا این که others؟

hassanshaikhi
30-03-2014, 12:12
برنامه هایی که قبلا نصب کرده بودین توش الان هستند؟ یا ویندوز انگار تازه نصب شده؟

Mohsen Mazloomi
30-03-2014, 12:16
ویندوز انگار تازه نصب شده

hassanshaikhi
30-03-2014, 12:50
مطمئن هستید فایل هارد از توی program files کپی کردید؟
برنامه vmware workstation هم نصب کنید با drive map امتحان کنید

Mohsen Mazloomi
31-03-2014, 09:42
آره، از توی program files کپی کردم، اتفاقاً بعد از نصب virtualbox، آیکونش هم عوض شده و شده مثل virtual box

Mohsen Mazloomi
31-03-2014, 12:19
من نمی تونم با vmware workstation کار کنم، یعنی ماشین مجازی رو میسازم، ولی نمی تونم هاردم رو هارد XP Mode انتخاب کنم

hassanshaikhi
31-03-2014, 12:49
نیاز به ساخت ماشین مجازی نیست توی vmware بالا file / map virtual disk رو بزنید بعد فایل xpmode رو انتخاب کنید. پسوند فایل هارد xpmode رو به vmdk تغییر بدید تا بتونه پیداش کنه

Mohsen Mazloomi
31-03-2014, 17:25
این کار رو هم انجام دادم. هارد رو هم شناخت و محتویاتش رو مثل یک درایو مجازی بهم نشون داد، ولی فایلی که میخوام داخلش نیست. این درایو مجازی هم مثل درایو C همون نرم افزار قبلی هست، چون توی Program Files نرم افزارهایی که تو XP Mode نصب بود رو نشون نمیده :n03::n03::n03:

hassanshaikhi
31-03-2014, 17:27
عجیبه آخه هرچیزی که قبلا نصب کرده باشین توی هاردش ذخیره شده و الان هم باید نشونش بده به جز اینکه از اول دوباره xpmode رو نصب کرده باشین :n15:

Mohsen Mazloomi
31-03-2014, 17:47
نمی دونم والا، واسه خودم هم عجیبه، از نظر منطقی هر چی دو دو تا می کنم می بینم نمیشه که این فایله پیدا نشه، ولی ظاهراً حالا که شده!
یک نکته دیگه، توی آدرس زیر، یک هارد دیگه از XP Mode پیدا کردم، حجمش هم تقریباً دو برابر قبلیه:
C:\Users\Mohsen\AppData\Local\Microsoft\Windows Virtual PC\Virtual Machines

Mohsen Mazloomi
31-03-2014, 17:52
فقط یک چیزی هست، تو هیچ کدوم از نرم افزارهایی که بهم معرفی کردید، نمی تونم واردش کنم، read only هم نیست

Mohsen Mazloomi
31-03-2014, 18:01
یک چیز دیگه هم بگم، اسم فایل هاردی که توی Program Files هست اینه: Windows XP Mode base
ولی این فایل جدیده که پیدام کردم اسمش اینه: Windows XP Mode

hassanshaikhi
31-03-2014, 18:05
احتمالا همین باشد باشه
توی یه درایو دیگه کپی کنیدش از اونجا بازش کنید
اگه بازم نشد روش راست کلیک کنید properties بزنید بعد قسمت security برید add بزنید بعد browse و every one رو پیدا کنید و ok کنید و همه تیک ها رو allow بزنید.
واسه اینکه تب security فعال بشه توی folder opton گزینه آخری use simple file sharing رو بردارید

Mohsen Mazloomi
31-03-2014, 18:32
تب security رو دارم، ولی داخلش گزینه add نیست، فقط یک edit هست و یک advance

hassanshaikhi
31-03-2014, 18:35
edit رو بزنید بعدش add بعد advanced بعد find now بعد یوزر everyone انتخاب کنید ok ّزنید بعد همه تیک ها رو allow بزنید

Mohsen Mazloomi
31-03-2014, 18:41
باز هم نشد، توی نرم افزار VMWare Workstation یک Error میده به این متن: Error Reading volume information. Please Select another disk file

solaris.s
01-04-2014, 21:27
با عرض سلام خدمت همگی

من یک مشکل خیلی بزرگ دارم. خیلی وقته دارم با این xp mode کار می کنم و مشکلی ندارم، دلیل استفاده ام هم اینه که نرم افزار حسابداری فروشگاهم قدیمیه و فقط رو ویندوز xp کار می کنه، لپ تاپم هم ویندوزش اورجینال بود و حیفم میومد که اینو پاک کنم و دو تا ویندوز نصب کنم، پس اومدم سراغ این نرم افزار. الان چند روزه که وقتی میخوام xp mode رو اجرا کنم error میده و باز نمیشه. آخرین بکاپ حسابداریم هم روی دسکتاپ xp mode هست. میخوام ببینم راهی هست که به اون فایله دسترسی داشته باشم؟ ممنون میشم راهنماییم کنید که خیلی کارم گیره، اگر نتونم اون فایل رو برگردونم، باید حساب کتاب دو ماه اخیر رو دوباره وارد کنم!
دوست عزیز لطف کنید اسم نرم افزار حسابداری رو بگید شاید بشه رو ویندوز دیگه نصب کرد.
بنده کارشناس ارشد حسابداری و طراح سیستم های مالی و مدیریتی هستم.

Mohsen Mazloomi
03-04-2014, 20:00
دوست عزیز لطف کنید اسم نرم افزار حسابداری رو بگید شاید بشه رو ویندوز دیگه نصب کرد.
بنده کارشناس ارشد حسابداری و طراح سیستم های مالی و مدیریتی هستم.

سلام
اول بگم که دوستمون جناب آقای شیخی مشکل بنده رو حل کردند که جا داره باز هم ازشون تشکر کنم، کاری که انجام دادند یک دنیا واسه من ارزش داره
نرم افزار حسابداری من رافع 6 هست که یا رو ویندوز xp باید نصبش کرد یا ویندوز سون 32 بیتی که بنده متوسل به نرم افزار xp mode شدم