PDA

نسخه کامل مشاهده نسخه کامل : خرید لپ تاپ جایگزین PC

Arashdn
27-03-2014, 15:04
سلام
من تو 5-6 سال اخیر کاملا خودم رو عادت دادم با پی سی کار کنم و تمام کارای اصلیمو با پی سی انجام میدم و مونیتور 22 اینچش:n01:
و از لپ تاپ هم فقط برای کارای ساده بیرون خونه استفاده کردم (و چون همیشه لپ تاپ همراهمه یه اولترا بوک خیلی سبک دارم که راحت بشه جابجاش کرد)
یعنی دقیقا حالت ایده آل ....

مشکل از اینجایی شروع میشه که الان بنا به شرایطی که دارم یه پی سی قابل حمل میخوام:n04::n02:
یعنی یه لپ تاپی میخوام که سخت افزار بالا داشته باشه و 24 ساعت روز بدون مشکل روشن باشه (الان فک کنم چند ماهی میشه که دسکتاپمو خاموش نکردم کلا تو 600 روز گذشته جمعا 20 روز فک کنم خاموش نبوده)
از اونجایی که به صفحه 22 اینچی عادت کردم واقعا لپ تاپ زیر 17 اینچ نمیتونم بگیرم

کاربردامم که اصلا گیم و رندر انجام نمیدم
بیشتر برنامه نویسی ، طراحی وب انجام میدم و با برنامه های سنگین مهندسی سر و کار دارم
گاها هم فیلم تماشا می کنم وبگردی و ... هم که دیگه این روزا برای همه هست و کاربرد خاص محسوب نمیشه

چیزی میخوام که هم اس اس دی داشته باشه و هم هارد جداگانه

اصلا همچین چیزی میتونم بگیرم؟
چقدر هزینه می بره؟
بهترین انتخابام چیام(یا شایدم بشه گفت تنها انتخابام)؟

اگه بخوایم صفحه 17 اینچ رو بیخیال شیم ( هر چند که خیلی ضروروی هست برام) اما تو صفحات زیر 17 انیچ چه چیزایی میشه گرفت؟

ممنون

امیر تتلو
28-03-2014, 17:41
دوست عزیز شما باید الان حداقل 9 میلیون پول این لب تاب با این شرایط رو بدید لطفا بودجه ی یخود را معین کنید

Arashdn
10-04-2014, 13:03
سلام
با حدود 6-7 تومن میشه چیزی گرفت؟

Akom@n
10-04-2014, 14:51
شما اول یه نگاهی به ge60 بنداز که 3500 ، گرچه فکر نکنم واست کافی باشه :n02:
در درجه بعد لپتاپ های سری p از گیگابایت هست که p25 که کانفیک 5 تا 6 تومنی داره واسه شما بد نیست
g750 از ایسوس هم هست که البته خیلی کمیابه و میتونی قیمت بگیری ببینی چه کانفیگی گیر میاری و با چه قیمتی
سری gt از msi هم هست که البته هم gt60 و هم gt70 بیشتر از 8 تومن در میاد
در اخر هم یه سری به سایت hpn.ir بزن ، مثل اینکه
HP ZBook 17 W رو وارد کرده که انصافا چیز باحالیه :n10: و البته فکر کنم گرون!

امیر تتلو
10-04-2014, 15:24
دوست عزیز لب تاب g750 jz داره میاد که حداقل 18 تومنه که رد میشه ولی من پیشنهاد میکنم g750 معمولی بیگیری که 7 تومنه و از همه ی اینا بهتره فقط خیلی سنگینه ..... 4.8 کیلو هست!!!!!! ولی کانفیگ و صفحش خوبه

Akom@n
10-04-2014, 15:39
دوست عزیز لب تاب g750 jz داره میاد که حداقل 18 تومنه که رد میشه ولی من پیشنهاد میکنم g750 معمولی بیگیری که 7 تومنه و از همه ی اینا بهتره فقط خیلی سنگینه ..... 4.8 کیلو هست!!!!!! ولی کانفیگ و صفحش خوبه
چه خبره مگه؟!!:n04:
گرون ترین کانفیگ هم باید حدود 3000 دلار باشه،
یعنی 100 درصد می کشن روش؟! :n08:
اینارو آدم خودش با شرکت هایی که از آمازون خرید می کنن هماهنگ کنه ارزون تر در میاد!
(اصلا خود طرف بلیط بخره بره دوبی یا ترکیه بخره و برگرده ارزون تر میشه :n02: )

امیر تتلو
10-04-2014, 17:04
4000 دلاره که اگه با ps4 مقایسه کنی میبینی ps4 فقط 400 دلاره اما شده 2 میلیون حالا 10 برابرش کن ببین چی درمیاد ؟؟؟:n02:

aidin.2014
20-04-2014, 22:54
g750 jh خوبه اما کم کم الان 9 تومن قیمتشه.

Public Enemy
21-04-2014, 11:38
سلام
من تو 5-6 سال اخیر کاملا خودم رو عادت دادم با پی سی کار کنم و تمام کارای اصلیمو با پی سی انجام میدم و مونیتور 22 اینچش:n01:
و از لپ تاپ هم فقط برای کارای ساده بیرون خونه استفاده کردم (و چون همیشه لپ تاپ همراهمه یه اولترا بوک خیلی سبک دارم که راحت بشه جابجاش کرد)
یعنی دقیقا حالت ایده آل ....

مشکل از اینجایی شروع میشه که الان بنا به شرایطی که دارم یه پی سی قابل حمل میخوام:n04::n02:
یعنی یه لپ تاپی میخوام که سخت افزار بالا داشته باشه و 24 ساعت روز بدون مشکل روشن باشه (الان فک کنم چند ماهی میشه که دسکتاپمو خاموش نکردم کلا تو 600 روز گذشته جمعا 20 روز فک کنم خاموش نبوده)
از اونجایی که به صفحه 22 اینچی عادت کردم واقعا لپ تاپ زیر 17 اینچ نمیتونم بگیرم

کاربردامم که اصلا گیم و رندر انجام نمیدم
بیشتر برنامه نویسی ، طراحی وب انجام میدم و با برنامه های سنگین مهندسی سر و کار دارم
گاها هم فیلم تماشا می کنم وبگردی و ... هم که دیگه این روزا برای همه هست و کاربرد خاص محسوب نمیشه

چیزی میخوام که هم اس اس دی داشته باشه و هم هارد جداگانه

اصلا همچین چیزی میتونم بگیرم؟
چقدر هزینه می بره؟
بهترین انتخابام چیام(یا شایدم بشه گفت تنها انتخابام)؟

اگه بخوایم صفحه 17 اینچ رو بیخیال شیم ( هر چند که خیلی ضروروی هست برام) اما تو صفحات زیر 17 انیچ چه چیزایی میشه گرفت؟

ممنون

دوست عزیز اگر کمی توضیحات بیشتری بدین ، کمک بیشتری می شه کرد :

1 - اولا گفتین لپ تاپ واسه گیم و رندر نمی خواین ، ولی لپ تاپ هایی که دوستان معرفی کردند همگی واسه گیمینگ بودند . آیا واقعا لازمه به خاطر کاربردتون یه سیستم گیمینگ خریداری کنین ؟

2 - سیستم دسکتاپ چه مشخصاتی داره ؟

3 - آیا نرم افزار هایی که که استفاده کردین ، قابلیت پردازش توسط GPU رو دارند یا خیر ؟

4 - در صورتی که لپ تاپ سفارشی ( با قطعات سفارشی ) باشد ، مشکلی ندارید ؟

5 - برای خرید چه مدت می توانید صبر کنین ؟ کلا چقدر عجله دارین ؟

6 - با توجه به اینکه زیاد جا به جا می شین ، پردازش ها رو جایی انجام می دین که به برق دسترسی دارین و یا از باتری استفاده می شود ؟

چه خبره مگه؟!!:n04:
گرون ترین کانفیگ هم باید حدود 3000 دلار باشه،

دوست عزیز لزوما تمام اطلاعاتی که دوستان می دن درست نیست

Arashdn
01-05-2014, 22:17
1 - اولا گفتین لپ تاپ واسه گیم و رندر نمی خواین ، ولی لپ تاپ هایی که دوستان معرفی کردند همگی واسه گیمینگ بودند . آیا واقعا لازمه به خاطر کاربردتون یه سیستم گیمینگ خریداری کنین ؟
اصلا لازم نیست
همون Intel 4000 هم که باشه واسه کارای گرافیکی من بسه
واسه من فقط بزرگی صفحه و بعد اون توان لپ تاپ در برابر کار های خیلی طولانی مدت (مثلا دو هفته کلا خاموش نشه) و بعد اون هم وزنشه
زیاد گیر سخت افزار بالا نیستم ...

2 - سیستم دسکتاپ چه مشخصاتی داره ؟
یه سیستم هست واسه 7-6 سال پیش
Q6600 - Ram : 4 - Geforece 8800GTX

3 - آیا نرم افزار هایی که که استفاده کردین ، قابلیت پردازش توسط GPU رو دارند یا خیر ؟
اصلا از برنامه های گرافیکی استفاده نمیکنم
فوقش سالی یه بار فیلم کانورت کنم یا با فتوشاپ کار کنم که اونام در حد خیلی کمه

4 - در صورتی که لپ تاپ سفارشی ( با قطعات سفارشی ) باشد ، مشکلی ندارید ؟
بستگی داره که لپ تاپه چی باشه

5 - برای خرید چه مدت می توانید صبر کنین ؟ کلا چقدر عجله دارین ؟
فعلا میتونم منتظر باشم

6 - با توجه به اینکه زیاد جا به جا می شین ، پردازش ها رو جایی انجام می دین که به برق دسترسی دارین و یا از باتری استفاده می شود ؟
معمولا برق هست و باتری در حد 2-3 ساعت بسه

ممنون

Public Enemy
03-05-2014, 10:40
اصلا لازم نیست
همون Intel 4000 هم که باشه واسه کارای گرافیکی من بسه
واسه من فقط بزرگی صفحه و بعد اون توان لپ تاپ در برابر کار های خیلی طولانی مدت (مثلا دو هفته کلا خاموش نشه) و بعد اون هم وزنشه
زیاد گیر سخت افزار بالا نیستم ...

یه سیستم هست واسه 7-6 سال پیش
Q6600 - Ram : 4 - Geforece 8800GTX

اصلا از برنامه های گرافیکی استفاده نمیکنم
فوقش سالی یه بار فیلم کانورت کنم یا با فتوشاپ کار کنم که اونام در حد خیلی کمه

بستگی داره که لپ تاپه چی باشه

فعلا میتونم منتظر باشم

معمولا برق هست و باتری در حد 2-3 ساعت بسه

ممنون

با سلام . با توجه به مصرف شما ، هر لپ تاپی برای شما جوابگو هست .

اما اینکه 17 اینچ می خواین ، موضوع فرق می کنه . در حال حاضر ارزان ترین 17 اینچی بازار Acer V3-772G هست. توی یه سایت قیمت زده بود 4,400 .

( البته اگر واقعا موجود باشه ، از توی این لینک ([ برای مشاهده لینک ، لطفا با نام کاربری خود وارد شوید یا ثبت نام کنید ] DA%AF%D8%A7%D9%87-%D8%A7%DB%8C%D9%86%D8%AA%D8%B1%D8%AA%DB%8C-e4oosh~eitemid~124211~exid~191796) می تونین خریداری کنین . )

**** آپدیت : تماس گرفتم ، چک کردم موجوده

با توجه به اینکه این لپ تاپ مناسب گیم طراحی شده ، کاربرد آن برای استفاده طولانی مدت مناسب است .

بعد از آنها باید برین سراغ مدل های سفارشی . می تونین این مدل هارو از سایت HPN.IR مشاهده کنین.

مدل HP 8770W هم مدل پیش نهادی هست . البته چون سخت افزار آن کاملا قابل سفارش است ، ممکنه لپ تاپ مورد نظرتون بسیار گران تر از چیزی که فکر می کنید باشه .

سایر مدل ها مثل Zbook 17 W نیز مناسب هستند .

ضمن اینکه چون این مدل ها مناسب شرایط صنعتی طراحی شدند ، برای استفاده طولانی مدت مناسب هستند .

اگر یه سری هم به HPN بزنیم ، مدل Asus G75 رو می بینیم که حدود 4 میلیون قیمت خورده که شاید در این بازه بهترین لپ تاپ ممکن می تونه باشه

البته متاسفانه گاهی اوقات مشخصات سخت افزاری اشتباه می شه . توصیه می شه که اگربه این مدل تمایل پیدا کردین ، در صورت خرید حتما به شرکت مراجعه کنین ( چون مورد پیش اومده خریدار مشخصات سخت افزاری لپ تاپ 5.5 میلیونی رو با مشخصات لپ تاپ 3 میلیونی اشتباه گرفته ! )

در آخر اینگونه می توانم جمع بندی کنم :

اول حتما برین سراغ ACER V3-772G ، سپس دو مدل معرفی شده در HPN

Arashdn
03-05-2014, 16:09
با سلام . با توجه به مصرف شما ، هر لپ تاپی برای شما جوابگو هست .
اما اینکه 17 اینچ می خواین ، موضوع فرق می کنه .
ممنون از مشاوره خیلی دقیق و کاملتون

در حال حاضر ارزان ترین 17 اینچی بازار Acer V3-772G هست. توی یه سایت قیمت زده بود 4,400 .

( البته اگر واقعا موجود باشه ، از توی این لینک ([ برای مشاهده لینک ، لطفا با نام کاربری خود وارد شوید یا ثبت نام کنید ] DA%AF%D8%A7%D9%87-%D8%A7%DB%8C%D9%86%D8%AA%D8%B1%D8%AA%DB%8C-e4oosh%7Eeitemid%7E124211%7Eexid%7E191796) می تونین خریداری کنین . )
مشخصاتش خیلی ایده آله ، وزنش هم برای کلاس خودش خوبه ، فقط اگه پورت mSata هم داشته باشه دیگه عالی عالی میشه(داره یا نداره؟) یعنی علاوه بر هارد خودش ، یه دونه هم خودم SSD روش اضافه کنم)
یادمه یه msi دیده بودم از سری جی ، 17.3 اینچ با وزن 2.6 کیلو ، خیلی باهاش حال کردم ، فقط حیف که سخت افزارش یه کم قدیمی بود (مال حدود یک سال پیش) و قیمتش هم 6200 بود
اگه بشه چیزی با سخت افزار پایین و وزن زیر 3 کیلو پیدا کرد که نور علی نور میشه

سایر مدل ها مثل Zbook 17 W نیز مناسب هستند .
قیمتش در چه حدودیه؟

راستش دارم فکر میکنم 17 اینچ بودن لپ تاپ رو بیخیال بشم
ولی به جاش یه لپ تاپ قدرتمند و با دوام
و از همه مهم تر سبک وزن 15 یا 16 اینچی بگیرم
یعنی مثلا یه لپ تاپ خوب 15 اینچ که بشه روش هم هارد گذاشت و هم SSD و سخت افزارشم مناسب باشه و در عین حال خیلی سبک باشه
اگه قید صفحه رو بزنم چی گیرم میاد؟