PDA

نسخه کامل مشاهده نسخه کامل : لطفا کمک کنید..

Tiduss
26-03-2014, 13:45
سلام خدمت دوستان.

1-من یه سیستم دارم که وقتی سیستم بالا میاد تو صفحه پست کلید f1 رو میخواد بزنم . چرا این اتفاق میفته ؟ برا این مشکل راهی هست؟

2-بوق مکرر به خاطر چیه؟ تا سیستم رو روشن میکنیم بوق میزنه پشت سر هم .گرافیک هم انبورده.

3-کولیژن چیه؟ یه روز سیستم خراب بود بردم ژیش تعمیر کار گفت کولیژن داشت 20 تومن گرفت.؟

4-من متوجه نشدم! بایوس یه نرم افزاره یا سخت افزار به اون باطری که رو MAIN میگن بایوس یا جامپر؟ واقعا گنگم ! ممنون میشم کمکم کنید.

5-تفاوت ساختار Ntfs و fat رو کاملا میخوام بدونم اگه مقاله ایی چیزی سراغ دارید ممنون مییشم لینک بدید.

6-یکی از دوستام یه سیستم گرفته میگه وقتی cpu داغ میکنه خودش به صورت اتوماتیک روشن میشه و وقتی به اندازه خودش خنک کرد خاموش میشه و کلا هوشمنده مثل اینکه! همچین چیزی وجود داره؟ و اگه هست آیا راحت گیر میاد؟

TREASURES
26-03-2014, 14:14
1-من یه سیستم دارم که وقتی سیستم بالا میاد تو صفحه پست کلید f1 رو میخواد بزنم . چرا این اتفاق میفته ؟ برا این مشکل راهی هست؟
خب اشکال یا از باتری CMOS هست (که باید تعویض بشه) یا بایاس برد که باید یه بار دیفالت شه و اگه درست نشد آپدیت شه

2-بوق مکرر به خاطر چیه؟ تا سیستم رو روشن میکنیم بوق میزنه پشت سر هم .گرافیک هم انبورده.
باید با تستر برد مورد بررسی قرار بگیره

3-کولیژن چیه؟ یه روز سیستم خراب بود بردم ژیش تعمیر کار گفت کولیژن داشت 20 تومن گرفت.؟
همچین چیزی نشنیدم

4-من متوجه نشدم! بایوس یه نرم افزاره یا سخت افزار به اون باطری که رو MAIN
میگن بایوس یا جامپر؟ واقعا گنگم ! ممنون میشم کمکم کنید.

بایاس سخت افزار هست اون باتری هم CMOS ه اون جامپر هم برای دیفالت کردن بایاس هست

-تفاوت ساختار Ntfs و fat رو کاملا میخوام بدونم اگه مقاله ایی چیزی سراغ دارید ممنون مییشم لینک بدید.

تو نت راحت میشه پیدا کرد

6-یکی از دوستام یه سیستم گرفته میگه وقتی cpu
داغ میکنه خودش به صورت اتوماتیک روشن میشه و وقتی به اندازه خودش خنک کرد خاموش میشه و کلا هوشمنده مثل اینکه! همچین چیزی وجود داره؟ و اگه هست آیا راحت گیر میاد؟
؟؟؟؟؟

Tiduss
31-03-2014, 12:27
ممنون دوستان کسی میتونه توضیحات کامل و کاربردی بده؟

EXTREME
01-04-2014, 19:41
سلام خدمت دوستان.

4-من متوجه نشدم! بایوس یه نرم افزاره یا سخت افزار به اون باطری که رو MAIN میگن بایوس یا جامپر؟ واقعا گنگم ! ممنون میشم کمکم کنید.

5-تفاوت ساختار Ntfs و fat رو کاملا میخوام بدونم اگه مقاله ایی چیزی سراغ دارید ممنون مییشم لینک بدید.

6-یکی از دوستام یه سیستم گرفته میگه وقتی cpu داغ میکنه خودش به صورت اتوماتیک روشن میشه و وقتی به اندازه خودش خنک کرد خاموش میشه و کلا هوشمنده مثل اینکه! همچین چیزی وجود داره؟ و اگه هست آیا راحت گیر میاد؟

در مورد سوال اول باید ببینید چه اروری میاد براتون بعضی اوقات از عقب بودن تاریخ سیستم است که از بایوس باید تنظیم کنید بعضی اوقات از فلاپی است یا کیبورد یا درست نصب نبودن فن سی پی یو یا ارورهای مربوط به هارد

برای تست با برداشتن باتری مین بایوس مین رو دیفالت کنید و تاریخ سیستم رو ست کنید اگه با خاموش کردن سیستم باز تاریخ عقب رفت یعنی بایوس داره خالی میشه که یا از باتری مین است یا پاور سیستم یا جای باتری مین مشکل داره
سوال دوم بوق پشت سر هم معمولا از رم است ولی اگه با بسامد زیاد باشه میتونه از هم از مین باشه هم از دمای بالا
سول سوم رو منظورتون رو نفهمیدم
سوال 4 بایوس یک نرم افزار است که روی آی سی فلش رام نصب میشه اطلاعات بایوس در یک حافظه nv ram به نام cmos ذخیره میشه و چون با خاموش شدن سیستم اطلاعاتش پاک میشود یک باتری هم هست که اطلاعات با خاموش شدن سیستمن نپره
در مورد سوال چهارم تفاوت این دو فایل سیستم بیشتر در حجم ساپورت شده برای اندازه فایل و اندازه پارتیشن ها است در fat ساختار به صورت لیست پیوندی است برای اینکه مکان ذخیره سازی قسمت های مختلف یک فایل مشخص شود در ntsf براساس یک جدول رکورد بیس است که یک رکورد که جزء رکوردهای رزرو شده سیستمی است به نام root با فعال کردن پارتیشن این رکورد در حافظه اصلی لود شده و مکان ذخیره سازی فایل و دایرکتوری مشخص میشه تفاوت های زیادی دارند امنیت داده در ntfs بیشتره حجم بیشتری کلاستر میتونیم داشته باشیم ریکاوری در این فایل سیستم راحت تر است حجمی که از جدول این فایل سیستم در حافظه لود میشود خیلی کمتر از جدول fat است در fat مکان های ذخیره سازی یک فایل به صورت رندومی است که مشکلات خاص خود را داد در ntfs هر قسمت در یک run قرار میگیرد که هر ران کلاسترهای پشت سرهم است و.....
سوال 6 رو هم متوجه نشدم

Tiduss
03-04-2014, 02:04
ممنون دوست عزیز خدا خیرت بده.:n16:
سوال دوم کالیژن هستش که به تصادم گفته میشه و مربوط به بحث شبکه هستش و این یعنی طرف 20 تومن بالا کشیده!:n24: