PDA

نسخه کامل مشاهده نسخه کامل : تصویرم یکهو شطرنجی میشه!

sherlock_Holmes
25-03-2014, 20:55
سلام
بچه ها مدتیه با سیستم که کار میکنم تصویر یکدفعه نقاط صورتی توش پیدا میشه و هی زیاد میشه بعد شطرنجی میشه و هنگ میکنه و بدون اینکه ریستارت بشه مانیتور به حالت استندبای میره! باید با دکمه ریستش کنم! گاهی هم blue screen میده و خودش ریست میشه..

درایور رو هم امروز آپدیت کردم بازم مشکل حل نشد! اصلا گاهی سیستم رو روشن که میکنم روی همون لوگوی مادربرد (قبل از بالا اومدن ویندوز) هم نقاط سبز و صورتی زیادی دیده میشه. گاهی هست گاهی نیست!

مشکل چی میتونه باشه؟

گرافیکم ati 4850 هست.
ممنون میشم راهنماییم کنید..

چندتا عکس از شدیدترین حالت بهم ریختگی ضمیمه کردم. کم پیش میاد اینجوری شدید باشه ولی بهرحال مشکل اینه.

[ برای مشاهده لینک ، لطفا با نام کاربری خود وارد شوید یا ثبت نام کنید ]

[ برای مشاهده لینک ، لطفا با نام کاربری خود وارد شوید یا ثبت نام کنید ]

Rainbow
25-03-2014, 22:23
خرابی کارت گرافیک

ess_1362
26-03-2014, 06:50
موقتا بدین کارت گرافیک را براتون یک هیتر بگیرند
احتمال زیاد درست میشه اگر نشد باید بره برای ریوال

smahdis
26-03-2014, 07:40
موقتا بدین کارت گرافیک را براتون یک هیتر بگیرند
احتمال زیاد درست میشه اگر نشد باید بره برای ریوال

در مورد هیتر گرفتن میشه یه توضیح بدید که یعنی چی و چی کار میکنن؟ برای چه کارهایی باید هیتر گرفت ؟

sherlock_Holmes
26-03-2014, 10:48
ممنون از جوابتون
این هیتر و ریوال چیه و کجا باید ببرم؟هزینش؟ من اصفهانم.
کلا اینکار کارت گرافیکو ضعیف نمیکنه؟ منظورم اینه ضرری نداره؟

ممکنه مشکل پاور یا کابل خود مانیتور باشه؟
کاش مشکل چیز دیگه ای باشه پول گرافیک دیگه ندارم!!
بازم ممنون

ess_1362
26-03-2014, 11:39
در مورد هیتر گرفتن میشه یه توضیح بدید که یعنی چی و چی کار میکنن؟ برای چه کارهایی باید هیتر گرفت ؟

ممنون از جوابتون
این هیتر و ریوال چیه و کجا باید ببرم؟هزینش؟ من اصفهانم.
کلا اینکار کارت گرافیکو ضعیف نمیکنه؟ منظورم اینه ضرری نداره؟

ممکنه مشکل پاور یا کابل خود مانیتور باشه؟
کاش مشکل چیز دیگه ای باشه پول گرافیک دیگه ندارم!!
بازم ممنون

کارت گرافیک میشه گفت پر مصرف ترین و پر حرارت ترین قطعه در سخت افزار کامپیوتر هست
مخصوصا کرات های سری 4000 از amd
با توجه به حرارت بالا مخصوصا در حین اجرای بازی ها این حرارت باعث قطع اتصال بین هسته و مدار میشه
البته شما این اتصالات را نمی بینید چون در زیر IHS و زیر خود چیپ قرار گرفته
به همین منظور با استفاده از یک وسیله ویژه هوای گرم فشرده به هسته دمیده میشه و باعث برقراری مجدد اتصالات میشه
البته میشه گرافیک را برای چند دقیقه در یک فر آشپزی با دمای بالا قرار داد ولی توجه داشته باشید که دقت کار بسیار پایین هست و احتمال آسیب به قسمت های غیر فلزی هم وجود داره
معمولا تعمیرگا های مجهز سخت افزار این دستگاه را دارند و قیمت هیتر گیری هم بین 10-30 تومن هست

sherlock_Holmes
27-03-2014, 10:56
آقا فعلا چند روزه مشکلی نداشته. ولی اگر باز اینجوری بشه میبرمش.
امکان اینکه از کابل اتصال به مانیتور یا از پاور (که مستقیم یکی از کابلهاش به گرافیک وصل میشه ) باشه هم هست؟

بعد اسم اینکار همون هیترگیری هست؟ یعنی بگم اینو برام هیتربگیرین؟

EXTREME
01-04-2014, 19:57
آقا فعلا چند روزه مشکلی نداشته. ولی اگر باز اینجوری بشه میبرمش.
امکان اینکه از کابل اتصال به مانیتور یا از پاور (که مستقیم یکی از کابلهاش به گرافیک وصل میشه ) باشه هم هست؟

بعد اسم اینکار همون هیترگیری هست؟ یعنی بگم اینو برام هیتربگیرین؟

یا مدار تغذیه گرافیک ایراد داره یا میتونه از خرابی چیپ های رم باشه یا قطع شدن ارتباط بین چیپ رم و gpu اگه با هیت درست نشد gpu باید ریبال باشه همه اینا به این شرط است که کابل دیتا و مانیتور سالم باشه

sherlock_Holmes
04-04-2014, 03:15
یا مدار تغذیه گرافیک ایراد داره یا میتونه از خرابی چیپ های رم باشه یا قطع شدن ارتباط بین چیپ رم و gpu اگه با هیت درست نشد gpu باید ریبال باشه همه اینا به این شرط است که کابل دیتا و مانیتور سالم باشه

منظور چیپهای رم سیستم هست؟
این ریبال کلا یعنی چی و هزینش چقدره؟ ممنون

Sent from my HTC Wildfire S using Tapatalk 2

EXTREME
04-04-2014, 09:15
منظور چیپهای رم سیستم هست؟
این ریبال کلا یعنی چی و هزینش چقدره؟ ممنون

Sent from my HTC Wildfire S using Tapatalk 2

منظور چیپ های رم گرافیک است

متاسفانه از هزینش خبر ندارم

ریوال یعنی پایه گذاری دوباره چیپ چیپ رو یعنی gpu رو برمیدارن پایه سازی دوباره میکنن و روی برد دوباره میزارن کار پرزحمتی است و وقت گیره

sherlock_Holmes
15-04-2014, 02:28
آقا اوضاع کارت ما بیریخت شد! بردمش بازار طالقانی(اصفهان) دادم کاراشو کردند(تعمیرگاه پارسایان که کارشونم خوبه). گفت به جز هیترگیری کارای دیگه هم کرده درست نفهمیدم. بورد رو کشیدند و از این حرفا. قبلش هم گفت 5% ممکنه بورد به خاطر تابی که داره از بین بره که خدا رو شک چیزیش نشد. الان دو روزه عالی داره کار میکنه.یکماهم گارانتی کرده. هزینشم 38.000 تومن شد.

اینا رو گفتم تا دوستانی که اطلاعات لازم دارند استفاده ای بکنن.
ممنون از همه که راهنمایی کردند..