PDA

نسخه کامل مشاهده نسخه کامل : کمک فوری : فایل هام همه رمزگذاری شدن !

game-new-tech
21-03-2014, 19:24
سلام و عید همتون مبارک
من یک مشکل جدی دارم
توی همه پوشه های سه فایل وارد شدن،که 3 تا فایل یه متنی دارن،اینم تصویر
[ برای مشاهده لینک ، لطفا با نام کاربری خود وارد شوید یا ثبت نام کنید ]

تمام فایلام باز نمیشن و قفل شدن،لطفا کمکم کنید چجوری فایلام رو درست کنم
سیستم ریستور هم کردم ولی جوابی نگرفتم
لطفا کمکم کنید

Public Enemy
29-03-2014, 03:16
این نوع ویروس ها ( Ransomware ها ) معمولا پس از آلودگی سیستم ، تمام فایل ها را قفل می کنند . در صورت حذف ویروس معمولا فایل ها غیر قابل استفاده خواهند بود .

اما در مورد این یکی ، کمی شانس وجود داره :

نکته اول و مهم ترین نکته : قبل از انجام هر گونه عملیات بر روی سیستم های آلوده به انواع ویروس های باج گیر ، ابتدا جستجو کنین و سپس به تعمیر سیستم بپردازید . یک قدم اشتباه ( حتی اسکن و حذف ویروس به صورت نا آگاهانه ) منجر به از بین رفت اطلاعات شما خواهد شد !!!
نکته مهم بعدی : با توجه به احتمال از دست رفتن اطلاعاتتون ، بنده هیچ گونه مسئولیتی را در ارتباط با از دست رفتن اطلاعات قبول نمی کنم . هر گونه ریسک از دست رفتن اطلاعات بر عهده خود کاربر هست .
روش گفته شده فقط و فقط در ارتباط با این ویروس ممکن است و در مورد Ransomware هایی مثل Cryptolocker و Cryptolocker 2.0 هنوز روشی برای تعمیر کشف نشده است .

در صورتی که فایل ها براتون ارزشمند نیستند ، بهتره قید فایل هاتون رو بزنید .

مرجله 1 : تست ( اختیاری )

لطفا یکی از فایل هاتون رو که قفل شده ، فشرده و آپلود کنید تا متخصصان در انجمن راههای ممکن رو بررسی کنند .

اگر عجله دارین و نمی خواین منتظر پاسخ متخصصان بمونید ، می توانید با مسئولیت خودتون از روش زیر استفاده کنید .

مرحله 2 : حذف ویروس

در مرحله 2 ما ویروس رو حذف می کنیم . هشدار : پس از حذف ویروس عملا فایل ها غیر قابل استفاده شده و در صورت عدم کارکرد مرحله 3 ، فایل ها غیر قابل تعمیر خواهد بود .

برای حذف ویروس چون معمولا حذف ویروس ها در حالت بوت سیستم ، چه عادی و چه Safe mode امکان پذیر نیست ، باید از دیسک های نجات استفاده کرد . دو لینک دیسک نجات برای شما قرار داده شده است . یکی از آنها را انتخاب ، سپس دانلود کنین و با نرم افزار های رایت ایمیج ، روی CD رایت کنید .

Kaspersky rescue disk ([ برای مشاهده لینک ، لطفا با نام کاربری خود وارد شوید یا ثبت نام کنید ])

Eset Sysrescue CD ([ برای مشاهده لینک ، لطفا با نام کاربری خود وارد شوید یا ثبت نام کنید ])

پس از دانلود و رایت ایمیج روی CD ، سیستم را ری استارت و از طریق CD بوت کنید. سپس به اسکن و حذف ویروس ها بپردازید . آموزش کار با این نرم افزار ها در اینترنت قرار داده شده که با کمی جستجو می توانید به نتیجه دلخواه برسید .

مرحله سه : پس از پاکسازی رایانه ، می توانید شروع به Decrypt کردن فایل هاتون کنین .

به وسیله این نرم افزار می توانید فرمت های JPEG/JPG, .PDF, .WAV, .PST, .DOC, .XLS, .XLSX, .PPTX, .DOCX, .MP3 را تعمیر کنید .

[ برای مشاهده لینک ، لطفا با نام کاربری خود وارد شوید یا ثبت نام کنید ]

پس از دانلود ، از حالت فشرده خارج کنین . سپس فرمت رو انتخاب کنید . یه کپی از پوشه ای که می خواهید decrypt کنید بگیرین ، سپس به نرم افزار بدید تا تلاش خود را برای Decrypt کردن انجام دهد

kazemn
04-04-2014, 11:38
سلام
سیستم من مبتلا به ویروسی شده که فایل هایی مثل ورد ، اکسل ، پی دی اف ، زیپ و …. را رمز گذاری کرده و تمام این فایل ها تبدیل به فرمت enc.rtf شده وقتی بازش می کنم این پیغام را می ده
The file is encrypted
To decrypt the file, follow these steps:
1. Disable antivirus (and firewall) installed on your computer
2. Enable internet connection
3. Unpack the archive C:\Documents and Settings\Administrator\Local Settings\Application Data\JOzzqhjr\UIhmgFgK.zip (or archive with the same name on your desktop). Password ngjChlvi
4. Run the unzipped yxRpXJPY.exe
5. Enter the correct code voucher Ukash, Paysafecard or MoneyPack
6. Do not restart the computer. Expect complete decoding
ویروس را با آبدیت کردن نود ۳۲ و همچنین تروجان ها را با spyhunter پاک کردم و بعد ویندوز را هم عوض کردم ولی هنوز تمام این فایل ها با این فرمتی که گفتم برام مشکل درست کرده اگر راهی را می دونید ممنون میشم راهنماییم کنید

Public Enemy
04-04-2014, 12:32
سلام
سیستم من مبتلا به ویروسی شده که فایل هایی مثل ورد ، اکسل ، پی دی اف ، زیپ و …. را رمز گذاری کرده و تمام این فایل ها تبدیل به فرمت enc.rtf شده وقتی بازش می کنم این پیغام را می ده
The file is encrypted
To decrypt the file, follow these steps:
1. Disable antivirus (and firewall) installed on your computer
2. Enable internet connection
3. Unpack the archive C:\Documents and Settings\Administrator\Local Settings\Application Data\JOzzqhjr\UIhmgFgK.zip (or archive with the same name on your desktop). Password ngjChlvi
4. Run the unzipped yxRpXJPY.exe
5. Enter the correct code voucher Ukash, Paysafecard or MoneyPack
6. Do not restart the computer. Expect complete decoding
ویروس را با آبدیت کردن نود ۳۲ و همچنین تروجان ها را با spyhunter پاک کردم و بعد ویندوز را هم عوض کردم ولی هنوز تمام این فایل ها با این فرمتی که گفتم برام مشکل درست کرده اگر راهی را می دونید ممنون میشم راهنماییم کنید

دوست عزیز تاپیک جداگونه ایجاد کنید .

در صورتی که نوع ویروس مشخص نباشه نمی شه راهنمایی کرد .

در این گونه موارد معمولا فایل ها غیر قابل بازگردانی می شن . لذا نمی تونین فایل هاتون رو برگردونین