PDA

نسخه کامل مشاهده نسخه کامل : مین با ساپورت پردازنده بیش از یکی

benyamin_pc
21-03-2014, 12:32
سلام دوستان لطفا چند مدل مین خوب و قوی که بیش از 1 پردازنده ساپورت کنه بهم معرفی کنید که هزینش در حد معمولش باشه (نهایت 1200)

_LOVE_CODER_
21-03-2014, 21:08
سلام

از چه نوع سوکتی میخواید استفاده کنید ؟

اینتل یا AMD ?

benyamin_pc
21-03-2014, 22:17
intel 1150

_LOVE_CODER_
22-03-2014, 20:06
سوکت 1150 مادربورد دوال نداره

benyamin_pc
22-03-2014, 21:00
از 2011 یک چیز کیفیت خوب که قیمتش تا بشه پائین باشه چی پیشنهاد میدین؟

amir200812
22-03-2014, 21:14

من فقط یک مدل سراغ دارم:
ASUS Z9PE-D8 WS DUAL

که قیمتش حدود 2 تومنه...

benyamin_pc
22-03-2014, 21:20
بله اینو اینجا هم دیده بودم اما دنبال یه چیز یکم ارزون ترم اگر باشه [ برای مشاهده لینک ، لطفا با نام کاربری خود وارد شوید یا ثبت نام کنید ]

_LOVE_CODER_
23-03-2014, 00:39
از سوکت 2011 فقط سری زئون از پیکربندی بیش از 1 سی پی یو پشتیبانی میکنند و سری (ایوی و سندی) سوکت 2011 فقط از تک پردازنده پشتیبانی میکنه

که قیمت هر سی پی یوش تو ارزانترین و ضعیفترین مدلهاش (4 هسته ای )از 700 تومن شروع میشه به بالا تا 7 میلیون

ارزانترین مادربورد 2011 دوال هم خیلی خوب پیدا کنید از 1300-1400 شروع میشه به بالا

benyamin_pc
23-03-2014, 02:22
LGA 2011 Ivy Bridge-EP Xeon E5-2620
آی وی سوکت 2011 شامل xeon ها هم میشه که از چند پردازنده پشتیبانی میکنند , نمیدونم منظورتون از این جمله " (ایوی و سندی) سوکت 2011 فقط از تک پردازنده پشتیبانی میکنه " چی بود

در مورد این جملتون هم "از سوکت 2011 فقط سری زئون از پیکربندی بیش از 1 سی پی یو پشتیبانی میکنند" یعنی هیچ مینی نیست که با سوکت 2011 دو تا پردازنده core i7 بشه روش گذاشت؟
مین Intel LGA 2011 Z9PE-D8 WS | Dual Souket هم فقط xeon میخوره؟

TREASURES
23-03-2014, 11:10
برد مورد نظر شما فقط XEON سری E5 رو ساپورت میکنه !
دلیل اینکه سری I7 نمیتونه از دوال سوکت پشتیبانی کنه اینه که فقط یک مسیر QPI داره

cyrax782
23-03-2014, 13:08
من فک میکنم خیلی سخت گیرتون بیاد تو بازار مدل ایسوس که معرفی شد شاید بشه تهیه کرد
اگه این مدل از گیگابایت هم بتونید تهیه کنید با قیمتی حدود 1400 مدل خوبیه ، فقط برای پورت های یو اس بیش باید بعدا یه هاب بگیرید چون خیلی تعدادش دیگه کمه
یدونه یو اس بی 3
[ برای مشاهده لینک ، لطفا با نام کاربری خود وارد شوید یا ثبت نام کنید ]
فقط یه مساله اینو من الان دیدم تو آمازون میفروشن
الان سایت های هستند که شما از طریق اونها میتونید خرید اینترنتی از سایت های خارجی کنید ، مثلا
میتونید این مدلی که معرفی کردم رو باقیمتی حدود 400 دلار بخرید و احتمالا یه هزینه هم برای دلیور کردن باید بپردازید که همون 1400 که گفتم در میاد

_LOVE_CODER_
23-03-2014, 22:42
آی وی سوکت 2011 شامل xeon ها هم میشه که از چند پردازنده پشتیبانی میکنند , نمیدونم منظورتون از این جمله " (ایوی و سندی) سوکت 2011 فقط از تک پردازنده پشتیبانی میکنه " چی بود

در مورد این جملتون هم "از سوکت 2011 فقط سری زئون از پیکربندی بیش از 1 سی پی یو پشتیبانی میکنند" یعنی هیچ مینی نیست که با سوکت 2011 دو تا پردازنده core i7 بشه روش گذاشت؟
منظورم از" (ایوی و سندی) سوکت 2011 فقط از تک پردازنده پشتیبانی میکنه " دسته بندی سری دسکتاپش بود نه سرورش

میخواستم تفکیکی بین سری دسکتاپ این خانواده با سرورش قاعل بشم که جمله ظاهرا مبهم تر شد !

در مورد بخش دوم سوالتون هم Z9PE-D8 asus بهترین مادربورد ساخته شده سوکت 2011 هست که هم از سری زئون و هم سری دسکتاپ (core i7 ) پشتیبانی میکنه !

اما اگر شما دو عدد core i7 قرار بدید سیستم یا بوت نمیشه یا یکی از پردازنده ها رو میشناسه صد در صد نمیتونم تایید کنم این ولی به احتمال 90 درصد کار نمیکنه چون تو اینترنت دیدم این مشکل برای خیلی ها پیش امده

چرا نمیتونم صد در صد تایید کنم ؟

چون خیلی سال پیش زمان پنیتوم 3 که تازه 600 اش تو بازار امده بود من یک مادربورد دوال اینتل گرفتم و دو عدد پردازنده 550 مگا هرتز و 500 مگا هرتز روش قرار دادم (هر دو سری معمولی بودند نه زئون) و سیستم بوت شد و هر دو سی پی یو با هم کار میکردند و ویندوز دو تاشون رو نشون داد یکی در سرعت 550 یکی 500

از اون زمان هم دوال با دو تا پردازنده معمولی (نه زئون) نبستم و نمیدونم تو مادربورد های جدید چنین چیزی ممکنه یا نه !

benyamin_pc
25-03-2014, 22:00
برد مورد نظر شما فقط XEON سری E5 رو ساپورت میکنه !
دلیل اینکه سری I7 نمیتونه از دوال سوکت پشتیبانی کنه اینه که فقط یک مسیر QPI داره
تشکر اما دوستمون در پست قبل چیز متفاوتی گفتند , توی سایت خودش هم زده از xeon ساپورت میکنه اما نگفته i7 ساپورت نمیکنه و دقیق معلوم نیست موضوع چیه

benyamin_pc
25-03-2014, 22:03
منظورم از" (ایوی و سندی) سوکت 2011 فقط از تک پردازنده پشتیبانی میکنه " دسته بندی سری دسکتاپش بود نه سرورش

میخواستم تفکیکی بین سری دسکتاپ این خانواده با سرورش قاعل بشم که جمله ظاهرا مبهم تر شد !

در مورد بخش دوم سوالتون هم Z9PE-D8 asus بهترین مادربورد ساخته شده سوکت 2011 هست که هم از سری زئون و هم سری دسکتاپ (core i7 ) پشتیبانی میکنه !

اما اگر شما دو عدد core i7 قرار بدید سیستم یا بوت نمیشه یا یکی از پردازنده ها رو میشناسه صد در صد نمیتونم تایید کنم این ولی به احتمال 90 درصد کار نمیکنه چون تو اینترنت دیدم این مشکل برای خیلی ها پیش امده

چرا نمیتونم صد در صد تایید کنم ؟

چون خیلی سال پیش زمان پنیتوم 3 که تازه 600 اش تو بازار امده بود من یک مادربورد دوال اینتل گرفتم و دو عدد پردازنده 550 مگا هرتز و 500 مگا هرتز روش قرار دادم (هر دو سری معمولی بودند نه زئون) و سیستم بوت شد و هر دو سی پی یو با هم کار میکردند و ویندوز دو تاشون رو نشون داد یکی در سرعت 550 یکی 500

از اون زمان هم دوال با دو تا پردازنده معمولی (نه زئون) نبستم و نمیدونم تو مادربورد های جدید چنین چیزی ممکنه یا نه !

خوب هرچی جلوتر بره 100% بیشتر این موضوع چند پردازنده ای با پردازنده های معمولی غیر xeoni رو مادربوردها مرسوم میشه حتی برند های معمولی تر
تو یک سایتی دیده بودم یک مینی بود که 2 تا پردازنده معمولی غیر xeoni میخورد

benyamin_pc
25-03-2014, 22:07
من فک میکنم خیلی سخت گیرتون بیاد تو بازار مدل ایسوس که معرفی شد شاید بشه تهیه کرد
اگه این مدل از گیگابایت هم بتونید تهیه کنید با قیمتی حدود 1400 مدل خوبیه ، فقط برای پورت های یو اس بیش باید بعدا یه هاب بگیرید چون خیلی تعدادش دیگه کمه
یدونه یو اس بی 3
فقط یه مساله اینو من الان دیدم تو آمازون میفروشن
الان سایت های هستند که شما از طریق اونها میتونید خرید اینترنتی از سایت های خارجی کنید ، مثلا
میتونید این مدلی که معرفی کردم رو باقیمتی حدود 400 دلار بخرید و احتمالا یه هزینه هم برای دلیور کردن باید بپردازید که همون 1400 که گفتم در میاد

1400 که خیلی عالیه اگه این مین خوبی باشه و پیدا هم بشه !!
الان این مادربورد 2 تا i7 ساپورت میکنه 100% ؟
دوستان لطف کنند نظرشونو در رابطه با این مین بگن

benyamin_pc
25-03-2014, 22:07
باز هم دوستان اگر چیزی دیدند و اطلاعاتی در مورد مین های 2 پردازنده i7 ساپورت موجود در بازار ایران کسب کردند لطفا اطلاع بدند

_LOVE_CODER_
25-03-2014, 22:24
تشکر اما دوستمون در پست قبل چیز متفاوتی گفتند , توی سایت خودش هم زده از xeon ساپورت میکنه اما نگفته i7 ساپورت نمیکنه و دقیق معلوم نیست موضوع چیه

خوب هرچی جلوتر بره 100% بیشتر این موضوع چند پردازنده ای با پردازنده های معمولی غیر xeoni رو مادربوردها مرسوم میشه حتی برند های معمولی تر
تو یک سایتی دیده بودم یک مینی بود که 2 تا پردازنده معمولی غیر xeoni میخورد

مین های ASUS یک خوبی دارند (البته مادربورد های شرکتای دیگه هم کمی بیش ساپورت میکنند) اینه که علاوه بر پردازندهای که در لیست ساپورت مادربوردشون وچود داره یک سری پردازنده دیگه رو هم به صورت غیر رسمی ساپورت میکنند

مثلا
Z9PE-D8 asus
همین سی پی یو 3960x که از سوکت 2011 هست رو هم ساپورت میکنه با اینکه در لیست ساپورتش نیست ! لینک ([ برای مشاهده لینک ، لطفا با نام کاربری خود وارد شوید یا ثبت نام کنید ])

یا مثلا الان خود من
یک سی پی یو زئون رو روی سیستم ام که مادربورد P5q هست نصب کردم با اینکه در لیست ساپورتش نیست و الان دارم باهاش کار میکنم

TREASURES
25-03-2014, 22:57
خب من شخصا با سیستم های سرور زیاد سر و کار نداشتم
ولی اون لینکی هم که دوستومون دادن که مبنی بر ساپورت 3960 روی برد
Z9PE-D8 asus بود مشخصا توجه می کنید که صاحب همون تاپیک هم از ساپورت شدن اون سی پی یو تعجب کرده و گفته قاعدتا نباید اون CPU پشتیبانی می شد
خب شاید احتمال شانسی بودنش باشه مثل آنلاک شدن CPU های AMD

benyamin_pc
26-03-2014, 16:07
طبق جستجوهای بیشتری که داشتم به نظر میاد برند EVG مین هائی با ساپورت چند پردازنده ای از نوع پردازنده های غیر xeoni زده
دوستان لطف کنند اگر اطلاع قوی تری در رابطه با مین های موجود در بازار ایران پیدا کردند که چند پردازنده ای را با پردازنده های غیر xeoni ساپورت میکنند اینجا به اشتراک بگذارند