PDA

نسخه کامل مشاهده نسخه کامل : اتصال مودم Wimax مبین نت به مودم adsl + router به منظور استفاده از Wifi مودم adsl

yaser_astronomy
18-03-2014, 15:29
با سلام

خیلی تو فروم های فارسی و انگلیسی دنبال همچین مطلبی می گشتم ولی کامل و بدرد بخور پیدا نکردم.

من مودم بیرونی مبین دارم که در بالا پشت بام نصب است و سیمی که وارد جعبه مشکی ( مکعب مستطیل ) می شود یعنی Data out و یک سیمی هم از Data in به پورت شبکه لپ تاپ وصل می شود و اینترنت مستقیم استفاده می کنم.

چند روز پیش مودم d-link wireless adsl2+router 2750u گرفتم که 4پورت lan ( پورت 4 قابلیت wan نیز دارد ) دارد و از wps نیز پشتیبانی می کند. چون هر دو پورت data in و lan مودم adsl از یک نوع کابل پشتیبانی می کند، من اومدم کابل lan رو مستقیم از همون خروجی data in به lan مودم adsl وصل کردم. هدفم این بود که اینترنت مودم مبین نت رو بتونم در سطح خونه به صورت wifi داشته باشم که راحت با گوشی و لپ تاپ و ... به اینترنت مبین نت وصل بشوم.

تو نت چندین مطلب خوندم که همه شون بلا استثنا گفته بودن که باید قابلیت DHCP از تنظیمات مودم adsl غیر فعال کنم ( این کارو کردم ) .

این اطلاعات مودم مبین نت است :

connection type: dynamic IP - DHCP

ip address : 192.168.0.1
subnet mask : 255.255.255.0

dhcp server : enable
starting ip address: 192.168.0.100 ~ 192.168.0.199

ip address: 192.168.1.1
DHCP server: disable

اگه اطلاعات دیگه ای هم می خواید بگید بزارم

من در زمینه شبکه صفر کیلومتر هستم و اگر امکان دارد واضح و ساده توضیح دهید که مراحل کار چگونه است.

سپاس از دوستانی که پاسخ می دهند

zi4rs
31-03-2014, 09:27
دوست عزیز لازم نیست تنظینات مودم وایمکستون رو تغییر بدید. ببینید که باید دستگاه وایرلستون حالت سوییچینگ داشته باشه و به عبارتی نقش اکسس پوینت رو داشته باشه که از دید شبکه ای یعنی در لایه 2 شبکه فعالیت میکنه و ای پی در اون سطح مفهومی نداره.....:n06:

mehranviva
31-03-2014, 11:50
سلام اساتید من یه مودم dlink - dsl - 2520u دارم و یه مودم مبین نت میخواستم ببینم میشه از مبین نت به عنوان اکسس پوینت استفاده کرد و adsl رو به صورت وایرلس استفاده کرد؟
در ضمن مودم adsl دو پورت برای اتصال به pc داره usb و rj45 یا همون lan , من مودم adsl رو با usb به pc وصل کردم و مبین نت رو با lan به مودم adsl و اینترنت شیر شد اما وقتی از وایرلس استفاده میکنم اینترنت تو pc قطع میشه دوستان لطفا راهنمایی کنین اگه امکان این کار هست ببخشید طولانی شد