PDA

نسخه کامل مشاهده نسخه کامل : سوال درباره طراحی ظاهر سایت

sadaf72
14-03-2014, 13:04
سلام من میخوام شروع کنم به یادگیری حرفه ای طراحی سایت با زبان php برای ظاهر سایت میخواستم که از نرم افزار فلش استفاده کنم که با توجه به این که
فلش محدودیت های زیادی داره پشیمون شدم آخه هم سرعت سایت پایین میاد وهم خیلی چیزای دیگه
از شما دوستان میخوام که راهنماییم کنید که بجز فلش دیگه چی پیشنهاد میکنید
کسی سایت یا منبعی میشناسه که آموزش قدم به قدم طراحی سایت با php رو آموزش بده
ممنون میشم راهنماییم کنید.

kian98
14-03-2014, 13:46
سلام.

چندتا تکنولوژی برای طراحی وب سایت اومده مثل تکنولوژی جی کوئری و تکنولوژی سیلورلایت از شرکت ماکرومدیا.
تکنولوژی واکنش گرا یا ریسپانسیو هم هست.پر استفاده ترین ها فعلا واکنش گراست بعد هم جی کوئری.
وب سایت های آموزش php

7learn.com

w3schools.com

[ برای مشاهده لینک ، لطفا با نام کاربری خود وارد شوید یا ثبت نام کنید ]
باتشکر
کیان

sadaf72
14-03-2014, 17:43
برای طراحی وب سایت یادگیری css لازمه؟

kian98
14-03-2014, 19:00
سلام.لازم نیست ولی اصولا تا وقتی css نباشه قالبی هم وجود نداره چون css اصلی ترین مبحث برای شکل دادن به صفحات وب و قالب هست.
ممکنه بگن html لازمه هست.درسته ولی html امکانات بسیاربسیار محدودی داره و به همین خاطر کدهای css رو در لابه لای کدهای html قرار می دهند
تا به به اون صفحه ساخته شده به دست html شکل و ظاهر بده.

مثال: شما می رید و یه برگه می خرید.این برگه کاملا سفید هست.حالا می رید و یه برگه می خرید که توش با خط خوش نوشته شده. کدوم برگه زیباتره.
این جا هم css نقش اون خط خوش رو بازی می کنه و html نقش برگه رو.

باتشکر

One Minute
21-03-2014, 14:53
طراحی سایت به دو بخش front end و back end تقسیم میشه

افرادی که در front end فعالیت میکنند وظیفه ی طراحی ظاهر سایت و بخشی از پویایی سایت رو دارند
و افرادی که در back end فعالیت میکنند وظیفه ی اتصال کدها به پایگاه داده و پویا کردن کدهارو به عهده دارن

درضمن، توصیه میکنم از فلش استفاده نکید برای طراحیتون، سال 2013 سال مینیمال و فلت بودش، سایت شما باید تجربه ی کاربری ( UX ) مناسبی رو در کاربران ایجاد کنه و به همین دلیل بهتر هست تا حدامکان المان های اضافه رو در طراحی خودتون ازبین ببرید .

kian98
21-03-2014, 15:14
سلام

افرادی که در front end فعالیت میکنند وظیفه ی طراحی ظاهر سایت و بخشی از پویایی سایت رو دارند
و افرادی که در back end فعالیت میکنند وظیفه ی اتصال کدها به پایگاه داده و پویا کردن کدهارو به عهده دارن

دوستمون تقریبا درست گفتند. اما back end به بخشی از سایت میگن که تنها مدیران و آدمین های سایت به اونجا دسترسی دارند و محلی هست که می تونند سایت رو مدیریت کنند و هر تغییری می خواهند روش انجام بدهند و Front end هم به بخشی از سایت می گن که همه می تونن بهش دسترسی داشته باشند و همون وب سایت هست با این تفاوت که در این بخش هیچ گونه تغییری نمیشه روی سایت انجام داد و محلی هست که بازدیدکنندگان میتونن به اونجا برن و بخش عمومی وب سایت هست.

همون طور هم که دوستمون گفتند دیگر وب سایت های فلش در دنیا وجود ندارد و تعدا آنان انگشت شمار هست.به این خاطر که موتورهای جستجوگر نمیتونن در سایتی که با فلش ساخته شده و هیچ گونه کدی در اون به کار نرفته جستجو کنن.همین طور سرعت لود وب سایت بسیار پایین میاد و کسانی که نرم افزار Shockwave flash ندارند هم نمیتونن سایت رو ببینن.همینطور سایت های فلش بسیار هزینه برند.

mahya_KaraIT
05-04-2014, 10:55
شما کافیه از طریق w3schools.com که زبان ساده و روونی داره شروع کنی به یادگیری html ، سی اس اس و Jquery که باهاشون بتونی قالبت رو طراحی کنی. php رو هم از اونجا یاد بگیری که برنامه نویسی و داینامیک کردن سایتت رو انجام بدی

--------------------------------------------------------------
طراحی سایت ([ برای مشاهده لینک ، لطفا با نام کاربری خود وارد شوید یا ثبت نام کنید ]) حرفه ای توسط گروه --------- ([ برای مشاهده لینک ، لطفا با نام کاربری خود وارد شوید یا ثبت نام کنید ]) ، انجمن هاست و طراحی سایت ، --------- ([ برای مشاهده لینک ، لطفا با نام کاربری خود وارد شوید یا ثبت نام کنید ]) ، وبلاگ --------- ([ برای مشاهده لینک ، لطفا با نام کاربری خود وارد شوید یا ثبت نام کنید ])

kian98
10-04-2014, 12:07
درود.

اگه بخواین از طریق W3SCHOOL یاد بگیرندباید به انگلیسی مسلط باشند چون به هرحال کل w3school به انگلیسی هست.

A.N.A.P
11-04-2014, 09:49
W3schools برای شروع خوبه و کداش مبتدی هستن بطوریکه قابل فهم باشه .بهتره که از کد های این سایت توی طراحی ها استفاده نشه.

iranamir50
16-04-2014, 23:50
چرا asp رو کار نمیکنید؟ php بهتره؟

sadaf72
15-05-2014, 17:57
چرا asp رو کار نمیکنید؟ php بهتره؟

چون قبلا asp کار کردم در این زبان قانون زیاده خطاهم زیاد میده کلا php آسون تر هست

Meta11
18-08-2022, 13:10
سلام
وقت بخیر
یه سوال داشتم دوستان
سایت وردپرس دارم.با افزونه تگ تایتل رو نوشتم.ولی وقتی تو گوگل ایندکس شد.اون چیزی که من نوشتم نشون نمیده کامل.یا کمتره یا بیشتر.چند روز بیشتر نیست ایندکس شده
قبلا سایت استاتیک داشتم دستی میزدم کمتر اینجوری میشد.
داستان چیه ؟
چیکار باید کرد