PDA

نسخه کامل مشاهده نسخه کامل : آیا استفاده از عینک مانیتور تاثیر مثبت دارد ؟

Xx Hossein xX
12-03-2014, 10:48
سلام.
دوستان بنده مجبورم روزانه بیشتر از 10 ساعت با کامپیوتر کار کنم، حدود دوساله دارم این کار رو انجام میدم.
چند هفته هست که بعد از ساعات کاری احساس میکنم چشمام خشک شده و کمی هم سوزش احساس میکنم.
حالا سوال کلیم اینه که بهترین راه محافظت از چشما در مقابل مانیتور چیه و آیا این عینک های طبی مخصوص مانیتور تاثیری داره یا فقط تبلیغاته؟

[ برای مشاهده لینک ، لطفا با نام کاربری خود وارد شوید یا ثبت نام کنید ]

ممنون :n16:

COD MW3
12-03-2014, 11:33
من چون یه سابقه عینکسازی دارم..نظرم اینه که برو چشم پزشک همینو بگو..بعد برای خشکی چشماتون بهت قطره میده...

بعد برای عینک هم یه عینک استاندارد طبی بخر یا شیشه ضد اشعه ...یه عینک طبی که ضرر نداشته باشه و ا زهر لحاظ محافظت کنه از چشماتون..

یه عدسی هست اسمش آنتی رفلکس ضد اشعه های مضر مانیتور و خورشید و UV و کلا محافظ چشمه...اینو بدون شمارشو همون پلانو میشه بهتون میدن با یه فریم سبک گریف

مانیتورتم بهتره LED باشه با برایتنس کم به صورت دستی روی 50 بزار که خیلی روشن نباشه.. فرکانس تصویرم روی استاندارد 65 یا 75 هرتز تنظیم کن که تصویر نلرزه و چشمتون رو خسته نکنه..

ایشالله که مشکلتون حل میشه..

نور اتاق هم تنظیم باشه یه نور ملو مطابق با نور مانیتور باشه ..خود مانیتور هم نه بالا باشه نه پایین قشنگ نقطه مقابل صورتتون باشه که گردنتون خسته نشه...

موفق باشی :n11:

Ar@m
13-03-2014, 22:45
سلام.
دوستان بنده مجبورم روزانه بیشتر از 10 ساعت با کامپیوتر کار کنم، حدود دوساله دارم این کار رو انجام میدم.
چند هفته هست که بعد از ساعات کاری احساس میکنم چشمام خشک شده و کمی هم سوزش احساس میکنم.
حالا سوال کلیم اینه که بهترین راه محافظت از چشما در مقابل مانیتور چیه و آیا این عینک های طبی مخصوص مانیتور تاثیری داره یا فقط تبلیغاته؟

[ برای مشاهده لینک ، لطفا با نام کاربری خود وارد شوید یا ثبت نام کنید ]

ممنون :n16:

مشکل اصلی اینه که شما در برابر مانیتور کمتر پلک میزنین. این کمتر پلک زدن باعث میشه سطح چشمتون به اندازه کافی تماس با اشک نداشته باشه و خشک بشه. بهترین راه اینه که هر چند دقیقه یکبار سعی کنین به جای دیگه ای نگاه کنین و پلک بزنین و همچنین میتونین از قطره های اشک مصنوعی استفاده کنین.

Xx Hossein xX
13-03-2014, 22:48
مشکل اصلی اینه که شما در برابر مانیتور کمتر پلک میزنین. این کمتر پلک زدن باعث میشه سطح چشمتون به اندازه کافی تماس با اشک نداشته باشه و خشک بشه. بهترین راه اینه که هر چند دقیقه یکبار سعی کنین به جای دیگه ای نگاه کنین و پلک بزنین و همچنین میتونین از قطره های اشک مصنوعی استفاده کنین.

ممنون، درسته و خودم جدیدا پی بردم که موقع کار عموما پلک نمیزنم.
قطره ی اشک مصنوعی با نِفاز فرق داره؟ تقریبا هر روز از نفارولین استفاده میکنم، مشکلی پیش نمیاد که؟

:n16:

Ar@m
13-03-2014, 22:51
بله فرق داره. کار خیلی اشتباهی میکنین هرروز از نفازولین استفاده میکنین!

Xx Hossein xX
13-03-2014, 22:52
بله فرق داره. کار خیلی اشتباهی میکنین هرروز از نفازولین استفاده میکنین!

:n02:
اشک مصنوعی رو راحت میشه از داروخانه تهیه کرد یا نیاز به نسخه ی پزشک داره؟

Ar@m
13-03-2014, 22:55
بدون نسخه پزشک هم قابل تهیه است

روانپریش
13-03-2014, 23:00
این عینکهای ضد اشعه مانیتور اسمشون دقیقا چیه؟

pcgamer
13-03-2014, 23:16
ممنون، درسته و خودم جدیدا پی بردم که موقع کار عموما پلک نمیزنم.
قطره ی اشک مصنوعی با نِفاز فرق داره؟ تقریبا هر روز از نفارولین استفاده میکنم، مشکلی پیش نمیاد که؟

دچار خشکی چشم شدید باید برید دکتر چشم پزشک و معاینه بشید
و نفازلین هم یک سرچ تو گوگل بزنید خطراتشو ببنید
این دارو رو اصلا نباید بیشتر 2 هفته مصرف کرد برای مواقع خیلی خیلی ضروری هست . زیاد مصرف بشه باعث اب مروارید و قرمزی همیشگی چشم و ... میشه . و معمولا برای درمان الرژی ها شدید چشمی مصرف میشه