PDA

نسخه کامل مشاهده نسخه کامل : پاک شدن بکاپ asus n550jv

hani-khan
12-03-2014, 10:22
سلام خسته نباشید. خوبید؟
شرمنده من چندتا سوال داشتم. کمکم کنید...:n28:

من حدودا سه هفتس n550 خریدم. برادرم هنگام پارتیشن بندی تا یجاهاییش درست رفت در آخر ک خواست درایو سی رو رند کنه روی ی مقدار. بعد این انتقال این مقدار آخر لپ تاپ ب مشکل خورد و ویندوزش رو عوض کردن.
بکاپش پریده الان. و هر دفعه هم ک ویندوز رو عوض میکنیم مشکل ما رفع نمیشه.
این دوتا مشکل پیش میاد.
1. کرش کردن صفحه لپ تاپ و آبی شدن و بسته شدن برنامه ها(این بسته شدن در بعضی مواقعه)
[ برای مشاهده لینک ، لطفا با نام کاربری خود وارد شوید یا ثبت نام کنید ]

2. در بعضی موارد ک ریستش میکنم این ارور میاد. یعنی موقع بالا اومدن

الان از شما ی سوال دارم و ی خواهش.
اگه من بکاپ کانفیگ لپ تاپمو از جایی پیدا کنم و روش بزارم میشه ریستور کرد؟

و اینکه اگه کسی بکاپشو داره برام بفرسته از خجالتش درمیام. ... ممنون میشم

اینم کانفیگش: n550jv - cn260h
میلمم ک هست
:n28:

Public Enemy
12-03-2014, 13:10
سلام خسته نباشید. خوبید؟
شرمنده من چندتا سوال داشتم. کمکم کنید...:n28:

من حدودا سه هفتس n550 خریدم. برادرم هنگام پارتیشن بندی تا یجاهاییش درست رفت در آخر ک خواست درایو سی رو رند کنه روی ی مقدار. بعد این انتقال این مقدار آخر لپ تاپ ب مشکل خورد و ویندوزش رو عوض کردن.
بکاپش پریده الان. و هر دفعه هم ک ویندوز رو عوض میکنیم مشکل ما رفع نمیشه.
این دوتا مشکل پیش میاد.
1. کرش کردن صفحه لپ تاپ و آبی شدن و بسته شدن برنامه ها(این بسته شدن در بعضی مواقعه)

2. در بعضی موارد ک ریستش میکنم این ارور میاد. یعنی موقع بالا اومدن

الان از شما ی سوال دارم و ی خواهش.
اگه من بکاپ کانفیگ لپ تاپمو از جایی پیدا کنم و روش بزارم میشه ریستور کرد؟

و اینکه اگه کسی بکاپشو داره برام بفرسته از خجالتش درمیام. ... ممنون میشم

اینم کانفیگش: n550jv - cn260h
میلمم ک هست
:n28:

با سلام ، توضیحات در تاپیک های قبل داده شده است .

با توجه به استفاده شرکت ها از سیستم جدید بوت ویندوز 8/8.1 یعنی UEFI ، در صورت تعویض / نصب مجدد / نصب همزمان چند ویندوز در کنار هم ( بدون استفاده از درایو ریکاوری و با استفاده از DVD نصب ویندوز ) ، و یا تغییر سایز پارتیشن ریکاوری یا پارتیشن حاوی ویندوز اورجینال ( معمولا درایو C ) ، درایو ریکاوری از کار خواهد افتاد .

در صورت اقدامات بالا ، برای راه اندازی مجدد درایو ریکاوری ، نیاز به نصب مجدد نرم افزار ریکاوری و حذف کامل پارتیشن بندی فعلی دارین .

DVD ریکاوری لپ تاپتون هم در بازار پیدا نمی شه .

در ضمن در GPT ( پارتیشن بندی مورد نیاز برای UEFI ) امکان کپی سکتور به سکتور نیز وجود ندارد !!!! لذا نمی تونین هارد یه N550JV دیگه رو بردارین ، اطلاعات رو از روی اون کپی کنین تا درایو ریکاوریتون بازگرده !!!!!!!

در مورد مشکلتون : به نظر بنده یه بار ویندوز 8/8.1 رو از سایت های معتبر ایرانی دانلود و نصب نمایید . معمولا نسخه های موجود در بازار تا حد امکان دستکاری شده هستند . این ارور می تونه به نرم افزار ها هم برگرده . البته چون شما گزینه ی show Details رو نزدین نمی شه ارور رو بررسی کرد .

در مورد عکس دوم : ظاهرا یه دستگاهی قبل از هارد داره بوت می شه . تنظیمات بوت رو چک کنین و اطمینان حاصل کنین در هنگام روشن نمودن لپ تاپ فلش مموری به دستگاه متصل نیست

آپدیت : نکته ای رو فراموش کردم که شاید بتونه کمک کنه !
در Asus ها نرم افزای به نام Al recovery burner وجود دارد که با آن می توان DVD ریکاوری تهیه کرد . شما اگر بتونین یه N550JV که تازه خریداری شده و ویندوز اورجینالش دست نخورده رو پیدا کنین ، با این نرم افزار شاید بتونین لپ تاپ خودتون رو ریکاوری کنین . ( تست نکردم )

hani-khan
12-03-2014, 14:12
جناب ممنونم. منم منظورم همین بود ک از ی لپ تاپی ک ویندوزش دست نخوردس برم و بکاپشو بردارم.
اگه امکانش باشه ک خیلی عالی میشه.

دیویدی ریکاوری رو خود شرکت ارائه دهنده گارانتی دارن؟
اون دیتیل ک گفتین. یچیزی درمورد ی فایل خراب توی سی هستش ک باعث کرش سیستم میشه. عکسشم گرفتم. میزارم .

درضمن شما کسی رو میشناسید ک تازه n550 گرفته باشه. ک بتونم استفاده کنم از بکاپش؟
بعدش کانفیگش حتما باید مثل کانفیگ خودم باشه؟
اگه کسی هست ممنون میشم این لطف رو در حقم بکنه. :n12: