PDA

نسخه کامل مشاهده نسخه کامل : N550jv باتري

alirezaT1000
10-03-2014, 19:27
سلام..من قبلا میزدم به شارژ روی 99 گیر میکرد مینوشت not charging یعنی مستقیم به برق وصل میشد اما الان نمیشه اون طوری میشه 100 در صد و مینویسه full charge ...چه طوری کاری کنم که مستقیم به برق شه؟؟؟و بنویسه not charging
.......
ويندوز 8.1
آيا نرم افزاري هست كه بشه باهاش تنظيم كرد كه شد ٨٠ درصد خودش جريان برق را مستقيم كنه؟؟؟؟؟؟؟؟؟؟؟؟؟

Sent from my iPhone using Tapatalk

Public Enemy
10-03-2014, 22:31
سلام..من قبلا میزدم به شارژ روی 99 گیر میکرد مینوشت not charging یعنی مستقیم به برق وصل میشد اما الان نمیشه اون طوری میشه 100 در صد و مینویسه full charge ...چه طوری کاری کنم که مستقیم به برق شه؟؟؟و بنویسه not charging
.......
ويندوز 8.1
آيا نرم افزاري هست كه بشه باهاش تنظيم كرد كه شد ٨٠ درصد خودش جريان برق را مستقيم كنه؟؟؟؟؟؟؟؟؟؟؟؟؟

Sent from my iPhone using Tapatalk

دوست عزیز ، اگر تاپیک های قبلی رو خونده باشین ، متوجه جواب این سوال می شدین .

سیستم تغذیه لپ تاپ طوری طراحی شده که زمانی که به برق شهر متصل باشد ؛ از باتری استفاده نمی شود . حال چه در حال شارژ باشد ، چه فرآیند شارژ متوقف شده باشد ، چه فول شارژ باشد . فقط و فقط از برق استفاده می شود .

اما دلیل اینکه می زد 99 % و بیشتر شارژ نمی شد ، به دلیل مشکل کالیبره نبودن باتری لپ تاپ شما بوده که مقدار غیر صحیح رو به سیستم عامل اعلام می کرده . و الا به احتمال زیاد لپ تاپ فول شارژ بوده .

خوشبختانه این مورد در ارتباط با شما جدی نیست . در بعضی لپ تاپ ها ( مثل Acer 5742G ) پس از مدتی کارکرد به دلیل مشکل فریم ور بایوس ، باتری فول شارژ بود اما تا حدود 70 % ( در بعضی موارد دیده می شد تا 40 % ) میزان شارژ رو نشون می داد