PDA

نسخه کامل مشاهده نسخه کامل : به نظر شما آیا ؟

hobor971
10-03-2014, 18:54
سلام دوستان
تو فکر خرید لبتاپم .
بودجه ام حدود 3 تومن حالا یه کم بیشتر یا کمتر مشکلی نیست . ( البته خودم ترجیح می دم بیشتر از 2.5 واسه لبتاپ هزینه نکنم . )
کاربری ام وبگردی - دانلود - اتوکد - فیلم و موسیقی هست .
مدلهایی که انتخاب کردم و تا حالا بنظرم اومده :
asus n550
asus n56jr
asus n56vv
lenovo y510p
macbook air md760
macbook pro md101

بنظر شما کدوم از اینا ؟
طبیعتا کیفیت لبتاپ واسم مهمه - اینکه صفحه نمایشش فول اچ دی باشه یا مثل مک بوک ها کیفیت خوبی داشته باشه . اصلا دلیل اینکه مک بوکها جزو انتخابم هستند کیفیت خیلی خوبشون هست .
از طرفی از مارک لنوو می ترسم . آیا ایسوس از لحاظ کیفیت مزیتی داره به لنوو ؟

یا اصلا بنظر شما با این کاربردها بیخود اینقدر هزینه نکنم و بیام یه چیزی مثل asus k551 یا hp n240 یا asus k55 یا لنوو z510 بخرم ؟

lionf3
10-03-2014, 20:32
سلام دوستان
تو فکر خرید لبتاپم .
بودجه ام حدود 3 تومن حالا یه کم بیشتر یا کمتر مشکلی نیست . ( البته خودم ترجیح می دم بیشتر از 2.5 واسه لبتاپ هزینه نکنم . )
کاربری ام وبگردی - دانلود - اتوکد - فیلم و موسیقی هست .
مدلهایی که انتخاب کردم و تا حالا بنظرم اومده :
asus n550
asus n56jr
asus n56vv
lenovo y510p
macbook air md760
macbook pro md101

بنظر شما کدوم از اینا ؟
طبیعتا کیفیت لبتاپ واسم مهمه - اینکه صفحه نمایشش فول اچ دی باشه یا مثل مک بوک ها کیفیت خوبی داشته باشه . اصلا دلیل اینکه مک بوکها جزو انتخابم هستند کیفیت خیلی خوبشون هست .
از طرفی از مارک لنوو می ترسم . آیا ایسوس از لحاظ کیفیت مزیتی داره به لنوو ؟

یا اصلا بنظر شما با این کاربردها بیخود اینقدر هزینه نکنم و بیام یه چیزی مثل asus k551 یا hp n240 یا asus k55 یا لنوو z510 بخرم ؟

دوستِ من نتـــــــــــرس :دی
وقتی ناسا به لنوو اعتماد داره شما اعتماد نداری به کیفیت ساختش ( البته بحثش برا خیلی وقت پیشِ)
بنظرم لیستتون کمی ایراد داره
لپتاپ های گیمینگ رو هم قاطی کردین که بنظرم اصن به صرف نیس برا کارِ شما لپتاپِ گیمینگ
اگر مشکلی نداری با سیستم عامل ۱۰۰٪ مک بوک رو توصیه میکنم
در غیرِ اینصورت بهترین گزینه N56vv هستش
البته N550 هم تعریفش رو زیاد شنیدم.
و بنظرم Z510 تو رنجِ ۲۵۰۰-۲۶۰۰ بهترین هست و کارِ درستی میکنید که زیاد برای لپتاپ هزینه نمیکنید.

hobor971
10-03-2014, 23:16
ممنون از جوابتون .

بنظرم لیستتون کمی ایراد داره
لپتاپ های گیمینگ رو هم قاطی کردین که بنظرم اصن به صرف نیس برا کارِ شما لپتاپِ گیمینگ
.
خب می دونی دیگه ما ایرانی ها همه اش اگه هزینه جور باشه می خوایم نوک قله بازار رو بگیریم و کاری به کاربردمون نداریم .
من کلا لبتاپی می خوام که بشه شب تا صبح واسه دانلود روشن بمونه . این کار واسه لبتاپ مشکلی ایجاد نمی کنه ؟ و بعد هم اینترنت گردی و مدیریت عکسهام و موسیقی ها و کمی هم اتوکد . بنظر شما چه لبتاپی واسه این کاربردها بگیرم ؟ مخصوصا با توجه به اون شب تا صبح دانلود . بعد ههم بنظر شما بهترین لب تاپ واسه این کار تو رنج 2.5 تا 3 چیه ؟
تو محدوده 3 تا 3.5 چطور؟

parsicola
11-03-2014, 10:10
سلام
بر اساس تجربه شخصی ، واسه دانلود شبانه روزی و وبگردی و اتوکد ... فقط میتونم بگم مک بوک. کلا واسه همچین کارهائی جون میده. من مک بوک ایر md760 دارم و مثل بولدوزر شبانه روز ازش کار میکشم و پسر خوبی بوده و نا اهلی نکرده تا حالا. برادرم هم مک بوک پرو داره که اون هم بدتر از منه و شبا میزاره واسه دانلود و روزها خیمه سنگین رو لب تاپ! و لب تاپ چی میگه؟ نو پرابلم قارداش. (ترکی هم داره یاد میگیره از ما )
برای سیستم عامل هم نگرانی وجود نداره و اگر با ios مک هم راحت نبودید (که کاملا راحته) یا موارد دیگه ، میتونین بابرنامه بوت کمپ که داخل ios قرار داره به راحتی ویندوز رو هم درکنار ios داشته باشین و نگران هیچ درایوری نباشید چون خودش تمام درایورهای لازم رو برای ویندوز ابتدا دانلود میکنه و بعد ویندوز رو با خیال راحت نصب میکنید.

در کل واسه کارای شما لب تاپی احتیاج دارید که خیلی آتیشی نباشه و همیشه خونسرد و خنک باشه لذا لب تاپ های گیمینگ رو بهتره از لیست حذف کنید.

hobor971
11-03-2014, 14:41
apple خیلی دوست دارم . اما آیا نسبت به قیمتش به صرفه است ؟ یعنی من 3.5 بدم یه لب تاپ i5 بخرم ؟ با ان پول میشه بهترین کانفیگ ایسوس یا لنوو خرید . بازهم بنظر شما اگه کیفیت خوبی داشته باشه و تا چندین سال تو کارها جام نگذاره و مشکلی نداشته باشه راضیم . چون خیلی اهل بازی و گیمینگ نیستم . اما دوست دارم کانفیگ خوبی داشته باشم .

parsicola
11-03-2014, 17:17
دیگه تصمیم با خودته. من فقط خواستم تجربه خودم رو برات بگم. در کل اپل همیشه گرونتر بوده و هست. موقع فروش هم مشتری خودشو داره. هرکسی دلایل خاص خودشو هنگام خرید داره. من برام سبکی و کلاس لب تاپ اولویت اول بود چون برای حمل روزانه به شرکت می خواستمش. اما شما میتونی یه ایسوس مثل n56jr یا n550 بگیری و چند سال هم جواب کارهاتو بده. اما حدودا باید 4 تومن خرج کنی. اما اگه میخوای کمتر پول بدی z510 لنوو گزینه زیر 3 تومن خوبی واسه کارهای شماست.