PDA

نسخه کامل مشاهده نسخه کامل : پارتیشن بندی درایوها

hakimei
10-03-2014, 02:11
سلام.
من قبلا یکی از درایوهام رو به خاطر نصب سیستم عامل اوبونتو پارتیشن بندی کردم.سیستم عامل اولیه ای که روی سیستمم نصب بود ویندوز 7 بود. بعد این که ویندوز رو عوض کردم، به خاطر اینکه سیستم عامل اولم ویندوز بود،اوبونتو پرید. بعد نصب ویندوز 7 جدید رو لپ تاپم، قسمتی از هاردم که اوبونتو روش نصب بود تو ویندوزم قابل استفاده نبود.برای اینکه پارتیشن ها رو مثل اول با هم یکی کنم،اونا رو فرمت کردم به اضافه ی اینکه یه فضایی به نام healthy رو هم فرمت کردم.حالا هر کاری می کنم تا اینا رو یه پارتیشن کنم نمیشه.میگه فضای کافی وجود نداره.چی کار کنم تا بدون اینکه اطلاعات بقیه درایوهام آسیب ببینن اون فضای خالی برام قابل استفاده باشه؟ممنون میشم اگه راهنماییم کنین.

smss.exe
10-03-2014, 06:11
سلام

شما باید اون پارتیشن رو کلا delete کنید؛ فورمت کردن کافی نیست.
وقتی Delete کنید اون به فضای Unallocated Space تبدیل میشه و میتونید اون رو به پارتیشن قبلی اضافه کنید.

اگر نتونستی، یه عکس از صفحه ی Disk Management بذار ببینم بهت بگم دقیقا چکار کنی.

hakimei
12-03-2014, 01:39
مرسی از راهنماییتون.اما امکان delete وجود نداره.با کلیک راست رو فضای خالی این گزینه فعال نیست.از صفحه disk managment و همچنین از error نهایی بعد از انجام new simple volume عکس گرفتم.آدرس لینک رو براتون گذاشتم.ممنون میشم راهنماییم کنین.
[ برای مشاهده لینک ، لطفا با نام کاربری خود وارد شوید یا ثبت نام کنید ]

smss.exe
12-03-2014, 06:11
سلام

این که اون فضا Delete نمیشه به دلیل اینه که اون یه فضای خالیه. کل اون فضایی رو که به صورت سبز نشون داده و داخل اونو چند تا پارتیشن ساخته (که شما می خواید اولیش رو پاک کنید) بهش می گن پارتیشن Extended به پارتیشن های داخل اون هم (برای شما همون E و F) می گن logical.
برای این کار اگر نمی خواید اطلاعات رو پاک کنید حتما باید از برنامه های مدیریت هارد استفاده کنید؛ وگر نه از طریق خود ویندوز نمیشه.
کلا اون که Error هم میده رو میشه با برنامه های مدیریت هارد درست کرد.

شما از برنامه Easeus Partition Manager استفاده کنید؛ یا از برنامه ی MiniTool Partition Wizard؛ اونوقت می تونید پارتیشن بندی هاردتون رو درست کنید.

hakimei
13-03-2014, 16:10
سلام.
مرسی از بابت راهنمایی ها و کمکی که بهم کردین.لطف کردین.