PDA

نسخه کامل مشاهده نسخه کامل : مشکل برق در بدنه و پورت USB

Khashayar King
09-03-2014, 23:51
سلام دوستان ، من دیروز وقتی موبایلم رو به سیستم وصل کردم خیلی برق شدیدی داشت طوری که قابل تحمل نبود
هر چیزی هم که به پورت یو اس بی وصل میکنم این مشکل رو داره خودم فکر میکنم از ضعف پاور هست (استفاده از سیم ارت فعلا برام مقدور نیست)
میخواستم ببینم حدسم درست هست راجع به ضعف پاور در برق رسانی به قطعات یا خیر ، اگه هست چه مدل از پاور رو پیشنهاد میکنید ؟
مشخصات سیستم
Power : 380W Green
Mainboard : Asus P8H61
Cpu : intel I5 2300
Video Card : AMD (HIS) 6790
Ram : 4 gb

EXTREME
10-03-2014, 08:42
سلام دوستان ، من دیروز وقتی موبایلم رو به سیستم وصل کردم خیلی برق شدیدی داشت طوری که قابل تحمل نبود
هر چیزی هم که به پورت یو اس بی وصل میکنم این مشکل رو داره خودم فکر میکنم از ضعف پاور هست (استفاده از سیم ارت فعلا برام مقدور نیست)
میخواستم ببینم حدسم درست هست راجع به ضعف پاور در برق رسانی به قطعات یا خیر ، اگه هست چه مدل از پاور رو پیشنهاد میکنید ؟
مشخصات سیستم
Power : 380W Green
Mainboard : Asus P8H61
Cpu : intel I5 2300
Video Card : AMD (HIS) 6790
Ram : 4 gb

خود کیس سیستم برق دار نیست ؟

چک کنید جایی اتصال بدنه نباشد

علت بعدی میتونه از پاور و خود مین باشه

leo.unique
10-03-2014, 11:07
پاور رو چند وقته خریدی ؟ نمیتونی یدونه از دوستانت قرض بگیری و امتحان کنی ؟

Khashayar King
10-03-2014, 12:26
پاور رو چند وقته خریدی ؟ نمیتونی یدونه از دوستانت قرض بگیری و امتحان کنی ؟

تابستون پارسال این سیستم رو گرفتم ، متاسفانه کسی در دسترس نیست که پاورش قوی تر باشه

خود کیس سیستم برق دار نیست ؟

چک کنید جایی اتصال بدنه نباشد

علت بعدی میتونه از پاور و خود مین باشه

خود بدنه هم برق داره اما فقط در قسمت ورودی پورت های پشت کناره های سیستم برق نداره یا من حس نمیکنم برقی رو بیشترین مقدار برق قسمت پورتای یو اس بی هست

من زیاد مهم نیست واسم برق ولی چون از قلم نوری استفاده میکنم که با یو اس بی وصل میشه به سیستم همچنین هدستم با یو اس بی هست میترسم مشکلی واسه اونا پیش بیاد !

leo.unique
10-03-2014, 14:17
تابستون پارسال این سیستم رو گرفتم ، متاسفانه کسی در دسترس نیست که پاورش قوی تر باشه

پس گارانتی داره ؟! قویتر چرا ؟! در حد همین پاور هم باشه کافیه به نظرم

EXTREME
10-03-2014, 17:28

خود بدنه هم برق داره اما فقط در قسمت ورودی پورت های پشت کناره های سیستم برق نداره یا من حس نمیکنم برقی رو بیشترین مقدار برق قسمت پورتای یو اس بی هست

من زیاد مهم نیست واسم برق ولی چون از قلم نوری استفاده میکنم که با یو اس بی وصل میشه به سیستم همچنین هدستم با یو اس بی هست میترسم مشکلی واسه اونا پیش بیاد !

کارهایی که گفتم انجام بدید نتیجه میگیرید بگردید اتصال بدنه رو پیدا کنید کیس رو به صورت open air دوباره اسمبل کنید

leo.unique
10-03-2014, 18:04
کارهایی که گفتم انجام بدید نتیجه میگیرید بگردید اتصال بدنه رو پیدا کنید کیس رو به صورت open air دوباره اسمبل کنید
دقیقا منظورتون از اتصال بدنه چیه ؟؟ چه اشکالی داره که اتصال به بدنه داشته باشه ؟؟:n13:

EXTREME
10-03-2014, 18:42
دقیقا منظورتون از اتصال بدنه چیه ؟؟ چه اشکالی داره که اتصال به بدنه داشته باشه ؟؟:n13:

اتصال مین با بدنه کیس و اتصال کانکتورهای پاور به بدنه بعضی اوقات باعث ایجاد الکتریسیته ساکن و برق دار شدن پورت ها یا بدنه کیس میشود
علت بعدی این مشکل از خود پاور و مین است

leo.unique
10-03-2014, 19:12
اتصال مین با بدنه کیس و اتصال کانکتورهای پاور به بدنه بعضی اوقات باعث ایجاد الکتریسیته ساکن و برق دار شدن پورت ها یا بدنه کیس میشود
علت بعدی این مشکل از خود پاور و مین است
اوهوم ! ممکنه پیش بیاد همچین حالتی ؟ مگه اون پایه های برنجی روش شاسی کیس به اندازه کافی فاصله ایجاد نمیکنن ؟:n13:

EXTREME
10-03-2014, 19:35
اوهوم ! ممکنه پیش بیاد همچین حالتی ؟ مگه اون پایه های برنجی روش شاسی کیس به اندازه کافی فاصله ایجاد نمیکنن ؟:n13:

بعضی اوقات این اتفاقات میفته باید بررسی کنند

Khashayar King
10-03-2014, 22:34
پس گارانتی داره ؟! قویتر چرا ؟! در حد همین پاور هم باشه کافیه به نظرم

اکثرا قطعات گارانتی داره پاور رو نمیدونم اونم باید داشته باشه ، آخه یه دوستی بهم گفت پاورت ضعیف هست برای این سیستم !

مرسی ازتون برای پاسخگویی فردا حتما دوباره اسمبلش میکنم و اتصال با بدنه رو چک میکنم ، فقط یه سوال که هنوز برام ابهام هست اینه که پاور من ضعیف نیست برای این سیستم ؟

چون خیلیا بهم میگن پایین اومدن سرعت سیستمت برای اینه که پاورت ضعیف هست و مجبور میشه سیستم برق بیشتری بخواد ولی وقتی تامین نشه کند میشه (نمیدونم درست هست یا نه)

EXTREME
10-03-2014, 22:44
اکثرا قطعات گارانتی داره پاور رو نمیدونم اونم باید داشته باشه ، آخه یه دوستی بهم گفت پاورت ضعیف هست برای این سیستم !

مرسی ازتون برای پاسخگویی فردا حتما دوباره اسمبلش میکنم و اتصال با بدنه رو چک میکنم ، فقط یه سوال که هنوز برام ابهام هست اینه که پاور من ضعیف نیست برای این سیستم ؟

چون خیلیا بهم میگن پایین اومدن سرعت سیستمت برای اینه که پاورت ضعیف هست و مجبور میشه سیستم برق بیشتری بخواد ولی وقتی تامین نشه کند میشه (نمیدونم درست هست یا نه)

برید تو سایت گرین یک power calculator انجام بدید مقداری که هست رو بیشتر در نظر بگیرید مناسب سیستم شما است

ominoaudio
10-03-2014, 22:50
مشکل شما نبود ارت برای دستگاه هست.
بهترین پاورها هم نیاز به ارت دارند. فقط امکان داره اگه پاور خیلی بدرد نخور باشه اتصال بدنه بیشتری داشته باشه.
بهترین کار که خیلی به اون نیاز دارید استفاده از ارت هست. یک سیم به بدنه کیس وصل کنید (میتونید زیر پیچ در کیس بزارید و بعد پیچ رو سفت کنید) و سر دیگه رو به یک لوله فلزی (مثل لوله شوفاژ) و یا چاهارچوب در یا پنجره وصل کنید.

zentex586
19-03-2014, 01:59
دوست عزیز در مورد ارت و با احترام به نظر دوستان بهتر هست که سیم ارت را به چارچوب درب متصل کنید، چهارچوب در اتصال خوبی با زمین داره و برای این کار مناسب هست. اما لوله شوفاژ رو توصیه نمیکنم چون بعد از مدتی به خاطر مسائل مربوط به یونیزاسیون شاهد سیاه شدن تدریجی اون خواهید بود و به علت حساس بودنش احتمال خوردگی هم متصور هست، این بلایی هست که به سر خودم آمده!

Sent from my GT-S5282 using Tapatalk

zentex586
19-03-2014, 02:16
کاملاً مساله طبیعی هست که مصرف کامپیوتر تون بالا باشه و بدنه کیستون هم برقدار باشه. برای مثال اگر یه سی پی یوی ۱۰۰ وات با هر چهارتا هسته اش به صورت تمام بار کار کنه اونوقت روی باس 3.3 ولت تقریبا 30 آمپر جریان خواهیم داشت که واقعا عدد بزرگی هست و این جریان روی سطوح فلزی و بدنه میتونه ولتاژی القا کنه که با دست قابل احساس هست و با وجودی که مقدار کمی داره اما چون شکل موج مخصوصی داره و دائما در حال تغییر هست دست رو قشنگ اذیت میکنه. و این مسأله به الکتریسیته ساکن ارتباطی نداره چون به صورت دائمی وجود داره. الکتریسیته ساکن مقدار فوق العاده زیادی ولتاژ داره ولی در یک آن تخلیه ميشه.

Sent from my GT-S5282 using Tapatalk