PDA

نسخه کامل مشاهده نسخه کامل : سوال) . نكات مهم موقع خريد لپتاپ ؟

u53r
09-03-2014, 17:27
سلام 1-موقع خريد لپتاپ بايد حتما پلمپ باشه يا نه ؟ 2-فروشنده بايد باز كنه و روشن و تستش كنه ؟ بدون ويندوز كه نميشه با cpuz و gpuz تستش كنه چون تو dos كار نميكنند. بعد تست لپتاپ چقدر تقريبا طول ميكشه ؟ يعني بيشتر از نيم ساعت فروشنده بايد وقت براي تستش بذاره؟ رم و هارد چطوري تست ميكنه؟ 3-چطوري مشخصات cpu و گرافيك و رم و هارد بفهمم ؟ خيلي متشكرم

امیر تتلو
09-03-2014, 18:22
1:بله حتما باید پلمپ باشه اگه نباشه هم عیبی نداره اما بهتره سفارش کنی باز مکنن
2:بله اگه خریداری کردی باید جلوی تو روش ویندوز نصب کنه و خودت یک ساعت تستش کنی
3: بعد که ویندوز روش نصب کرد خودت انواع بنچ ها رو میگیری و اگه رضایت کامل داشتی میبری خونه

hamidchi
09-03-2014, 18:36
اره خب باید پلمپ باشه . هرچند اگه باز هم شده باشه باز میتونن پلومش کنن مثه اول !
با خودتونه که بازش کنه یا نه . بهتره همونجا باز کنید و تستش کنید
از منو که باز کرد و همونجا یه ویندوز نصب کرد روش و چک مختصری هم کردیم (بررسی صفحه نمایش و پیکسل ها . مقایسه مشخصات سیستم باروی جعبه ومواردی اینطوری)
حدودا با نصب ویندوز 1 ساعت اونجا بودم . تستش چیز خاصی نداره . فقط توجه داشته باشین مدلی که مد نظرتون هست رو با همه جزئیاتش بلد باشین و با فروشنده طی کنید اگه این لپ تاپ مشخصات مد نظر منو داشته باشه برش میدارم (هر چند خیلی هاشون در مورد قابلیت های لپ تاپ هاشون خبر ندارن ):n15:
چون مدل های با نام مشابه در مواردی جزئی تفاوت دارن
مثلا بعضی ها بک لایت کیبورد داره و بعضی نداره و همچنین بلو ری به جای دی وی دی و ...

البته بعضی موارد رو نه روی کارتن نمایندگی نوشته و نه فروشنده میدونه :n29:
برای تست هارد هم نرم افزار hd tune up بود فکر کنم که سرعت هارد و وضعیت سکتور ها رو مشخص میکنه

بعضی از فروشگاه های اینترنتی یا فروشگاه های در سطح شهر هم مهلت تست دارن که خیال مشتری رو راحت کنن

u53r
09-03-2014, 20:13
خيلي متشكرم. نميدونم چرا دكمه تشكر ظاهر نميشه. پس همين 3 تا نرم افزار cpuz , gpuz , htd tune براي تست كافي هست؟ خوب اگه مشكل داشته باشه تو اين نرم فزارها چطوري مشخص ميشه؟ تست رم هم كه فكر كنم امكان پذير نيست چون فكر كنم خيلي زمانبر باشه؟ تست پيكسلهاي سوخته نمايشگر با نگاه كردن چشمي هست يا نرم افزاري هست كه خودش اتومات پيكسل سوخته رو تشخيص بده؟

hamidchi
10-03-2014, 15:32
کلید تشکر به دلیل تازه وارد بودن براتون نمیاد
احتمالا نرم افزار هم داشته باشه واسه پیکسل ولی من چشمی چک کردم . مثه این که تا 3 تا پیکسل سوخته هم شمال گارانتی نمیشه
رم رو مقدار حافظه و باس و دیگر مشخصات رو با همون cpu z چک کنید
cpu z و gpu z فقط مشخصات رو میگن ولی hd نتایج رو آنالیز میکنه و نشون میده که تست سکتور هاردش مقداری زمان بر هست ولی تست سرعت هارش سریع هست

oOomid.M
10-03-2014, 17:02
برنامه هست برای چک کردن ال سی دی
[ برای مشاهده لینک ، لطفا با نام کاربری خود وارد شوید یا ثبت نام کنید ]

u53r
12-03-2014, 07:23
دوستان خيلي متشكرم. خود نصب ويندوز و درايورهاش حدود يكساعت طول ميكشه و فرصتي براي تست باقي نميمونه. تا حالا ويندوز live روي فلش امتحان نكردم با ويندوز روي فلش ميشه اين تستها رو انجام داد؟ چون درايورها در ويندوز روي فلش فكر نكنم نصب باشه! و نكته ديگه اينكه اگه لپتاپو فروشنده باز كنه و از آكبند خارج شه و مشكل داشته باشه فكر نكنم قبول كنه چون ضرر ميكنه . و اينكه در نرم افزار hd tune تبهاي error scan وhealth و benchmark براي تست كافي هست يا نه ؟ در تب ارور اسكن بايد تست read و write درحالت short stroke باشه؟