PDA

نسخه کامل مشاهده نسخه کامل : مشکل سیاه شدن مانیتور درحالیکه لپتاپ روشن است.

vahidwesley
08-03-2014, 12:31
سلام
لپتاپ من asus n550jv هستش.روقتی دارم باهاش کار میکنم مانیتورش سیاه میشه و در حالیکه دستگاه روشن هستش(سیاه سیاه نه البته، مایل به آبی) بعد که دکمه روشن شدن مانیتور رو از کیبورد میزنم برمیگرده صفحه نمایش.دو ماه خریدم دسگاه رو.گاهی ده بار پشت سرهم اینطوری میشه.میشه راهنمایی کنید؟ ممنون

vahidwesley
08-03-2014, 12:42
ویندوزم هم 8 هستش و هیچ نرم افزاری هم روش نصب نیست.آنتی ویروس هم مکافی بود که دیدم اینطوری میشه عوضش کردم گذاشتم AVAST بازم میشه.کلافم کرده

hobor971
15-03-2014, 11:46
ببین تو تنظیمات power management در این خصوص چیزی داره ؟ این چیزی که شما می گی حتما مربوط به تنظیمات انرژی لبتاپ هست
این حالت کی پیش میاد ؟ اگه می بینی فقط وقتی که داری از باتری لبتاپ استفاده می کنی اینجوری می شه حتما مربوط به تنظیمات انرژی می شه . آیا وقتی که لبتپ به برق مستقیم وصله هم این حالت بوجود میاد ؟

vahidwesley
19-03-2014, 13:01
آقا ممنون جواب دادی
مربوط به تنظیمات انرژی نیست، وقتی که به cpu فشار وارد میشه همچین اتفاقی رخ میده. یه تعمیرگاه بردم گفتش که باید انقد کار کنی تا مشکلش حاد بشه تا بشه بازش کرد.( دستگاه برای یکی از دوستای نزدیکمه که بنده خدا زیاد با کامپیوتر بصورت حرفه ای آشنایی نداره)

abed_0567
16-07-2014, 19:29
ویندوز بالا بود من دره لپ تابو بستم وقتی بازش کردم صفحه سیاه بود [ برای مشاهده لینک ، لطفا با نام کاربری خود وارد شوید یا ثبت نام کنید ] روی هر دکمه ای هم زدم باز هم بالا نیومد که نیومد [ برای مشاهده لینک ، لطفا با نام کاربری خود وارد شوید یا ثبت نام کنید ] روی دکمه خاموش زدم که اصلا خاموش شد ، دوباره روشن کردم بالا اومد و صفحه رو نشان می داد ولی وقتی می خواد welcome ویندوز بالا بیاد باز دوباره همون طوری می شد ....
من به یه نکته دیگه هم اشاره کنم که صفحه اول که آرم خوده دل رو نشون میده رو میاد و حتی سیستم خودش هم معرفی می کنه .... ولی وقتی م خواد ویندوز بیاد بالا صفحه سیاه میشه
و یه چیز دیگه .ویندوز "Active"نیست
کمک کنید بچه ها ....

با تشکر

sepid96
09-12-2017, 22:13
سلام
من لپ تاپ asus n550 دارم ک گرافیک NVIDIA GeForce gtx 850m روش نصب هست. وقتی لپ تاپ رو روشن میکنم مراحل بوت شدن لپ تاپ روی صفحه نمایش داده میشه و وارد ویندوز هم میشود ولی بطور ناگهانی موقع کار کردن باهاش صفحه سیاه میشود در صورتی که برنامه ها هنوز در حال اجرا هستند، به طور مثال اگر فیلمی در حال پخش باشد تصویر ندارد ولی صدا شنیده میشود. این مشکل به مرور زمان بدتر شد تا جایی که گاها به محض بالا امدن ویندوز تصویر میپرید. قابل ذکره که با کابل vga که لپ تاپ رو به تلویزیون وصل کردم حتی وقتی که صفحه لپ تاپ سیاه میشد هنوز در تلویزیون تصویر داشتم. به توصیه یکی از دوستان در safe mode با نرم افزار display driver uninstaller حذف کردم و دوباره از سایت NVIDIA دانلود کردم و نصب کردم ولی فایده ای نداشت و همچنان مشکل ادامه داره ولی نمیدونم مشکل از کجاست!!!
اگر بتونید راهنماییم کنید ممنون میشم.

aligh1522
11-12-2017, 22:45
ببرید گارانتی. احتمالا سخت افزاریه
دست تعمیرکار ندین اگه گارانتی داره.
یکم بدشانس هستید که این طور مدلی گیرتون اومده!

shararrrrr
02-02-2019, 21:57
سلام وقت بخير، من دقيقا همين مشكل و با لپتاپم دارم، چندجايى بردم نتونستن تشخيص بدن مشكل از كجاست، لطفا اگر مشكلتون حل شد يه توضيح ميديد مشكل از كجا بوده؟

HosseinAbiaryfard
08-02-2019, 14:04
سلام دوستان من مدل لپتاپم asus n550jv است دقیقا همین مشکلو دارم:n03::n13: اگر کسی مشکلشو پیدا کرده ممنون میشم به اشتراک بزارین.:n16:

kingpixel
06-03-2019, 12:02
سلام دوستان من مدل لپتاپم asus n550jv است دقیقا همین مشکلو دارم:n03::n13: اگر کسی مشکلشو پیدا کرده ممنون میشم به اشتراک بزارین.:n16:

سلام اگه مشکلتون حل شده به بنده هم اطلاع بدید ممنون
09213010747

amir10002
08-03-2019, 16:12
سلام من لپ تاپ ام رو 1 سالی هست دارم مدلش lenovo ideapad320 هست ...دقیقا مشکل شما رو دارم... تنظیمات صحفه نمایش ب این صورته ک با بسته شدن صحفه نمایش لپ تاپ میره رو حالت sleep ولی مشکل اینجاست گاهی پیش میاد بعد از بستن لپ تاپ و لپ تاپ روشن میمونه و فن با شذت در حال کار کردن میشه ..طوریکه میشه صداشو شنید...اگه درب لپ تاپ رو باز کنی..صحفه نمایش سیاه شده و فن مث قبل با سرعت در حال کار کردنه...از اخر مجبور میشم با کلید پاور لپ تاپ رو خاموش کنم...و بعد از روشن کردن مجدد با ی وقفه سیستم دیرتر میاد بالا و چند ثانبه سیاه میمونه..از اول ک خربدمش اینطوری میشد....کسی میتونه کمک کنه؟؟؟؟

این ایمیل منه ..لطفا بهم اطلاع بدین amir_iri1995@yahoo.com

shohreh91
09-03-2019, 00:29
سلام اگر مشکلتون در این مورد حل شد اعلام کنید در اینجا ممنون میشم . با تشکر و سپاس

amir10002
09-03-2019, 00:44
باشه چشم....ولی من خودم احتمال میدم از قسمت پاور لپ تاپه...بردش مشکل داره...حقیقتش میترسم ببرمش خراب ترش کنن...یا قطعه های اصلی رو بردارن بجاش تقلبی بزارن...
دقیقا بعد از این اتفاق ک دیروز افتاد لپ تاپ رو برا ی مدت روشن کردم بعداش باطری رو چک کردم با اینکه ب شارژ بود اما روی 95% مونده بود و شارژ نمیشد...از برق کشیدمش بعد ک کارم تموم شد و خاموش کردم...صحفه سیاه موند ولی خاموش نمیشد و صدای فن میمود....دستش نزدم تا شارژاش تموم شد و خاموش شد...دیگه کم کم دارم احساس خطر میکنم با این اوضاع گرونی قطعات واقعا خراب شدنش ی هزینه گزافی رو میزاره رو دستم

شما هم پیگیری کن اگه متوجه شدی ب ایمیل ام پیام بده

shohreh91
09-03-2019, 01:32
سلام از اونجاییکه ما هم این مشکل رو داریم در صورتی که مشکلتون حل شده به ما هم اطلاع بدید در اینجا ممنون .

shararrrrr
09-03-2019, 13:45
سلام من بردم لپتاپو براى تعمير، پايه يكى از اس ام دى ها از مادر برد جدا شده بود يا خود اس ام دى خراب شده بود، يه همچين چيزي بهم گفتن كه قطعه عوض شد و ديگه اون مشكل وجود نداره

kingpixel
09-03-2019, 23:21
سلام من بردم لپتاپو براى تعمير، پايه يكى از اس ام دى ها از مادر برد جدا شده بود يا خود اس ام دى خراب شده بود، يه همچين چيزي بهم گفتن كه قطعه عوض شد و ديگه اون مشكل وجود نداره

چقدر هزینه شد؟

shararrrrr
10-03-2019, 12:34
حدود ٢٠٠هزار تومن

amir10002
10-03-2019, 13:14
سلام دوستان

من تو یوتیوب و انجمن های خارجی و قسمت ساپورت بعضی از برندها مثل hp سرچ کردم...یسری نظراتی مثل عوض کردن power option و یا یسری ترفندهای نرم افزاری مثل اپدیت درایورها داده بودن.....که البته بعضیا گفته بودن بعد از ی مدت مشکل دوباره برگشته یا کلا کار نکرده...راستش من از اون راهکارها استفاده نکردم ک ببینم چی میشه....بجاش فعلا این موضوع رو تو سایت lenovo مطرح کردم منتظرم ببینم چ نظری میدن...

اون دوستی ام ک گفنه بودن بردن تعمیر و مشکل از ی قطعه smd بوده لطف کنن حالا بعدا ی خبری بدن ک ایا مشکل کلا حل شده یا ن...چون ممکنه بعد از چندهفته یا حالا ی مدتی دوباره مشکل برگرده

h0922410364
02-05-2019, 14:26
سلام دوستان عزیزم برای حل مشکل سیاه شدن ناگهانی صفحه لپتاپ ۹۹ درصد مشکل سخت افزاری هست و ایراد در چیپ گرافیک جیفورس برای سری n ایسوس که اکثرا در اثر بازی یا استفاده بیش از حد از گرافیک رخ میده و چاره ای جز تعمیر چیپ گرافیک ندارین

neda1375
29-05-2019, 17:23
سلام دوست عزیز لپ تاپ منم مثه شماس وتازگیا این مشکل پیدا کرده اگه راهی برا درست شدنش پیدا کردید به منم بگید لطفا.

neda1375
29-05-2019, 17:44
سلام لطفا اگه مشکلتون حل شده به منم راه حل رو بگید .

iman0073
09-08-2019, 20:02
سلام مشکل لپ تاپتون حل شد؟ اگه اره چطوری؟

sky1sky
08-09-2019, 16:52
سلام منم مشکل مشابه داشتم تنظیما ت standby رویnever'گذاشتم و ویندوزهم مجددا نصب کردم مشکلم تاحدی بر طرف شد

ali_n2011
12-12-2019, 17:25
من لپ تاپ gl 503vm را حدود یک سال و نیم خریدم مشکل سیاه شدن نمایشگر هر از گاهی در لپ تاپ من بوجود میاد گاهی هنگام روشن کردن گاهی در حالت استند بابی و با به حالت اسلیپ بردن و روشن کردن دوباره، مشکل تا حدودی حل می شود.بایوس را بروز کردم مشکل حل نشد واقعا نمی دونم دلیل این مشکل چیه؟ کسی راه حل اساسی برای این مشکل داره؟ مشکل سخت افزاریه یا نوعی عدم هماهنگی نرمافزاریه یا سخت افزاریه؟ چندین بار ویندوز عوض کردم مشکل همچنان پا برجاست و لپ تاپ من چون گیمینگه تنها با گرافیک انویدیا 1060 کار می کنهو
مشکل دوم که باز از روی اول وجود داشت و باز برای حلش دوباره لپ تاپ را خاموش کنم. هنگام روشن کردن روی منوی rog لپ تاپ گیر می کنه و ویندوز بالا نمیاد که با روشن کردن دوباره ویندوز سریع بالا میاد. باز دلیل این مشکل برام ناشناخته هست(این مشکل در هر 10 بار روشن کردن لپ تاپ یک الی دو بار بوجود میاد.)
مشکل سوم مربوط به ssd هست. هنگام خرید این لپ تاپ ssd معمولی 256 این لپ تاپ را با ssd 500 سامسونگ evo 960 تعویض کردم که واقعا پرسرعته. در این مدت 5 بار ویندوز نصب کردم و تمام فایل ها و دانلود ها را در هارد معمولی ذخیره کردم که با وجود اینها در بدترین حالت 500 گیگ شاید فایل روی ssd رایت کرده اصلا 1 ترابایت در نظر بگیرید. منتها نرم افزار سامسونگ 26 ترابایت رایت روی درایو ssd نشان می دهد و عمر مفید این ssd دویست200 ترابایته. چرا باید این عدد رایت روی ssd نشان داده بشه؟ در ضمن بدون هیچ دلیلی روزی حداقل 20 گیگ به این اضافه می شه.