PDA

نسخه کامل مشاهده نسخه کامل : روش / نرم افزاری برای نشان دادن میزان استفاده هر کاربر از اینترنت

ahmado0o0o
05-03-2014, 22:25
سلام به همگی

دوستان من و دو تا داداشم هر ماه پول اینترنت رو با هم میدیم و حالا مشکل اینجاس که دقیق نمیدونیم که هرکی چقدر استفاده کرده

کسی میتونه یه نرم افزاری معرفی کنه که بشه روی یه سیستم نصب کرد و میزان استفاده بقیه کاربران از wifi رو دید ؟

چون داداشای من با گوشی میان من نمیتونم نرم افزاری نصب کنم که حتما باید کلاینتش روی سیستمای دیگه نصب بشه

دنبال نرم افزاری میگردم که فقط روی کامپیوتر خودم نصب بشه و این کارا رو انجام بده :

لحظه به لحظه نشون بده که هرکسی که به wifi وصله با چه سرعتی داره دانلود میکنه ( این زیاد مهم نیست البته )

نشون بده هر کاربر چقدر از حجم ترافیکی مصرف کرده ( این خیلی خیلی برام مهمه )

دوستان لطفا نرم افزاری رو معرفی کنید که خودتون تستش کرده باشید یا لا اقل تعریفش رو از یه آدم اینکاره شنیده باشید

ahmado0o0o
08-03-2014, 00:15
up :n28::n28::n28:

smss.exe
08-03-2014, 05:45
سلام

نرم افزاری که به این صورت باشه نداریم... یا حداقل من ندیدم.
البته منطقی هم هست؛ باید یه جوری از نظر ارتباطی هم جور در بیاد دیگه؛ اونا به صورت مستقیم به مودم وصل میشن؛ سیستم شما این وسط بدون هیچ چیزی (منظورم بدون نسخه ی کلاینت و یا بدون Authentication) از کجا باید بفهمه که کی چقدر استفاده کرده.

اما توی همه ی برنامه هایی که این کار رو انجام میدن لازمه اینه که خروجی (Gateway) همون سیستمی باشه که داره این حجم ها و... رو محاسبه میکنه؛ نباید خود مودم باشه.
اما راه حل هم داریم:
شما میتونید روی سیستم خودتون Windows Server نصب کنید؛ و بعد از نرم افزار TMG برای این قضیه استفاده کنید. خود TMG که صرفا فقط یه Firewall هست؛ ولی روی اون یه برنامه به نام Bandwidth Splitter میتونید نصب کنید و از طریق اون همه ی این دستگاه ها رو مدیریت کنید.
برنامه ی Bandwidth Splitter پولیه؛ ولی تا 10 تا کاربر رو مجانی جواب میده. (البته برای اون کرک هم اومده)
شما هم توی این برنامه میتونید سرعت لحظه ای رو چک کنید؛ هم سرعت رو برای هر کاربر محدود کنید؛ هم حجم دانلود شده رو محدود کنید؛ و هم خروجی حجم دانلود شده رو بگیرید.
اما باید به جای مودمی که الان دارید یه Access Point بخرید و اون رو وصل کنید به سیستمتون و اینترنت رو از سیستمتون مدیریت کنید.
البته راه های دیگه هم داریم (هم سخت افزاری و هم نرم افزاری).
اگر نمیتونید روی سیستم ویندوز سرور نصب کنید و سیستم شما سخت افزار خوبی داره، میتونید این ویندوز سرور و برنامه ی TMG رو روی یه Virtual Machine نصب کنید و توی اون همه ی تنظیمات رو انجام بدید.

--------------------------------------------------------------------------------------
یه راه دیگه هم استفاده از DUmeter هست.
این برنامه هم نسخه ی Windows داره و هم نسخه ی Android. برای ویندوز کرکش هست؛ ولی Android رو نمیدونم.
اما کاری که میکنه اینه که حجم دانلود شده رو میگه؛ حتی میتونه به سایتش هم بفرسته و اینطوری اگر دستگاه خراب شد و یا کسی اون برنامه رو دستکاری کرد Log استفاده اون از اینترنت توی پنل شما توی سایت ثبت میشه.

[ برای مشاهده لینک ، لطفا با نام کاربری خود وارد شوید یا ثبت نام کنید ]
[ برای مشاهده لینک ، لطفا با نام کاربری خود وارد شوید یا ثبت نام کنید ]

ahmado0o0o
08-03-2014, 11:22
داداش دستت درست همین du meter عالیه
مرسی خیلی گلی :n16::n16:
توی گوگل یه سرچ زدم پیدا شد دانلودش
فدات داداش دمت گرم