PDA

نسخه کامل مشاهده نسخه کامل : فوری:کیس آینده دار نهایتا 6تومن.

juve11
03-03-2014, 23:54
سلام.
من همین پست رو برای قیمت 4تون گذاشتم ولی چون پول جور شد این تاپیک رو زدم...
امیدوارم مورد توجه اساتید و کاربران قرار بگیرد...
اولویت های من برای این کیس:
1.آینده دار بودن
2.تا حد ممکن خود کیس و سیستم خونک کننده و پاور آن عالی باش(از این جهت که اگر سال بعد بخوام ارتقا بدم مشکل برقی و تهویه نداشته باشد)
3.این سیستم رو برای کار گرافیکی میخوام(3dmax) پس لطفا طوری راهنمایی کنید که این برنامه به روان ترین شکل ممکن اجرا شود البته با توجه به بودجه...
4.سرعت انتقال اطلاعات برام خیلی مهمه
5.مانیتور خودم LG Flatron W2261VP هست و نمیدونم که این مانیتور برای این سیستمی که قرار هست شما پیشنهاد بدید مناسب هستش یا نه.ممنون میشم که اگه مناسب هست بگید و اگه مناسب نیست
یه مانیتور در حد 400-500 هم بهم معرفی کنید.​

Hessam 2
04-03-2014, 00:20
مانیتور همون خوبه.

[ برای مشاهده لینک ، لطفا با نام کاربری خود وارد شوید یا ثبت نام کنید ]

Ali*Reza
04-03-2014, 13:30
سیستم پیشنهادی به نظر من مناسبه.
با توجه به سیستم که بر پایه سوکت 2011 هست و از قابلیت Quad Channel برای رمها پشتیبانی میکنه ، پیشنهاد میکنم رمها رو 4 تا 4 گیگ تهیه کنین.

Hessam 2
04-03-2014, 13:33
با توجه به سیستم که بر پایه سوکت 2011 هست و از قابلیت Quad Channel برای رمها پشتیبانی میکنه ، پیشنهاد میکنم رمها رو 4 تا 4 گیگ تهیه کنین.

اگر چه 4 تا 4 گیگ از نظر کارایی کمی بهتره. اما به 3 دلیل توصیه نمیشه:

1- آینده ی نگری و بحث قابل ارتقا بودن رو کاهش میده. (چیزی که خود ایشون فرمودن میخوان!)
2- حرارت بالا به همراه داره!
3- قیمتش هم گرون تره!

Ali*Reza
04-03-2014, 13:39
اگر چه 4 تا 4 گیگ بهتره؛ اما آینده ی نگری و بحث قابل ارتقا بودن رو کاهش میده. حرارت بالا به همراه داره. قیمتش هم گرون تره!

با توجه به قطعاتیکه پیشنهاد کردین ( کیس و خنک کننده ی واتر ) که تقریبا بصورت حرفه ای هستند مشکلی بابت کولینگ کیس نیست و فضای کافی هم موجود و در دسترس خواهد بود ، پس قضیه حرارت تقریبا منتفی خواهد بود.
با توجه به اسلاتهای رم هم که 8 عدد هست فکر نمیکنم برای کاربردشون در آینده بیشتر از 32 گیگ رم لازم باشه. ( مگر اینکه برای کاربریهای سرور و امثال اینها )

Hessam 2
04-03-2014, 13:44
با توجه به قطعاتیکه پیشنهاد کردین ( کیس و خنک کننده ی واتر ) که تقریبا بصورت حرفه ای هستند مشکلی بابت کولینگ کیس نیست و فضای کافی هم موجود و در دسترس خواهد بود ، پس قضیه حرارت تقریبا منتفی خواهد بود.
با توجه به اسلاتهای رم هم که 8 عدد هست فکر نمیکنم برای کاربردشون در آینده بیشتر از 32 گیگ رم لازم باشه. ( مگر اینکه برای کاربریهای سرور و امثال اینها )

از نظر جنبه ی اقتصادی، به تمام این موارد ارزش داره! چون قیمتش 40 هزار تومان ارزون تره! حالا هزینه ی ایاب و ذهاب و اسمبلش، بماند!
مبلغ قابل توجهیه! در صورت خرید 4 ماژول، باید تغییراتی ایجاد کرد! چون فراتر از بودجه میزنه! مگر ایشون کمی افزایش بودجه بدن!
مثلاً هارد دیسک سیگیت بخرن یا کارت گرافیک از برند ایسوس بخرن.

Ali*Reza
04-03-2014, 13:52
از نظر جنبه ی اقتصادی، به تمام این موارد ارزش داره! چون قیمتش 40 هزار تومان ارزون تره! حالا هزینه ی ایاب و ذهاب و اسمبلش، بماند!
مبلغ قابل توجهیه! در صورت خرید 4 ماژول، باید تغییراتی ایجاد کرد! چون فراتر از بودجه میزنه! مگر ایشون کمی افزایش بودجه بدن!
مثلاً هارد دیسک سیگیت بخرن یا کارت گرافیک از برند ایسوس بخرن.

در صورتیکه اختلاف مبلغ زیاد باشه ، بله ممکنه ارزش نداشته باشه.
ولی من قیمتها رو که چک کردم حدودا کمتر از 20 تومن اختلاف بین ماژولهای 4 و 8 گیگی بود. ( 4 تا 4 گیگ 838 و دو تا 8 گیگ رو 825 برای سری Trident با فرکانس 2400 قیمت گرفتم )
به هرحال انتخاب با استارتر هست . . .

Hessam 2
04-03-2014, 13:53
در صورتیکه اختلاف مبلغ زیاد باشه ، بله ممکنه ارزش نداشته باشه.
ولی من قیمتها رو که چک کردم حدودا کمتر از 20 تومن اختلاف بین ماژولهای 4 و 8 گیگی بود. ( 4 تا 4 گیگ 825 و دو تا 8 گیگ رو 838 برای سری Trident با فرکانس 2400 قیمت گرفتم )
به هرحال انتخاب با استارتر هست . . .

خیر. 2 عدد 8 گیگ 790 هست! در واقع ما 790 فروش داریم!!
از جایی که قیمت دارید، قطعاً گران فروشی می کنه!! یا گرون می خره! خب طبعاً و به ناچار باید گرون بفروشه!
بنابراین اختلاف قیمتشون نسبتاً فاحش و تاثیر گذار هست. با توجه به ارزش خرید بالاتر دو ماژول، لذا بهترین انتخاب جهت خرید هست.

متاسفانه دوستان در اینجا تطابق و سازگاری بیشتر ماژول ها با اسلات ها رو خیلی بزرگش کردن!! لیست های پیشنهادی بعضاً پر از اشکالات و ایرادات بسیار مهم تر از بحث اسلات و ماژول هاست!!

پیشنهاد می کنم برن چند تا بنچمارک ببینن تا متوجه تفاوت بسیار کمشون بشن!
تفاوت کانال ها فقط در ارائه ی پهنای باندی هست که به صورت موازی به کاربر ارائه میدن!
رو سوکت 2011 اگر شما تک ماژول رم هم ببندید، کوچکترین اشکال یا ایراد و انتقاد فنی وارد نخواهد بود! با قدرت تمام و بدون افت کارایی محسوس، تک ماژول بر روی سوکت 2011 بازدهی بالا خواهد داشت!

این دقیقاً مصداقگر بحث خوب و خوب تر هست. تازه خوب تر به چه ارزشی؟! خوب تری که مزایاش بیشتر از معایبش باشه، ارزشمنده! در غیر اینصورت، خوب در اولویت خواهد بود و در مجموع بهتر هست.

نکته ی پایانی اینکه هیچ آدم عاقلی یک برتری و مزایا رو به چند برتری و مزایا ترجیح نمیده!

Ali*Reza
04-03-2014, 14:02
قیمتهای شما قطعا مناسبتر هست.
ولی بحت سر قیمتها نبوده و بنده فقط اختلاف قیمت بین ماژولها و کارایی و بازدهی که میتونه داشته باشه مدنظرم بود و عرض کردم. لطفا تاپیک رو بیشتر از این پیش نبریم. ممنون.

juve11
04-03-2014, 14:53
خیلی ممنون بابت پیگیریتون...
من فکر میکنم همون دوتا 8 رو میگیرم...

amir200812
04-03-2014, 16:41
خیلی ممنون بابت پیگیریتون...
من فکر میکنم همون دوتا 8 رو میگیرم...

یک سوال:
چرا سوکت 2011 رو انتخاب کردید؟

شما که رم 4 کاناله استفاده نمیکنید!(در حالی که یکی از بزرگترین برتری های 2011 همینه)
پردازنده هم که 4820 هست که در مقابل 4770 درمورادی هم شکست میخوره!(یهتره بگم معمولا شکست میخوره)

حالا یا باید بودجه رو افزایش بدید و پردازنده 4930 یا 4960 بردارید همراه با رم 4 کاناله!
یا از پلتفورم 1150 استفاده کنید و یک پردازنده 4770K بگیرید همراه با مادربوردی مثل ASUS Z87-A !

کلا استفاده از پلتفرم 2011 برای پردازنده 4820 منطقی نیست!
حالا اگه رمشم 2 کاناله باشه که دیگه کلا پول رو بیرون انداختنه...

juve11
04-03-2014, 17:19
راستش من خودم زیاد سر در نمیارم ولی به اساتید اعتماد کامل دارم و میدونم اگه اقا حسام این سیستم رو پیشنهاد دادن
حتما دلایله خاص خودشون رو داشتن....
فقط اگه بشه خودشون تشریف بیارن و یه توضیح مختصر بدن ممنونشون میشم.

Hessam 2
04-03-2014, 17:38
راستش من خودم زیاد سر در نمیارم ولی به اساتید اعتماد کامل دارم و میدونم اگه اقا حسام این سیستم رو پیشنهاد دادن

دوست گرامی؛ بنده در اینجا بنا به دلایلی، نمی تونم موضوع رو باز کنم و شرح بدم!

البته در مورد رم چهار کاناله یا دو کاناله در سوکت 2011 به طور مفصل در صفحه ی قبل توضیح دادم که به نظرم اون همه توضیحات، کاملاً کفایت کنه و برای خریدار روشن خواهد شد که کدام انتخاب منطقی تریه.

شما اگر دوست داشته باشید و یا فکر می کنید سیستم پیشنهادی مناسب نیست و سیستم های بهتری هم وجود داره، کاملاً مختار هستید که از سوکت 1150 یا پیشنهادهای سایر دوستان رو خریداری کنید! برای بنده هیچ تفاوتی نداره که شما چی می خرید. چقدر ضرر می کنید یا چقدر سود می کنید. انتخاب درست می کنید یا انتخاب غلط. ریش و قیچی به طور کامل دست شماست و بنده و هیچ شخصی دیگه ای، تونایی تحمیل پیشنهادی رو به شمای نوعی نخواهیم داشت.

ضمناً سیستم پیشنهادی بنده به شما ابداً بهترین حالت و بهترین انتخاب و ایده آل نیست! بنده هیچوقت هیچ ادعایی در این زمینه نداشتم و نخواهم داشت!
خرید یک سیستم اصولی تر، حرفه ای تر و آینده دار تر که تخصصی کار شما باشه؛ خیلی بیش از اینها بودجه می طلبه! مخصوصاً اگر کار شما حرفه ای و فراتر از حرفه ای باشه!! یعنی چیزی بخواید که با استانداردهای بین المللی یکی باشه و هیچگونه عیب و ایرادی نشه روش گذاشت و به طور تخصصی برای کار شما باشه، دو برابر بودجه ی بیشتر می طلبه!!
البته نمیخوام بگم بودجه تون کمه، کاملاً کفایت می کنه. یعنی اگر کاربری شما چیزی در بازه ی نیمه حرفه ای تا حرفه ای بودن باشه و آینده نگری 3 ساله مد نظرتون باشه، مشکلی نخواهید داشت و این بودجه با چنین خواسته ای، سازگار و معقول هست.

عذرخواهی می کنم که نمی تونم دلایلم رو شما شرح بدم. بنده کاملاً به برتری 4770K بر 4820K ایمان و اذعان دارم و از قبل داشته ام. هیچکسی در هیچکجای دنیا نمی تونه ادعا کنه 4820 بهتر از 4770 هست! بر منکرش لعنت. اما دلیل اصلی، اصلاً به این موضوع ارتباطی نداره و دلایلی اصلی و مهم تر، چیزهای دیگریست که قابل بررسی در اینجا نیست!

بهتره خارج از این انجمن خودتون تحقیق کنید و از افراد حرفه ای که در کار شما برای خودتون الگو هستن بپرسید.

ضمناً موتورهای رندرتون رو نگفتید تا ببینیم سیستم پیشنهادی به طور 100% مورد تایید هست یا خیر. بنده هنوز سیستم پیشنهادی خودم رو برای شما 100% تایید نکردم و حتی سوکت 2011 رو هم هنوز 100% تایید نکردم!!!
اول بفرمایید موتورهای رندرتون رو تا ببینیم اصلاً ok هست سیستم یا نه! شاید واقعاً 1150 براتون مناسب تر باشه و بیش از این بحث نکنیم سرش!

موفق باشید./

amir200812
04-03-2014, 17:54

مقایسه 4770K و 4820K :

[ برای مشاهده لینک ، لطفا با نام کاربری خود وارد شوید یا ثبت نام کنید ][]=2030&cmp[]=1919

تازه این تست ها احتمالا با رم 4 کاناله هستند! حالا 2 کاناله رو خودتون تصور کنید...

بنظر شما خرید پلتفرم 2011 با پردازنده 4820 با هزیه بیشتر در مقایسه با 4770 منطقی هست؟

vahid-suarez
04-03-2014, 18:53
مقایسه 4770K و 4820K :

[ برای مشاهده لینک ، لطفا با نام کاربری خود وارد شوید یا ثبت نام کنید ][]=2030&cmp[]=1919

تازه این تست ها احتمالا با رم 4 کاناله هستند! حالا 2 کاناله رو خودتون تصور کنید...

بنظر شما خرید پلتفرم 2011 با پردازنده 4820 با هزیه بیشتر در مقایسه با 4770 منطقی هست؟
امير جان 4770k قويترين cpu سوكت 1150 هستش و عملا در آينده امكان ارتقا رو اين سوكت وجود نداره !!!
اين درحاليه كه استارتر قصد ارتقا اين سيستم رو در آينده دارند ! به نظر من سوكت 2011 انتخاب بهتريه !!!

Hessam 2
04-03-2014, 18:57
امير جان 4770k قويترين cpu سوكت 1150 هستش و عملا در آينده امكان ارتقا رو اين سوكت وجود نداره !!!
اين درحاليه كه استارتر قصد ارتقا اين سيستم رو در آينده دارند ! به نظر من سوكت 2011 انتخاب بهتريه !!!

چرا. اتفاقاً سوکت 1150 قابل ارتقا به نسل جدید هست. اما 2011 آخرین نسل خودش رو سپری می کنه نسل جدیدی دیگر در این سوکت شاهد نخواهیم بود! میره دیگه برای سوکت بعدی که 2011-E در اواخر سال 2015 عرضه میشه احتمالاً.
نسل جدید با نام Haswell Refresh در راه هست و بعد از عید قابل ارتقا به نسل جدید خواهد بود. اما 4770 با نسل جدید خودش، آنچنان متفاوت و برتر نخواهد بود و برتری محسوسی نخواهد داشت.

اما دلایل بنده جهت انتخاب سوکت 2011 باز هم به این موضوع ارتباطی نداره!

ضمناً من خودم هنوز پیشنهادم رو 100% تایید نکردم که سوکت 2011 یا 1150 مناسب باشه یا نه.
چون ایشون موتورهای رندرشون رو هنوز نگفتن! اما 99% سوکت 2011 از دیدگاه خودم تایید شده اس! مگر اینکه سخن ناگفته اینجا به میون بیاد از طرف استارتر و 1150 رو ارجع بدونیم!
حالا دیگه خودشون میخوان سوکت دیگه ای خریداری کنن، کاملاً مختار هستن و به ما ارتباطی نداره.

vahid-suarez
04-03-2014, 19:15
چرا. اتفاقاً سوکت 1150 قابل ارتقا به نسل جدید هست. اما 2011 آخرین نسل خودش رو سپری می کنه نسل جدیدی دیگر در این سوکت شاهد نخواهیم بود! میره دیگه برای سوکت بعدی که 2011-E در اواخر سال 2015 عرضه میشه احتمالاً.
نسل جدید با نام Haswell Refresh در راه هست و بعد از عید قابل ارتقا به نسل جدید خواهد بود.
ممنون مطلب مفيدي بود( حداقل براي من چون نميدونستم ) ولي بازم به نظر من سوكت 1150 آينده اي نداره !!! چون 5770k ( البته اگه اسمش اين باشه ) به احتمال زياد نبايد فرق زيادي با 4770k داشته باشه ! اين در حايه كه تو سوكت 2011 دست آدم خيلي باز تره !!!

Hessam 2
04-03-2014, 19:17
ممنون مطلب مفيدي بود( حداقل براي من چون نميدونستم ) ولي بازم به نظر من سوكت 1150 آينده اي نداره !!! چون 5770k ( البته اگه اسمش اين باشه ) به احتمال زياد نبايد فرق زيادي با 4770k داشته باشه ! اين در حايه كه تو سوكت 2011 دست آدم خيلي باز تره !!!

بله. یکی از دلایل اصلی در انتخاب با سوکت 2011 دقیقاً همینه.
مصداقگر دیدگاه مو و پیچش مو هست.

amir200812
04-03-2014, 19:52

بشرطی که پردازنده حداقل 4930 باشه همراه با رم 4 کاناله، سوکت 2011 مناسبه!

ولی اینکه حالا هزینه بیشتری بکنند برای سیستمی که ضعیفتره، کاملا غیر منطقی هست!
اگه هزینه بیشتر همراه با کارایی بالاتر باشه، 100% حق با شماست!

COD MW3
04-03-2014, 20:10

دوست عزیز به نظر من بهتره از قطعات جدید استفاده کنید..قطعات 3 سال پیش قدیمی شده اند....2014 بهتر است ..2011 که شما فرمودید سرعتش کمتر از 2014 ها است...البته من اصلا سر رشته ای ندارم ولی میدونم که جدید بهتر از قدمیه :11:

vahid-suarez
04-03-2014, 20:34
بشرطی که پردازنده حداقل 4930 باشه همراه با رم 4 کاناله، سوکت 2011 مناسبه!

ولی اینکه حالا هزینه بیشتری بکنند برای سیستمی که ضعیفتره، کاملا غیر منطقی هست!
اگه هزینه بیشتر همراه با کارایی بالاتر باشه، 100% حق با شماست!
خوب درسته كه هزينه بيشتره ولي ضعيفتر نيست ! اختلاف 4820k و 4770k كمتر از 5% هستش و خيلي ناچيزه تازه تو مورادي هم برتري با 4820k هست !
خوب اگه قابليت ارتقا در اينده براشون مهم نباشه ١٠٠٪ سوكت ١١٥٠ انتخاب بهتريه !

Hessam 2
05-03-2014, 11:07
خوب درسته كه هزينه بيشتره ولي ضعيفتر نيست ! اختلاف 4820k و 4770k كمتر از 5% هستش و خيلي ناچيزه تازه تو مورادي هم برتري با 4820k هست !
خوب اگه قابليت ارتقا در اينده براشون مهم نباشه ١٠٠٪ سوكت ١١٥٠ انتخاب بهتريه !

البته ارتقا خودش دو حالت داره - باید دید خریدار کدام یک از این دو نوع آینده نگری مد نظرش هست؛
1- کسانی که قصد دارن به نسل جدید قطعات ارتقا بدن با قدرت پرداشی نسبتاً مشابه و غیرقابل محسوس. این افراد بیش از اینکه قدرت پردازشی براشون اهمیت داشته باشه، به روز بودن تحت هر شرایطی براشون از جایگاه ویژه ای برخوداره!

2- کسانی که قصد دارن به قطعات سطح بالاتر و قدرتمندتر، سیستم خودشون رو ارتقا بدن.