PDA

نسخه کامل مشاهده نسخه کامل : کمک کنید مشکل در لپ تاپ ایسوس

aidin.2014
03-03-2014, 13:24
سلام اقا من بعد 6 سال بدبختی و پول جمع کردن یه asus g750jh گارانتی اوات گرفتم .3 روز بعد از اولین شروع بلو اسکرین زد.بردمش گارانتی میگه باید برسی بشه سخت افزاریه یا نرم افزاری.گفت اگه سخت افزاری بود یدونه جدید بهم میدن اما نرم افزاری بود درستش میکنن هزینشم بعهده منه.حالا از کجا بفهمم مشکلش سخت افزاری نبوده و اینا قطعشو عوض نکرده باشن اگه درست شد؟خودم احتمال 99 درصد میدم مشکل رم باشه.تروخدا کمکم کنید

JU JU
04-03-2014, 08:47
مشکل بلو‌اسکرین اونم بعد از سه روز، بدون بررسی خطا و اینجور چیزا، از کجا می‌دونین که قطعا از رم هستش و یا سخت‌افزاراتون؟
ماشالا فرومای ایرانی هیچ و هیچی در این زمینه ننوشتن
هر کی هم نوشته و چندباری کمک کرده مشکل دوستان رو، تاپیکش بعد چند مدت خوابیده
حداقل یه سرچ به انگلیسی می‌کردین و فرومای خارجی خوبی رو پیدا می‌کردین

شما ویندوز ۸ نداشتین؟ همراه اون آنتی‌ویروسی که نصب کرده بودین چی بوده؟ ( اصلا آنتی‌ویروس نصب کرده بودین روش؟ )
خطای داده شده رو اصلا به یاد ندارین؟

اگه ویندوز ۸ و ۸.۱ به همراه یک آنتی‌ویروس بوده، این خطا معمولا بخاطر ناسازگاری اون آنتی‌ویروس با ویندوز و بلاکه کردن یکی از درایور‌های شما بوده، که نباید زیاد نگرانش باشین
همیشه هم به یاد داشته باشین که همه درایوراتون آپدیت باشه

نکته قابل توجه هم اینه که ویندوز ۸ خودش یه آنتی ویروس و ویندوز دیفیندر خوب داره، من تا الان کنارش آنتی ویروس سوم نصب نکردم ( البته بعد از یه سری جریان‌ها ) و تا الان به خوبی بهم جواب داده

زیاد نگران نباشین
معمولا نرم‌افزاریه، مخصوصا اینکه دو سه روزه سیستم رو خریدین

aidin.2014
04-03-2014, 09:14
مشکل بلو‌اسکرین اونم بعد از سه روز، بدون بررسی خطا و اینجور چیزا، از کجا می‌دونین که قطعا از رم هستش و یا سخت‌افزاراتون؟
ماشالا فرومای ایرانی هیچ و هیچی در این زمینه ننوشتن
هر کی هم نوشته و چندباری کمک کرده مشکل دوستان رو، تاپیکش بعد چند مدت خوابیده
حداقل یه سرچ به انگلیسی می‌کردین و فرومای خارجی خوبی رو پیدا می‌کردین

شما ویندوز ۸ نداشتین؟ همراه اون آنتی‌ویروسی که نصب کرده بودین چی بوده؟ ( اصلا آنتی‌ویروس نصب کرده بودین روش؟ )
خطای داده شده رو اصلا به یاد ندارین؟

اگه ویندوز ۸ و ۸.۱ به همراه یک آنتی‌ویروس بوده، این خطا معمولا بخاطر ناسازگاری اون آنتی‌ویروس با ویندوز و بلاکه کردن یکی از درایور‌های شما بوده، که نباید زیاد نگرانش باشین
همیشه هم به یاد داشته باشین که همه درایوراتون آپدیت باشه

نکته قابل توجه هم اینه که ویندوز ۸ خودش یه آنتی ویروس و ویندوز دیفیندر خوب داره، من تا الان کنارش آنتی ویروس سوم نصب نکردم ( البته بعد از یه سری جریان‌ها ) و تا الان به خوبی بهم جواب داده

زیاد نگران نباشین
معمولا نرم‌افزاریه، مخصوصا اینکه دو سه روزه سیستم رو خریدین

سلام مرسی که جواب دادین.اره خودش مک افی روش نصب بود اما من پاکش کردم نود 32 ریختم چون سبک تره.ویندوز 8 روشه.اخه فروم های خارجی رو خوندم بلو اسکرین رو در روزهای اولیه خرید وسیله رو احتمال سخت افزاری بودنش رو بیشتر دونستن

JU JU
04-03-2014, 13:38
کدوم فروم رو خوندین که این احتمال رو دونستن؟ مگه با احتمال میشه پیش رفت اصلن؟
باید اون خطا خونده شه و ایراداتش بررسی شه
بخاطر آنتی ویروسای نصبی بوده به احتمال 80 درصد
مخصوصا اینکه مک هم روش بوده
احتمال زیاد یه مقدار زیاد ازتون پول بگیرن بخاطر مشکلات نرم افزاری و اون رو تحویل بدن
کلا هم هیچ کاری نمی کنن
وقتی مشکل نرم افزاری هستش اگه درایور باشه که اون رو آپدیت میکنن و اگه نرم افزار دیگه باشه اون رو باید حذفید به صورت صحیح

aidin.2014
04-03-2014, 13:52
احتمال زیاد یه مقدار زیاد ازتون پول بگیرن بخاطر مشکلات نرم افزاری و اون رو تحویل بدن
کلا هم هیچ کاری نمی کنن
وقتی مشکل نرم افزاری هستش اگه درایور باشه که اون رو آپدیت میکنن و اگه نرم افزار دیگه باشه اون رو باید حذفید به صورت صحیح

مشکل سخت افزاریه مطمئنم.لپ تاپ قدرتمندی که 9تومن پولشو دادم اگه بخواد با نصب یه انتی ویروس اونم اورژینال اینجوری بلو اسکرین بده میکوبونم تو سرشون.خیال کردن.درضمن این مشکلات و بلو اسکرین قبل نصب انتی ویروس واسش بوجود اومد.تو سیستم اینفورمیشنم ماربوردو نشناخته.وقتی 3 روز از استارت یه لپ تاپ میگذره بدون نصب نرم افزارای زیادی که قویترینشون شاید kmplayer باشه 99 درصد سخت افزاریه.

aidin.2014
04-03-2014, 13:54
کلا هم هیچ کاری نمی کنن

درضمن خودم reset factrish کردم بازم پیام داد

leo.unique
04-03-2014, 14:28
خب ویندوز عوض کن:n27:

امیر تتلو
04-03-2014, 21:52
سلام مرسی که جواب دادین.اره خودش مک افی روش نصب بود اما من پاکش کردم نود 32 ریختم چون سبک تره.ویندوز 8 روشه.اخه فروم های خارجی رو خوندم بلو اسکرین رو در روزهای اولیه خرید وسیله رو احتمال سخت افزاری بودنش رو بیشتر دونستن
دوست عزیز خیلی اشتباه کردی مک افی رو پاک کردی مشگل از اینه 100/ شک نکن که خیلی هم باید برای این اشتباهت خسارت بدی یه انتی نو بخری

امیر تتلو
04-03-2014, 21:53
دوست عزیز ربطی به قدرت لب تاب نداره مشگل از برنامه ی انتی ویروس هست که توی بالا اوردن وینوز اختلال ایجاد میکنه

JU JU
05-03-2014, 10:02
دوست عزیز خیلی اشتباه کردی مک افی رو پاک کردی مشگل از اینه 100/ شک نکن که خیلی هم باید برای این اشتباهت خسارت بدی یه انتی نو بخری

بله، موافقم، احتمال زیاد همین مک‌آفی بوده
ولی یه سوال
چرا نباید پاک می‌کرد مک‌آفی رو؟

امیر تتلو
05-03-2014, 19:45
بله، موافقم، احتمال زیاد همین مک‌آفی بوده
ولی یه سوال
چرا نباید پاک می‌کرد مک‌آفی رو؟

چون خود کمپانی این انتی رو بصورت اوریجینال برای این ویندوز طراحی کرد و پاک کردن این انتی کار بسیار اشتباهی هست و به ویندوز صدمه میزنه اگه خود کمپانی این کارو نمیکرد عیبی نداشت اما این ویندوز باید با همین انتی ویروس باشه که دوست اعصاب خوردمون پاکش کرد

love4love
05-03-2014, 21:02
بهتره اطلاعات غلط ندیم و گمانه زنی نکنیم.
هم ممکنه نرم افزاری باشه و هم ممکنه سخت افزاری باشه .
ولی چه ربطی به آنتی ویروس که اونم امتحانش رو پس داده داره آخه؟
من خودم روز اول مک کافی و هر چی پارتیشن بود رو پاک کردم و تا خرخره نرم افزار نصب کردم بدون یکذره آخ گفتن.

aidin.2014
05-03-2014, 21:04
چون خود کمپانی این انتی رو بصورت اوریجینال برای این ویندوز طراحی کرد و پاک کردن این انتی کار بسیار اشتباهی هست و به ویندوز صدمه میزنه اگه خود کمپانی این کارو نمیکرد عیبی نداشت اما این ویندوز باید با همین انتی ویروس باشه که دوست اعصاب خوردمون پاکش کرد

اقا امیر مشکل من قبل از حذف مکافی بوجود اومده.اصلا ربطی به انتی ویروس نداره.

aidin.2014
05-03-2014, 21:06
من خودم روز اول مک کافی و هر چی پارتیشن بود رو پاک کردم و تا خرخره نرم افزار نصب کردم بدون یکذره آخ گفتن.

بله دقیقا من احتمال زیاد میدم سخت افزاری باشه

JU JU
05-03-2014, 21:07

دلیل نمی‌شه که آنتی‌ویروس شما چون مک هستش، و از ویندوزتون ایراد نگرفته، دوباره ایراد نگیره
واسه من آویرا ایراد گرفت که البته این موضوع رو با بررسی متوجه شدم

JU JU
05-03-2014, 21:11
بهتون اطمینان می‌دم که از آنتی‌ویروس هستش
می‌تونین ویندوز رو نصب کنین، بدون آنتی‌ویروس، و ببینین چه اتفاقی می‌افته

در نهایت، فایل dmp رو به صورت فشرده یه جا آپلود کنید و توی این فروم درخواست بدین تا مشکلتون رو بررسی کنن
هرچند که دستتون نیست سیستمتون!!۱

[ برای مشاهده لینک ، لطفا با نام کاربری خود وارد شوید یا ثبت نام کنید ]

aidin.2014
05-03-2014, 21:20
می‌تونین ویندوز رو نصب کنین، بدون آنتی‌ویروس، و ببینین چه اتفاقی می‌افته

در نهایت، فایل dmp رو به صورت فشرده یه جا آپلود کنید و توی این فروم درخواست بدین تا مشکلتون رو بررسی
هرچند که دستتون نیست سیستمتون!!۱

[ برای مشاهده لینک ، لطفا با نام کاربری خود وارد شوید یا ثبت نام کنید ]

داداش من میگم مشکل قبل از حذف انتی ویروس بوجود اومدباز شما بگو مال انتی ویروسه.یکبارم رست فکتوریش کردم باز پیام داد

امیر تتلو
05-03-2014, 22:16
داداش من میگم مشکل قبل از حذف انتی ویروس بوجود اومدباز شما بگو مال انتی ویروسه.یکبارم رست فکتوریش کردم باز پیام داد

خب داداش بیا یکار دیگه کن .... کلا از اول ویندوزو عوض کن یا اگه دلت نمیاد یه ویندوز دیگه کنارش نصب کن ببین درست میشه ؟ به احتمال زیاد درست میشه که اگه ویندوز درست بالا بیاد یعنی مشگل نرم افزاری بوده اگه نیاد یعنی یکی از قطعات لب تابت رفته رو هوا ....... فقط یه سوال تو تنظیمات کارت گرافیکش نزفتی که؟ شاید اونجا دست زدی و پایداریشو از بین بردی

love4love
05-03-2014, 22:37
خب داداش بیا یکار دیگه کن .... کلا از اول ویندوزو عوض کن یا اگه دلت نمیاد یه ویندوز دیگه کنارش نصب کن ببین درست میشه ؟ به احتمال زیاد درست میشه که اگه ویندوز درست بالا بیاد یعنی مشگل نرم افزاری بوده اگه نیاد یعنی یکی از قطعات لب تابت رفته رو هوا ....... فقط یه سوال تو تنظیمات کارت گرافیکش نزفتی که؟ شاید اونجا دست زدی و پایداریشو از بین بردی

میشه بگید چطوری میشه پایداری گرافیک لپ تاپ رو تغییر داد؟

امیر احمدی ن
06-03-2014, 00:30
این که ویندوز 8 با آنتی ویروس ها کلا مشکل داره که داخل اکثر فرم ها خارجی به اون اشاره کردن و حتی کار به حرف های رکیک هم به ماکرو رسیده بود ... بگذریم این مشکل بیشتر نرم افزاریه خیلی راحت اول همه می تونستید ویندوزتون رو عوض کنید ببینید به چه صورتی میشه و اصلا انتی ویروس روی ویندوز 8 نصب نکنید!!

JU JU
06-03-2014, 01:21
دوست عزیز
من نگفتم بخاطر حذف آنتی ویروستون هست، گفتم به علت وجود آنتی ویروس می‌تونه باشه که خیلی جاها هم بهش اشاره شده ( وجود آنتی ویروس و ناسازگاری با ویندوز ۸ )

*Forgotten*
06-03-2014, 08:41
کلا وقتی میخاین آنتی ویروس بریزین اگه ویندوز آنتی ویروس قبلی داشت بهترین راه اینه که ویندوزتونو عوض کنید بعد آنی ویروس جدید بریزید
چو احتمال اینکه فایل های آنتی ویروس قبلی با جدید تداخل کنه خیلی زیاده و باعث مشکلات وحشتناکی از جمله بلو اسکرین میشه

البته نرمافزارهایی هر شرکت برای آنتی ویروس خودشون ارائه دادن که بتونه 100 در 100 آنتی ویروس خودشونو حذف کنن ولی باز هم اینم میتونه 100 در 100 نباشه

نکته دیگه وقتی یه سخت افزار جدید مثلا لبتاپ میگیرن خودتونو کنترل کنید و حداقلش تا یک ماه دستکاریش نکنید تا مطمعن شید مشکل خاصی که ببرید گارانتی نداشته باشه:n02:

امیر تتلو
06-03-2014, 10:47
میشه بگید چطوری میشه پایداری گرافیک لپ تاپ رو تغییر داد؟

در هر نوع گرافیک فرق داره اما میتوان با دست کاری گرافیک و بالا بردن قدرت ان به پاور داخلی دستگاه صدمه زد و این کار باعث ابی شدن صفحه میشه

Public Enemy
06-03-2014, 13:12
1 - اولا موضوع تاپیک رو تغییر بدین . موضوع تاپیک ارتباطی به مشکل شما نداره

2- مکان تاپیک هم ارتباطی به موضوع نداره . با مدیران صحبت می شه تا تاپیک را به مکان مناسب انتقال بدن .

3 - من تعجب می کنم دوستان چقدر تبحر دارند که لپ تاپ رو ندیده می دونن مشکلش از کجاست !!!!!!

دوست عزیز به نظر من اصلا دست به لپ تاپ نزنین و مستقیم بفرستین گارانتی . چون :
الف : اگر مشکل سخت افزاری باشه که کاری نمی تونین بکنین
ب : اگر مشکل نرم افزاری باشه که اولا باید اطلاعاتتون در حدی باشه که بتونین عیب یابی کنین . نه مثل بعضی دوستان چشم بسته نظر بدین !!!!! اگر فکر می کنید اطلاعاتتون در حدی هست که بتونین عیب یابی کنین ، توی تاپیک قبلی که این سوال رو پرسیدید ، نرم افزار whocrashed رو معرفی کردم .
نصب ویندوز مجدد هم باعث از کار افتادن درایو ریکاوری حاوی ویندوز اورجینال می شود و کم کمش 300 هزار تومن میندازه رو دستتون .
از اینجا هم نمی شه پیش بینی کرد مشکلش چیه .
لذا بدین گارانتی کار خودشو بکنه
ج : شما گفتین لپ تاپ رو تازه خریدین . وقتی BSOD می ده حتما مشکلی هست . اگر مثلا یکی دو ماه گذشته بود می شد گفت به احتمال زیاد نرم افزاریه . الان بیشتر به نظر میاد سخت افزاریه .

در ضمن هیچ ارتباطی به آنتی ویروس هم نداره !!!!!! فکر نکنم پس از دو سال از عرضه ویندوز 8 هنوز انتی ویروس ناسازگار باهاش داشته باشیم !!!!
آنتی ویروسی هم که پیش فرض شرکت نصب می کنه ، 1 ماه یا 3 ماهست . اصلا خریداری نشده !!!!!!!!
دوستان بد نیست ابتدا تاپیک اول رو با دقت بخونن سپس پست بدن !!!! دوست عزیزمون نگران اینه که اگر مشکل سخت افزاری بود قعطه ای رو شرکت گارانتی عوض نکرده باشه !!!!!!!!!!

حالا از کجا بفهمم مشکلش سخت افزاری نبوده و اینا قطعشو عوض نکرده باشن اگه درست شد؟
کاملا مشخصه که سوالشون چیه !!! قسمت اول : چطوری می شه فهمید مشکل سخت افزاریه ؟ قسمت دوم : اگر سخت افزاری بود و فرستادم گارانتی احتمال داره قطعه ای رو عوض کنند ؟
توضیحات در ارتباط با هر دو قسمت سوال رو قبلا توی تاپیک قبلی که مطرح کرده بودند رو دادم . این پست هم کمی کامل ترش کرد

آپدیت : در ارتباط با نرم افزار WhoCrashed ...

لینک دانلود نرم افزار :

برای مشاهده محتوا ، لطفا وارد شوید یا ثبت نام کنید

مراحل نصب و اجرا بسیار ساده هست . پس از اجرا گزینه ی Analyze رو بزنین تا آخرین Crash Dump بررسی بشه . البته نرم افزار نمی تونه 100 % بگه مشکل همینه که گفته هستش چون ممکنه گاهی اوقات مشکل از تداخل درایور ها باشه .

در آخر پس از زدن گزینه ی analyze ، اگر دوست داشتین مشکل رو براتون بررسی کنم ، با انتخاب گزینه ی File>>>>Export یه خروجی از گزارش برنامه بگیرین ، سپس فایل خروجی که فرمت HTM داره رو فشرده و آپلود کنین تا بررسی شود

aidin.2014
06-03-2014, 14:19
1 - اولا موضوع تاپیک رو تغییر بدین . موضوع تاپیک ارتباطی به مشکل شما نداره

2- مکان تاپیک هم ارتباطی به موضوع نداره . با مدیران صحبت می شه تا تاپیک را به مکان مناسب انتقال بدن .

3 - من تعجب می کنم دوستان چقدر تبحر دارند که لپ تاپ رو ندیده می دونن مشکلش از کجاست !!!!!!

دوست عزیز به نظر من اصلا دست به لپ تاپ نزنین و مستقیم بفرستین گارانتی . چون :
الف : اگر مشکل سخت افزاری باشه که کاری نمی تونین بکنین
ب : اگر مشکل نرم افزاری باشه که اولا باید اطلاعاتتون در حدی باشه که بتونین عیب یابی کنین . نه مثل بعضی دوستان چشم بسته نظر بدین !!!!! اگر فکر می کنید اطلاعاتتون در حدی هست که بتونین عیب یابی کنین ، توی تاپیک قبلی که این سوال رو پرسیدید ، نرم افزار whocrashed رو معرفی کردم .
نصب ویندوز مجدد هم باعث از کار افتادن درایو ریکاوری حاوی ویندوز اورجینال می شود و کم کمش 300 هزار تومن میندازه رو دستتون .
از اینجا هم نمی شه پیش بینی کرد مشکلش چیه .
لذا بدین گارانتی کار خودشو بکنه
ج : شما گفتین لپ تاپ رو تازه خریدین . وقتی BSOD می ده حتما مشکلی هست . اگر مثلا یکی دو ماه گذشته بود می شد گفت به احتمال زیاد نرم افزاریه . الان بیشتر به نظر میاد سخت افزاریه .

در ضمن هیچ ارتباطی به آنتی ویروس هم نداره !!!!!! فکر نکنم پس از دو سال از عرضه ویندوز 8 هنوز انتی ویروس ناسازگار باهاش داشته باشیم !!!!
آنتی ویروسی هم که پیش فرض شرکت نصب می کنه ، 1 ماه یا 3 ماهست . اصلا خریداری نشده !!!!!!!!
دوستان بد نیست ابتدا تاپیک اول رو با دقت بخونن سپس پست بدن !!!! دوست عزیزمون نگران اینه که اگر مشکل سخت افزاری بود قعطه ای رو شرکت گارانتی عوض نکرده باشه !!!!!!!!!!

کاملا مشخصه که سوالشون چیه !!! قسمت اول : چطوری می شه فهمید مشکل سخت افزاریه ؟ قسمت دوم : اگر سخت افزاری بود و فرستادم گارانتی احتمال داره قطعه ای رو عوض کنند ؟
توضیحات در ارتباط با هر دو قسمت سوال رو قبلا توی تاپیک قبلی که مطرح کرده بودند رو دادم . این پست هم کمی کامل ترش کرد

آپدیت : در ارتباط با نرم افزار WhoCrashed ...

لینک دانلود نرم افزار :

برای مشاهده محتوا ، لطفا وارد شوید یا ثبت نام کنید

مراحل نصب و اجرا بسیار ساده هست . پس از اجرا گزینه ی Analyze رو بزنین تا آخرین Crash Dump بررسی بشه . البته نرم افزار نمی تونه 100 % بگه مشکل همینه که گفته هستش چون ممکنه گاهی اوقات مشکل از تداخل درایور ها باشه .

در آخر پس از زدن گزینه ی analyze ، اگر دوست داشتین مشکل رو براتون بررسی کنم ، با انتخاب گزینه ی File>>>>Export یه خروجی از گزارش برنامه بگیرین ، سپس فایل خروجی که فرمت HTM داره رو فشرده و آپلود کنین تا بررسی شود

سلام مرسی بابت جوابتون بله حق باشماست اما متاسفانه لپ تاپ رو تحویل گارانتی دادم والان کاری ازدستم برنمیاد فقط همونطور که گفتم نگرانیم ازبابت تعغیر دادن یکی از قطعات با از قطعات هست .به خود گارانتی گفتم که اگه مشکل سخت افزاری باشه وباتوجه به اینکه هنوز یک هفته از خریداری وراه اندازیش نمیگذره باید کلا یدونه نو بهم بدبد.البته خودشون قبول کردن که اگه اینطور باشه شما کل بسته همراه با اشانتیون هاشوبیار یه پک جدید میدیم بهت.اما میترسم که سخت افزاری باشه وقطعه عوض کنن ولی به دروغ بگن نرم افزاری بوده

Public Enemy
06-03-2014, 14:36
سلام مرسی بابت جوابتون بله حق باشماست اما متاسفانه لپ تاپ رو تحویل گارانتی دادم والان کاری ازدستم برنمیاد فقط همونطور که گفتم نگرانیم ازبابت تعغیر دادن یکی از قطعات با از قطعات هست .به خود گارانتی گفتم که اگه مشکل سخت افزاری باشه وباتوجه به اینکه هنوز یک هفته از خریداری وراه اندازیش نمیگذره باید کلا یدونه نو بهم بدبد.البته خودشون قبول کردن که اگه اینطور باشه شما کل بسته همراه با اشانتیون هاشوبیار یه پک جدید میدیم بهت.اما میترسم که سخت افزاری باشه وقطعه عوض کنن ولی به دروغ بگن نرم افزاری بوده

منم متوجه شدم . اما بزار یه خورده بررسی کنیم :

الف : اگر مشکل سخت افزاری بوده باشه و تعمیر کرده باشند و راستشو بگن که هیچ
ب : اگر مشکل سخت افزاری بوده باشه و بگن نرم افزاریه ، و یا مشکل نرم افزاری بوده باشه ، پس باید یه هزینه ای رو پرداخت کنین

ولی این هزینه چقدر هست ؟
با توجه به پست های شما ظاهرا درایو ریکاوری دست نخورده بود . یعنی هنوز سالمه .

اگر خراب شده بود ، در بدترین شرایط ممکن میومدن ایراد می گرفتن ویندوز اورجینال رو پروندین و باید لایسنس جدید نصب بشه !!!! و از این جور حرف ها . و هزینه ویندوز و نرم افزار های پیش فرض حدود 300 هزار تومن + تعمیر حداکثرش 100 هزار تومن . که می شد 400 هزار تومن !!!!

البته بدترین شرایط در ارتباط با شما پیش نیومده بود . لذا هزینه تعمیرات نرم افزاری + بررسی کامل ( مثل ویروس یابی و ... ) معمولا در لپ تاپ های عادی 35 هزار تومن هست . حالا شما بگیر 50 هزار تومن . اگر ه خیلی بالا بگن می شه 100 هزار تومن .

به نظر من شما باید یه زرنگی می کردین !!!! اینکه یه Factory reset می کردین و می فرستادین گارانتی . اینجوری یعنی شما نرم افزاری روی لپ تاپ نصب نکردین و مشکل از خود لپ تاپ بوده و راحت می تونستین از بسیاری از هزینه ها بکاهین

aidin.2014
06-03-2014, 14:49
منم متوجه شدم . اما بزار یه خورده بررسی کنیم :

الف : اگر مشکل سخت افزاری بوده باشه و تعمیر کرده باشند و راستشو بگن که هیچ
ب : اگر مشکل سخت افزاری بوده باشه و بگن نرم افزاریه ، و یا مشکل نرم افزاری بوده باشه ، پس باید یه هزینه ای رو پرداخت کنین

ولی این هزینه چقدر هست ؟
با توجه به پست های شما ظاهرا درایو ریکاوری دست نخورده بود . یعنی هنوز سالمه .

اگر خراب شده بود ، در بدترین شرایط ممکن میومدن ایراد می گرفتن ویندوز اورجینال رو پروندین و باید لایسنس جدید نصب بشه !!!! و از این جور حرف ها . و هزینه ویندوز و نرم افزار های پیش فرض حدود 300 هزار تومن + تعمیر حداکثرش 100 هزار تومن . که می شد 400 هزار تومن !!!!

البته بدترین شرایط در ارتباط با شما پیش نیومده بود . لذا هزینه تعمیرات نرم افزاری + بررسی کامل ( مثل ویروس یابی و ... ) معمولا در لپ تاپ های عادی 35 هزار تومن هست . حالا شما بگیر 50 هزار تومن . اگر ه خیلی بالا بگن می شه 100 هزار تومن .

به نظر من شما باید یه زرنگی می کردین !!!! اینکه یه Factory reset می کردین و می فرستادین گارانتی . اینجوری یعنی شما نرم افزاری روی لپ تاپ نصب نکردین و مشکل از خود لپ تاپ بوده و راحت می تونستین از بسیاری از هزینه ها بکاهین

نخواستم رست فکتوریش کنم که بخوان بهانه واسشون بوجود بیاد که بگن خودت دست بهش زدی.اما کل نرم افزارهارو که نصب کرده بودم باان اینسالر پاک کردم.ولی خدایی اگه بفهمم سخت افزاریه یا بخوان پولی چیزی ازم بگیرن دم ودستگاشونو میدم بریزن بهم

امیر تتلو
06-03-2014, 15:04
ناراحت نباش اگه قطعه رو تعویض کنن و بگن مشکل سخت افزاریه به سرعت توی چن ساعت کار متوجه میشی

leo.unique
06-03-2014, 15:22

ویندوز عوض کردن باعث میشه گارانتی بپره ؟؟:n13:

امیر تتلو
06-03-2014, 15:38
بستگی به گارانتی داره اما در بیشتر گارانتی ها بله

JU JU
06-03-2014, 17:30
دوست عزیز
گویا هرکسی دوست داره نظر خودش رو بده و بگه صد در صد مشکل از این نیست و مشکل از اینیه که من می گم

اگه حداقلی از زبان انگلیسی می دونین، حتما فرومی رو که بهتون معرفی کردم، مطالعه کنید، و اونجا درخواست بررسی بدین
هرچند شما بیان کردین که سیستم رو به دست گارانتی سپردین!

با مطالعه اینجا نیز بخوبی میبینید که پس از بررسی خطای صفحه آبی، بیشتر دوستان مشکل آنتی ویروسی داشتند و پس از حذف صحیح اون، دیگه به اون مشکل برنخوردند! ([ برای مشاهده لینک ، لطفا با نام کاربری خود وارد شوید یا ثبت نام کنید ]) ( netio.sys رو سرچ کنید )

لطفا پس از مطالعه کافی نظر بدین دوست عزیز

اصلا نیازی به دیدن لپ تاپ نیست دوست عزیز
کافیه فایل dmp بررسی بشه، به همین راحتی، یه شخص از اون سر دنیا با دیدن این فایل، می تونه به شما بگه مشکل از کدوم بخش هستش
که متاسفانه در حال حاضر این فایل در دسترس نیست ( لپ تاپشون رو فرستادن گارانتی و قادر به فرستادن فایل dmp نیستند )، به همین دلیل، مشکل هم می تونه سخت افزاری باشه و هم نرم افزاری
که همه دوستان با توجه به مشاهدات و تجربه هاشون در این زمینه، نظراتشون رو ارایه دادن که هیچ کدوم نمی تونه قطعی باشه

همونطور هم که قبلا گفتم، ویندوز 8 ناسازگاری عجیبی با آنتی ویروس و اینترنت سوریتی های مختلف داره، اونم به صورت رندم این ناسازگاری رو نشون میده ( بسته به سیستم مورد نظر و درایورها و نوع استفاده از سیستم )

اما از اونجا که چندین بار نظرات شما رو خوندم، همونی که شما گفتین دوست عزیز

موفق باشین

Public Enemy
06-03-2014, 18:18
دوست عزیز
گویا هرکسی دوست داره نظر خودش رو بده و بگه صد در صد مشکل از این نیست و مشکل از اینیه که من می گم

اگه حداقلی از زبان انگلیسی می دونین، حتما فرومی رو که بهتون معرفی کردم، مطالعه کنید، و اونجا درخواست بررسی بدین
هرچند شما بیان کردین که سیستم رو به دست گارانتی سپردین!

با مطالعه اینجا نیز بخوبی میبینید که پس از بررسی خطای صفحه آبی، بیشتر دوستان مشکل آنتی ویروسی داشتند و پس از حذف صحیح اون، دیگه به اون مشکل برنخوردند! ([ برای مشاهده لینک ، لطفا با نام کاربری خود وارد شوید یا ثبت نام کنید ])

لطفا پس از مطالعه کافی نظر بدین دوست عزیز

اولا دوست عزیز آدم عاقل می دونه وقتی یه لپ تاپی که چند روز بیشتر از خریدش نگذشته و هنوز هیچ نرم افزار خاصی روش نصب نشده ، داره BSOD می ده پس یعنی یه جای کار داره می لنگه !!!!!

بهترین کار ارسال به گارانتی بود به جای دستکاری های عجیب و غریبی که دوستان گفتند و هیچ ارتباطی به سوالی که دوست عزیزمون پرسید نداشت !!!
هنوز هم نفهمیدم دوستان چطور مشکل BSOD رو چشم بسته تشخیص دادند که واسش لینک فروم های خارجی رو گذاشتن . حداقل اگر دوستمون Crash dump رو می زاشتن یه چیزی !!!!

در ضمن اگر به اطلاعات بنده شک دارین ، می تونین موضوع سازگاری آنتی ویروس ها با ویندوز 8/8.1 رو در انجمن آنتی ویروس ها مطرح کنین .

دو ساله که ویندوز 8 منتشر شده و قبل از انتشار نهایی ، نسخه RTM برای تمامی شرکت های نرم افزاری در دسترس قرار می گیره . تو این دو سال هر شرکتی وقت داشته محصولش رو با ویندوز 8 هماهنگ کنه . لذا بیشتر مشکلات نرم افزاری توی این مدت بررسی و تست شدند .

لذا بحث در ارتباط با عدم هماهنگی آنتی ویروس های منتشر شده فعلی با ویندوز 8 کاملا احمقانه و خنده دار به نظر می رسه .

امیدوارم مطالعه خودتون رو بالا ببرین

JU JU
06-03-2014, 18:26
لذا بحث در ارتباط با عدم هماهنگی آنتی ویروس های منتشر شده فعلی با ویندوز 8 کاملا احمقانه و خنده دار به نظر می رسه .

براحتی می تونین عبارت driver irql not less or equal (netio.sys سرچ کنی، و به مطالعه فایل های dmp گذاشته شده بپردازین

امیدوارم مطالعه خودتون رو بالا ببرین

کاری که همیشه انجام میدم و خواهم داد
ممنون از محبتتون :n16:

اولا دوست عزیز آدم عاقل می دونه وقتی یه لپ تاپی که چند روز بیشتر از خریدش نگذشته و هنوز هیچ نرم افزار خاصی روش نصب نشده ، داره BSOD می ده پس یعنی یه جای کار داره می لنگه !!!!!

درایور ها روی سیستم نصب بوده و همینطور مک آفی ، اگه اشتباه متوجه شدم، استارتر می تونن تصحیح کنن
آدم عاقل چشماش رو وا میکنه همیشه

لینک فروم خارجی هم به این دلیل ارسال شده تا دوستانی که به این مشکل برخوردند، اول مشکلشون رو بررسی کرده، و همینطور چشم بسته لپ تاپشون رو نفرستن گارانتی و در مورد عوض شدن قطعه و غیره نگران نباشن دیگه
ایشون قادر به تشخیص اولیه مشکلشون بودن، پس از تشخیص اولیه مشکل، اقدام کردن بهتر بود

هنوز هم نفهمیدم دوستان چطور مشکل BSOD رو چشم بسته تشخیص دادند که واسش لینک فروم های خارجی رو گذاشتن . حداقل اگر دوستمون Crash dump رو می زاشتن یه چیزی !!!!

همونطور که شما نظرتون رو اعلام کردین، سایرین هم نظر میدن

Public Enemy
06-03-2014, 20:03
به هر حال ...

مشکل ما ایرانی ها اینه که عادت داریم خود درمانی کنیم...

دیدیم 9 نفر تب داشتن رفتن دکتر ، دکتر گفت سرما خوردند باید قرص سرما خوردگی بهشون بدیم ، اگر نفر دهمی هم دیدیم که تب داشت ، بدون مراجعه به دکتر خودمون بهش قرص سرماخوردگی می دیم .بدون اینکه به این نکته قائل باشیم شاید اصلا سرما نخورده باشه !!!!!!

عادت نکردیم هنوز قبول کنیم دکتر بهتر از ما می فهمه و باید به هر زوری این مشکل تب رو با قرص سرما خوردگی حل کنیم !!!! حتی اگر مجبور بشیم بحث تاپیک رو منحرف کنیم !!!!!!

کار درست دوستمون این بود که لپ تاپ رو فرستاندند گارانتی .
چون مشکل اگر سخت افزاری بود که نمی تونستند حلش کنند .
طبق تست های خودشون مشکل از آنتی ویروس هم نبود چون پاکش کردند مشکل حل نشد . حتی ظاهرا Factory reset هم کردند حل نشد . اگر هم آنتی ویروس برای ویندوز مشکل ایجاد کرده باشه و نیاز به تعویض ویندوز داشته باشه که :

با توجه به استفاده سازندگان لپ تاپ از سیستم جدید بوت UEFI ، تغییر در پارتیشن درایو ریکاوری/تغییر در پارتیشن حاوی ویندوز/تعویض ، نصب مجدد و نصب همزمان چند ویندوز مختلف در کنار هم ، باعث از کار افتادن درایو ریکاوری خواهد شد و تعمیر آن نیازمند نصب مجدد نرم افزار ریکاوری و پارتیشن بندی مجدد هست .

در سیستم بوت قبلی ( Legacy ) در صورتی که کارهای بالا رو انجام می دادین و درایو ریکاوری از کار می افتاد ، با نرم افزار هایی مثل BCDEdit و EasyBCD و imagex در صورتی که فایل ایمیج موجود بود و کمی دانش می شد درایو ریکاوری رو تعمیر کرد و یا حداقل ویندوز اورجینال رو برگردوند . ولی در سیستم UEFI فعلا هیچ راه حلی برای تعمیر نیست و انجام کارهای بالا باعث می شده درایو ریکاوری از بین بره و برای تعمیرش باید کل هارد فرمت شه و نرم افزار ریکاوری از اول نصب بشه !!!!

اونوقت اگر درایو ریکاوری از کار می افتاد یه بهونه میفتاد دست شرکت که بله شما دستکاری نرم افزاری کردین !!!!!!

در حال حاظر هم تمامی نرم افزار های معروف امنیتی با سیستم عامل ویندوز 8 کاملا سازگار هستند . سازگاری نرم افزار مورد نظرتون رو می تونین از سایت خود شرکت سازنده و یا قسمت Microsoft Compability list جستجو کنین . در صورتی هم که شک دارین ، می تونین سوالتون رو در انجمن آنتی ویروس ها بپرسین و از متخصصان انجمن سوال کنین و به جای دادن اطلاعات غلط و جوابیه دادن سعی کنیم کاری کنیم تاپیک تمیز باشه تا اگر یکی همین مشکل براش پیش اومد ، راحت با جستجوی ساده به جواب برسه .

با توجه به اینکه دوست عزیزمون لپ تاپ رو فرستادن گارانتی ، فعلا باید صبر کنیم تا ببینیم گارانتی چی میگه .

امیر احمدی ن
06-03-2014, 20:22
این بحث به نظرم دیگه داره از کادرش خارج میشه هر کس نظری داره و نظرش هم محترمه وباید به هم احترام بگذاریم. و احمق خطاب کردن این ها در یک بحث در موضوعات این چنینی جایی نداره!

بهترین کار ارسال به گارانتی بود به جای دستکاری های عجیب و غریبی که دوستان گفتند و هیچ ارتباطی به سوالی که دوست عزیزمون پرسید نداشت !!!

خیلی راحت هم با دامپ میشود به این مشکل رسید. بنده حدود 3 هفته پیش یک لنوو برای یکی از اعضای نزدیک خانوادم سفارش دادم و گرفتم و دقیقا هم یک سیستم عامل 8 64 بیت اینتر پرایس هم از بازار تهیه کردم(چون درایور هاش برای 8 تهیه و پیشنهاد شده بود) چون لپ تاپ خام بود بعد بوت قرار دادن سی دی رام پاردیش بندی دیسک نصب ویندوز رو گذشتم و پروسه نصب رو از اول تا آخر به دقت ادامه دادم و نصب با موفقیت انجام شد بعد از نصب درایور ها نرم افزار هایی که مورد نیازش بود دقیقا با مشکل صفحه آبی مواجه میشدم دقیقا یک ساعت هم از گرفتن لپ نمیگذشت !!! دقیقا گاه بیگاه موقع روشن کردن یا رستارت یا عد از بستن در لپ این صفحه به وجود میومد ارور مربوط به pool بود که بعد از کلی جستجو داخل نت تمام فروم های ایرانی این مشکل رو به رم نصبت داده بودن !! گفتم شاید نسخه سیستم عامل من ایرادی شاید داشته باشه دوباره از سایت خود ماکرو هم این وندوز 8 رو دانلود کردم و باز هم هیمن مشکل!!! دقیقا 32 ساعت بنده نخوابیدم و زیر فشار روانی خانواده داشتم له میشدم که با بررسی خود ارور در فروم ها سایت ها به این نتیجه رسیده م که مشکل از آنتی ویروس هست!!!! بعد از نصب مجدد و نصب تمام برنامه های مورد نیاز به جز آنتی ویروس این مشکل دیگه به وجود نیومد!!! و لپ رو تحویل دادم و تا الان هم این مشکل به وجود نیومده

از سرعت وین 8 خوشم اومد و اون رو روی لپ خودم هم نصب کردم سیستمم سون 64 بود که بعد از نصب حدود یک سالی مشید این رو عوض نکرده بودم و با نگهداری از سیستم اون رو سالم و سریع نگه داشته بودم بازم تست کردم و بازم با آنتی ویرس nod مشکل جدیدی داشت و با سیارین هم هر ازگاهی به مشکل میخورد !!

انی که دوستان تا یک چیزی میشه میگن دست نزن ببرین نمایندگی این حرف برای سخت افزار هست نه نرم افزار !! اول باید از نظر نرم افزاری اطمینان پیدا کرد بعد اگر مشکل حل نشد برد نمایندگی !! ملت که پولشون رو از سر راه نیوردن که هر چی مشه40 تومن بدن براشون ویندوز نصب کنن بعد باز مشکل پیش بیاد که جانم...

Public Enemy
06-03-2014, 20:36
این بحث به نظرم دیگه داره از کادرش خارج میشه هر کس نظری داره و نظرش هم محترمه وباید به هم احترام بگذاریم. و احمق خطاب کردن این ها در یک بحث در موضوعات این چنینی جایی نداره!

خیلی راحت هم با دامپ میشود به این مشکل رسید. بنده حدود 3 هفته پیش یک لنوو برای یکی از اعضای نزدیک خانوادم سفارش دادم و گرفتم و دقیقا هم یک سیستم عامل 8 64 بیت اینتر پرایس هم از بازار تهیه کردم(چون درایور هاش برای 8 تهیه و پیشنهاد شده بود) چون لپ تاپ خام بود بعد بوت قرار دادن سی دی رام پاردیش بندی دیسک نصب ویندوز رو گذشتم و پروسه نصب رو از اول تا آخر به دقت ادامه دادم و نصب با موفقیت انجام شد بعد از نصب درایور ها نرم افزار هایی که مورد نیازش بود دقیقا با مشکل صفحه آبی مواجه میشدم دقیقا یک ساعت هم از گرفتن لپ نمیگذشت !!! دقیقا گاه بیگاه موقع روشن کردن یا رستارت یا عد از بستن در لپ این صفحه به وجود میومد ارور مربوط به pool بود که بعد از کلی جستجو داخل نت تمام فروم های ایرانی این مشکل رو به رم نصبت داده بودن !! گفتم شاید نسخه سیستم عامل من ایرادی شاید داشته باشه دوباره از سایت خود ماکرو هم این وندوز 8 رو دانلود کردم و باز هم هیمن مشکل!!! دقیقا 32 ساعت بنده نخوابیدم و زیر فشار روانی خانواده داشتم له میشدم که با بررسی خود ارور در فروم ها سایت ها به این نتیجه رسیده م که مشکل از آنتی ویروس هست!!!! بعد از نصب مجدد و نصب تمام برنامه های مورد نیاز به جز آنتی ویروس این مشکل دیگه به وجود نیومد!!! و لپ رو تحویل دادم و تا الان هم این مشکل به وجود نیومده

از سرعت وین 8 خوشم اومد و اون رو روی لپ خودم هم نصب کردم سیستمم سون 64 بود که بعد از نصب حدود یک سالی مشید این رو عوض نکرده بودم و با نگهداری از سیستم اون رو سالم و سریع نگه داشته بودم بازم تست کردم و بازم با آنتی ویرس nod مشکل جدیدی داشت و با سیارین هم هر ازگاهی به مشکل میخورد !!

انی که دوستان تا یک چیزی میشه میگن دست نزن ببرین نمایندگی این حرف برای سخت افزار هست نه نرم افزار !! اول باید از نظر نرم افزاری اطمینان پیدا کرد بعد اگر مشکل حل نشد برد نمایندگی !! ملت که پولشون رو از سر راه نیوردن که هر چی مشه40 تومن بدن براشون ویندوز نصب کنن بعد باز مشکل پیش بیاد که جانم...

بله با حرف شما موافقم . نظر همه محترمه اما :

1 - نظر غلط باشه یا درست مهم نیست . اما مباحث ( همون نظرات ) باید در راستای تاپیک باشند . نه خارج از تاپیک . همه جور بحثی شد جز اونی که دوستمون می خواست !!!!! دوستمون می ترسید مشکل سخت افزاری باشه و احتمال می داد ببره گارانتی قطعه ای رو عوض کنند و الکی بگن مشکل نرم افزاریه . همه جور بحثی شد جز چیزی که دوست عزیزمون انتظار داشتند .

2 - اگر نظر غلط باشه ، دیگه بدون دلیل و از روی غرور روی نظر اشتباهمون تاکید نکنیم و جوابیه ندیم .

3 - شما خودتون گفتین ویندوز رو از بازار خریدین و آنتی ویروس رو خودتون نصب کردین . البته اشاره ای هم به ورژن آنتی ویروستون نکردین

با حذف آنتی ویروس هم مشکل شما حل شد . در صورتی که لپ تاپ دوستمون حاوی ویندوز اورجینال + آنتی ویروس پیش فرض بوده . پس از حذف آنتی ویروس نیز مشکل حل نشده . حتی با Factory Reset هم مشکل حل نشده .

4 - نصب مجدد ویندوز هم طبق توضیحات باعث از بین رفتن درایو ریکاوری می شد که به احتمال زیاد بهونه می داد دست گارانتی !!!!!!

5- متاسفانه توی این تاپیک هم مثل همین مشکل شما رفتار شد . مشکل رو 100 % ربط دادند به آنتی ویروس و اطمینان دادند مشکل از آنتی ویروسه !!!!! بدون اینکه فایل MiniDump ایشون بررسی بشه .
بحث از عدم سازگاری آنتی ویروس ها با ویندوز 8 کردند که بحث کلی بود . یعنی بیشتر آنتی ویروس ها با ویندوز 8 مشکل دارند که کاملا بحث بی ارتباطی هست . چون نه ورژن مشخصه نه نوع محصول نه به تاپیک ارتباطی داره
6 - کار درست رو صاحب لپ تاپ کردند که لپ تاپ رو فرستادند گارانتی . چون از مشکلی که در 4 اشاره شد جلوگیری کردند .

7 -بهتره همون 40 هزار تومن ضرر کنیم به جای ضرر 400 هزار تومنی به دلیل بی اطلاعی نسبت به سیستم ها جدید .

leo.unique
06-03-2014, 20:37
بستگی به گارانتی داره اما در بیشتر گارانتی ها بله
واقعا ؟؟؟ :n04:خب شاید این دوستمون از ویندوز 8 خوشش نیاد و بخواد ویندوز 7 بریزه :n13:

oOomid.M
06-03-2014, 20:56
سلام
من روی ویندوز 8.1 لپ تاپم نود32 ورژن 4 نصبیدم ، خیلی هم تمیز داره کار میده :n02:

امیر احمدی ن
06-03-2014, 21:14
من روی ویندوز 8.1 لپ تاپم نود32 ورژن 4 نصبیدم ، خیلی هم تمیز داره کار میده :n02:
بله من هم تست کردم و مشکلی با 8.1 نداره البته باید نسخه های جدید انتی ویروس نصب بشه تا دیگه این مشکل هم برای وین 8 پیشن نیاد حتما به اطلاعت سایت سازنده آنتی ویروس ها توجه به شه..

البته در جواب دوستم که فرمودن اشاره ای به ورژن آنتی ویرس ها نکردید:(دیگه نقل قول نذاشتم![ برای مشاهده لینک ، لطفا با نام کاربری خود وارد شوید یا ثبت نام کنید ])
آنتی ویروسی که من با هاش تست کردم ESET Smart Security Home Edition 6.0.316.0 x64 و کاسبر اسکی انترنت سیکورتی 2010 چون هر دو نسخه فینال و کرک نشده هستند

4 - نصب مجدد ویندوز هم طبق توضیحات باعث از بین رفتن درایو ریکاوری می شد که به احتمال زیاد بهونه می داد دست گارانتی !!!!!!

من اطلاعاتی راجع به گارانتی های اسوس ندارم و سیستم عامل ارجیبالشون .. احتمالا هم چون سیستم عامل ارجینال هست و درایور ریکاوری رو شرکت پیکرهبندی ونصب کرده همون جور که گفتن به غیر فعال یا شاید اصلا پاک شدن درایور ریکاوری گیر بدن ..

واقعا ؟؟؟ :n04:خب شاید این دوستمون از ویندوز 8 خوشش نیاد و بخواد ویندوز 7 بریزه :n13:

قضیه درایور ریکاوری سیستم های اورجینال که نه میشه داخل از اطلاعاتی رو ذخیره کرد و یا مورد استفاده قرار داد و خیلی زود هم با پارتیشن بندی از غیر فعال میشن(اگر نزنه کلشو پاک کنه) به نظر من مشکلی هست که اضای پرداخت هزینه سیستم عامل ارجینال هست که کاربر دست داره بده (البته این بحثش جداست و خیلی هم نظرات متفاوته داخل این قضیه و بگذیرم) .. اما باید کل هاردو فرمت کنه و از نو اون ریکاوری نصب بشه ..
البته بازم میگم که اطلاعی از گارنتی این جور سیستم ها ندارم(چون تا حالا به این جور سیستمها برخوردی نداشتم که سیستم عامل ارجینال داشته باشه) و بعدا گفته نشه بخاطر این انجام دهنده متضمن ضرر شده و گارنتی اون رو قبول نمیکنه..

من هم به این نتیجه رسیدم که ایشون کار درستی کردن .. منتظر میشیم که جواب رو از گارانتی بگیرن و امید وارم که مشکل ایشون حل بشه..

Public Enemy
07-03-2014, 02:56
البته در جواب دوستم که فرمودن اشاره ای به ورژن آنتی ویرس ها نکردید:(دیگه نقل قول نذاشتم!:n02:)

ممنون . طبق توضیحات شما به نظر بنده ( حدسی ! ) بار اول KIS 2010 نصب کردین که کاملا نا هماهنگ با Win 8 بودند . KIS ها از Kis 2012 از پچ K به بعد و 2013 به بعد با 8 هماهنگ شدند .

در ارتباط با BSOD و مشکلی که به رم ارتباط می دن : متاسفانه این مشکلی هست که کسی تحقیق نکرده چرا و جستجو در ارتباط با اون معمولا جواب های نادرست می ده !!!!

دلیل اینکه مشکل رو به رم مربوط می دن ، اینه که رم ها معمولا با فرکانس های مختلف ارائه می شن . معمولا رم های لپ تاپ های معمولی با فرکانس 1333 مگاهرتز ، لپ تاپ های گران قیمت تر 1600 مگاهرتز هستند و رم های 1866 مگاهرتز نیز برای استفاده بعضی کاربران ارائه می شن .

مشکل اینه که وقتی دو رم با فرکانس مختلف کنار هم قرار می دین ، باید یکی از رم ها با فرکانس اون یکی هماهنگ شود . لذا اگر یک رم 1333 و یک 1600 کنار هم قرار دهیم ، باید دستی در بایوس فرکانس رو روی 1333 تنظیم کنیم . عدم این کار باعث عدم پایداری سیستم و مشکلات BSOD می شه .

ولی این مشکل توی لپ تاپ ها معمولا اتفاق نمی افته . چرا ؟

1 - با توجه به اینکه رم همیشه سعی می کنه در فرکانس پایین کار کنه ، مشکل رم معمولا نادر و در بیشتر سیستم های لپ تاپ ترکیب دو رم با فرکانس متفاوت مانعی ندارد . متاسفانه هنوز دوستان در زمان سیستم های DDR سیر می کنند و فکر می کنند هر اتفاقی برای سیستم های قدیمی می افته برای سیستم های فعلی نیز میفته .
2 - بایوس لپ تاپ محدود است و تنظیمات کمی در اختیار شما قرار می ده . معمولا شرکت ها خودشون این چیز ها رو پیش بینی می کنند و در بایوس برای این گونه موارد محدودیت اعمال می کنند . لذا در صورتی که رم ها با فرکانس متفاوت قرار بدین و یا رم ها با لپ تاپ هماهنگ نباشند ، کار به BSOD نمی کشه ، همون جا سیستم بوت نمی شه !!!!!!
3 - شرکت معمولا رم ها با فرکانس هماهنگ قرار می ده . لذا اگر دو رم با فرکانس متفاوت روی لپ تاپی قرار بگیره ، 99 % اون لپ تاپ باز شده !!!!

به طور خلاصه : به طور قطعی نمی شد گفت مشکل از کجا بوده . توی سایت های ایرانی که سرچ می کنی ، با توجه به اطلاعات زیرخاکی ! صاف می گن رم !!!!!
BSOD بیشتر در سیستم های لپ تاپ برمی گرده به Bad Sector در هارد و یا مشکلات نرم افزاری . اما باز هم نمی شه دقیق گفت مشکل از کجاست . به عنوان مثال من حدود 6 ماهه ویندوز نصب کردم ، تا امروز BSOD رو ندیده بودم . اتفاقی یه گوشی به لپ تاپم وصل کرده بودم . به اینترنت متصل بودم و درجا خودش درایور رو دانلود کرد . پس از ری استارت سیستم امروز برای اولین بار پس از 6 ماه از نصب مجدد ویندوزم BSOD رو دیدم !!!!!!

همون بهتر رفت گارانتی تا دردسر نشد .

Pami
08-03-2014, 17:34
رسیدگی شد
دقت داشته باشید بحث کردن به خودی خود مشکلی نخواهد داشت اما بی احترامی در حین بحث هرگز
در ضمن کاربران فعال با در نظر گرفتن سطح فعالیت و بار علمی دیده شده از آنها رتبه داده شده اند و دیدگاه شان تخصصی تر و از روی تجربه است
دوستان عزیز لطفا بحث تاپیک رو منحرف نفرمایید
با تشکر

aidin.2014
09-03-2014, 12:58
سلام به همه.امروز بعد از یک هفته رفتم گارانتی اولش دعوا و صدامو بردم بالا که چرا هنوز تستش نکردین.بعد منو بردن داخل جلو خودم تستش کردن ریست فکتوریش کردن که ظاهرا مشکلی پیش نیومد .اما خواستم ببرمش پشتشو نگاه کردم جای ضربه روش بود که بهشون گفتم .اونام بعد نیم ساعت کلنجار رفتن باهاش و منکر این شدن که ضربه اینجا بهش وارد شده یکی از خانومای اونجا انصاف داشت گفت اره وقتی اورده دستگاه سالم بود.و دیگه قبول کردن تعویض بشه.بهم گفت تمام اشانتیوناشو بقیه کارتونو چیزاشو بیار یه نو بهت میدیم.اما وقتی بهش گفتم الان میرم بیارم گفت نه خودمون بهت زنگ میزنیم میگییم کی بیای.حالا یه شک دیگه واسم بوجود اومده ممکن هست اینا زیر لپ تاپو عوض کنن بعد همونو بجای فابریک بهم بدن؟میبینی مشگلات من تمومی نداره:n03:

leo.unique
09-03-2014, 13:06
سلام به همه.امروز بعد از یک هفته رفتم گارانتی اولش دعوا و صدامو بردم بالا که چرا هنوز تستش نکردین.بعد منو بردن داخل جلو خودم تستش کردن ریست فکتوریش کردن که ظاهرا مشکلی پیش نیومد .اما خواستم ببرمش پشتشو نگاه کردم جای ضربه روش بود که بهشون گفتم .اونام بعد نیم ساعت کلنجار رفتن باهاش و منکر این شدن که ضربه اینجا بهش وارد شده یکی از خانومای اونجا انصاف داشت گفت اره وقتی اورده دستگاه سالم بود.و دیگه قبول کردن تعویض بشه.بهم گفت تمام اشانتیوناشو بقیه کارتونو چیزاشو بیار یه نو بهت میدیم.اما وقتی بهش گفتم الان میرم بیارم گفت نه خودمون بهت زنگ میزنیم میگییم کی بیای.حالا یه شک دیگه واسم بوجود اومده ممکن هست اینا زیر لپ تاپو عوض کنن بعد همونو بجای فابریک بهم بدن؟میبینی مشگلات من تمومی نداره:n03:
ای کاش به حرف من گوش میدادی و بیخیال اون ویندوز اورجینال میشدی قبل از اینکه ببری گارانتی:n27:
توی صفحه اول بهت گفتم اما اصلا توجه نکردی
خب ویندوز عوض کن:n27:

aidin.2014
09-03-2014, 13:17
خوب یدونه نو بهم میدن مگه بد شد؟

leo.unique
09-03-2014, 13:47
خوب یدونه نو بهم میدن مگه بد شد؟
ای خدااااااااا کشتی مارو :37: پس دیگه شک کردنت چیه ؟؟؟:19:

V i r u s e r
09-03-2014, 14:35
ای بابا
همچین می گین ویندوز اوریجینال انگار داریم راجع به ساعت اصل و بدل حرف می زنیم. اینقدر فرق ویندوز اوریجینال و کرک شده رو توضیح دادم دیگه حالم از توضیح دادن دوبارش بهم می خوره :n21:
شما هم که دستگاهو قبل از اینکه مشکل دستگاه مشخص بشه فرستادی گارانتی. این کار شما باعث شد که الکی یک دستگاه سالم به صف دستگاه هایی که ممکنه واقعا مشکل داشته باشن اضافه بشه. اخرشم با یه ریست فکتوری حل شده ولی چون شما بیخود و بیجهت دستگاه رو دادی گارانتی و اونها هم که ادم درست و حسابی نیستن که لپتاپ می گیرن دستشون انگار چکش دادی بهشون همه جا می کوبنش پشت دستگاه خط افتاده و حالا اونها باید یه لپتاپ نو به شما بدن. حالا چی میشه؟ هیچی دیگه اخر سال میان نگاه میکنن میبینن ای داد بیداد خرج شرکت داره زیاد میشه، بعد دستگاه یه بیچاره ای که واقعا خراب بوده رو عوض نمی کنن می گن شامل گارانتی نمیشه (چون خرجش براشون زیاده)
سوال من از شما الان: الان نگرانید که دستگاه نو ندن بهتون؟ خوب همونو بدن تازه باید هزینه ی رفع مشکل نرم افزاریشم بگیرن چون رفع مشکل نرم افزاری وظیفه ی اونها نبوده. باید زنگ میزدی مایکروسافت بگی ویندوز من بلو اسکرین میده اما ایا شما این کارو کردی؟ پس ویندوز اوریجینال به چه دردیت می خوره؟

هیچی همین دیگه کلا اعصابم خورده انگار :n11:

aidin.2014
09-03-2014, 15:04
ای بابا
همچین می گین ویندوز اوریجینال انگار داریم راجع به ساعت اصل و بدل حرف می زنیم. اینقدر فرق ویندوز اوریجینال و کرک شده رو توضیح دادم دیگه حالم از توضیح دادن دوبارش بهم می خوره :n21:
شما هم که دستگاهو قبل از اینکه مشکل دستگاه مشخص بشه فرستادی گارانتی. این کار شما باعث شد که الکی یک دستگاه سالم به صف دستگاه هایی که ممکنه واقعا مشکل داشته باشن اضافه بشه. اخرشم با یه ریست فکتوری حل شده ولی چون شما بیخود و بیجهت دستگاه رو دادی گارانتی و اونها هم که ادم درست و حسابی نیستن که لپتاپ می گیرن دستشون انگار چکش دادی بهشون همه جا می کوبنش پشت دستگاه خط افتاده و حالا اونها باید یه لپتاپ نو به شما بدن. حالا چی میشه؟ هیچی دیگه اخر سال میان نگاه میکنن میبینن ای داد بیداد خرج شرکت داره زیاد میشه، بعد دستگاه یه بیچاره ای که واقعا خراب بوده رو عوض نمی کنن می گن شامل گارانتی نمیشه (چون خرجش براشون زیاده)
سوال من از شما الان: الان نگرانید که دستگاه نو ندن بهتون؟ خوب همونو بدن تازه باید هزینه ی رفع مشکل نرم افزاریشم بگیرن چون رفع مشکل نرم افزاری وظیفه ی اونها نبوده. باید زنگ میزدی مایکروسافت بگی ویندوز من بلو اسکرین میده اما ایا شما این کارو کردی؟ پس ویندوز اوریجینال به چه دردیت می خوره؟

هیچی همین دیگه کلا اعصابم خورده انگار :n11:

اره میترسم دستگاهمو زیرش که ضربه خورده رو عوض کنن بعد بگن یکی جدید بهت دادیم.هرچند این g750 jhهمه پلمپ شده خود ایسوسه و داییم میگه نمیتونن همچین کاری کنن چون میفهمیم.اما بازم شک دارم

aidin.2014
09-03-2014, 15:06
ای خدااااااااا کشتی مارو :37: پس دیگه شک کردنت چیه ؟؟؟:19:

دادش خو دست خورم نیس که:n02:

Public Enemy
09-03-2014, 15:22
اره میترسم دستگاهمو زیرش که ضربه خورده رو عوض کنن بعد بگن یکی جدید بهت دادیم.هرچند این g750 jhهمه پلمپ شده خود ایسوسه و داییم میگه نمیتونن همچین کاری کنن چون میفهمیم.اما بازم شک دارم

معمولا chasis لپتاپ به راحتی توی بازار گیر نمیاد . اونم لپ تاپ های خاص !

معمولا یکی نو بهتون می دن . مخصوصا اینکه رفتین اونجا دعوا راه انداختین الان حسابی ترسیدن :n02:

leo.unique
09-03-2014, 15:53
حالا ضربه در چه حد بود ؟:n13: واقعا واسم سواله که چطور میتونن اینقدر بی نظم باشن:n21:

oOomid.M
09-03-2014, 16:58
اگر کارتونش دست خود مونده هنوز - سریالش رو نگاه کن
لپ تاپ جدیدی که بهت میدن نباید سریالش با قبلی یکی باشه
سریال گارانتی و همینطور سریال خود لپ تاپ اسوس

aidin.2014
09-03-2014, 20:28
معمولا chasis لپتاپ به راحتی توی بازار گیر نمیاد . اونم لپ تاپ های خاص !

معمولا یکی نو بهتون می دن . مخصوصا اینکه رفتین اونجا دعوا راه انداختین الان حسابی ترسیدن :n02:

اره یک دعوایی راه انداختم افتضاح واسم اب قند اوردن:n02:

aidin.2014
09-03-2014, 20:31
حالا ضربه در چه حد بود ؟:n13: واقعا واسم سواله که چطور میتونن اینقدر بی نظم باشن:n21:
یه خ اش زیر لپ تلپ بود معلوم بود خورده زمین.خودم متوجه شدم داد وبیدادکردم

aidin.2014
09-03-2014, 20:33
اگر کارتونش دست خود مونده هنوز - سریالش رو نگاه کن
لپ تاپ جدیدی که بهت میدن نباید سریالش با قبلی یکی باشه
سریال گارانتی و همینطور سریال خود لپ تاپ اسوس

اره همین کارو میکنم داداش:n16: