PDA

نسخه کامل مشاهده نسخه کامل : کم نشدن صدای کیس

ali 2990
03-03-2014, 06:36
سلام صدای فن های کیس من خیلی اذیت میکنه یه صدای سوز مانندی داره تو یه تاپیک خوندم فن هارو روغن کاری کنم کردم صداش کم شد ولی 2 3 روز بعد به حالت عادی برگشت تو یه جای دیگه دیگه هم خوندم که به برنامه speedfan سرعت فن ها رو کم کنم بازم فرقی نکرد.
بچه ها چیکار کنم صداش داره منو دیوونه میکنه

vissoto
03-03-2014, 09:00
شما ابتدا باید مطمئن شوید صدا مربوط به کدام فن است. فن cpu یا فن کیس .

اگر با روغن کاری صدای فن کاهش پیدا نکرد ابتدا وارد بایوس شوید سپس در قسمت کنترل فن ها ابتدا فن ها را در وضعیت smart قرار دهید و سیستم را ریست نمایید . اگر دور فن ها کاهش پیدا نکرد . باید انها را تعویض نمایید. دور بالای فن cpu می تواند به دلیل خراب شدن خمیر cpu نیز باشد. دماها و دور فن را با نرم افزار زیر چک کنید. پیشنهاد من فن های green است.

برای مشاهده محتوا ، لطفا وارد شوید یا ثبت نام کنید

EXTREME
03-03-2014, 09:32
سلام صدای فن های کیس من خیلی اذیت میکنه یه صدای سوز مانندی داره تو یه تاپیک خوندم فن هارو روغن کاری کنم کردم صداش کم شد ولی 2 3 روز بعد به حالت عادی برگشت تو یه جای دیگه دیگه هم خوندم که به برنامه speedfan سرعت فن ها رو کم کنم بازم فرقی نکرد.

اگه فهمدید کدوم فن هست و با زوغن کاری و خاک گیری هم درست نشد بهترین راه تعویض فن است

millad1388
03-03-2014, 11:07
عمر فنهایت تمام شده و باید ببینی کدوم فن را باید عوض کنید:n26:

اگر با روغن کاری صدای فن کاهش پیدا نکرد ابتدا وارد بایوس شوید سپس در قسمت کنترل فن ها ابتدا فن ها را در وضعیت smart قرار دهید و سیستم را ریست نمایید . اگر دور فن ها کاهش پیدا نکرد . باید انها را تعویض نمایید. دور بالای فن cpu می تواند به دلیل خراب شدن خمیر cpu نیز باشد. دماها و دور فن را با نرم افزار زیر چک کنید. پیشنهاد من فن های green است.

اگه فهمدید کدوم فن هست و با زوغن کاری و خاک گیری هم درست نشد بهترین راه تعویض فن است
البته انتخواب دم دستی فن گریین هست
مشکل اینجا است که اکثرا از فیلتر گرد و غبار درون کیس استفاده نمیکنند تا گرد و خاک وارد سیستم نشود و در طولانی مدت کل کیس با قطعات توش را به فنا میدهد
فیلتر ضد گردو غبار گریین هم خوبه:n02:

ali 2990
03-03-2014, 23:05

سلام تو بایوس smart fan پیدا نکردم ولی یه گزینه بود به نام silent fan که اونو اتنخاب کردم بعد از اون صداش بالا پایین میشه(تو پردازش های کم ساکت میشه موقع پردازش سنگین دوباره سر و صدا میده) .حالا این گزینه مشکلی برای قطعات نداره؟با نرم افزار speed fan چک کردم دمای سی پی یو فرقی نکرده بود نظر شما چیه؟

vissoto
04-03-2014, 02:23
سلام

این گزینه هیچ مشکلی برای قطعات به وجود نمی اورد زیرا اگر لازم باشد چرخش فن افزایش می یابد تا از بالا رفتن دما جلوگیری شود.

حالا حداقل هنگام شنیدن موسیقی (بدون جلوه های بصری) یا دانلود (مخصوصا شبانه) صدای فن ها کاهش می یابد زیرا این کارها حداقل

مصرف CPU را دارند.

البته پردازش هایی هم وجود دارند که نرم افزاری در حال اجرا نیست ولی cpu درگیر شده و دور فن ها بالا میرود مانند تبلیغات به صورت فلش در

سایت ها.

kian98
04-03-2014, 08:23
سلام.

این فن ها رو به هیچ وجه روغن کاری نکنید و مگه فن موتور ماشینه.
تنها کاری که باید بکنید پشت کیس رو باز کنید و جارو برقی رو بیارید و بگیریدش توی کیس تا گرد هارو بمکه. بعد هم بچسبونینش جلوی تمامی فن های کیس تا همه رو تمیز کنه. با دستمال و اینجور چیزها هم نمیشه. اصلا هم نترسید،جارو برقی قطعات کیس رو نمیکشه. چون یا بیشترشون بزرگ هستند یا اون کوچیک ها بسته شده اند توی قطعات. من هین کار رو کردم اصلا صدایی دیگه ازش نمیاد. کیس زود به زود توش گرد میگیره.