PDA

نسخه کامل مشاهده نسخه کامل : مشکل هنگ کردن

majid_n
27-02-2014, 06:49
سلام

یه مدتیه که لپ تابه هنگ زیاد داره z 570 با ویندوز 7 . هیچ راهی به ذهنم نرسید گفتم با شما مطرح کنم تا نظرات مختلفتون رو امتحان کنم شاید درست شه . نمیدونم برنامه ناسازگاری روش نصب کردم و

یا ............

از راهنماییتون سپاسگزارم

vissoto
27-02-2014, 07:40
اگر مدت زیادی است که ویندوز نصب است و نرم افزارهای زیادی نصب و پاک شده است . نرم افزار زیر را نصب کنید و registery و هارد را defrag نمایید .

برای مشاهده محتوا ، لطفا وارد شوید یا ثبت نام کنید

majid_n
02-03-2014, 05:52
اگر مدت زیادی است که ویندوز نصب است و نرم افزارهای زیادی نصب و پاک شده است . نرم افزار زیر را نصب کنید و registery و هارد را defrag نمایید .

سلام

نصب شد و .................... ولی کار ساز نشد

می خواستم بدونم آیا میشه نوع برنامه ای رو که باعث هنگ کردن میشه تشخیص داد؟

ممنون

mohsenfhm
02-03-2014, 08:35
سلام

نصب شد و .................... ولی کار ساز نشد

می خواستم بدونم آیا میشه نوع برنامه ای رو که باعث هنگ کردن میشه تشخیص داد؟

ممنون

ممکن هست از درایورها باشه ! ناسازگاری درایورها خصوصا دریاور گرافیک باعث هنگ کردن میشه !

پیشنهاد من اینه که از نو ویندوز نصب کنید ! نسخه جدید درایورها را دانلود کرده و نصب کنید.

موفق باشید.

M o h a m m @ d
02-03-2014, 08:35
چه موقعه های هنگ زیاد میکنه ؟
اخرین نرم افزارای که نصب کردی و باعث هنگ شدن میشد پاک کنید .
از windows task maager >processes ببینید چه برنامه های مصرفشون زیاده وقتی هنگ میکنه.

vissoto
02-03-2014, 08:44
می توانید از طریق task manager یا نرم افزار زیر نرم افزارها را کنترل کنید .تا نرم افزار را پروسسی که با مصرف زیاد رم یا سی پی یو یا حتی هارددیسک باعث هنگ سیستم می شود شناسایی کنید. اگر مشکل از نرم افزارها نبود ممکن است خود ویندوز دچار مشکل شده باشد.

از منوی view گزینه system information را انتخاب کنید ببینید کدام بخش بیشتر درگیر است موس را روی نمودار قرار دهید تا پروسس مورد نظر شناسایی شود.

Public Enemy
02-03-2014, 09:33
دوست عزیز سوالتون بسیار کلی هست . لطفا جزییات رو مشخص کنین :

1 - منظور از هنگ کردن چیست ؟ آیا داره ویندوز کرش ( Crash ) می شه یا فریز ( Freeze ) ?
2- چه مواقعی بیشتر این اتفاق می افته ؟ در هنگام روشن شدن ( Startup ) و یا در هنگام کار عادی ؟
3 - آخرین بار چه زمانی ویندوز رو تعویض کردین ؟
4 - در بازه زمانی تعویض ویندوز تا حال حاظر تقریبا چقدر نرم افزار نصب/حذف کردین ؟
5 - آیا از آنتی ویروس استفاده می کنید ؟ نوعش رو ذکر کنین و تاریخ آخرین آپدیت رو هم بگین
6 - آیا تا به حال اقدامات برای بهبود ویندوز ( Disk De-fragment , Check disk , Clean Temporary files ) رو انجام دادین ؟

به طور خلاصه : بیشتر مشکلات مربوط می شه به ویندوز و نصب نرم افزار های بی مورد.

معمولا بهترین راه ، تعویض ویندوز و فرمت درایو حاوی ویندوز هست .

به جای نصب نرم افزار های اضافی و بی مورد ( bloatware ها ) که کمکی به بهبود سرعت ویندوزتون نمی کنند ، تعویض ویندوز رو انجام بدین

majid_n
02-03-2014, 20:01
چه موقعه های هنگ زیاد میکنه ؟
اخرین نرم افزارای که نصب کردی و باعث هنگ شدن میشد پاک کنید .
از windows task maager >processes ببینید چه برنامه های مصرفشون زیاده وقتی هنگ میکنه.

سلام

میشه گفت بیشترین هنگ زمانیکه کروم رو باز میکنم برا اینترنت.

majid_n
02-03-2014, 20:12
دوست عزیز سوالتون بسیار کلی هست . لطفا جزییات رو مشخص کنین :

1 - منظور از هنگ کردن چیست ؟ آیا داره ویندوز کرش ( Crash ) می شه یا فریز ( Freeze ) ?
2- چه مواقعی بیشتر این اتفاق می افته ؟ در هنگام روشن شدن ( Startup ) و یا در هنگام کار عادی ؟
3 - آخرین بار چه زمانی ویندوز رو تعویض کردین ؟
4 - در بازه زمانی تعویض ویندوز تا حال حاظر تقریبا چقدر نرم افزار نصب/حذف کردین ؟
5 - آیا از آنتی ویروس استفاده می کنید ؟ نوعش رو ذکر کنین و تاریخ آخرین آپدیت رو هم بگین
6 - آیا تا به حال اقدامات برای بهبود ویندوز ( Disk De-fragment , Check disk , Clean Temporary files ) رو انجام دادین ؟

به طور خلاصه : بیشتر مشکلات مربوط می شه به ویندوز و نصب نرم افزار های بی مورد.

معمولا بهترین راه ، تعویض ویندوز و فرمت درایو حاوی ویندوز هست .

به جای نصب نرم افزار های اضافی و بی مورد ( bloatware ها ) که کمکی به بهبود سرعت ویندوزتون نمی کنند ، تعویض ویندوز رو انجام بدین

سلام

1.راستش کرش رو نمیدونم یعنی چه ؟ اما تو بعضیاش فکر کنم فریزه چون بعد از زمانی دوباره درست میشه ولی کمی ادامه داره

2. در هنگام کار عادی

3. 6 ماه پیش وقتی هارد مشکل پیدا کرد و شرکت عوضش کرد و ویندوز نصب کرد

4. نمیدونم ولی مطمئنم زیاد نیست چون زیاد اهل نرم افزار نیستم

5. نود 32 ورژن 7 و هر روز آپدیت میشه

6. فقط دیفرگمنت رو انجام دادم

در آخر ویندوز 7 یا 8 رو پیشنهاد میکنید؟

با تشکر فراوان

Public Enemy
02-03-2014, 22:59
سلام

1.راستش کرش رو نمیدونم یعنی چه ؟ اما تو بعضیاش فکر کنم فریزه چون بعد از زمانی دوباره درست میشه ولی کمی ادامه داره

2. در هنگام کار عادی

3. 6 ماه پیش وقتی هارد مشکل پیدا کرد و شرکت عوضش کرد و ویندوز نصب کرد

4. نمیدونم ولی مطمئنم زیاد نیست چون زیاد اهل نرم افزار نیستم

5. نود 32 ورژن 7 و هر روز آپدیت میشه

6. فقط دیفرگمنت رو انجام دادم

در آخر ویندوز 7 یا 8 رو پیشنهاد میکنید؟

با تشکر فراوان

با این حساب اول نرم افزار Crystaldiskinfo رو دانلود و نصب کنین . سپس یه عکس از نرم افزار بزارین تا سلامت هاردتون بررسی بشه .

توصیه هم نصب ویندوز 8/8.1 هست

majid_n
03-03-2014, 21:17
با این حساب اول نرم افزار Crystaldiskinfo رو دانلود و نصب کنین . سپس یه عکس از نرم افزار بزارین تا سلامت هاردتون بررسی بشه .

توصیه هم نصب ویندوز 8/8.1 هست

سلام

این هم عکسی از برنامه

با تشکر

[ برای مشاهده لینک ، لطفا با نام کاربری خود وارد شوید یا ثبت نام کنید ]