PDA

نسخه کامل مشاهده نسخه کامل : خرید دوربین برای آتلیه

narges16
26-02-2014, 20:21
با سلام خدمت اساتید

قصد دارم طی هفته های آینده آتلیه عکاسی باز کنم بودجه تقریبی 6 میلیون هستش. حالا می خوام بدونم یه دوربین بخرم با چنتا لنز بهتر هستش یا دو دوربین مثلا دی 90 دو دی 7100 بادی با دو لنز ؟ ( یه دوربین برای آتلیه و یه دوربین برای عکاسی بیرون )

پیشاپیش بابت راهنمایی تشکر می کنم

منتظر جواب اساتید

narges16
27-02-2014, 10:27
در انتظارم ....:n17:

ELSIN
01-03-2014, 00:29
سلام
پیشاپیش تبریک میگم :n16:
متاسفانه نمیتونم راهنمایی کاملی بدم اما اینو میتونم بگم که لنز مهم تر از بدنه هست و سعی کنید برای انتخاب لنز بیشتر تحقیق کنید تا انتخاب بدنه ،مثلا یه d90 هم کار شما رو به بهترین شکل انجام میده
فراموش نکنید برای اتلیه خرید های دیگه ای هم هست مثل چند شاخه فلش یا پروژگتور و.....
برای لنز محدوده 15-85 بسیار ایده ال هست پس لنز کیت این دوربین ها که 18-105 هست هم خوبه و بدون شک کار شما رو راه میندازه
در مورد خرید دو دوربین هم بنظرم کار منطقی نیست

narges16
01-03-2014, 22:12
خیلی ممنون از توجه شما دوست عزیز
پس لنز بر بدنه ارجحیت دارد. راستش را بخواهید مبلغی حدود پانزده میلیون در نظر گرفته ام دوست دارم نظر شما دوست گرامی را در مورد ست فلاش دوربین + لنز و بقیه موارد مورد نیاز ( در این حدود قیمت)را ذکر کنید متشکر خواهم شد. برای لنز هم 50مم اف 1.8 جی و 85 مم مد نظرم هست. اگر در یک اتاق پنج در پنج محدود باشم آیا این دو لنز جوابگو خواهند بود؟
قصد دارم دو سه ماهی در خانه مشغول کسب تجربه شوم اگر راهنمایی خاصی در این مورد دارید یا تجربه خودتان در این مورد را ذکر کنید خیلی ممنون خواهم شد
چند ماهی می شود به صورت مقاله وار در فروم های مختلف مشغول کسب اطلاعات و تجربه در زمینه عکاسی بوده ام اما اندکی ترس از اینکه مبادا عملن کار بسی دشوارتر از این حرف ها باشد آیا ترس من بجاست؟
اگر از تجربیاتتان در ابتدا کار و نحوه ی شروع کارتان و مشکلاتی که با آنها دست و پنجه نرم کرده اید بنویسید بسیار در این امر مرا یاری خواهید کرد
ممنون از توجه شما دوست عزیز

ELSIN
03-03-2014, 23:15
خواهش میکنم
متاسفانه بنده تجربه آتلیه ندارم و نمیتونم در این مورد اطلاعاتی در اختیار شما بزارم
این که میترسید چیز بدی نیست و نشونه خوبیه ، شما باید از این ترس استفاده کنید و تمام سعی و تلاشتون رو بکنید تا تبدیلش کنید به شادی
از دوستانی که تجربه آتلیه دارند میخام به دوستمون کمک کنند
خودتون هم تو وب سرچ کنید ، خیلی سرچ کنید :n06:

narges16
04-03-2014, 00:50
خیلی ممنون از توجه شما دوست عزیز

من نظرم رو این هست که چند مدتی تو خونه تمرین کنم. راستی به نظر شما برای فاصله دو متر سه متر لنزهای 50 مم یا 85 مم مناسب هست؟ نظرتون در مورد 60 دی کانون چی هست؟

Miss Artemis
06-03-2014, 13:34
سلام

پیشنهاد من اینه که قبل از اینکه آتلیه بزنین مدتی در آتلیه های دیگه مشغول به کار بشین تا در جریان کار قرار بگیرین.

اینکه از اول آتلیه بزنین ریسک خیلی خیلی بالایی داره.

قصدتون از زدن آتلیه چیه ؟ عکس کودک ؟ عروس و داماد ؟ یا ...

narges16
07-03-2014, 11:36
سلام

بله حق با شماست ولی واقعا برام مقدور نیست. از لحاظ تئوری دارم با فیلمهای مختلف آموزش می بینم ولی باز هم سردرگمم یعنی تا وقتی خودم دوربین دست نگیرم لنز نندازم روش سافت باکسو نچینم فیل لایتو کی لایتو تنظیم نکنم نمی تونم بگم آماده ام اما می خوام این وسایلو تهیه کنم و تو خونه پله پله کار کنم و هر وقت دیدم آماده ام شروع به کار کنم . قصدم از زدن آتلیه بیشتر عروس و دوماد هست و قطعا پرتره هم جز علایقم هست که دوست دارم داشته باشمش. شما پیشنهادتون چی هست؟ به نظرتون با بیست میلیون میتونم شروع خوبی داشته باشم؟ چه ست دوربینی مناسب هست؟ ( خودم 60 دی مد نظر دارم با لنز 50 و 85 مم ) البته دوست خوبم آقای السین فرمودن دی 90 خودمم دوست دارم . خیلی ممنون میشم راهنمایی کنید

Miss Artemis
07-03-2014, 20:40
شما چه مدت هست که عکاسی می کنین ؟ دوربین فعلی تون چی هست ؟

در مورد خرید تجهیزات راهنمایی خاصی نمیتونم بکنم.

اما به طور کلی نظر من همینه که حتما حتما قبل از اینکه پول تون رو صرف خرید تجهیزات بکنید از انتهای راهی که در پیش گرفتین مطمئن بشین.

من جای شما بودم اول تو آتلیه کار میکردم و بعد خودم آتلیه میزدم.

narges16
08-03-2014, 14:58
من چند ماهی با کانون 1100 کارکردم البته نه حرفه ای ، خیلی دوس دارم چند مدت هم تو آتلیه کار کنم ولی واقعا عملی نیست برای من. راهکار دیگه ای نیست که من بتونم مهارت کسب کنم ؟ نظر شما چیه ؟

hirsababak
08-03-2014, 16:47
من چند ماهی با کانون 1100 کارکردم البته نه حرفه ای ، خیلی دوس دارم چند مدت هم تو آتلیه کار کنم ولی واقعا عملی نیست برای من. راهکار دیگه ای نیست که من بتونم مهارت کسب کنم ؟ نظر شما چیه ؟

در صورت اینکه امکانش نیست در اتلیه کار کنید حضور در اموزشگاههای فنی حرفه ای هم میتونه واستون خوب باشه
اگر با فنی حرفه ای هم مشکل داشتید میتونید در کلاسهای انلاین اموزش عکاسی شرکت کنید
ولی هیچ چیزی به تجربه ی حضوری نیست

ارزوی موفقیت دارم واستون

narges16
08-03-2014, 20:31
خیلی ممنون دوست عزیز

باید ببینم تو شهر ما اینجور کلاسا هست یا نه. این کلاسها برای مجوز خوب هست؟ چه مراحلی برای مجوز باید طی بشه؟ اگه مجوز نگیرم چی؟

Miss Artemis
10-03-2014, 18:30

همون طور که دوستمون گفتن گذروندن حداقل یک دوره کلاس آموزشی ضروری هست. شما کدوم شهر ساکن هستین ؟

ببین دوست عزیز این خوبه که شما تصمیم گرفتین به هر قیمتی به هدفتون برسین اما باید قبل از قدم گذاشتن تو این راه ، راجع به مسیرتون اطلاعات درستی داشته باشین.

من تصورم اینه که شما از سختی های این شغل اطلاعات کافی ندارین و ندونسته دارین وارد این راه میشین. به همین دلیل هست که میگم کلاس رفتن ضروری هست.

عکاسی رو دست کم نگیرین ، کار آسونی نیست. برای یادگرفتن عکاسی دو راه وجود داره 1- کلاس آموزشی 2- تجربه ( که طولانی تر هست )

اگر میخواین راه دوم رو انتخاب کنین باید چندسال عکاسی کنین تا به جایی برسین که بتونین آتلیه بزنین.

در نتیجه به جای اینکه اول تجهیزات بخرین بعد عکاسی یاد بگیرین ، اول عکاس بشین بعد تجهیزات بخرین.

و در ضمن بین عکاسی بلد بودن و عکاس بودن تفاوت زیادی هست.

narges16
10-03-2014, 19:18
به نظرم قانع شدم حتما یک دوره حرفه ای عکاسی رو بگذرونم. به نظر شما نیاز هست همزمان دوربینی خریداری کنم و به کسب تجربه هم بپردازم ؟

Miss Artemis
11-03-2014, 12:32
به نظرم قانع شدم حتما یک دوره حرفه ای عکاسی رو بگذرونم. به نظر شما نیاز هست همزمان دوربینی خریداری کنم و به کسب تجربه هم بپردازم ؟

قطعا باید دوربین بخرین اما عجله نکنین . اول برین کلاس و با توجه به راهنمایی های استاد دوربین بخرید.

sia-saketi
13-03-2014, 02:28
این رو فقط به عنوان یک توصیه از من داشته باشید که به هیچ عنوان به دوربین فکر نکنید!!
اولویت اصلی شما برای داشتن عکس خوب در درجه اول باید لنز باشه

یادتون باشه که اکثر لنزها حتی از خود پوسته دوربینی که دست میگیرین یا تو آتلیه می گذارید گرون تر حتی 2-3 برابر خود دوربین هستن
پس هرچقدر که لنزی که روی دوربین سوار میکنید بهتر باشه کیفیت کار شما هم بالاتر میره

بعد از اون هست که می تونید به خود دوربین فکر کنید!

ضمناً به شخصه بدون تعصب، Nikon رو از نظر خود دوربین خوب می دونم خصوصاً توی رنگ معمولا میشه گفت قوی تر هست

narges16
13-03-2014, 23:39
خيلى ممنونم دوست عزيز . شما از چه لنزى براى پرتره استفاده ميکنيد؟ اگه تجربياتتون رو برام بگيد ممنون ميشم. راستى دوربينتون چى هست؟