PDA

نسخه کامل مشاهده نسخه کامل : داغ شدن باتری در حد آتش گرفتن

rmin8
25-02-2014, 22:55
سلام، لپ تاپ مدل ACER 5750G با گارانتی سازگار (گارانتی به اتمام رسیده) دارای مشکلی می باشد به شرح زیر:
در زمانی که لپ تاپ روشن می باشد و باتری (به لپ تاپ) و آداپتور (به برق و لپ تاپ) متصل است، باتری به شدت داغ می شود و چراغ باتری به رنگ نارنجی و حالت چشمک زدن تغییر میکند و بعد از خاموش کردن لپ تاپ و جداکردن باتری با قرار دادن باتری در محیط سرد، 4 ساعت طول می کشد تا دمای باتری به حدی برسد که قابل در دست گرفتن باشد.(فقط در شرایط لپ تاپ روشن متصل به باتری و برق شهر این مشکل وجود دارد در شرایط دیگر مشکلی ندارد).
به نظر شما مشکل از کدام قسمت است؟ باتری، آداپتور و یا لپ تاپ و راه حل پیشنهادی شما چیست؟
با تشکر

امیر تتلو
26-02-2014, 19:34
باتری خراب شده و درست سوییچ نمیشه بنظرم باید تعویض بشه بعد دوست عزیز داغ ترین چیز رو هم 5 دقیقه در یخچال بزاری سرد میشه چجوری باتری شما 4 ساعت داغ میمونه؟:n02:

rmin8
26-02-2014, 20:11
ممنون از پاسخ شما دوست عزیز، پس من به فکر یک باتری یدکی باشم..
واقعا باتری داغ میشه مخصوصا مرکز باتری و طول میکشه تا خنک بشود و صدای نویزی که معمولا از آداپتور شنیده میشود از باتری شنیده میشود و بوی مواد شیمیایی استفاده شده در قطعات الکترونیکی احساس می شود، خدا رو شکر که منفجر نشد و باتری sonya ژاپن 6 سلولی هستش، البته استفاده من نادرست بود، مدت طولانی دایم روشن و بجای دو کامپیوتر دسکتاپ فعالیت میکرد و همینطور برنامه هایی که به عنوان بهبود کار کرد باتری کنترل باتری رو از ویندوز گرفته و توانایی انجام کنترل صحیح رو ندارن نصب کرده بودم که مجموعه این عوامل باعث رخ دادن این حادثه شد