PDA

نسخه کامل مشاهده نسخه کامل : مشکل amd 6850 ( سوختن )

hormozan m
25-02-2014, 13:25
سلام دوستان ... من دیشب در حال بازی با سیستم بودم که سیستم خاموش شد وقتی هم که دکمه پاور ( جلوی کیس ) رو میزدم فن سی پی یو یک لحظه ( 1 ثانیه حدودا ) روشن میشد و خاموش ...

اول به پاور شک کردن که امروز صبح بردم نمایندگی گرین با تستر تست کردن و گفتن سالمه :n13:

بعد گرافیک رو خارج کردم و بدون کارت سیستم روشن شد ... البته تصویر ندارم ( چون گرافیک روی سیستم نیست :n09:)

حالا به نظر شما کارت سوخته ؟

اینم بگم که یکم بوی سوختن میده ( مثل سوختن کابل برق )

اگر سوخته باشه با توجه به این که گارانتی نداره , قابل تعمیر هست ؟

مشخصات سیستم :

cpu : amd phenom 9950 4x 2.6ghz
mb : asus m4n78 se
memory : 2x2GB DDR2 1066 KINGMAX
vga : amd radeon 6850 1gb sapphire
psu : green 785 w

مرسی:n12:

javad2015
25-02-2014, 13:34
اینقدر میگن برند saphire با کیفیته اینم نمونش.
بدبخت inno3d خرده تو سرش..یه 9800 دارم حدود 7 ساله داره با اور بدون مشکل کار میکنه.

EXTREME
25-02-2014, 15:32
سلام دوستان ... من دیشب در حال بازی با سیستم بودم که سیستم خاموش شد وقتی هم که دکمه پاور ( جلوی کیس ) رو میزدم فن سی پی یو یک لحظه ( 1 ثانیه حدودا ) روشن میشد و خاموش ...

اول به پاور شک کردن که امروز صبح بردم نمایندگی گرین با تستر تست کردن و گفتن سالمه :n13:

بعد گرافیک رو خارج کردم و بدون کارت سیستم روشن شد ... البته تصویر ندارم ( چون گرافیک روی سیستم نیست :n09:)

حالا به نظر شما کارت سوخته ؟

اینم بگم که یکم بوی سوختن میده ( مثل سوختن کابل برق )

اگر سوخته باشه با توجه به این که گارانتی نداره , قابل تعمیر هست ؟

مشخصات سیستم :

cpu : amd phenom 9950 4x 2.6ghz
mb : asus m4n78 se
memory : 2x2GB DDR2 1066 KINGMAX
vga : amd radeon 6850 1gb sapphire
psu : green 785 w

مرسی:n12:
یک جایی در برد گرافیک اتصال کوتاه وجود داره که باعث میشه سیستم روشن نشه حالا این اتصال میتونه هم در gpu باشه هم در مدار تغذیه گرافیک شامل خازن 6.3 ولتی یا مدار رگولاتور یا pwm یا ماسفت ها یا فن گرافیک
برای تست گرافیک به سیستم وصل باشه و سیم فن گرافیک رو بکشید بدون فن باشه ببینید در این حالت سیستم روشن میشه یا نه

hormozan m
25-02-2014, 20:48
یک جایی در برد گرافیک اتصال کوتاه وجود داره که باعث میشه سیستم روشن نشه حالا این اتصال میتونه هم در gpu باشه هم در مدار تغذیه گرافیک شامل خازن 6.3 ولتی یا مدار رگولاتور یا pwm یا ماسفت ها یا فن گرافیک
برای تست گرافیک به سیستم وصل باشه و سیم فن گرافیک رو بکشید بدون فن باشه ببینید در این حالت سیستم روشن میشه یا نه

سلام ... مرسی از جواب ... جدا کردم ولی بازم روشن نشد :n03:

سوال من اینجاست که اصلا چرا باید اینطور بشه ... دمای کارت هیچ وقت بالای 50 درجه نبوده ... نوسان برق هم ندارم ... اور هم نشده .... پاور هم که عالیه ...

بدون دلیل :n13:

Meraj_ascension
25-02-2014, 22:56
من هم همچین مشکلی با یک کارتی دارم. می شه رو برد اینو تشخیص داد؟(ظاهرش تغییر می کنه؟)

EXTREME
25-02-2014, 23:08
من هم همچین مشکلی با یک کارتی دارم. می شه رو برد اینو تشخیص داد؟(ظاهرش تغییر می کنه؟)

معمولا نه با مولتی متر باید قطعات رو تست بازر بگیرید اگر بوق زد باید بیرون از برد هم تست کنید به همین راحتی نیست بعضی اوقات هم با چشم قابل دیدن است ولی همیشه نه

hormozan m
26-02-2014, 11:39
دوستان آخر نتیجه چی شد ؟ بدم تعمیر یا برم یک کارت دیگه بگیرم ؟
معمولا کارت های گرافیک رو تعمیر میکنن ؟
مرسی

Sent from my iPhone 5

EXTREME
26-02-2014, 11:40
دوستان آخر نتیجه چی شد ؟ بدم تعمیر یا برم یک کارت دیگه بگیرم ؟
معمولا کارت های گرافیک رو تعمیر میکنن ؟
مرسی

Sent from my iPhone 5

ببرید تعمیر ببیند اگه تعمیر میشه تعمیر کنن نشد یک کارت بگیرید

بله گرافیک هم تعمیر میکنند