PDA

نسخه کامل مشاهده نسخه کامل : هرگز وایمکس مبین نت نخرید!

ehsanshz
23-02-2014, 15:48
من به عنوان یک مشترک که حدود 2 ساله از مبین نت استفاده می کنم مبین نت را یکی از بدترین گزینه ها برای اینترنت پرسرعت می دونم دلایلش رو به تفکیک خدمتتون عرض می کنم:

1-مودم وایمکس مبین نت فقط برای اتصال به مبین نت کاربرد داره. یعنی اگر از خدمات راضی نبودی، نمی تونی با اون مودم با شرکت دیگه ای قرارداد ببندی. در واقع تنها راه خلاص شدن از مبین نت اینه که مودم رو زیر قیمت به بعضی از عوامل فروش مبین نت بفروشی (انحصار به معنای واقعی کلمه). مثلا مودمی که خودشون میفروشن 220 هزار تومن و کاملا سالمه از شما 70 تا 80 هزار تومن می خرند. این مسئله برای کاربرهای adsl وجود نداره و اگر از خدمات شرکتی راضی نباشی میتونی با همون مودم با شرکت دیگه ای قرارداد ببندی.

2-تنوع طرح های مبین نت فوق العاده کم هست. از نظر مدت طرح شما یا باید 1 ماهه بگیری یا 6 ماهه. طرح 1 ساله و دو ساله هم هست ولی اونا برای کاربرهای جدیده چون یه مودم به اصطلاح مجانی همراهشون هست. طرح های نا محدود هم چند وقت پیش کلا حذف شدند ( البته به صرفه هم نبودن). از بابت سرعت اصلا طرح 256 نداره. کلا جوریه که شما ترجیح می دی طرح های 6 ماهه با سرعت 512 به بالا بگیری و با هزینه زیاد 6 ماه دیگه در خدمت مبین نت باشی.

3-طرح های ویژه ی یک یا دو ساله که برای گول زدن کاربران جدید ارائه میشه با نام مودم رایگان ارائه شده ولی من هر جور حساب کردم حداکثر 80 تا 90 هزار تومن کمتر از حالتی که مودم و طرح رو جدا بخری. مثلا ارزون ترین طرح یک ساله طرح 128- 30 گیگ- 1 ساله با مودم داخلی هست که مبین نت 300 هزار تومن میفروشه!!! . اگر بخوای به جای اون طرح و مودم رو جدا برای یک سال بگیری اولا طرح مشابه یک ساله وجود نداره ثانیا اگه فرض کنید بجای اون طرح 128-18 گیگ- 6 ماهه رو بگیری که 99 هزار تومن است . برای یک سال میشه 36 گیگ. اگر به این نکته دقت کنی که 6 گیگ حجم اضافه به قیمت خودشون (6 هزار تومن) 36 هزار تومن می ارزه ، متوجه میشی که شرکت فقط 82 هزار تومن بهت تخفیف داده (با در نظر گرفتن قیمت 220 هزار تومن برای مودم) و مدعی است کلا 220 هزار تومن رو نمیگیره. در هر صورت 82 هزار تومن تخفیف میگیری و برای 1 سال میفتی تویه باتلاق مبین نت.

4 -مبین نت برخلاف بسیاری از شرکت های adsl سرعت روزانه رو محدود می کنه یعنی اگر سرعت 128 گرفتی خودتو خفه کنی سرعت دانلودت بیشتر از حدود 16 کیلو بایت نمیشه. البته این سرعت برای حالتی که آنتن دهی تویه منطقه شما خیلی خوبه و از مرکز قطعی خاصی نداری. اگر آنتن دهی کم باشه و برای شکایت از سرعت زنگ بزنی به پشتیبانی بهت می گن که " از نظر ما سرعت مناسب برای اشتراک 128 بین 4 تا 16 کیلوبایت هست چون ضریب اشتراک 1 به 4 هست." اگه گفتی که کمتر از این مقداره میگه که : تویه تنظیمات مودم این عدد و اون عدد رو چک کن و نهایتا میگه آنتن دهی کم است و باید مودم رو تویه فضا آزاد مثل بیرون پنجره بزاری تا بهتر بشه !!!

5-در آخرین اقدام برای فراری دادن مشتریان، مبین نت طرح های شبانه رو به شدت محدود کرده. از اول اسفند بدون هیچ خبر قبلی و نسبتا یواشکی مبین نت ساعت رایگان شبانه رو برخلاف توافق قبلی با مشترکین کمتر کرده. ساعت شبانه 2 ساعت کمتر از قبل شده یعنی از 3 تا 7 صبح (کمتر از این احتمالا روشون نشده)
از اون مهمتر برخلاف گذشته اینترنت شبانه هم محدودیت حجمی داره و مشترک فقط به اندازه 2 برابر حجم خریداری شده میتونه شب ها دانلود کنه. مثلا اگه طرح 1024-25 گیگ- 1 ساله با مودم رو بگیری، سر جمع در کل سال 50 گیگ اینترنت شبانه داری و بعد از اون از اینترنت روزانه کم میشه (طبق گفته پیشتیبانی مبین نت). یعنی شما 400 هزار تومن دادی و تنها دو سه شب از هر ماه می تونی شب ها کامپیوتر رو بزاری دانلود کنه. البته تویه این مثال فرض شده که شما هیچ گونه کاره دیگهای از جمله وبگردی تویه این 365 روز انجام ندید. اصلا اگر با اینترنت پرسرعت دانلود نکنی که همون دایل آپ استفاده کنی سنگین تره.

6-مهمترین مزیت وایمکس امکان جابجایی اون در سطح شهره. در این مورد باید دقت کرد که علاوه بر نقاط خارج از شهر، در اکثر شهرهای کوچک کلا آنتن نداری حتی در شهرهای بزرگ نقاط کور زیاده و ظاهرا مبین نت عجله ای برای بهبود آنتن دهی نداره. از اون گذشته این مزیت چقدر می ارزه، با توجه به دلایل 1 تا 5 ارزششو داره. اصلا از این مزیت استفاده می کنی یا نه. من روز اول فکر می کردم این امکان به دردم می خوره بعد که گرفتم دیدم نه. خارج از منزل من کارهای فوری رو مثل ایمیل رو با گوشی انجام می دهم و تویه دانشگاه و شرکت اینترنت رایگان در اختیارم هست. بنابراین هیچ وقت نشده مودم و لپ تاپ رو ببرم جای دیگه استفاده کنم.

Joaquin
23-02-2014, 17:20
در حقیقت این به اصطلاح شرکت، خودشون بار ها اعلام کردن که مشترای اصلیشون مشتریای سازمانی هستن که پهنای باند جدا میخرن و ازین چیزا. معلوم نیست چرا از روز اول اصلا اومد و به مردم عادی هم سرویس داد. در هر صورت به نظر میاد که الان از این کارشون پشیمون شدن و تازه فهمیدن چه غلطی کردن حالا هم میخوان مشتریا فرار کنن.

nimajoon66
26-02-2014, 22:19
واقعا هیچ وقت مبین نت نخررررررررررررررررررررررر ررررررررررررررررررررررررر ررررررررررررررررررررررررر رررررررررررید
سراغ gprs برید اما سراغ مبین نت هرگز

ss504
26-03-2014, 16:18
واقعا خیلی مسخره هست.....
ساعت رایگان رو خیلی کم کردن..اونم بدون اطلاع خیلی مزخف هست:n24::n28::n28::n28::n28:

ham33d
27-03-2014, 16:25
از مبین نت اشغالتر وگرونتر نداریم
رفتن بسوی مبین نت== رفتن تو چاه هست:n10:

arash_7
28-03-2014, 12:38
کاملا موافقم خاصیت جابجایی اون هم با اومدن رایتل و جی پی ار اس دیگه معنی نداره قیمتهاشون هم ک گرون کردن یه مقایسه با ADSL کنید بعد برید سمتش شما منم نزدیک دو سال هست ک مودم رو انداختم گوشه اتاق واقعا حماقت محض پشتیبانی افتضاح یک ماه طول کشید تا راضی شدن کارشناس بفرستن خونه adsl شب ساعت 2 زنگیدم فردا صبح ساعت 8 کارشناس پشت در بود گفتم مشکل حل شده بیخیال گفت نه باید مودم چک شه تنها خاصیت مبین نت اینه موتونی ب پشتیبانی فحش بدی اونم مودبانه عذرخواهی میکنه همین

DariushGreat
31-03-2014, 16:53
من که با سرویس 1 مگ 4 گیگ حجم، قدر 33 گیگ ازش کندم! :16: نوووووووووووووووووووووووو ووش جوووووووووووووووونم! :n09: تا کور بشه چشم این مبین نت!
( البته ظاهرا دستشون اومده دارم چه میکنم، از حجمم کم میکنن! )

alijafari1982
30-06-2014, 10:49
سلام
من طرح یک ساله با سرعت 1024 رو خریدم. توی این شش ماهه سرعت دانلودم با دانلود منیجر از 15 کیلوبایت بالاتر نرفت که نرفت (به جای اینکه 120 باشه !!!!! ) کنتور مصرفم مشکلی نداره درسته ولی الان یک ماهه که سرعتم به 7 کیلو هم رسیده باورتون میشه کمتر از دیالاپ !!!! خدایا فاجعه ست !!!
ضریب اشتراک 4 دیگه باید کف سرعتش بشه 32 نه دیگه 7 !!!!
میگن تعداد مشترکین تو محله ما (گلشهر بندرعباس) زیاده به خاطر اینه. خوب شیاد کلاه بردار وقتی نمیتونی سرویس بدی الکی سر مردم شیره نمال. پس تعهدت چی میشه؟!!

bestinternet
30-06-2014, 11:24
آره،دقیقا" همین طوری هستش

t2download
30-06-2014, 11:37
هرگز ایرانسل نخرید تعرفه ها خیلی گران شده و فقط توی خوزستان دیگه 128 و 256 و 512 و فقط نا محدود داده می شود و هزینه ها ماهیانه بالای 60 هزاره و تهران و البرز فقط تا سرعت 512 یکساله داده میشه و
باقی استان ها فقط 1 و 2 مگابایت داده میشه .......... نخرید بدبخت میشید و سرعت شبانه و روزانه افتضاحه .........

bestinternet
30-06-2014, 13:19
هرگز ایرانسل نخرید تعرفه ها خیلی گران شده و فقط توی خوزستان دیگه 128 و 256 و 512 و فقط نا محدود داده می شود و هزینه ها ماهیانه بالای 60 هزاره و تهران و البرز فقط تا سرعت 512 یکساله داده میشه و
باقی استان ها فقط 1 و 2 مگابایت داده میشه .......... نخرید بدبخت میشید و سرعت شبانه و روزانه افتضاحه .........

حالا ایرانسل بهتره یا مبین نت؟

khoodet
30-06-2014, 16:24
دلم نیومد بدون اینکه فحش بدم از اینجا بگذرم مردونه نخرید یعنی مزخرفتر از مبین نت خودش من 1 سال مجبور بودم از مبین نت استفاده بکنم یعنی پیر شدم تو این 1 سال

barcaboy10
30-06-2014, 20:33
من تقریبا 3 ساله از مبین نت استفاده میکنم / مشکلاتمو میگم خودتون قضاوت کنید دزد تر از این ها پیدا میشه یا نه ؟

اوایل جمعه ها تا 2 بعد از ظهر رایگان بود بعد از 2 ماه این طرحو برداشتن ولی برا من چون وسط طرح بود و با همین قرارداد تمدید کرده بودم پا برجا بود بعد یه مدت که هنوز طرحم تموم نشده بود بدون اطلاع این سرویسو برداشتن

با پشتیبانی تماس گرفتم گفتن اگه مودمو بکشین میتونین ببین چقد مصرف دارین . :n29:

بعد یه مدت سرعت سرویس 512 که رو 100 کیلیوبایت بود به 60 رسید و قیمت ها هم افزایش پیدا کرد

بعد گذشت 2 سال و دو ماه مودمم مشکل پیدا کرد و چراغ وایفایش خود به خود خاموش شد و نمیشد از وای فای استفاده کرد ( چراغش سالم بود موقع ریست کردن مودم روشن میشد ولی باز خاموش میشد )

مودمو بردم نمایندگی کاری بر نیومد از دستشون . گفتن گارنتی نداره ؟ گفتم دو ماه تموم شده.

اخرش گفتن زنگ بزن ÷شتیبانی اگه نشد کاری از ما بر نمیاد

زنگ زدم طرف میگه دری وری گفت چیزی بارش نبود / راه کاری داد که 10 بار بیشتر رفته بودم درس نشد گفت اگه نشد دوباره زنگ بزنید ما براتون عوض کنیم . گفتم گارنتیش تموم شده . گفت یکیو میفرستیم درست کنه

فرداش زنگ زدم یه طرف دیگه میگه نه دیگه 2 سال رد شده به ما ربطی نداره . میگن مودمتون یه بار مصرفه میگه یه بار مصرف نیس شما 2 سال بیشتر دارین استفاده میکنین:n29:

الانم به خاطر انژه بودن خطم مجبورم از وایمکس استفاده کنم . در کل روز به روز دزدتر میشن . امیدوارم بزودی درشون تخته شه

nini bad
30-06-2014, 21:54
به نظر من هرگز سراغ وایمکس نروید گرچه بعضی از افراد مجبور هستند وایمکس از پارسال افت کرد این سیاست شرکت ها بود توجه کنید دیگه مثل گذشته هیچ وقت وایمکس در تلویزیون نبلیغ نشد ایراننسل که چند سال درجا زد مبین نت هم مجبور شد در بعضی مناطق آنتن های خود را جمع کند...

barcaboy10
12-09-2014, 18:21
جهت اپدیت برای اونایی که قصد خرید دارن

f_s10224
12-09-2014, 21:45
من هم مبینت داشتم هم ایرانسل بخاطر کارم و هر دورا هم تا 2 مگ طرح گرفته بودم ...یکی از یکی بدتر...انتخاب بین ایرانسل و مبینت انتخاب بین بدترین و بدترین !!!!!
رایتل بگیری شرف داره به اینا !!!!

miladdarren
12-09-2014, 22:43
اشغال ترین و بی کیفیت ترین و گرون ترین ایترررررررررررنت مال همین مبین نته:|
طی بررسی هایی که کردن قیمت اینترنت تو ایران 2 برابر از افغانستان و 20 برابر از ژاپن گرون تره:|
من واقعا نمی دونم بخندم یا گریه کنم:|
لعنت...

miladdarren
12-09-2014, 22:46
اشغال ترین و بی کیفیت ترین و گرون ترین ایترررررررررررنت مال همین مبین نته:|
من دزد تر از مبین نت ISP ندیدم.
طی بررسی هایی که کردن قیمت اینترنت تو ایران 2 برابر از افغانستان و 20 برابر از ژاپن گرون تره:|
من واقعا نمی دونم بخندم یا گریه کنم:|
لعنت...