PDA

نسخه کامل مشاهده نسخه کامل : وقتی احساس تنهایی می کنید، چه کار می کنید؟

alittlequestion11
23-02-2014, 15:00
سلام

دوستان لطفا بگید که وقتی احساس تنهایی می کنید، چه کار می کنید؟
اصلا به نطرتون باید با تنهایی کنار اومد یا اون رو برطرف کرد؟

MOHAMMAD_ASEMOONI
24-02-2014, 11:00
سلام . تنهائی هم به اندازه ی کافی اگر باشه خیلی ارزشمنده . بسیاری از مخترعین و مکتشفین و مشاهیر و پیامبران ص از تنهائی بود که به مقام و شهرت رسیدند . تنهائی تفکر رو افزایش میده و تفکر و تخیّل هم آغاز سرچشمه ی همه ی گفتارها و رفتارهای انسان هست . سازنده بودن یا نبودنِ تنهائی بستگی به ذاتِ فرد و تربیت و آموزشش داره .

Max.Pain
24-02-2014, 14:05
پیاده روی میکنم.

XENON24
24-02-2014, 14:10
می خوابم یا آهنگ گوش میدم

+ f.a.r.i
24-02-2014, 14:33
میرم تو فکر خلقت خدا ، و چرا من واینجوری افریده ، چرا از خودم راضی نیستم ..........به اینا فکر میکنم بعدش میگم خود *کشی کنم از زندگی راحت شم :n28::n30::n29:

hamid_diablo
24-02-2014, 14:47
اتفاقا من از تنهایی خیلی هم لذت میبرم...

ادمهای دور وبرم معمولا حسوداند و نمیتونند پیشرفت دیگران رو تحمل کنند.از پشت خنجر میزنند...

بنابراین ادم تو این دوره و زمونه تنها باشه خیلی بهتره

time-to-live
24-02-2014, 15:04
.

ببینید احساس تنهایی ناشی از یک خلا روحی هست همه ما این حس رو کم و بیش تجربه کردیم تنهایی به معنی بی دوست بودن یا ماندن نیست تنهایی حاصل فهمیده نشدن /درک نشدن هست برای
جبران این خلا خوب اشخاص انتخاب های متعددی میتونند داشته باشه هر چند به طور کامل هم این حس رفع نمیشه ولیکن تا حد زیادی شما رو از فکر کردن به این موضوع معصون میداره من پیشنهاد میکنم

علایقی که روحتون روارضا میکنه مثل موسیقی یا .. رو شناسایی کنید و به اون بپردازید

.

khafan8288
24-02-2014, 23:57
شاعر میگه:n02:
تنهایی با ارزشه
چون خالی از آدم هایه بی ارزشه

meha
25-02-2014, 01:13
سلام

بستگی داره دلیل تنهاییت چی باشه؟!! خودت میخوای؟! یا اطرافیانت نیستن و تورو تنها میزارن

یا دوست و همدمی نداری؟

pro_translator
25-02-2014, 13:52
تنهایی طولانی و مکرر یعنی کسی به یادت نیست...

می‌شه از این تنهایی‌ها برای یاد گرفتن مهارت‌های مختلف استفاده کرد... درس خوندن، ساز زدن، کلاس رفتن و کلا هر چیزی که آدم خودش دوست داره...

اون موقع دیگه خودت بهتر می‌دونی حوصله‌ی انجام چه کاری رو داری...

من خلوتم رو خیلی دوست دارم ولی اگه کلافه بشم بعد از تلاش‌های متعدد برای تماس با دوستان (!) آخرش می‌رم توی وان دراز می‌کشم و چشم‌هامو می‌بندم...

COD MW3
25-02-2014, 13:53
به نظرم میشه ورزش کرد یا آهنگ گوش داد یا استراحت کرد یا مطالعه یا بازی یا هرکار یکه علاقه داری...

THe DARk NighT .98
25-02-2014, 14:35
آهنگ گوش میدم....

**EHSAN**
26-02-2014, 02:40
خیلیا فکر می کنن منظور از تنهایی یعنی اینکه هیج کسی باهات نیست با هیچ ختری نیستی اما این فکر کاملا غلطه...:n13:
به نظر من تنهایی یه معنی خاص رو نمیده میتونه به هزار جور کل معنی بشه...
از دور بودن از خانواده گرفته تا دور بودن از خدای خودت مهم اینه که خودت چجوری داری فکر می کنی ...:n05:
اما من خودم شخصا وقتی تنها می شم یه اهنگ ملایم می زارمو فقط می شینم فکر می کنم به خدا به جهان که اگه این جهان از بین برع چه بلایی به سرمون میاد...:n17:
به این فکر می کنم که ما همه از خاکیم و بازم به خاک بر میگردیم پس این همه غرور چیه چرا به زیر دستیامون نگاه نمی کنیم...:n23:
اگه می تونیم یکمم یه پایینی ها نگاه کنیم ببینیم که اونا وضعشون از ما بدتره :n26:

airph
26-02-2014, 07:36
دوست عزیز بایدزد بیرون

M3HRD@D
26-02-2014, 08:57
من که به شخصه قبلا شاید میتونستم تنهایی رو تحمل کنم ولی الان نمیتونم....
حداقلش اینه میزنم بیرون.....یه سیگار روشن میکنم...
دوستی رو که میدونم با دیدنش حالم عوض میشه رو میبنم یا بهش زنگ میزنم....
یه فیلم که روم تاثیر بذاره رو میبینم...
کلا به نظر من تنهایی اصلا چیز خوبی نیست...
بشکنش....

salar79
26-02-2014, 09:25
میرم تو فکر خلقت خدا ، و چرا من واینجوری افریده ، چرا از خودم راضی نیستم ..........به اینا فکر میکنم بعدش میگم خود *کشی کنم از زندگی راحت شم :n28::n30::n29:

بد ترین نوع گذروندن تنهایی اینه منم اینجوریم البته!:n02:
که دچار بی انگیزگی و افسردگی شدید در طول زمان میشه
بهترین راه اینه سر خودتون را تا جایی که ممکنه شلوغ کنید(نمونش همین فروم خودمون !!!!)
من با همین روش خیلی چزا یاد گرفتم خیلی نرم افزار ها
مهمم نیس که کامل یاد بگیرید یا نه مهم اینه که فقط برید سمتش!!!
البته اگه با برنامه ریزی کنید اثر مفیدش ده ها برابر میشه
توی انتخاب آهنگ هاتون خیلی دقت کنید برای من تقریبا میتونم بگم آهنگ های نا امید کننده ای مثل آهنگ های اقای یاس باعثش شد
درسته که همون اول که گوش میکنید خیلی حالتون عوض میشه ولی توی طولانی مدت واقعا باعث افسردگی میشه

frnsh
26-02-2014, 12:52
بستگی داره چه نوع تنهایی باشه.. بعضی اوقات همه ی آدمهایی که برات مهمن هم دورتن اما چنان احساس تنهایی میکنی که حتی رفتن و یه گوشه تنها نشستن حس بهتری بهت میده.
اما در کل به نظر من وقتایی احساس تنهایی میکنیم که یا واقعا کسی نیست باهاش حرف بزنیم، یا اینکه اعتقادات و حرفهامون شنونده ای که انتظارشو داریم نداره. مهم نیست چقدر طرف مقابلمون باهامون موافق باشه و چقدر نزدیک باشه، گاهی باز هم احساس تنهایی میکنیم.
من یکی آهنگ گوش میدم و حرفهامو نتیجه گیریها و آنالیزهامو مینویسم.

alittlequestion11
27-02-2014, 09:51
با درود.

نظر خودم:
من فکر می کنم که بعضی از تنهایی ها خوب هستند، تنهای هایی که طرف تنها نمونده باشه (یا حداقل این احساس رو نداشته باشه).
ولی منظور من در این تاپیک، بیشتر تنهایی هایی بود که یه جورایی مجبوری تحملش کنی. مثلا کسی رو که می خوای کنارت باشه، کنارت نباشه؛ یا برای درس و ... مجبور باشی تنها باشی (یعنی اگه مثلا به کار دیگه ای بپردازی، خیلی وقتت گرفته می شه... برای همین مجبور تنها باشی)؛ یا کسی درکت نکنه و ... .
من خودم در این مواقع بیشتر یه کمی توی اینترنت می چرخم/ آهنگ بی کلام و ملایم گوش می دم (اخه آهنگ های با کلام، یه جورایی ذهن ادم رو به سمت احساس خاصی هدایت می کنه!)/ و یا کمی کتاب هایی که دوست دارم می خوانم/ یا می خوابم.

ولی الان با نظرات دوستان، گزینه های بیشتری رو جلوی خودم می بینم.

ممنون از همگی.

m.a.r.y.a.m
02-03-2014, 22:34
خاطراتمو مرور میکنم و گریه میکنم

روانپریش
02-03-2014, 22:44
منم خیلی تنهام نمیدونم چجوری برطرفش کنم:n03:

clau
02-03-2014, 22:59
اهنگ های خواننده مورد علاقم حضرت داریوش گوش میدم:n12:

banii
09-03-2014, 22:45
ولی همه ی آدما تنهان...

pcgamer
09-03-2014, 23:26
ولی همه ی آدما تنهان...
اره .
ادمها خیلی از هم بریدن . وقتی طرز فکر اکثر مردم مادی هست رابطه ها وقتی مادیات توش باشه شیرینه معلومه تو کشوری که تو فقره کسی خوشحال نیست .نه اون دختری که واقعیت هارو نمیبینه نه اون پسری که از مادیات چیزی واسه پز دادن نداره بجز یک گوشی اپل :n02: اونم برای اینکه روشو با سیلی سرخ نگهداره :n08:

pcgamer
09-03-2014, 23:49
بستگی داره چه نوع تنهایی باشه.. بعضی اوقات همه ی آدمهایی که برات مهمن هم دورتن اما چنان احساس تنهایی میکنی که حتی رفتن و یه گوشه تنها نشستن حس بهتری بهت میده.
اما در کل به نظر من وقتایی احساس تنهایی میکنیم که یا واقعا کسی نیست باهاش حرف بزنیم، یا اینکه اعتقادات و حرفهامون شنونده ای که انتظارشو داریم نداره. مهم نیست چقدر طرف مقابلمون باهامون موافق باشه و چقدر نزدیک باشه، گاهی باز هم احساس تنهایی میکنیم.
من یکی آهنگ گوش میدم و حرفهامو نتیجه گیریها و آنالیزهامو مینویسم.

وقتی تنهایین فقط از خودتون بپرسید چرا تنهایید؟ چه مشکلی من دارم که تنهام ؟ این سوال هارو بپرسید و با خودتون روراست باشید اون موقع میفهمید مشکل یا مشکلات کجاست . کسی که بتونه مشکل کارشو ببینه و حل کنه از این تنهایی نجات پیدا میکنه . مثلا من بد اخلاقی کردم و ... خوب مردم حق دارن ازم فاصله بگیرم.امیدوارم همه چی بهتر شه

prodoctornuke
10-03-2014, 01:33
ازش لذت میبرم

lionf3
10-03-2014, 21:40
با عشقم حرف میزنم:n02:
آهنگ فکرشم نکن-محمد علیزاده رو میزارم با ولوم بالا
بعدشم خودم حس میگیرم باهاش.
یه چیزی میخورم.
کلا وقتِ تنهایی معمولا آدم سعی میکنه لذت ببره ازش تا ناراحت باشه و فک کنه چرا تنهاس!
(البته ما که خدارو شکـــــــــر! هیچوقت تنها نمیشیم.)

bas ali
10-03-2014, 21:43
من که همیشه تنها بودم .همیشه هم یک پارک مشخص دارم پیاده میرم اونجا و برمیگردم

salar79
11-03-2014, 06:05
با عشقم حرف میزنم:n02:
آهنگ فکرشم نکن-محمد علیزاده رو میزارم با ولوم بالا
بعدشم خودم حس میگیرم باهاش.
یه چیزی میخورم.
کلا وقتِ تنهایی معمولا آدم سعی میکنه لذت ببره ازش تا ناراحت باشه و فک کنه چرا تنهاس!
(البته ما که خدارو شکـــــــــر! هیچوقت تنها نمیشیم.)

به نظر من
اینکه آدم فک کنه چرا تنهاست خیلی بهتر میتونه باشه!
چون آدم با فک نکردن در مورد یه حسی نمیتونه اون رو نابود کنه فقط زمان تاثیرش رو عقب تر میندازه!!!
این جور مشکلات هیچ وقت آدم نباید تنهایی در موردش تصمیم گیری کنه حتما باید با یکی که اهل فنشه حرف بزنه
مثل روان شناسا!!
البته خودم افراد مذهبی رو مثل آخوند ها رو بیشتر قبول دارم!!
چون روانشناس ها بر اساس کتاب های روانشناسی خارجی تعلیم دیده شدن معمولا و بر اساس فرهنگ خودشون گفتن!!!

COD MW3
11-03-2014, 08:20
من سوال رو خو ب متوجه نمیشم..همیشه تو مدرسه هم همینجوری بودم سوالارو رو نمیفهمیدم..

وقتی احساس تنهایی میکنیم؟ یا وقتی تنها میشیم؟

من وقتی تنها میشم ...ورزش میکنم 2 تا وزنه دارم 1/5 کیلویی باهاشون انواع حرکتهای بدنسازی رو میزنم بعد پنجم رو قوی میکنم با این حلقه کوچیکا که باید فشارش بدی..البته آهنگ ورزشی تکنو هم میزارم که مثل بدنسازی باشه دقیقا...

(حذف شد)- سیگا رمیکشم...اون کارم میکنم از اون کارا :25:

alittlequestion11
11-03-2014, 13:38
وقتی احساس تنهایی میکنیم؟ یا وقتی تنها میشیم؟

حالا هر کدوم رو خواستید جواب بدید... اگه دوتاییش رو هم جواب دادید که چه بهتر!

banii
11-03-2014, 15:10
من که همیشه تنها بودم .همیشه هم یک پارک مشخص دارم پیاده میرم اونجا و برمیگردم
منم یک پارک مشخص و خاطره دار دارم.... میرم 10 دقیقه سیگار میکشم و میام ....

sasan.69
11-03-2014, 15:15
همیشه احساس تنهایی کردم و میکنم چون دراین زندگی خیری ندیدم و بااینکه 23 سالمه مث 70ساله ها شدم...مشکل خونوادگی و این چیزا ندارم اما غم عمیقی همیشه باهام بوده و خودمو تنها میبینم.کار خاصی انجام نمیدم فقط تحمل میکنم:n03:

lionf3
11-03-2014, 15:32
به نظر من
اینکه آدم فک کنه چرا تنهاست خیلی بهتر میتونه باشه!
چون آدم با فک نکردن در مورد یه حسی نمیتونه اون رو نابود کنه فقط زمان تاثیرش رو عقب تر میندازه!!!
این جور مشکلات هیچ وقت آدم نباید تنهایی در موردش تصمیم گیری کنه حتما باید با یکی که اهل فنشه حرف بزنه
مثل روان شناسا!!
البته خودم افراد مذهبی رو مثل آخوند ها رو بیشتر قبول دارم!!
چون روانشناس ها بر اساس کتاب های روانشناسی خارجی تعلیم دیده شدن معمولا و بر اساس فرهنگ خودشون گفتن!!!

بله ۱۰۰٪ اما نه برای من!
من ۱۶ سال بیشتر ندارم دوستِ عزیز :n02:
شاید تنها دلیلِ تنهایی به چند تا چیزِ کوچیک مربوط بشه
و ترجیح میدم کارای موردِ علاقه‌ام رو انجام بدم.

lionf3
11-03-2014, 15:34
همیشه احساس تنهایی کردم و میکنم چون دراین زندگی خیری ندیدم و بااینکه 23 سالمه مث 70ساله ها شدم...مشکل خونوادگی و این چیزا ندارم اما غم عمیقی همیشه باهام بوده و خودمو تنها میبینم.کار خاصی انجام نمیدم فقط تحمل میکنم:n03:

ای بابا چرا خُبــــــــــ؟!
امیدوارم اگر مشکلی داری زودتر حل شه.
پیشنهاد میدم یه مقدار به فکرِ تفریح باشی و خودتو علکی اذیت نکنی (البته بعضی وقتا بعضی دردا اونقدری عمیق هست که تو اوجِ خوشحالی تهِ دلت رو میسوزونه!)

A.M.D.D.E.V.I.L
11-03-2014, 15:35
کتاب میخونم خیلی هم میچسبه به یه موسیقی بی کلام آرام و ترجیحا کلاسیک یا رمانتیک

COD MW3
11-03-2014, 17:24
من یه احساس تنهایی بعضی وقتها میگیرم...فکر نکنم کسی تو دنیا بگیره شایدم میگیره من نمیدونم..میدونی چی چیه؟

مثلا فکر میکنم من الان 25 سالمه و مثلا پس فردا بابام بمیره مادرم بمیره و تنها بشم خیلی دلم میگیره..دنیا وایمیسته برام تنها کاری که میکنم گریه میکنم...نمیدونم شما هم اینطوری میشید یا نه؟

فکر نمیکنید آینده مادر پدرتون میمیره شما تنها میشید؟

باغبون
11-03-2014, 19:29
من یه احساس تنهایی بعضی وقتها میگیرم...فکر نکنم کسی تو دنیا بگیره شایدم میگیره من نمیدونم..میدونی چی چیه؟

مثلا فکر میکنم من الان 25 سالمه و مثلا پس فردا بابام بمیره مادرم بمیره و تنها بشم خیلی دلم میگیره..دنیا وایمیسته برام تنها کاری که میکنم گریه میکنم...نمیدونم شما هم اینطوری میشید یا نه؟

منم ادم خیلی خوشحالی نیستم اما بهتره تا پدر مادرتون هستن از بودن باهاشون لذت ببرین و لحظات و خاطرات خوبی برای خودتون و پدر مادرتون بسارید تا اینکه از الان غصه بخورید که یه روز تنها میشید.شاد باشید

MOHAMMAD_ASEMOONI
11-03-2014, 20:14
من یه احساس تنهایی بعضی وقتها میگیرم...فکر نکنم کسی تو دنیا بگیره شایدم میگیره من نمیدونم..میدونی چی چیه؟مثلا فکر میکنم من الان 25 سالمه و مثلا پس فردا بابام بمیره مادرم بمیره و تنها بشم خیلی دلم میگیره..دنیا وایمیسته برام تنها کاری که میکنم گریه میکنم...نمیدونم شما هم اینطوری میشید یا نه؟فکر نمیکنید آینده مادر پدرتون میمیره شما تنها میشید؟سلام . وقتی 12-13 سالم بود , بعضی وقتها شبها این فکر میزد به سرم که اگه مامان بابام بمیرن چه فاجعه ای میشه . نابود میشم . حالا حدود 25 ساله که به رحمت خدا رفتند . اما هنوز هم زندگی جریان داره , هر سال بهار به موقع از راه میرسه , خورشید هر روز طلوع میکنه و شب و روز داره میچرخه .هیچ کسی تو این دنیا موندنی نیست . تازه هیچ کسی هم تعهد نداده کی قبل از کی از دنیا بره . پدر و مادرهائی بودند و هستند که مرگِ همه ی فرزندانشون رو دیدند و بعدش هم دهها سال در این دنیا زندگی کردند . برعکسش هم فراوونه . خدا إن شاء الله به شما و پدر مادرتون طول عمر با عزت بده . بعضیها هنوز به دنیا نیومده بودند که پدر و مادرشون رو از دست دادند . وقتی موقع رفتن یا در حقیقت بازگشتِ کسی فرا میرسه , دیگه کاری ندارند که جنین هست در شکم مادرش یا 120 سال یا بیشتر عمر داره و دهها فرزند و نوه و نون خور داره . باید بره یعنی باید بره . این سنتِ دنیا هست یا در حقیقت سنت الهی ( قانونِ الهی ) .

banii
11-03-2014, 20:56

منم اینجوری میشم .... حتی خودمو توی مراسم تدفین هم تصور میکنم ....

lionf3
11-03-2014, 21:40
منم اینجوری میشم .... حتی خودمو توی مراسم تدفین هم تصور میکنم ....

همه این حِس رو دارن.
هرکس به یه صورتی
مطمئنا از دست دادنِ والدین سخته
و اون دوستمون هم که گفت پدر و مادرشون ۲۵ سالِ به رحمتِ خدا رفتند (خدا بیامرزتشون) اما زندگی هنوز جریان داره
باید بگم برا من ۱۶-۱۷ سالِ
برا یه جوون ۲۱-۲۲ سالِ واقعا سخته
واقعا واقعا و واقعا سختِ
حتی تسورش هم سخت و سنگین و عذاب آورِ

salar79
11-03-2014, 21:49
تنهایی هم میتونه باعث رشد آدم بشه
هم باعث گناه
هم باعث ضعیف شدن
هم باعث رشد پیدا کردن
باید بهترین استفاده رو ازش کرد
که خیلییی سخته!:n28:

lionf3
11-03-2014, 21:53
تنهایی هم میتونه باعث رشد آدم بشه
هم باعث گناه
هم باعث ضعیف شدن
هم باعث رشد پیدا کردن
باید بهترین استفاده رو ازش کرد
که خیلییی سخته!:n28:

آره دقیقا!
درست بهره بردن ازش خیلی مهمه.

banii
12-03-2014, 13:05
همه این حِس رو دارن.
هرکس به یه صورتی
مطمئنا از دست دادنِ والدین سخته
و اون دوستمون هم که گفت پدر و مادرشون ۲۵ سالِ به رحمتِ خدا رفتند (خدا بیامرزتشون) اما زندگی هنوز جریان داره
باید بگم برا من ۱۶-۱۷ سالِ
برا یه جوون ۲۱-۲۲ سالِ واقعا سخته
واقعا واقعا و واقعا سختِ
حتی تسورش هم سخت و سنگین و عذاب آورِ

حالا از کجا میدونستی من 21 22 سالمه ؟! :n02:

lionf3
12-03-2014, 19:09
حالا از کجا میدونستی من 21 22 سالمه ؟! :n02:

:n02:
شما ۲۱-۲۲ سالتِ؟
والا همینجوری گفتم.

sansa
12-03-2014, 19:17
اهنگ تردید سیاوش قمیشی رو گوش میدم .

[ برای مشاهده لینک ، لطفا با نام کاربری خود وارد شوید یا ثبت نام کنید ]

سربچرخونی مسیر روبه روتو باختی .........

lionf3
12-03-2014, 19:20
اهنگ تردید سیاوش قمیشی رو گوش میدم .

[ برای مشاهده لینک ، لطفا با نام کاربری خود وارد شوید یا ثبت نام کنید ]

سربچرخونی مسیر روبه روتو باختی .........

سیاوش....
عالــــــــــــــــیِ
مخصوصا آهنگِ نوازش
تو جاده شمال
بارون نم نم بیاد
آهنگ سیاوش بزاری و............
:n11::n06:

Atghia
12-03-2014, 19:49
فاقد محتوا
برای اینگونه تبادل نظرات بهتر است از گروههای اجتماعی استفاده شود