PDA

نسخه کامل مشاهده نسخه کامل : مشاوره خرید بین n56jr و n550jv

Alberto
22-02-2014, 22:09
دوستان من بین n56jr و n550jv موندم کدوم رو انتخاب کنم
قیمت تقریبا نزدیک هم هست .
مزایای n550jv صفحه لمسی و اسپیکر 4 کاناله و صفحه IPS و خنک کننده با 2 فن , گرافیک 750 DDR3 و رم 8 گیگ
مزایایی n56jr گرافیک 760GTX gddr5 و رم 12 گیگ

مابقی تقریبا شبیه هم هستن .

گرافیک 750 برای من کافی هست . خیلی بازی نمیکنم . کیفیت صفحه و کیفیت ساخت بدنه و حافظه برام خیلی مهمتره . حالا چون رم رو میشه بعدا ارتقا داد روی صفحه موندم.
کسی امتحان کرده که زاویه دید N56JR چطوره به نسبت n550jv که IPS هست . مخصوصا حالت عمودی .

Public Enemy
23-02-2014, 11:18
انتخاب کاملا بستگی به خودتون داره ...

N56jr از دو اسپیکر بهره می بره که کیفیت صدای بسیار مناسبی نسبت به سایر لپ تاپ های دو دارای دو اسپیکر داره .
N56JR از 4 پورت USB 3.0 بهره می بره در مقابل N550JV از 3 پورت .
نکته ای که به نظر من شاید بیشتر به چشم بیاد ، تعداد فیش های صوتی این دو مدل هست که N56JR دارای یک ورودی صوتی و یک خروجی هست . اما N550JV فقط یک سوکت ورودی/خروجی داره ...
در ضمن N56JR از مموری های بیشتری در اسلات Card Reader پشتیبانی می کنه تا N550Jv . هر چند این عامل تاثیر آنچنانی این روز ها نداره
احتمال اینکه N550JV با بلو ری گیرتون بیاد هست . ولی در N56JR بلو ری نیست ( ممکن است مدل های با بلو ری هم موجود باشه )

به نظر بنده N550JV از نظر زیبایی ، طراحی بهتری داره . N56JR بیشتر شبیه سایر لپ تاپ های Asus هست و از نظر من کمی تو ذوق می زنه که چرا Asus ابتکار بیشتری به خرج نمی ده تا لپ تاپ هاش از نظر ظاهر تفاوت اساسی تری بکنند . همیشه بدنه مشکی + کیبورد مشکی + بدنه داخلی طوسی !!!!

هر دو لپ تاپ از مادربورد HM86 بهره می برند که دارای 2 کانال برای رم هستند و قابلیت آپگرید رم تا 16 گیگ را دارا هستند .

در مورد صفحه نمایش N56JR : کیفیت و روشنایی در حد عالی هستند و زاویه دید نیز مناسب هست .
در مورد صفحه نمایش N550JV : با توجه به لمسی بودن ، به نظر من تاثیر آنچنانی در کار های روزانه نداره با توجه به اینکه کار با صفحه لمسی بیشتر در کارهای روزانه بیشتر به چشم میاد و در اجرای بازی ها و سایر نرم افزار ها به نظر من ماوس بیشتر به کار میاد تا صفحه لمسی .

از نظر سر و صدا : N56JR به نسبت آروم تر هست .

به هر حال بنا به سلیقه شخصی من N56JR رو ترجیه می دم

love4love
23-02-2014, 20:41
من N56JR دارم و کاملا راضی هستم . از نظر کیفیت صفحه نمایش خارق العاده است . کیفیت صدای خوبی هم داره . کارت گرافیکش جزو رده بالایی گرافیک های لپ تاپ هست و میشه گفت عالی کار میکنه.
تنها مشکلی که به نظرم یکم آدم رو اذیت میکنه گرم شدن خروجی فن در هتگام کارهای گرافیکی و بازی هست.

Alberto
23-02-2014, 23:14
من یه سرچ کردم یه این نتیجه رسیدم که گرافیک n56jr حداقل دو برابر از 550 قویتره .
10 در صد هم عملکرد پردازش بهتری داره .
n550 فقظ ظریفتره و کیفیت lcd و اسپیکر کمی بهتره . کلا پک مولتی مدیا هست و بدرت بازی نمیخوره .
ایراد گرمایی هم حتما در n550 هست . هر سیستم با این پردازنده گرمای زیاد تولید می کنه در عوض موقع پردازش کم نمیاره .

qazmlp
27-02-2014, 17:50
با سلام
منم قصد خرید لپ تاپ دارم٫ چند ماهی میشه که بعد از جست و جو های فراوان توو اینترنت٫ لپ تاپ n550jv را یافتم و منتظر بودم اول توو بازار بیاد (چون اوایل نبود بعدشم خیلی کمیاب بود!) و بعد اینکه قیمتش یه کم پایین بیاد (چون اوایل خیلی قیمتش بالا بود!!!) تا اینکه دو سه هفته ای میشه باز از همین نت٫ لپ تاپ n56jr را یافتم! خدا وکیلی موندم کدوم بهتره و کدومو بخرم!!!
من علاوه بر کارای روزمره مثل وب گردی٫ تماشای فیلم و گوش دادن آهنگ و... علاقه زیادی به بازی های گرافیکی روز دارم تا بتونم راحت بدون هیچ لگی بازی کنم! نمیخوام لپ تاپ سری گیمینگ ایسوس یا هر برند دیگه ای رو بخرم٫ چون همونطور که به بازی اهمیت میدم به موارد دیگه اعم از طراحی و کیفیت صفحه و صدا و... هم اهمیت میدم! حالا بین این دو گزینه موندم٫ اگه کسی از دوستان بتونه راهنمایی کنه خیلی ممنون میشم.

afshin b
27-02-2014, 17:56
با سلام
منم قصد خرید لپ تاپ دارم٫ چند ماهی میشه که بعد از جست و جو های فراوان توو اینترنت٫ لپ تاپ n550jv را یافتم و منتظر بودم اول توو بازار بیاد (چون اوایل نبود بعدشم خیلی کمیاب بود!) و بعد اینکه قیمتش یه کم پایین بیاد (چون اوایل خیلی قیمتش بالا بود!!!) تا اینکه دو سه هفته ای میشه باز از همین نت٫ لپ تاپ n56jr را یافتم! خدا وکیلی موندم کدوم بهتره و کدومو بخرم!!!
من علاوه بر کارای روزمره مثل وب گردی٫ تماشای فیلم و گوش دادن آهنگ و... علاقه زیادی به بازی های گرافیکی روز دارم تا بتونم راحت بدون هیچ لگی بازی کنم! نمیخوام لپ تاپ سری گیمینگ ایسوس یا هر برند دیگه ای رو بخرم٫ چون همونطور که به بازی اهمیت میدم به موارد دیگه اعم از طراحی و کیفیت صفحه و صدا و... هم اهمیت میدم! حالا بین این دو گزینه موندم٫ اگه کسی از دوستان بتونه راهنمایی کنه خیلی ممنون میشم.

مگه سری گیمینگ کیفیت صفحه و صدای خوبی ندارن؟! اتفاقا بهترین ها رو در همین سری بکار میبرن. تنها بدی سری گیمینگ وزن زیادترشونه.
به هر حال بنظر من با وجود n56jr خرید ۵۵۰ منطقی نیست مخصوصا اگر اهل بازی باشید.

Sent from my HUAWEI G700-U10 using Tapatalk

qazmlp
27-02-2014, 18:01
مگه سری گیمینگ کیفیت صفحه و صدای خوبی ندارن؟! اتفاقا بهترین ها رو در همین سری بکار میبرن. تنها بدی سری گیمینگ وزن زیادترشونه.
به هر حال بنظر من با وجود n56jr خرید ۵۵۰ منطقی نیست مخصوصا اگر اهل بازی باشید.

Sent from my HUAWEI G700-U10 using Tapatalk

نه٫ میدونم سری گیمینگ هم خوبه! ولی میخوام از این سری n ها بخرم که هم وزنشون کمتر باشه نسبت به سری گیمینگ هم مختص به گیم نباشه کار لپ تاپم! پس شما n56jr را ترجیح میدید؟؟؟
راستی هنوز به طور انبوده انگار وارد بازار نشده و خیلی کمیاب پیدا میشه با قیمت بالا! به نظر شما تا کی صبر کنم که به صورت انبوه وارد بشه و بشه از هر کجایی که خواستم بخرم و قیمتش به نظرتون چقد میشه اونوقت؟
یه سوال دیگه اینکه آیا اینکه میگن کیفیت صدا و تصویرش خیلی بدتر از n550jv هست درسته؟ یا زیاد فرق نمیکنن؟

Public Enemy
27-02-2014, 18:20
نه٫ میدونم سری گیمینگ هم خوبه! ولی میخوام از این سری n ها بخرم که هم وزنشون کمتر باشه نسبت به سری گیمینگ هم مختص به گیم نباشه کار لپ تاپم! پس شما n56jr را ترجیح میدید؟؟؟
راستی هنوز به طور انبوده انگار وارد بازار نشده و خیلی کمیاب پیدا میشه با قیمت بالا! به نظر شما تا کی صبر کنم که به صورت انبوه وارد بشه و بشه از هر کجایی که خواستم بخرم و قیمتش به نظرتون چقد میشه اونوقت؟
یه سوال دیگه اینکه آیا اینکه میگن کیفیت صدا و تصویرش خیلی بدتر از n550jv هست درسته؟ یا زیاد فرق نمیکنن؟

دوست عزیز فکر نکنم این لپ تاپ زیر 3,400 بیاد ! در حال حاظر 3,500 هست .

در مورد کیفیت صدا و تصویر : والا نمی دونم این حرف رو کی به شما زده !!!!

ولی یه چیزی : بیشتر لپ تاپ های موجود در بازار تک اسپیکره هستند. کم پیدا می شن لپ تاپ هایی که دو اسپیکره باشند . Asus N550JV دارای چهار اسپیکر هست . لذا مشخصات N550JV زیادی بالاست !!!! نه اینکه لپ تاپی مثل N56JRکه دو اسپیکره هست افتضاحه . کیفیت صدای N56JR خوب و مناسب هست .

در مورد صفحه نمایش نیز همین طور . صفحه نمایش این لپ تاپ از نوع FHD هست . در مشاهده تصاویر کیفیت مطلوبی رو داره . ولی N550JV از صفحه IPS بهره می بره که زاویه دیدش تا 178 درجه قابل رویت هست !!!!!

بسته به نیازتون انتخاب کنین .

wrath of god
10-05-2014, 21:22
خوب دوستان من زیادی گیم بازی می کنم....از نظر گیم بله n56jr ولی خوشگلیش 1/3 asus 550jv نیست و از بلوری بهره نمی. به.ر......من چی رم؟¿