PDA

نسخه کامل مشاهده نسخه کامل : مشکل در نصب ویندوز روی هارد gpt

aaaammmm87
20-02-2014, 23:46
سلام
یه مدل لب تاب لنوو s510p دارم که پارتیشن تیبلش بصورت gpt قالب بندی شده اومدم ویندوز نصب کنم که تو مراحل نصب گیر داد موقع انتخاب درایو که همون ارور پارتیشp gpt رو داد و ردم اون درایو رو حذف کردم و دوباره ساختم اون درایو رو. خلاصه رفتم با ویندوز لایو اومدم بالا و و پارتیشن تیبل رو دینامیک کردم و وقتی که میرم تو تو اون قسمتی که باید درایو رو واسه نصب انتخاب کنی گزینه های فرمت و حذف درایوم غیر فال شده هر چند قبل از اونم وقتی فرمت رو میزدم فرمت نمیشد الان ویندوز نصب نمیشه چکار کنم ؟اطلاعات زیادی دارم و اصلا نمیشه اطلاعاتم رو پاک کنم ،. روش نصب یندوز بصورت glt در حالت معمولی چطوریه ؟

smss.exe
21-02-2014, 22:15
سلام

چرا پارتیشن های هارد رو تبدیل به Dynamic کردید؟ با این کار دیگه نمیشه روی اون پارتیشن ها ویندوز نصب کرد.
الان اول باید پارتیشن ها رو تبدیل به Basic کنید و بعد روی اون ویندوز نصب کنید.
برای تبدیل به Basic هم چندتا راه وجود داره: یکی این که کل پارتیشن ها رو پاک کنید و مجددا پارتیشن بندی کنید. یکی دیگه این که از یه برنامه استفاده کنید مثل Mini tool partition wizard که بتونید بدون اینکه اطلاعات هارد پاک بشه این تبدیل رو انجام بدید.
اما این برنامه ها هم محدودیت دارند و فقط اگر هارد نهایتا 4 تا پارتیشن داشته باشه جواب میده و این کار رو انجام میدن.

شما این قضیه رو رفع کنید و به حالت Basic تبدیل کنید بعد میشه رفت سراغ اون قضیه که نمیذاره ویندوز نصب بشه.

aaaammmm87
22-02-2014, 01:43
سلام

چرا پارتیشن های هارد رو تبدیل به Dynamic کردید؟ با این کار دیگه نمیشه روی اون پارتیشن ها ویندوز نصب کرد.
الان اول باید پارتیشن ها رو تبدیل به Basic کنید و بعد روی اون ویندوز نصب کنید.
برای تبدیل به Basic هم چندتا راه وجود داره: یکی این که کل پارتیشن ها رو پاک کنید و مجددا پارتیشن بندی کنید. یکی دیگه این که از یه برنامه استفاده کنید مثل Mini tool partition wizard که بتونید بدون اینکه اطلاعات هارد پاک بشه این تبدیل رو انجام بدید.
اما این برنامه ها هم محدودیت دارند و فقط اگر هارد نهایتا 4 تا پارتیشن داشته باشه جواب میده و این کار رو انجام میدن.

شما این قضیه رو رفع کنید و به حالت Basic تبدیل کنید بعد میشه رفت سراغ اون قضیه که نمیذاره ویندوز نصب بشه.
سلام
مرسی که جواب دادین من با یه نرم افزاری تونستم هردو mbr بکنم و ویندوز رو نصب بکنم ولی هنوز این واسم سواله اگه پارتیشنمون بصورت gpt باشه و اونارور بیاد باید چکار کرد ؟شیوه معمول نصب ویندوز بر روی این مدل پارتیشن چطوریه ؟

smss.exe
22-02-2014, 02:10
سلام

این فقط برای لپ تاپ هایی اتفاق میافته که روی خودشون از اول ویندوز 8 به بعد بوده باشه.
دلیلش هم به خاطر اینه که این سری لپ تاپ ها از UEFI هم استفاده می کنند. این تکنولوژی پیشنیازش برای کار کردن استفاده از GPT هستش. (این همون قضیه ی Secure Boot توی ویندوز 8 به بعده) پس به همین خاطر برای شما اون پیغام میومد.
البته میشه این قضیه رو رفع کرد و Secure Boot رو از توی UEFI تنظیم کرد و غیر فعالش کرد. بعد از این کار ویندوز روی هاردهای MBR هم نصب میشه.

aaaammmm87
22-02-2014, 19:25
سلام

این فقط برای لپ تاپ هایی اتفاق میافته که روی خودشون از اول ویندوز 8 به بعد بوده باشه.
دلیلش هم به خاطر اینه که این سری لپ تاپ ها از UEFI هم استفاده می کنند. این تکنولوژی پیشنیازش برای کار کردن استفاده از GPT هستش. (این همون قضیه ی Secure Boot توی ویندوز 8 به بعده) پس به همین خاطر برای شما اون پیغام میومد.
البته میشه این قضیه رو رفع کرد و Secure Boot رو از توی UEFI تنظیم کرد و غیر فعالش کرد. بعد از این کار ویندوز روی هاردهای MBR هم نصب میشه.
سلام
وقتی دیسکمون Gpt هست به شیوه معمول میره روی نصب یا اینکه روش خاصی داره نصب ویندوز ؟
وقتی اون پیام میاد باید چطوری ویندوز رو نصب کرد ؟

smss.exe
22-02-2014, 21:05
سلام
وقتی دیسکمون Gpt هست به شیوه معمول میره روی نصب یا اینکه روش خاصی داره نصب ویندوز ؟
وقتی اون پیام میاد باید چطوری ویندوز رو نصب کرد ؟

سلام

وقتی دیسک GPT باشه و اون سیستم قابلیت UEFI هم داشته باشه. به صورت پیش فرض بدون هیچ مشکل و پیغامی نصب میشه. و روش خاصی هم وجود نداره. (البته اینکه گفتم یعنی همه ی تنظیمات رو به صورت پیش فرض در نظر گرفتم)

باید یا هارد رو تبدیل به GPT کنید. و یا اینکه از توی تنظیمات BIOS و UEFI قابلیت Legacy رو فعال کنید. (معمولا به این نام هست ولی ممکنه به اسم دیگه ای هم باشه مثل Secure Boot و UEFI و...)؛ با غیر فعال کردن این گزینه دیگه کاری به نوع دیسک نداره و خودش نصب میکنه. بدون اینکه بخواد Secure Boot رو چک کنه.

aaaammmm87
23-02-2014, 13:48
سلام

وقتی دیسک GPT باشه و اون سیستم قابلیت UEFI هم داشته باشه. به صورت پیش فرض بدون هیچ مشکل و پیغامی نصب میشه. و روش خاصی هم وجود نداره. (البته اینکه گفتم یعنی همه ی تنظیمات رو به صورت پیش فرض در نظر گرفتم)

باید یا هارد رو تبدیل به GPT کنید. و یا اینکه از توی تنظیمات BIOS و UEFI قابلیت Legacy رو فعال کنید. (معمولا به این نام هست ولی ممکنه به اسم دیگه ای هم باشه مثل Secure Boot و UEFI و...)؛ با غیر فعال کردن این گزینه دیگه کاری به نوع دیسک نداره و خودش نصب میکنه. بدون اینکه بخواد Secure Boot رو چک کنه.
سلام
روی اون لب تابی که من باهاش گیر داشتم تو قسمت ستاپ دو گزینه داشت که جفتشو میزاشتم روی Legacy و ادامه نصب که میدادم میرفت و اخرش اون پیغام خطا رو بهم میداد و این در حالی بود که دیسکم GPT بود

smss.exe
23-02-2014, 14:57
سلام
روی اون لب تابی که من باهاش گیر داشتم تو قسمت ستاپ دو گزینه داشت که جفتشو میزاشتم روی Legacy و ادامه نصب که میدادم میرفت و اخرش اون پیغام خطا رو بهم میداد و این در حالی بود که دیسکم GPT بود

سلام

وقتی روی حالت Legacy باشه حتما باید MBR باشه. وقتی روی حالت UEFI باشه حتما باید GPT باشه.

aaaammmm87
23-02-2014, 23:16
سلام

وقتی روی حالت Legacy باشه حتما باید MBR باشه. وقتی روی حالت UEFI باشه حتما باید GPT باشه.

سلام
مشکل جدیدی که پیدا کردم .
الان فهمیدم که این مدل لب تاب که اومدم ویندوز روش نصب کردم و دیسکش رو از GPT به MBR تبدیل کردم ویندوز ارجینال داشته و توی دیسک منیجرم که میری پارتیشن های مربوط به ویندوز ارجیناله هستش حالا چطوری میتونم ویندوز ارجینال رو مجددا نصب کنم .(مشکل اصلیم بوت کردن سیستم با استفاده از پارتیشین موجوده)

smss.exe
24-02-2014, 00:58
سلام

از اون لپ تاپ Backup نگرفته بودید؟
مدل لپ تاپ چیه؟ معمولا یه برنامه دارند که Backup میشه گرفت باهاش. اگر پارتیشن Recovery هم داشته باشه که میتونید هم از اون یه Backup بگیرید با استفاده از برنامه ی خودش و هم اگر بشه با زدن یه کلید مثل F9 و... میشه از طریق اون پارتیشن Recovery بوت کرد و همه چیز رو برگردوند.
اگر مدل لپ تاپ رو بگید بهتر میتونم راهنماییتون کنم. یه عکس هم از Disk Management بذارید.

ijaz
03-05-2014, 10:17
سلام
مرسی که جواب دادین من با یه نرم افزاری تونستم هردو mbr بکنم و ویندوز رو نصب بکنم ولی هنوز این واسم سواله اگه پارتیشنمون بصورت gpt باشه و اونارور بیاد باید چکار کرد ؟شیوه معمول نصب ویندوز بر روی این مدل پارتیشن چطوریه ؟

سلا...ببخشید با چه نرم افزاری mbr کردید؟؟

zobair.babae
28-11-2014, 18:11
سلام.منم همین مشکلو دارم.لطفا یکی بگه چکار کنم.درایو c هم فرمت کردم اصلا دسترسی به اطلاعاتم ندارم[ برای مشاهده لینک ، لطفا با نام کاربری خود وارد شوید یا ثبت نام کنید ]

m.amjadsadr
09-12-2014, 23:46
سلام آقا لطفا یکی به داد من برسه لپ تاپ من hp dv6 7300 ویندوز 8 اورجینال روش نصب بود بعد 1 سال دیشب اذیتم کرد رفتم عوضش کنم فرمتش کردم البته روز اول ازش بکاپ گرفتم رو ۶ dvd ولی الان نمی تونم ریکاوری کنم؟

m.amjadsadr
09-12-2014, 23:48
منم دقیقا مشکل دوستان و دارم با این تفاوت که بکاپ روی 6 dvd دارم ولی متاسفانه پارتیشن ریکاوری رو اشتباهی فرمت کردم هیچ راهی نداره ویندوز اورجینال برگردونم دوباره؟

m.amjadsadr
10-12-2014, 00:18
لطفا ساعتی که حدودا هستید رو بگید اون موقع آن بشم جهت پرسش؟