PDA

نسخه کامل مشاهده نسخه کامل : بررسی مشکل این برنامه

پسراژدهاسوار
20-02-2014, 13:04
سلام دوستان من این برنامه رو نوشتم ولی نمیدونم چرا موقع اجرا type mithmach میده

<<<>>این برنامه قراره با یک روال یه رشته رو دریافت کنه بعدش تعداد فضاهای خالیشو بشمره و ب طرف بگه

برای مشاهده محتوا ، لطفا وارد شوید یا ثبت نام کنید

این روالش

n00b
21-02-2014, 00:13
سلام.../// [ برای مشاهده لینک ، لطفا با نام کاربری خود وارد شوید یا ثبت نام کنید ]
به تعریف تابع توجه کنید./// این تابع یک مقدار به صورت عدد صحیح دریافت می کنه و یک مقدار به صورت عدد صحیح برمی گردونه../// شما به جای عدد صحیح یه رشته برای این تابع فرستادید که باعث به وجود اومدن خطای type mithmach شد../// [ برای مشاهده لینک ، لطفا با نام کاربری خود وارد شوید یا ثبت نام کنید ]

مشکل دیگه ای که این برنامه داره مربوط به شرطی میشه که برای بررسی برابر بودن کارکتر با فضای خالی نوشتید// به جای عدد 8 که کد اسکی کلید Backspace هستش باید از عدد 32 (کد اسکی کارکتر فاصله) استفاده کنید تا برنامه نتیجه ی درستی رو نمایش بده../// [ برای مشاهده لینک ، لطفا با نام کاربری خود وارد شوید یا ثبت نام کنید ]
موفق باشید! [ برای مشاهده لینک ، لطفا با نام کاربری خود وارد شوید یا ثبت نام کنید ]

پسراژدهاسوار
21-02-2014, 12:33
داداش مرسی اصلا حواسم ب تابع نبود دمت گرم

ایول:n06::n04:

پسراژدهاسوار
21-02-2014, 12:42
یه چیز دیگه رفیق

این برنامه قراره یه عدد بگیره ارقامش رو ب وسیله روال جمع کنه ولی مشکلش اینه ک فقط برای اعداد دورقمی کار

میکنه <ارقام 3 رقمی رو کلا اشتپ میده مشکلش چیه

سوالام زیاد شد ببخشید اخه مبتدی ام دارم یاد میگیرم
این کد

این روالش

Mohammad_HNF
21-02-2014, 17:50
سلام
مشکل شما باز هم در آرگومان تابع هست که اون رو از نوع صحیح تعریف کردید و در خط 4
خواستید اون رو به رشته تبدیل کنه و تغداد کاراکتر ها رو بشماره و همچین در خط بعد از اون
از تابع Mid برای جدا کردن ارقام از اون استفاده کردید پس در کل اون به رشته تبدیل می شه
ولی بهتره که از این کد استفاده کنید

از این روش می تونید هر عدد چند رقمی که بخواین وارد کنید و خروجی رو به شکل صحیح ببنید
اگه مشکلی بود من در خدمتم خوشحال می شم کمکتون کنم :n26: