PDA

نسخه کامل مشاهده نسخه کامل : استفاده از ویندوز 8.1 بعد از نصب ویندوز Xp

pedram_sad
19-02-2014, 23:02
با سلام
دوستان
رو یک سیستمی ویندوز xp و 8.1 با هم نصب بود
که xp دچار مشکل شد و dll هاش لود نمیشد و قاطی کرده بود
الان ویندوز xp مجدد نصب شده اما دیگه تو بوت 8.1 نیست و یکسره بوت میشه به xp

بهترین روش برای درست کردن این مشکل چیه ؟
میخوام دوباره هر دو تو بوت باشن

یک روش که درست جواب بده از easy bcd استفاده کردم جواب نداد

smss.exe
20-02-2014, 01:09
سلام

همون برنامه ی easy bcd که خیلی خوبه و معمولا کار میکنه.
باید DVD یا فلش ویندوز 8.1 رو بذارید بره برای بوت و مراحل نصب همون اولش وارد قسمت Repair your computer بشید و گزینه ی Startup Recovery رو بزنید. خودش میگرده و مشکل بوت رو حل میکنه.

pedram_sad
20-02-2014, 08:07
روش dvd رو امتحان کردم گزینه refresh your pc رو زدم گشت پیغام داد درایوی که ویندوز داخلش نصبه locked شده unlock کنیدش
از troubleshot هم رفتم گزینه fix startup رو زدم اونم 40 ثانیه پیام diagnosis your system داد و بعدش هم 60 ثانیه نوشته attemping repair بعد دوباره پیام دادم startup repair failed please chose another troubleshoting selection or shutdown your pc

من سر ویندوز های 8 و 7 هم همین داستان رو داشتم هر بار ویندوز xp رو دوباره نصب میکردم نمیتونستم بوت رو درست کنم

این روش easy bcd رو میشه کامل توضیح بدید ؟

ضمنا من 6 تا درایو دارم از c تا h

که ویندوز xp ام توی C و ویندوز 8.1 ام توی H نصبه

pedram_sad
20-02-2014, 08:13
مشکل من با Easy bcd هم اینه که هر بار بازش میکنم تو xp این پیام رو میده

اینجا باید Yes رو بزنم یا No ?

no رو که میزنم خود نرم افزار باز میشه اما تو صفحه اصلیش تو overview کلا خالیه

[ برای مشاهده لینک ، لطفا با نام کاربری خود وارد شوید یا ثبت نام کنید ]

smss.exe
20-02-2014, 09:00
سلام

یه عکس از Disk Management هم بذارید. دقیقا مشخص میشه که مشکل از کجاست. اینجوری بهتر میشه راهنمایی کرد.

pedram_sad
20-02-2014, 11:54
الان مشکل اینه که Easy bcd نمیتونه اون فایل BCD که توی Boot هست رو پیدا کنه و بازش کنه
چون من اول ویندوز xp نصب کردم بعدش 8.1 و بعد از اون مجبور شدم دوباره درایو C که توش Xp نصب بوده رو فرمت کنم و xp نصب کنم برای همین اون فایل BCD از بین رفته

اینم عکس از Disk management

درایو C توش Xp و درایو H توش 8.1 نصبه

smss.exe
20-02-2014, 12:05
سلام

با توجه به این عکس معلوم شد که مشکل چی بوده.
ببینید ویندوز 7 برای تنظیمات بوت از یه پارتیشن مجزا که 100 مگابایته استفاده میکنه. وقتی که شما ویندوز 7 رو همراه ویندوز XP نصب کردید اون پارتیشن ویندوز XP میشه همون پارتیشن تنظیمات بوت. به همین دلیله که وقتی هر مشکلی برای اون پارتیشن پیش بیاد دیگه ویندوز شما بالا نمیاد.
یا باید از اول ویندوز 7 رو نصب کنید. اول ویندوز Xp رو نصب کنید و بعد ویندوز 7 رو.
یا باید اون پارتیشن ویندوز XP رو دو تکه کنید و یک قسمت رو 100 مگابایت کنید و مخصوص بوت و یک قسمت دیگه برای خود ویندوز Xp که بعدا این مشکل پیش نیاد.
اما برای حل این مشکل میشه از دستور زیر استفاده کرد:

برای مشاهده محتوا ، لطفا وارد شوید یا ثبت نام کنید
این دستور رو توی همون قسمتی که وارد Startup repair شدید باید بزنید. توی اون مرحله کلید های Shift + F10 رو بزنید تا Command Prompt باز بشه و توی اون این دستور رو بزنید.

pedram_sad
20-02-2014, 12:12
الان اگه از این روش استفاده کنم ویندوز 8.1 به بوت منو اضافه میشه ؟
منظورم اینه به ویندوز xp و بالا اومدنش کاری نداره و بوتش رو دستکاری نمیکنه که ؟

ویرایش

اون دستور رو زدم پیام داد که برای تمام درایو هام یک بوت اضافه کرده بعدش ریست کردم بازم اومد تو Xp
تو درایو هام هم چیزی اضافه نشد

pedram_sad
21-02-2014, 08:33
جناب من نتونستم جواب بگیرم
الان درایو H ام که توش 8 نصب بود رو از توی همین Xp فرمت کردم

میخوام از اول هر دو رو نصب کنم فقط اون روش که گفتید یک درایو 100 مگابایتی باید باشه رو برام توضیح میدین چظور ایجادش کنم ؟
باید از fdisk استفاده کنم یا partition magic ?

میخوام از اول حل کنم این مشکل رو و xp رو هم دوباره نصب کنم

الان partiton magic نصب کردم
درایو اولم که C بود رو ازش 150 مگ گرفتم یک درایو جدید ایجاد کردم که ترتیبش رو گذاشتم Before c باشه و اسمش شد k
الان این رو بسازم و active کنمش ؟

اینطوری که تو ویندوز هام همیشه یک درایو 100 مگی خالی هست

vissoto
21-02-2014, 13:03
شما ابتدا xp را نصب کنید و سپس 7 را در درایو دیگری نصب کنید. (اگر نصب نشد باید درایو H را به primary تغییر دهید.)اگر درایوها از قبل اماده باشند ویندوز 7 اصلا ان درایو 100 مگابایتی را نمی سازد.(ولی اگر به ویندوز بگویید که در یک فضای خالی نصب شود ان درایو را خودکار می سازد و نیازی به ساختن توسط شما نیست.

pedram_sad
21-02-2014, 13:11
شما ابتدا xp را نصب کنید و سپس 7 را در درایو دیگری نصب کنید. (اگر نصب نشد باید درایو H را به primary تغییر دهید.)اگر درایوها از قبل اماده باشند ویندوز 7 اصلا ان درایو 100 مگابایتی را نمی سازد.(ولی اگر به ویندوز بگویید که در یک فضای خالی نصب شود ان درایو را خودکار می سازد و نیازی به ساختن توسط شما نیست.
مرسی
مشکل الان نصب ویندوز نیست من سال ها xp رو کنار 7 داشتم
در 2 تا درایو مجزا
مشکل اینه هر بار که بعد از نصب 2 تا ویندوز نسخه قدیمی تر یعنی xp مشکل دار میشد و محبور بودم دوباره نصبش کنم ویندوز جدیدترم یعنی 7 یا 8 دیگه بوت نمیشد
میخوام از این مشکل جلوگیری کنم برای اینده
وگرنه نصب 2 تا ویندوز راحت انجام میشه

vissoto
21-02-2014, 16:31
نرم افزارهای جایگزین easy bcd

smss.exe
21-02-2014, 20:53
جناب من نتونستم جواب بگیرم
الان درایو H ام که توش 8 نصب بود رو از توی همین Xp فرمت کردم

میخوام از اول هر دو رو نصب کنم فقط اون روش که گفتید یک درایو 100 مگابایتی باید باشه رو برام توضیح میدین چظور ایجادش کنم ؟
باید از fdisk استفاده کنم یا partition magic ?

میخوام از اول حل کنم این مشکل رو و xp رو هم دوباره نصب کنم

الان partiton magic نصب کردم
درایو اولم که C بود رو ازش 150 مگ گرفتم یک درایو جدید ایجاد کردم که ترتیبش رو گذاشتم Before c باشه و اسمش شد k
الان این رو بسازم و active کنمش ؟

اینطوری که تو ویندوز هام همیشه یک درایو 100 مگی خالی هست

سلام

باید اول هارد شما یه پارتیشن از نوع Primary باشه و حجمش 100 مگابایت و Active هم شده باشه.
با هر برنامه ای میشه. اگر از Partition Magic استفاده میکنید هم باید همین کار رو انجام بدید. یعنی پارتیشن C که ویندوز XP داشت رو کامل پاک کنید و اول یه پارتیشن با حجم 100 مگابایت بسازید و باقی فضا رو یه پارتیشن دیگه. هر جفتض باید از نوع Primary باشه. اینطوری به پارتیشن های دیگه شما هم دست نمیخوره. بعد در آخر هم اون پارتیشن اولی 100 مگابایتی رو Active کنید.
بعد هم ویندوز رو به ترتیب اول XP و بعد ویندوز بعدی رو نصب کنید. همه چیز حله.

در مورد اون پست قبلی هم که گفتید نشد؛ دیگه خب پاک کردید پارتیشن ویندوز رو. البته به خیلی از مسائل مربوط میشه که توضیحاتش خیلی پیچیده و طولانی میشه.

ببخشید توضیحات کوتاه بود و با تاخیر؛ این موارد رو انجام بدید و اگر مشکلی بود بگید راهنماییتون کنم.

pedram_sad
22-02-2014, 00:10
سلام

باید اول هارد شما یه پارتیشن از نوع Primary باشه و حجمش 100 مگابایت و Active هم شده باشه.
با هر برنامه ای میشه. اگر از Partition Magic استفاده میکنید هم باید همین کار رو انجام بدید. یعنی پارتیشن C که ویندوز XP داشت رو کامل پاک کنید و اول یه پارتیشن با حجم 100 مگابایت بسازید و باقی فضا رو یه پارتیشن دیگه. هر جفتض باید از نوع Primary باشه. اینطوری به پارتیشن های دیگه شما هم دست نمیخوره. بعد در آخر هم اون پارتیشن اولی 100 مگابایتی رو Active کنید.
بعد هم ویندوز رو به ترتیب اول XP و بعد ویندوز بعدی رو نصب کنید. همه چیز حله.

در مورد اون پست قبلی هم که گفتید نشد؛ دیگه خب پاک کردید پارتیشن ویندوز رو. البته به خیلی از مسائل مربوط میشه که توضیحاتش خیلی پیچیده و طولانی میشه.

ببخشید توضیحات کوتاه بود و با تاخیر؛ این موارد رو انجام بدید و اگر مشکلی بود بگید راهنماییتون کنم.

مشکل الان اینه که من با win xp میام بالا
1- تو این حالت مگه میشه partition magic درایو c رو پاک کنه ؟ وقتی ویندوز از روش بوت شده ؟ این اجازه رو میده ؟

2 - پس من اون درایو H رو که کلا Delete کرده بودم رو دوباره create کنم ؟ به اون کاری نداشت این مساله ؟
فقط c رو 2 قسمت کنم که میشه c و k
که k رو بدم 100 مگ و active کنمش و از بوت خود Dvd ویندوز xp برم xp رو روی c نصب کنم و بعدش رو اون h ویندوز 8.1 رو همینه ؟

بعدش یعنی تمام سیستم های 2 ویندوزه توی درایهاشون یه درایو 100 مگاباتی خالی هم دارن ؟
اخه من اولین باره میبینم

smss.exe
22-02-2014, 02:42
سلام

1. این قضیه فرقی نمیکنه؛ البته من فکر کدم که شما میتونید برنامه ی Partition Magic رو از طریق بوت بیارید و با اون کار کنید. اما خب میشه این کار رو موقع نصب ویندوز XP هم انجام داد. اگر میتونید از برنامه های مدیریت هارد تحت بوت این کار رو انجام بدید. اگر نه از طریق مراحل نصب ویندوز XP هم میشه؛ ولی بعدا که ویندوز XP نصب شد باید پارتیشن Active رو حتما اون 100 مگابایتیه تعریف کنید.

2. آره به پارتیشن H کاری نداشت. اون پارتیشن که جدید می سازید باید ابتدای هارد باشه که مشکلی پیش نیاد.
آره و بعدش هم ویندوز رو به همون ترتیب که گفتید نصب کنید.

آره درسته یه پارتیشن خالی دارند. بهش میگن System Reserved.
در نهایت ترتیب پارتیشن های شما میشه به این صورت:

نکته: ما همش گفتیم 100 مگابایتی؛ اگر میسازید شما 350 مگابایتی بسازید. البته فرقی نمیکنه. چون کل فضایی که برای تنظیمات و فایل های خودش استفاده میکنه خیلی کمتر از همون 100 مگابایته ولی چون پیشفرض ویندوز 8.1 شده 350 مگابایت این حجم رو اختصاص بدید بهتره.

pedram_sad
22-02-2014, 07:27
فقط یک سوال دیگه میمونه اینکه drive letter ها همینطوری میشه که نوشتید ؟
یعنی c باز هم همون windows xp میمونه یا میشه همون reserved ?

smss.exe
22-02-2014, 08:04
سلام

پارتیشن اول یعنی همون System Reserved اصلا Drive Letter نداره. یعنی نباید بگیره. توی ویندوز 8 و 8.1 که خودش پیش فرض بهش Letter نمیده. ولی اگر هم توی XP داشت میتونید اون رو Remove کنید که دیگه با حرف نشون نده.
اگر هم داشته باشه مهم نیست. این کار رو میکنن که توی قسمت My Computer نشون نده که طرف بره توی اون پارتیشن و دستکاری کنه.
به صورت کلی هم باقی پارتیشن ها هیچ فرقی نمیکنه که چه Drive Letter بگیرن

pedram_sad
23-02-2014, 02:50
امروز یک قضیه خیلی بدی برام اتفاق افتاد ...

دیروز داشتم با partition magic اون 25 گیگ اخری که از پاک شدن درایو H ام ایجاد شده بود رو برای درایو Create میکردم بعد از apply کردن ریست شد که موقع بوت شدن و تو محیط dos این کار رو بکنه
از شانس مزخرف من وسط کار برق رفت
وقتی برق اومد رفتم دیدم درایو که درست نشده هیچ
درایو قبلیم یعنی G و درایو D رو هم پوکونده چون موقع Apply کردن یادم رفته بود تیک های مربوط به گرفتن فضای خالی از درایو های قبلی رو بردارم و موقع انتقال data این اتفاق افتاده بود

حالم بد جوری گرفتس چون کلی از با ارزشترین اطلاعاتم که نتیجه سالها جمع کردن بود کلی عکس شخصی و خانوادگی و کلی ویدیو و اهنگ و برنامه همش پرید ( نزدیک 2 گیگ که backup هم ندارم ازشون )

خود ویندوز نزدیک به 10 دقیقه داشت با scan disk موقع بالا اومدن ویندوز اون درایو رو scan میکرد و یک عالمه cluster و data recovery انجام داد

مشکل اینه الان همه چیز سرجای خودش هست ولی خیلی هاش غیر قابل استفاده شدن
یعنی حجم رو اشغال کردن روش نگه میداری مینویسه مثلا 10 مگ مثل قبل یعنی انگار هیچ اتفاقی نیفتاده
ولی عکس ها باز نمیشن فقط thumbnail اشون رو نشون میده
اهنگ ها و ویدیو ها اجرا میشن مینویسه can not playback

با یکی دو تا نرم افزار قوی recovery هم تست کردم تونست یک مقداریش رو بر گردونه اما اصل و اکثریت اونهایی که جدید تر بودن و backup نداشتن corupted شدن رفت
تا حدی که مثلا تو درایو G ام یک فایل با پسوند Mp3 بود وقتی اجراش میکردم وصل میشد به درایو D و یک کلیپ تصویری از اونجا پخش میشد
اون درایو D کلا 3 تا موزیک ویدیو ازش حذف شده بود که برگشت
مشکلم الان با درایو G ام هست

دوستان هیچ راهی نیست این فایل ها رو برگردونم درستشون کنم؟
باید پاکشون کنم برن ؟

الان مثل یک فولدر سریالم 2 گیگ حجم رو گرفته فایل ها هم داخلش هستن ولی از 10 قسمت داخلش فقط 3 تاش playback میشن

اما در مورد مشکل اصلیم

با Hiren boot dvd که داشتم بوت شدم و از بخش partition tools رفتم تو partition magic تحت بوت

این عکس ورودم به نرم افزاره قبل از ساختن درایو
که اون 10 گیگ Unallocated اولی همون درایو C هست که Delet کرده بودم و اون 25 گیگ اخری هم درایو H

اینم عکس بعد از ساختن درایو 350 مگی و درایو C و درایو H که اخرش این شکلی شد

میخواستم بدونم الان درست شده همه چیز ؟
درایو Active رو همینطور که تو عکس معلومه گذاشتم روی همون 350 مگی

بعدش یندوز رو تو C نصب کردم و الان باهاش اومدم بالا
و فایل های بوتم تمام و کمال توی همون درایو 350 مگی هستن و مخفی هستن

فقط یک سوال در مورد 4 تا درایو وسطیم هست که همونطور که تو عکس میبینید همشون زده bootable و نمیشد برش داشت و غیر فعال هم بود
این مساله ای نیست ؟

و logical بودن و primary بودن درایو ها درسته ؟

دوستان اگه اون متنی که تو اسپویلر اول نوشتم رو خوندید هر فکری تو ذهنتونه بگید چون واقعا برام مهمه اون اطلاعات

smss.exe
23-02-2014, 07:03
سلام

در مورد سوال اول:
یه مقداری این قضیه سخته درست کردنش؛ یعنی اگر با یه سری راه ها نشه دیگه باید بیخیال اطلاعات بشید.
اما فعلا برای تست اولین راه از دستور chkdsk استفاده کنید:

به جای x همون پارتیشن خراب رو بزن

در مورد قسمت دوم سوالتون:

- آره الان درسته و خوبه همه چی.
- اون که زده Bootable به خاطر نوع Basic بودن پارتیشن هاست. کلا همه ی پارتیشن های Basic قابلیت Bootable رو دارند. به همین خاطر زده. اگر Dynamic بودند میزد که Bootable نیستند.
- اون قسمت Logical و Primary هم دیگه فرقی نمیکنه. چون فقط مهم این بود که اون 350 مگابایتیه Primary باشه، که هست.

خوبه پس از این به بعد اگر شما ویندوز 8 هم نصب کنید تنظیمات بوت رو در اون پارتیشن 350 مگابایتی قرار میده و دیگه اون قضیه ی بالا نیومدن ویندوز برای شما پیش نمیاد.

pedram_sad
23-02-2014, 12:41
پاک شود ...

pedram_sad
23-02-2014, 22:21
سلام

در مورد سوال اول:
یه مقداری این قضیه سخته درست کردنش؛ یعنی اگر با یه سری راه ها نشه دیگه باید بیخیال اطلاعات بشید.
اما فعلا برای تست اولین راه از دستور chkdsk استفاده کنید:

به جای x همون پارتیشن خراب رو بزن
.

این روش رو زدم check disk رو انجام داد موردی پیدا نکرد دوباره برگشت تو ویندوز
این check disk رو اولین باری که سیستم بعد از اومدن برق روشن شده بود رو خودش انجام داده بود
که نزدیک به 10 دقیقه طول کشید و تمام مدت روی صفحه اطلاعاتی راجع به فلان کلاستر و سکتور و اینکه recover done شون کرده مینوشت

فکر کنم باید از یک نرم افزار درست حسابی ریکاوری که خیلی قوی باشه استفاده کنم درسته ؟

smss.exe
24-02-2014, 00:38
این روش رو زدم check disk رو انجام داد موردی پیدا نکرد دوباره برگشت تو ویندوز
این check disk رو اولین باری که سیستم بعد از اومدن برق روشن شده بود رو خودش انجام داده بود
که نزدیک به 10 دقیقه طول کشید و تمام مدت روی صفحه اطلاعاتی راجع به فلان کلاستر و سکتور و اینکه recover done شون کرده مینوشت

فکر کنم باید از یک نرم افزار درست حسابی ریکاوری که خیلی قوی باشه استفاده کنم درسته ؟

سلام

از Get Data Back استفاده کن ببین چی میشه

pedram_sad
24-02-2014, 06:05
سلام

از Get Data Back استفاده کن ببین چی میشه

نرم افزارشو دانلود کردم و نصب و اجرا
اولش که داشت دنبال درایو ها میگشت 2 بار این پیغام خطا رو داد

فقط گزینه continue رو میزنم رد میشه دوباره میاد دفعه دوم میره صفحه اصلی نرم افزار که هاردم رو از لیست انتخاب میکنم که میشه این شکلی

من زیاد سر در نیاوردم از رنگ ها و توضیحاتش اخه help هم نداشت

روی ntfs از همین پنجره سمت چپ که کلیک کردم اون پایین یک گزینه copy اومد که وقتی زدم ازم مسیر خواست برای سیو کردن فایل ها که هر کدوم از درایو هام رو انتخاب میکردم میگفت پیشنهاد میشه یک درایو که underlying نباشه انتخاب کنید
که اخرم مسیر فلش رو دادم

کلی طول کشید ریکاور کرد چند گیگ رو
ولی دقیقا همون فایل های توی درایو رو با همون ترتیب و همون خرابی و سالمی کپی کرد تو فلش عینا
و فایلی رو درست نکرد :n03:

smss.exe
24-02-2014, 06:58
سلام

پس اینجور که معلومه باید اول هارد درست بشه وگرنه برنامه ریکاوری هم نمیتونه اون پارتیشن رو بخونه.
این دو دستور رو هم در PowerShell بزنید و بعد لینک پایینی رو هم یه نگاهی بکنید؛ منم میگیردم یه برنامه خوب برای تعمیر هارد بهتون معرفی میکنم: (به جای H هم اسم اون پارتیشن رو بزن، تو قسمت DriveLetter)

For more advanced users who want to avoid restarting their system to fix a non-system volume corruption, they can open the Properties dialog for the affected volume, and on the Tools tab, they’ll see an option to check the drive for file system errors. Corruption on drives that are not currently in use can be fixed without needing a full restart of the computer.

[ برای مشاهده لینک ، لطفا با نام کاربری خود وارد شوید یا ثبت نام کنید ] ([ برای مشاهده لینک ، لطفا با نام کاربری خود وارد شوید یا ثبت نام کنید ])[ برای مشاهده لینک ، لطفا با نام کاربری خود وارد شوید یا ثبت نام کنید ] ([ برای مشاهده لینک ، لطفا با نام کاربری خود وارد شوید یا ثبت نام کنید ])

pedram_sad
24-02-2014, 11:30
در مورد تعمیر درایو فقط این نرم افزار get back data اون ارور رو میده و خود scan disk یا norton doctor و بقیه نرم افزار ها که 1 ساعتی هارد رو تست کردن اخرش ریپورت دادن سالمه

من هنوز ویندوز 8.1 ام رو نصب نکردم و توی xp هستم
این دستورات و قدرت اجراشون که فرقی نمیکنه ؟

و مساله بعدی اینکه من شنیدم اگه بعد از اتفاق برای یک درایو توش چیزی ریخته بشه و اضافه بشه ریکاوری تاثیری نداره ، این درسته ؟
اخه داداشم یک سری از قسمت های سریاللش که پاک شده بود رو دوباره اضافه کرده به درایو و یک سری از نرم افزار ها رو

smss.exe
24-02-2014, 11:37
در مورد تعمیر درایو فقط این نرم افزار get back data اون ارور رو میده و خود scan disk یا norton doctor و بقیه نرم افزار ها که 1 ساعتی هارد رو تست کردن اخرش ریپورت دادن سالمه

من هنوز ویندوز 8.1 ام رو نصب نکردم و توی xp هستم
این دستورات و قدرت اجراشون که فرقی نمیکنه ؟

و مساله بعدی اینکه من شنیدم اگه بعد از اتفاق برای یک درایو توش چیزی ریخته بشه و اضافه بشه ریکاوری تاثیری نداره ، این درسته ؟
اخه داداشم یک سری از قسمت های سریاللش که پاک شده بود رو دوباره اضافه کرده به درایو و یک سری از نرم افزار ها رو

سلام

اون قسمت Check Disk مشکلی نیست. ولی اون دستورات که گفتم رو نمیتونی بزنی.
در مورد قسمت دوم سوالتون: درسته. اگر یه پارتیشن رو یه سری اطلاعاتش رو پاک کرده باشید و بعدا یه سری اطلاعات دیگه جایگزین کنید دیگه احتمال برگشتش خیلی کمتر میشه.
پیشنهاد میکنم یه تاپیک در این مورد توی بخش هارد دیسک این سایت ایجاد کنید. در ضمن اگر با این برنامه های رایگان و ... نشد دیگه باید هزینه کنید و بدید بیرون براتون درستش کنند.

pedram_sad
24-02-2014, 13:44
سلام

اون قسمت Check Disk مشکلی نیست. ولی اون دستورات که گفتم رو نمیتونی بزنی.
در مورد قسمت دوم سوالتون: درسته. اگر یه پارتیشن رو یه سری اطلاعاتش رو پاک کرده باشید و بعدا یه سری اطلاعات دیگه جایگزین کنید دیگه احتمال برگشتش خیلی کمتر میشه.
پیشنهاد میکنم یه تاپیک در این مورد توی بخش هارد دیسک این سایت ایجاد کنید. در ضمن اگر با این برنامه های رایگان و ... نشد دیگه باید هزینه کنید و بدید بیرون براتون درستش کنند.

ویـــرایش

الان دیدم از هر نرم افزار ریکاوری بخوام استفاده کنم موقع scaning drives اون ارور رو میده همون 2 بار

ویندوز 8.1 نصب کردم
برای اجرای powershell باید powershell رو توی run مینوشتم درسته ؟
اسم درایومم H هست

بعد از باز شدن صفحه اون دستورات رو نوشتم که این پیغام رو میده

نوشته access denied و premissin denied

smss.exe
24-02-2014, 20:13
سلام

برو توی Start Screen بنویس Powershell و بعد روی اون کلیک راست کن و Run as Administrator رو بزن. بعد دستور رو بزن ببین چجوریه

pedram_sad
25-02-2014, 08:52
سلام

برو توی Start Screen بنویس Powershell و بعد روی اون کلیک راست کن و Run as Administrator رو بزن. بعد دستور رو بزن ببین چجوریه

زدم هر 2 دستور رد هر دو رو گفت no error found
برای تمام درایو های دیگه هم زدم همش همین طور گفت
اون درایو 350 مگی رو میندوز 8.1 نشون نمیده و تو لیست درایو هام نیست و درایو خودش رو C نوشته که تو این درایو ها فقط این درایو که ویندوز 8.1 توش نصبه رو Faild میده موقع این دستور
اون chkdisk هم چیزی پیدا نکرد
نمیدونم پس این ارور چرا میاد اونم درست موقعی که میخوای از نرم افزار های ریکاوری استفاده کنی

فکر کنم کلا باید بیخیال داده هام شم

smss.exe
25-02-2014, 23:06
سلام

پیشنهاد میکنم اگر یه هارد دیگه داری، کل اطلاعات هاردت رو کپی کنی توی اون و بعد از اول این هارد رو پارتیشن بندی کنی. اینجوری که معلومه یه موقع دیدی قاطی کرد و مشکل دیگه ای ایجاد شد.
چون اون پیغامی که گفتی هنوز میاد؛ معلوم نیست برای چیه. البته تا اینجا که مشخصه به دلیل اینه که اون برنامه یه سری چیزها در مورد پارتیشن های هارد رو چک میکنه و به همین دلیله که اون خطا رو میده.

ommolfesad
27-04-2016, 15:11
سلام خدمت همه

واقعا" فکر میکنم اگه برنامه EasyBCD تو ویندوز xp کار میکرد اصلا" این تاپیک باز نمیشد .

برنامه EasyBCD یا vistapro در xp کار نمیکنه ولی تو سایر ویندوز ها کار میکنه و نهایت ویرایش رو تو منوی بوت ها میشه انجام داد .

الان کسی که ویندوز xp ریخته باشه و بخواد روش 7 یا 8.1 رو از طریق بوت نصب کنه نمیتونه . میشه ها ولی ویرایش کردن منوی بوت xp که بشه یه خط بهش اضافه کرد که همون اول با بوت ویندوز 7 یا 8 رو نصب کرد واقعا" دردسر داره