PDA

نسخه کامل مشاهده نسخه کامل : در مورد Overclock سی پی یو INTEL

rouzbehshahgaldi
26-08-2006, 00:52
سلام به همه: :biggrin:
من یه اینتل 2.8 (کش 512) دارم. در مورد اوور کلاک این میخوام ببینم اگر بخوام کلاکش رو از 133 که دیفالتش هست به 155 برسونم که حدودا به 3.2 برسه(مثلا)،لازمه که کلاک AGP رو هم تغییر بدم حتما؟؟مثلا الان 66 هست،اونجوری باید تا 77 افزایشش بدم.در ضمن حتما ولتاژ AGP رو بالا ببرم یا نه؟؟ ولتاژ CPU رو 5% افزایش دادم.فکر میکنم کافی باشه...ولتاژ AGP هم یا تو حالت AUTO هست یا 0.1 V.لطفا یه نظری بدید...در ضمن دماش تو حالتی که تا 3.2 افزایش پیدا کرده به 65 درجه میرسه...زیاد نیست که؟؟Alarm دمای CPU رو فعال کردم. راستی همه این فرکانس هارو با CPU multiplier=21 حساب کردم. :blush:
تشکر... :happy:

AK1
26-08-2006, 01:01
سي پي يو به كارت گرافيكي ربطي نداره مي وني با خيال راحات روي 133 اور كلاك كني ولي دماي كه گفتي تا 65 يكم كه چه عرض كنم زياده به فكر يه فن خوب باش [ برای مشاهده لینک ، لطفا با نام کاربری خود وارد شوید یا ثبت نام کنید ]

rouzbehshahgaldi
26-08-2006, 01:16
سي پي يو به كارت گرافيكي ربطي نداره مي وني با خيال راحات روي 133 اور كلاك كني ولي دماي كه گفتي تا 65 يكم كه چه عرض كنم زياده به فكر يه فن خوب باش [ برای مشاهده لینک ، لطفا با نام کاربری خود وارد شوید یا ثبت نام کنید ]

آخه مگه الان ما با تغیر کلاک در واقع با FSB سیستم سرو کار نداریم؟؟FSB هم به همه چی مربوط میشه خوب.تازه من وقتی با برنامه Easy tune کلاک سی پی یو رو بالا میبرم،خودش به طور Auto کلاک AGP رو زیاد میکنه.این قضیش چیه پس؟؟در ضمن فنشم فن Orginal خودشه و سی پی یو هم باکس گرفته بودم. :biggrin: در مورد ولتاژش هم نگفتیا....
ولتاژ CPU رو زیاد کنم یا نه؟؟ :blush:

AK1
26-08-2006, 01:25
ولتلاژها كه بستگي به نوع كارت و سيستمت داره همن جوري نمي شه گفت [ برای مشاهده لینک ، لطفا با نام کاربری خود وارد شوید یا ثبت نام کنید ]
فن هم كه ارجينال و بكس بودن عامل خوبي و قوي بودن نيست دماي كه زياد باشه زياده ديگه [ برای مشاهده لینک ، لطفا با نام کاربری خود وارد شوید یا ثبت نام کنید ]

Mezzo
26-08-2006, 02:36
سلام به همه: :biggrin:
من یه اینتل 2.8 (کش 512) دارم. در مورد اوور کلاک این میخوام ببینم اگر بخوام کلاکش رو از 133 که دیفالتش هست به 155 برسونم که حدودا به 3.2 برسه(مثلا)،لازمه که کلاک AGP رو هم تغییر بدم حتما؟؟مثلا الان 66 هست،اونجوری باید تا 77 افزایشش بدم.در ضمن حتما ولتاژ AGP رو بالا ببرم یا نه؟؟ ولتاژ CPU رو 5% افزایش دادم.فکر میکنم کافی باشه...ولتاژ AGP هم یا تو حالت AUTO هست یا 0.1 V.لطفا یه نظری بدید...در ضمن دماش تو حالتی که تا 3.2 افزایش پیدا کرده به 65 درجه میرسه...زیاد نیست که؟؟Alarm دمای CPU رو فعال کردم. راستی همه این فرکانس هارو با CPU multiplier=21 حساب کردم. :blush:
تشکر... :happy:

بايد agp , pci رو روي 33 و 66 قفل كني (اگه مادربردت اجازه ميده) با برنامه ClockGen
ميتوني فركانس اينها رو ببيني. اگه سيستمت بعد از اضافه كردن FSB پايدار هست (با
برنامه prime 95 و حداقل يك ساعت تست) احتياجي به افزايش ولتاژ نداري وگرنه چرا.
ولتاژ AGP رو هم دستكاري نكن كه ممكنه به كارتت آسيب برسه. 65 درجه اگه دماي idle
هست كه خيلي زياده. (حداقل فن كيس بايد داشته باشي). با فن استوك بهت توصيه مي كنم
بدون افزايش ولتاژ اور كني يعني يكم قناعت كني.

rouzbehshahgaldi
26-08-2006, 19:10
آقا من هنوز نفهمیدم تکلیف اون وقتی که با برنامه Easy tune کلاک CPU رو بالا میبرم و خودش کلاک AGP رو زیاد میکنه چیه؟؟اگه باید رو 66 قفلش کنم این چرا بالا میبرش پس؟؟ :sad:
مگه وقتی گذرگاه FSB زیاد بشه نباید واسه همه قطعات زیاد بشه؟؟همونطور که به طور طبیعی DDR رو هم بالا میبره.DDR دیگه وقتی به طور دستی از تو BIOS هم کلاک سی پی یو رو زیاد میکنم،خودش زیاد میشه دیگه.... :happy:
یکی دقیقا بگه من بفهمم تکلیفم چیه؟؟ :blush:
با تشکر از همه. :rolleye:

rouzbehshahgaldi
26-08-2006, 19:14
راستی یه چیزی چرا تو بایوس SYSTEM FAN رو واسه من 0 RPM نشون میده؟؟منظورش از این فن کدومه؟؟همه فن ها دارن کار میکنن.. :blink:

lovergod14amorousand
26-08-2006, 19:59
راستی یه چیزی چرا تو بایوس SYSTEM FAN رو واسه من 0 RPM نشون میده؟؟منظورش از این فن کدومه؟؟همه فن ها دارن کار میکنن.. :blink:
بعضي از وقتها اينطور ميشه يا هميشه...؟ :blink:

rouzbehshahgaldi
27-08-2006, 01:24
UOTE=lovergod14amorousand]بعضي از وقتها اينطور ميشه يا هميشه...؟ :blink:[/QUOTE]

نه همیشه همینجوریه....اصلا فن سیستم منظور کرومه؟؟پشت کیس؟یا فن پاور؟ :happy:
اون مسئله اصلی رو بیشتر مد نظرمه بچه ها....اونو جواب بدین تورو خدا... :blush:
بچه ها لینک دانلود برنامه PRIME یا هر برنامه دیگه ای که واسه تست خوبه بذارین لطفا... :happy:

Lord_theOne
27-08-2006, 07:01
ببين عزيز FAn ٍ‎ٍ سيستم منظورش فن چيپ مادربرد است كه اگر اونجا يك فن بگذاري دور فن نشون مي دهد
و اينكه سي پي يو ربطي به گرافيك ندارد در اين مورد بعدآ كاملا بحث مي شود
ولي من ولتاژ رو مي گذارم روي 80.00/40.00 اين عالي هست گرافيك خيلي خوب خواب مي دهد مخصوصا براي Cpuهاي كه FSB 533 دارند البته 72/33 هم خوبه ولي بدرد اور كردن نمي خوره
اينهارو بعدا به شما كاملا توضيح داده مي شود

rouzbehshahgaldi
28-08-2006, 02:11
ممنون لرد.... :happy:
فقط بگید کی و کجا توضیح میدی؟؟
واقعن اینجا بحث و توضیح جامع در مورد اوور کلاک جاش خالیه.... :sad: :blush:

Lord_theOne
28-08-2006, 06:45
مشخص نيست ولي به همين زوديها

Gabana
28-08-2006, 13:50
سلام
اوور كلاك مبحث واقعا گسترده اي هست .
يه دو سه تا مقاله بايد بگذاريم بقيه مبحث هم بايد تجربيات دوستان باشه .
با لرد عزيز هماهنگ مي كنيم و اجرا مي كنيم .