PDA

نسخه کامل مشاهده نسخه کامل : متخصصین جواب بدند!asus451 یا lenovo y510???

mydigital
19-02-2014, 11:29
سلام دوستان عزیزم،میخوام یک لب تاب تارنج قیمت دوهشت صد...نهصد اینا بخرم...نرم افزارای مهندسی،تدوین،فتوشاب،وبازی کارایی هایی من از لب تاب هستند،دانشجوام وگرنه پی سی میخریم..ثابت نیستم!!
به غیر از مشخصاتی که روی کاغذ میبینم میخوام کارایی،استقامت عمر و مچ بودن خوبی داشته باشه لب تاب و بازده ای حقیقی داشته باشه،و خب نمیدونم واقعا ایسوس بهتره یا لنوو...
خودم که گشتم تو این رنج قیمت که گفتم دیدم لنوو y510p و asus k541 و asus n56vv خوب هستند...حالا موندم از بین اینا واقعا کدوم بهترتند....
این مشخصات asus k451
CPU : Haswell CI7 4500U

Clock Speed : 1.8 GHZ UP 3.0 GHZ
CACHE : 4 MB
RAM : 6 GB
HDD : 1 TB
Display : 14.1 LED 1366*768
Grapic : GeForce GT740 4GB
Optical Drive : DVD-RW

Weight : 2.0 KG
Other : HDMI,Bluetooth

اینم لنووو y510p

Other Name: Y510 p
Processor: Intel Core i7 4700MQ
CPU Speed: 2.4~3.4 GHz
RAM: 8
Hard Disk: 1TB
Screen Size: 15.6
Graphic: GeForce GT750M 2GB
Weight: 2.69
Others:

اینم ایسوس n56vv (که سه و صده قیمتش یکم گرون تره نسبت به اون دوتا)

Other Name: N56 V V
Processor: Intel Core i7 3630QM
Graphic: GeForce GT 750M 2GB
Weight: 2.7
Others:

خببببب جان من مهندسی و خوب و با تجربه کمکم کنید....نمیخوام بخرم بد باشه یهو ضایع بشم... :))) ازینا کدوماش بهتره؟؟؟؟؟
ایسوس اولیه گرافیک 4 گیگش وسوسه ام میکنه....اما رمش و سی پی یو نسبتا پایین تری به لنوو داره....

afshin b
19-02-2014, 11:52
اون اولی که صحبتش نیست. زیاد درگیر اون ۴ گیگ نشو. مهم نوع گرافیک هست.
اگر میتونید تا ۳۴۰۰ هزینه کنید و گیمر حرفه ای هستید پیشنهاد میکنم ایسوس N56jr تهیه کنین که رم ۱۲ داره و گرافیک فوق العاده ی GTX 760
سایت ال دیجیتال دارتش.
اگر میخواید کمتر هزینه کنید همون Y510 هم عالیه.

Sent from my HUAWEI G700-U10 using Tapatalk

mydigital
19-02-2014, 15:07
مرسی افشین جان،خب یعنی گرافیک اولی نسبت به y510 کمتره؟؟؟عملکرد چی؟؟؟اطلاع داری کدوما بهترند؟؟؟
n56j که خیلی خوبه دیدم مشخصاتش رو...اما اونقدر دیگه ندارم....بعدش یه سوال نمیشه گفت ایسوس کلا بهتره نسبت به لنوو؟!مثلا کلا از نظر عملکرد و کارایی و...و یا برعکس لنوو بهتره؟!؟

mydigital
19-02-2014, 15:14
اون اولی که صحبتش نیست. زیاد درگیر اون ۴ گیگ نشو. مهم نوع گرافیک هست.
اگر میتونید تا ۳۴۰۰ هزینه کنید و گیمر حرفه ای هستید پیشنهاد میکنم ایسوس N56jr تهیه کنین که رم ۱۲ داره و گرافیک فوق العاده ی GTX 760
سایت ال دیجیتال دارتش.
اگر میخواید کمتر هزینه کنید همون Y510 هم عالیه.

Sent from my HUAWEI G700-U10 using Tapatalk

بعدش n56vv چی؟این بهتره یا y510p ؟؟ سی پی یو لنوو سری چهارمه،فکر کنم بهتره باشه نسبت به n56 ولی تو عملکرد رو نمیدونم، n56 یه برتری که داره فول اچ دی هست صفحه اش،واز نظر دما میگن بهتره نسبت به لنوو(100% نمیدونم صحت داره یا نه) من خب سی پی یو و کیبورد لایت y510 وسوسه ام میکنه....نمیدونم حالا واقعا کدوم ارزش خریدن رو دارنده.....

mohammad_203
19-02-2014, 15:35
سلام
به نظر من لنوو بهتره.شما به اون 4گیگ گرافیک ایسوس نگاه نکنید.کارت گرافیک لنوو قوی تره ! چون مدل 750 هست نه 740.دو رقم آخر در مدل کارت گرافیک مهمتره تا حجم حافظه ! در ضمن برای بازی cpu نقش مهمی داره .که لنوو بهتره .
مدل ایسوس که گفتید رو از نزدیک ندیدم ولی لنوو رو دیدم واقعا خوبه و اینم بگم که این سری لپ تاپ های لنوو مخصوص گیم هستن.کیبورد قرمز داره با بک لایت.و حتی مدلی داره که دوتا گرافیک داره که فکر نکنم تو ایران باشه ! شاید هم باشه! ولی خوب باید خیلی گرون تر باشه.و اینکه لنوو سگ جونه ! به نظرم یکبار هر دو رو از نزدیک ببینید شاید طراحی ظاهری هم روی انتخاب شما تاثیر بزاره.

mydigital
19-02-2014, 20:31
سلام
به نظر من لنوو بهتره.شما به اون 4گیگ گرافیک ایسوس نگاه نکنید.کارت گرافیک لنوو قوی تره ! چون مدل 750 هست نه 740.دو رقم آخر در مدل کارت گرافیک مهمتره تا حجم حافظه ! در ضمن برای بازی cpu نقش مهمی داره .که لنوو بهتره .
مدل ایسوس که گفتید رو از نزدیک ندیدم ولی لنوو رو دیدم واقعا خوبه و اینم بگم که این سری لپ تاپ های لنوو مخصوص گیم هستن.کیبورد قرمز داره با بک لایت.و حتی مدلی داره که دوتا گرافیک داره که فکر نکنم تو ایران باشه ! شاید هم باشه! ولی خوب باید خیلی گرون تر باشه.و اینکه لنوو سگ جونه ! به نظرم یکبار هر دو رو از نزدیک ببینید شاید طراحی ظاهری هم روی انتخاب شما تاثیر بزاره

مرسی محمد جان...اینکه میگن لنوو داغ میکنه من ازینش کمی ترس دارم...این باعث نیمشه عمر قطعات کم بشه!؟؟اینکه میگی سگ جونه مطمئنی!؟

mohammad_203
19-02-2014, 22:58
مرسی محمد جان...اینکه میگن لنوو داغ میکنه من ازینش کمی ترس دارم...این باعث نیمشه عمر قطعات کم بشه!؟؟اینکه میگی سگ جونه مطمئنی!؟

خواهش می کنم
البته خوب به خاطر CPU و VGA قوی طبیعی هست که داغ کنه البته بیشتر درهنگام بازی ! موقع وبگردی و کار با آفیس یا برنامه نویسی زیاد داغ نمی کنه . درضمن این سری از لپ تاپ های لنوو چون برای گیم طراحی شدن استقامت بیشتری دارن نسبت به سری های که برای کارای معمولی طراحی شدن .مشکل داغ شدن موقع بازی طبیعی هست و در تمامی لپ تاپ ها دیده میشه .
در باقی موارد هم بستگی به cpu داره .cpu های جدید که لنوو دراین سری استفاده کرده فرکانس رو پایین تر آوردند .موقعی که شما کار زیادی از لپ تاپ نکشی فرکانس حتی به زیر 1گیگا هرتز می رسه که اینکار باعث مصرف انرژی کمتر و حرارت کمتر میشه.والبته موقع بازی یا کارهای سنگین به میزان حداکثر یعنی 3.4 گیگاهرتز می رسه .

mydigital
19-02-2014, 23:11
خواهش می کنم
البته خوب به خاطر CPU و VGA قوی طبیعی هست که داغ کنه البته بیشتر درهنگام بازی ! موقع وبگردی و کار با آفیس یا برنامه نویسی زیاد داغ نمی کنه . درضمن این سری از لپ تاپ های لنوو چون برای گیم طراحی شدن استقامت بیشتری دارن نسبت به سری های که برای کارای معمولی طراحی شدن .مشکل داغ شدن موقع بازی طبیعی هست و در تمامی لپ تاپ ها دیده میشه .
در باقی موارد هم بستگی به cpu داره .cpu های جدید که لنوو دراین سری استفاده کرده فرکانس رو پایین تر آوردند .موقعی که شما کار زیادی از لپ تاپ نکشی فرکانس حتی به زیر 1گیگا هرتز می رسه که اینکار باعث مصرف انرژی کمتر و حرارت کمتر میشه.والبته موقع بازی یا کارهای سنگین به میزان حداکثر یعنی 3.4 گیگاهرتز می رسه .

محمد جان از نظر قطعه و کارایی تو این مدل لنوو پس واقعا باید مطمئن بود!؟ونمیشه گفت ایسوس بهتره؟! بعدش یه سوال سی پی یو y510 در حدی هست که بگیم از n56vv واقعا برتریش قابل احساس هست!؟و این مورد باعث بشه آدم از صفحه ی فول اچ دی ایسوس صرف نظر کنه؟!

majid1986f
28-02-2014, 12:13
منم موندم چی بخرم

انجام پروژه های نرم افزار متلب Matlab و Simulink در زمینه مهندسی برق قدرت و الکترونیک ([ برای مشاهده لینک ، لطفا با نام کاربری خود وارد شوید یا ثبت نام کنید ] A%A9)
آموزش میکروکنترلر ARM ([ برای مشاهده لینک ، لطفا با نام کاربری خود وارد شوید یا ثبت نام کنید ] 8%B1%D9%84%D8%B1-ARM)

chealbar
28-02-2014, 14:01
سلام دوستان عزیزم،میخوام یک لب تاب تارنج قیمت دوهشت صد...نهصد اینا بخرم...نرم افزارای مهندسی،تدوین،فتوشاب،وبازی کارایی هایی من از لب تاب هستند،دانشجوام وگرنه پی سی میخریم..ثابت نیستم!!
به غیر از مشخصاتی که روی کاغذ میبینم میخوام کارایی،استقامت عمر و مچ بودن خوبی داشته باشه لب تاب و بازده ای حقیقی داشته باشه،و خب نمیدونم واقعا ایسوس بهتره یا لنوو...
خودم که گشتم تو این رنج قیمت که گفتم دیدم لنوو y510p و asus k541 و asus n56vv خوب هستند...حالا موندم از بین اینا واقعا کدوم بهترتند....
این مشخصات asus k451
CPU : Haswell CI7 4500U

Clock Speed : 1.8 GHZ UP 3.0 GHZ
CACHE : 4 MB
RAM : 6 GB
HDD : 1 TB
Display : 14.1 LED 1366*768
Grapic : GeForce GT740 4GB
Optical Drive : DVD-RW

Weight : 2.0 KG
Other : HDMI,Bluetooth

اینم لنووو y510p

Other Name: Y510 p
Processor: Intel Core i7 4700MQ
Graphic: GeForce GT750M 2GB
Weight: 2.69
Others:

اینم ایسوس n56vv (که سه و صده قیمتش یکم گرون تره نسبت به اون دوتا)

Other Name: N56 V V
Processor: Intel Core i7 3630QM
Graphic: GeForce GT 750M 2GB
Weight: 2.7
Others:

خببببب جان من مهندسی و خوب و با تجربه کمکم کنید....نمیخوام بخرم بد باشه یهو ضایع بشم... :))) ازینا کدوماش بهتره؟؟؟؟؟
ایسوس اولیه گرافیک 4 گیگش وسوسه ام میکنه....اما رمش و سی پی یو نسبتا پایین تری به لنوو داره....

سلام
چون شما کار های گرافیکی انجام میدین لنوو رو بزارید کنار اون هم به این دلیل که اصلا کیفیت صفحه نمایش خوبی نداره!!! حتی FH مدل y510 اصلا راضی کننده نیست!!!
در بین این 3 تا که گفتین ایسوس بیشتر به کاربری شما میخوره
اگه بخوایم از لحاظ قدرتی بگیم لنوو یکم قوی تره cpu نسل چهارم و سری M و جای جداگانه برای نصب ssd
ولی این تفاوت قدرت نه این قدر زیاده که به چشم بیاد و نه ارزش این داره که مانیتور باکیفیت n56vv رو به لنوو ترجیح بدین
از لحاظ این که خیلی ها میگن این لپ تاپ cpu سری چهارم و اون یکی سوم با یهتون بگم که از لحاظ قدرتی خیلی خیلی کم فرق دارند و در واقع فرق اون ها در مصرف باتری مشخص میشه (نسل چهارم کم مصرف ترن)
از لحاظ کیفیت ساخت هم سری n ایسوس جز بهترین هاست
از لحاظ رم هم هر دو ddr3 ولی n56 تا 16GB و y510 تا 32 GB ساپورت میکنه که شما اگه بخواین خیلی خیلی کار حرفه بکنید خیلی رم نیازتون بشه 16 ، اونم در بد ترین حالت
در واقع شما به یک هارد ssd نیاز دارید تا کارهاتون سریع انجام بشه نه به رم بیشتر و پردازنده خیلی قوی تر!!!
شما میتونید در n56 جای DVD-ROM یک هارد ssd بزارین
از لحاظ تکنولوژی به کار رفته در ایسوس نسبت به لنوو،ایسوس برتری بیشتری داره
در کل اگه من جای شما باشم حتما n56 بر میدارم
داغ کردن برای هر لپ تاپی بده، هیچ استثنایی هم نداریم!!! ولی بعضی لپ تاپ ها خیلی کم داغ میکنن تا حدی که ضرری نداره مثل n550 این که میگم تا حالا تجربه کردم

Abdolreza2012
28-02-2014, 14:39
این دوستمون توضیح کاملی دادن
فقط من یه چیزی اضافه کنم
با 3100 که قیمت ایسوس n56vv هست شما y510 با رم 16 میتونید بگیرید
پس اگه قراره از لحاظ قیمتی بررسی بشه با رم 16 بررسی بشه بهتره ( چون با هر دو قیمتشون 3100 هست ولی کانفیگا فرق میکنه )

متاسفانه کیفیت صفحه لنووها تا حالا راضی کننده نبوده ولی تو قیمت تاپ ترین کانفیگ رو دارن
یکی از دوستان y510 داره میگه کیفیت ساخت خوبی داره
اسپیکرهای خیلی خوب و ...

اگه صفحه نمایش براتون مهمه برید ایسوس n56vv بگیرید
ولی اگه سخت افزار بهتر که چند سال ساپورتتون کنه قطعا y510 بهتره

mydigital
06-03-2014, 19:10
این دوستمون توضیح کاملی دادن
فقط من یه چیزی اضافه کنم
با 3100 که قیمت ایسوس n56vv هست شما y510 با رم 16 میتونید بگیرید
پس اگه قراره از لحاظ قیمتی بررسی بشه با رم 16 بررسی بشه بهتره ( چون با هر دو قیمتشون 3100 هست ولی کانفیگا فرق میکنه )

متاسفانه کیفیت صفحه لنووها تا حالا راضی کننده نبوده ولی تو قیمت تاپ ترین کانفیگ رو دارن
یکی از دوستان y510 داره میگه کیفیت ساخت خوبی داره
اسپیکرهای خیلی خوب و ...

اگه صفحه نمایش براتون مهمه برید ایسوس n56vv بگیرید
ولی اگه سخت افزار بهتر که چند سال ساپورتتون کنه قطعا y510 بهتره

مرسی، اینکه میگین اگرسخت افزار، لنوو چندسال ساپورت کنه...یعنی اینکه خرابی ایسوس نسبت به لنوو بیشتره!؟

mydigital
06-03-2014, 19:12
سلام
چون شما کار های گرافیکی انجام میدین لنوو رو بزارید کنار اون هم به این دلیل که اصلا کیفیت صفحه نمایش خوبی نداره!!! حتی FH مدل y510 اصلا راضی کننده نیست!!!
در بین این 3 تا که گفتین ایسوس بیشتر به کاربری شما میخوره
اگه بخوایم از لحاظ قدرتی بگیم لنوو یکم قوی تره cpu نسل چهارم و سری M و جای جداگانه برای نصب ssd
ولی این تفاوت قدرت نه این قدر زیاده که به چشم بیاد و نه ارزش این داره که مانیتور باکیفیت n56vv رو به لنوو ترجیح بدین
از لحاظ این که خیلی ها میگن این لپ تاپ cpu سری چهارم و اون یکی سوم با یهتون بگم که از لحاظ قدرتی خیلی خیلی کم فرق دارند و در واقع فرق اون ها در مصرف باتری مشخص میشه (نسل چهارم کم مصرف ترن)
از لحاظ کیفیت ساخت هم سری n ایسوس جز بهترین هاست
از لحاظ رم هم هر دو ddr3 ولی n56 تا 16GB و y510 تا 32 GB ساپورت میکنه که شما اگه بخواین خیلی خیلی کار حرفه بکنید خیلی رم نیازتون بشه 16 ، اونم در بد ترین حالت
در واقع شما به یک هارد ssd نیاز دارید تا کارهاتون سریع انجام بشه نه به رم بیشتر و پردازنده خیلی قوی تر!!!
شما میتونید در n56 جای DVD-ROM یک هارد ssd بزارین
از لحاظ تکنولوژی به کار رفته در ایسوس نسبت به لنوو،ایسوس برتری بیشتری داره
در کل اگه من جای شما باشم حتما n56 بر میدارم
داغ کردن برای هر لپ تاپی بده، هیچ استثنایی هم نداریم!!! ولی بعضی لپ تاپ ها خیلی کم داغ میکنن تا حدی که ضرری نداره مثل n550 این که میگم تا حالا تجربه کردم

مرسی ..کیفیت صفجه لنوو نسبت به ایسوس خیلی معلومه ک بدتره؟!

Abdolreza2012
06-03-2014, 19:57
مرسی، اینکه میگین اگرسخت افزار، لنوو چندسال ساپورت کنه...یعنی اینکه خرابی ایسوس نسبت به لنوو بیشتره!؟

نه منظورم اون نبود
منظورم اینه که کانفیگ لنوو قویتره نسبت به اون مدل ایسوس