PDA

نسخه کامل مشاهده نسخه کامل : نمیتونم وارد بایوس بشم

m0fidi
18-02-2014, 16:25
سلام ,لپ تاپ asus n550 دارم شاید 10% مواقع با کلید f2میتونم وارد بایوس بشم و در بقیه موارد هیچ نتیجه ای نمیگیرم کلیدهای دیگه هم امتحان کردم ولی... لطفااااااا راهنمایی کنید. سپاااس

Public Enemy
18-02-2014, 16:32
با سلام :

آیا ویندوز اورجینال هست ؟

اگر نیست خودتون نصب کردین ؟ در حالت Legacy یا UEFI ؟ ( اگر از روی DVD نصب شده که Legacy هست . اگر هم که فلش مموری با دستور Msinfo32 در قسمت Bios mode چک کنین UEFI هست یا Legacy )

اطلاعات بالا رو بدین دقیق می تونم راهنماییتون کنم

m0fidi
18-02-2014, 16:42
بله ویندوز اورجیناله نسخه 8 single languageمیخوام وین رو عوض کنم با بیشتر برنامه ها به مشکل خوردم

m0fidi
18-02-2014, 16:47
در ضمن UEFIزده, ممنون از پاسخدهی سریعتون

Public Enemy
18-02-2014, 17:13
نکته شماره 1 : با توجه به تکنولوژی Fast Startup که در ویندوز 8 معرفی شد و در ویندوز های 8/8.1 به کار می رود ، توصیه می شود برای ورود به بایوس ، سیستم را ری استارت ( نه Shutdown ! ) کنین و سپس برای ورود به بایوس اقدام کنین . در غیر اینصورت در اکثر موارد نمی توان به راحتی وارد بایوس شد .

نکته شماره 2 : پس از معرفی UEFI در ویندوز 7 و به کار گیری آن در سیستم بوت ویندوز 8/8.1 ، بسیاری از شرکت ها برای نصب ویندوز 8 از سیستم بوت UEFI به جای Legacy استفاده کردند .

برای چک کردن این موضوع می تونین با اجرای دستور msinfo32 نوع بوت رو ( Legacy یا UEFI بودن ) مشخص کنید :

[ برای مشاهده لینک ، لطفا با نام کاربری خود وارد شوید یا ثبت نام کنید ]

در صورتی که ویندوزتون 8/8.1 اورجینال کارخانه ای بود یا خودتون ویندوز رو روی حالت UEFI نصب کردین ، برای ورود به بایوس می توانید از راه جایگزین زیر نیز استفاده کنید :

آموزش تصویری قسمت 1 ویندوز 8 :

ماوس رو به گوشه سمت راست ببرین و گزینه Settings رو بزنین .

گزینه Change pc settings رو بزنین .

سپس از گزینه General ، تا پایین Scroll کنین تا Advanced Startup رو ببینین . سپس روی گزینه ی Restart now کلیک کنین . سپس به" قسمت 2 ادامه روش" برین

آموزش تصویری قسمت 1 ویندوز 8/1 :

ماوس رو به گوشه سمت راست ببرین و گزینه Settings رو بزنین .

گزینه Change pc settings رو بزنین .

سپس روی گزینه Update and recovery کلیک کنید .

سپس روی Recovery کلیک کنین و از قسمت Advanced Startup گزینه ی Restart Now رو بزنین .

حال به قسمت 2 آموزش برین

قسمت 2 آموزش :

حال صفحه زیر بالا میاد ( در هر دو 8/8.1 ) که گزینه Troubleshoot رو بزنین :

سپس گزینه ی Advanced Options :

در آخر گزینه ی UEFI Firmware Settings :

حال به بایوس وارد می شوید

m0fidi
18-02-2014, 18:09
ممنون از پاسخ بسیار کاملتون.حالا با یه مشکل دیگه روبرو شدم! بعد از اینکه بوت1 رو روی dvdram میزارم و save میکنم دوباره ویندوز بالا میاد.بعد که دوباره به بایوس و اولویت بوت میرم فقط گزینه بوت ویندوز موجوده و دیگه اثری از بوت dvd نیست ,تو قسمت creat یکی دیگه برای dvdدرست کردم ولی بیفایدست!میخوام ویندوز رو عوض کنم ....کممممک

m0fidi
18-02-2014, 18:20
بگم چی شد!! درایور dvd هم دیگه تو my computerنیست الان:n02:

Public Enemy
18-02-2014, 19:53
با عرض پوزش از اینکه دیر جواب می دم ، اینترنتم قطع شد .

اینکه چرا بالا نمیاد : باز هم UEFI ! :n02:

در UEFI قابلیتی وجود داره به نام Secure boot که از بوت درایور ها و سیستم عامل های غیر از معرفی شده به خود بایوس جلوگیری کنه

توضیح اینکه چرا اینجوریه خارج از بحث تاپیکه ، فقط در حد خیلی توضیحات کوتاه گفتم .

در هنگام تعویض ویندوز / نصب سایر سیستم عامل ها / استفاده از درایو ریکاوری لطفا در تنظیمات بایوس Secureboot رو غیر فعال کنین . ( در تنظیمات بایوس بگردین پیدا می شه )

آپدیت :

نکته مهم : استفاده از DVD برای نصب ویندوز باعث می شه لپ تاپ در حالت Legacy بوت بشه .
در این حالت در صورتی که ویندوز قبلی در حالت UEFI بوده ، بدون حذف کامل پارتیشن بندی هارد نصب ویندوز در حالت Legacy ممکن نیست . لذا نصب ویندوز با DVD در مورد شما -----> از دست رفتن کلیه اطلاعات !!!!

توصیه ای که دارم اینه که به وسیله نرم افزاری مثل Poweriso یا Ultraiso از DVD ویندوز 8/8.1 ایمیج بگیرین ، سپس ایمیج رو روی فلش مموری رایت کنین .

توضیحات هم به طور کامل در این تاپیک داده شده :

برای مشاهده محتوا ، لطفا وارد شوید یا ثبت نام کنید

توصیه آخر : در صورتی که قصد نصب مجدد ویندوز رو دارین ، در صورتی که ویندوزتون اورجینال هست و خودتون ویندوز دیگه ای نصب نکردین ، از recovery کمک بگیرین ( دکمه F9 در لپ تاپ شما در هنگام روشن شدن )

m0fidi
19-02-2014, 00:38
دمت گررررررم,خیلی کمک کردی:n16: