PDA

نسخه کامل مشاهده نسخه کامل : مشکل باتری z510

limpizik
17-02-2014, 19:09
سلام
دوستان z510 چطوری فقط از سیم شارژ برق میگیره ؟ تنظیمات خاصی داره ؟
چند وقتی بود سیم شارژ رو وصل میکردم بهش و کار مکیردم و فکر میکردم که کاری با باطری نداره و از سیم انرژی میگیره تا این که چند بار با این ارور مواجه شدم

[ برای مشاهده لینک ، لطفا با نام کاربری خود وارد شوید یا ثبت نام کنید ]

شاید الان از باطری انرژی میگیره در صورتی که سیم وصله و فکر میکنم این خیلی برای باطری بد باشه
لطفا راهنمایی بفرمایید

Public Enemy
17-02-2014, 20:06
نرم افزار energy manager هست . رفتار های شما رو بررسی می کنه و می گه کدوم حالت برای باتری مناسب هست .

ظاهرا شما لپ تاپ رو به مدت طولانی در شارژ نگه می دارین . نرم افزار energy manager اخطار داده که بهتره باتری رو در تنظیمات Energy manager در حالت Conservation mode قرار بدین . در این صورت باتری به مقدار کمتری شارژ خواهد شد ( در لپ تاپ هایی مثل Z500 حدود 60 % ) در عوض عمر مفید باتری افزایش پیدا خواهد کرد .

البته نیازی به این کار ندارین . ولی توصیه می شه برای افزایش عمر باتری Conservation mode رو فعال کنین .

سوالات بیشتر رو در کلوب تخصصی Z510 بپرسین :

برای مشاهده محتوا ، لطفا وارد شوید یا ثبت نام کنید

limpizik
18-02-2014, 15:13
نرم افزار energy manager هست . رفتار های شما رو بررسی می کنه و می گه کدوم حالت برای باتری مناسب هست .

ظاهرا شما لپ تاپ رو به مدت طولانی در شارژ نگه می دارین . نرم افزار energy manager اخطار داده که بهتره باتری رو در تنظیمات Energy manager در حالت Conservation mode قرار بدین . در این صورت باتری به مقدار کمتری شارژ خواهد شد ( در لپ تاپ هایی مثل Z500 حدود 60 % ) در عوض عمر مفید باتری افزایش پیدا خواهد کرد .

البته نیازی به این کار ندارین . ولی توصیه می شه برای افزایش عمر باتری Conservation mode رو فعال کنین .

سوالات بیشتر رو در کلوب تخصصی Z510 بپرسین :

برای مشاهده محتوا ، لطفا وارد شوید یا ثبت نام کنید

با تشکر از راهنمایی شما
فکر میکنم شما منظور بنده را اشتباه متوجه شده اید
منظور من این بود که چطوری میتونم کاری کنم که لپتاپ فقط از سیم شارژ بگیره مثله اینکه اصلا باتری توش نباشه و اصلا با باطری کاری نداشته باشه
چون از لپتاپ به جای پی سی استفاده میکنم و روزانه 10 ساعت روشنه

hamidreza2010
18-02-2014, 16:10
با تشکر از راهنمایی شما
فکر میکنم شما منظور بنده را اشتباه متوجه شده اید
منظور من این بود که چطوری میتونم کاری کنم که لپتاپ فقط از سیم شارژ بگیره مثله اینکه اصلا باتری توش نباشه و اصلا با باطری کاری نداشته باشه
چون از لپتاپ به جای پی سی استفاده میکنم و روزانه 10 ساعت روشنه

سلام
خب کاری که دوستمون گفتن درسته.حالا من با عکس بهت نشون میدم:

الان اگه این قابلیت رو فعال کنی ، تا 60 درصد که باتری شارژ میشه و بعدش مستقیم از برق استفاده میکنه
راه دیگه ایی هم نیست چون باتریش جدا نمیشه.
اگه مدت زیادی از لپ تاپ استفاده میکنید بهتر براش یه کول پد هم بخرید

Public Enemy
18-02-2014, 16:19
فکر کنم چند خط باید به توضیحات بالا اضافه کنم .

سیستم تغذیه لپ تاپ به صورتی طراحی شده که در هنگام اتصال به برق ، به طور مستقیم از برق تغذیه می شه نه از باتری ( بر عکس تلفن همراه که در هر حالت از باتری تغذیه می شه )

حال چه شارژ 60 % باشه چه 100 % ، از باتری استفاده نمی شه . ( مگر در شرایط خاص مانند خرابی شارژر ، کالیبره کردن و ... )

همون طور هم که گفتم اخطاری هم که داده با توجه به بررسی رفتار های شما در استفاده از لپ تاپ هست . مثلا بررسی کرده در بازه زمانی از نصب Energy manager تا زمان اخطار ، بیشتر اوقات لپ تاپ رو در برق نگه می دارین و شاید روزی 1.5 ساعت یا کمتر از باتری کار می کشین . پس همون 60 % شارژ برای مدت زمان استفاده شما مناسب هست . اینجوری از 40 % باتری استفاده نمی شه و میزان خرابی اون 40 % بر اثر پر و خالی شدن باتری بسیار پایین تر میاد و عمر مفید باتری افزایش پیدا می کنه .

حال اگر باتری 100 % شارژ باشه و همیشه ی همیشه ( یعنی هرگز از برق بیرون نیاد !!! ) داخل شارژ باشه ، چون باتری پر و خالی نمی شه باز هم آسیب نمی بینه .

اما عامل بالا ممکن است ؟؟؟ خیر بلاخره برق می ره یا مجبور می شین لپ تاپ رو جابجا کنین یا به صورت موقت از پریز دور باشین . خوب با توجه به بررسی برنامه این مدت برای شما کوتاه بوده ( مثلا کمتر از 1.5 ساعت ) . لذا بهتره فقط در حد مثلا همون 1.5 ساعت شارژ بشه و بقیه 40 % بدون شارژ قرار بگیرند
امیدوارم توضیحاتم قابل درک باشه

leo.unique
18-02-2014, 16:36

کار درستی نیست !:n15: حتی اگه باتری لپ تاپ جداشدنی هم باشه بهتره اینکارو نکنیم !
نرم افزار Energy manager رو از کجا میشه دان کرد ؟؟:n13:

limpizik
18-02-2014, 17:42
سلام
خب کاری که دوستمون گفتن درسته.حالا من با عکس بهت نشون میدم:

الان اگه این قابلیت رو فعال کنی ، تا 60 درصد که باتری شارژ میشه و بعدش مستقیم از برق استفاده میکنه
راه دیگه ایی هم نیست چون باتریش جدا نمیشه.
اگه مدت زیادی از لپ تاپ استفاده میکنید بهتر براش یه کول پد هم بخرید

فکر کنم چند خط باید به توضیحات بالا اضافه کنم .

سیستم تغذیه لپ تاپ به صورتی طراحی شده که در هنگام اتصال به برق ، به طور مستقیم از برق تغذیه می شه نه از باتری ( بر عکس تلفن همراه که در هر حالت از باتری تغذیه می شه )

حال چه شارژ 60 % باشه چه 100 % ، از باتری استفاده نمی شه . ( مگر در شرایط خاص مانند خرابی شارژر ، کالیبره کردن و ... )

کار درستی نیست !:n15: حتی اگه باتری لپ تاپ جداشدنی هم باشه بهتره اینکارو نکنیم !

تشکر فراوان از دوستان

Abdolreza2012
18-02-2014, 19:01

از سایت خود لنوو میتونید دانلود کنید

dellstudio
06-04-2014, 22:19
آموزش نحوه شارژ اولیه باتری لپتاپ ها

آموزش نحوه تمیز کردن صفحه نمایش

آموزش نحوه استفاده درست از DVD_Wr

و ... در فایل راهنمای زیر قرار داده شده است.

دانلود فایل راهنما ([ برای مشاهده لینک ، لطفا با نام کاربری خود وارد شوید یا ثبت نام کنید ]):n26:

ali800
11-04-2014, 10:59
دوستان من رو ویندوز 8 مدیریت انرژی رو نصب کردم اما جون کارم سازگار با 8 نیست مجبور شدم 7 32 بیتی رو نصب کنم اما هرکاری میکنم توی ویندوز 7 برنامه نمیاد یعنی نصب میشه اما ایکنش نیست اینگار مثلا نصفه نصب شده راهنمایی کنید خیلی واجبه

Absorver
04-08-2015, 16:20
دوستان یه سوال داشتم:
از لپ تاپ z500 میشه برای z510 استفاده کرد ؟ یا نه؟

- - - Updated - - -

دوستان یه سوال داشتم:
از لپ تاپ z500 میشه برای z510 استفاده کرد ؟ یا نه؟