PDA

نسخه کامل مشاهده نسخه کامل : بک اپ گیری اطلاعات سیستمی لپ تاپ های وایو و محل مناسب نصب برنامه ها

mehdisad
16-02-2014, 03:35
سلام دوستان. من یک کامپیوتر سونی وایو خریدم و از کامپیوترم هم قبل اینکه کاری انجام بدم، ریکاوری گرفتم. الان که برنامه های زیادی روش نصب کردم و ویندوزش را هم به 8.1 ارتقاع دادم، میخواهم یک بک آپ از اطلاعات حیاتی بگیرم. ایا با برنامه sony care میشه اینکارو انجام داد یا با هر برنامه ای دیگه از سونی یا اینکه باید از نرم افزار های بک آپ گیری استفاده کرد؟
مساله دیگه این هست که من طبق یک عادت قدیمی، همیشه برنامه هامو تو درایو D نصب می کنم و الان هم اینکارو کردم، برای اینکه ویندوز بهتر عمل کنه و یجورایی سنگین نشه. اما الان شاید با افزایش فضای هارددیسک و همینطور قوی بودن سیستم ها اینکار لزومی نداشته باشه؟ نظر شما چیه؟ ایا این کار هنوز یک ایده خوب بحساب میاد یا که خیر(من 12 گیگ رم دارم وسیستم خوبی دارم)؟
مساله دیگه این هست که اینکه برنامه هارو تو درایو D نصب کنیم یک مشکل دیگه ایجاد میکنه و اون اینه که حتی اگر با برنامه ریکاوری بخوایم کل اطلاعات درایو C را به بطور کامل به وضعیت قبل برگردانیم، نرم افزار ها درست کار نخواهند کرد، زیرا که program files و Program files(x86) در درایو D تحت تاثیر قرار نمی گیرند.
آیا برنامه ای برای ریکاوری هست که بشه مشخص کرد که دقیقا از چه پوشه هایی بک اپ گرفت بشه؟
کلا توصیه میکنید که برنامه هامو بصورت پیشفرض تو درایو C نصب کنم یا اینکه طبق عادت قدیمی تو D نصب کنم؟
وضعیت هارد دیسک من (C 146 GB، D 150 GB، E 200 GB، F400 GB)
82 Gb از فضای C هم اکنون خالی هست.

راستی، من یکبار پس ازخرید لپ تاپ از برنامه vaio care استفاده کردم و 5 دی وی دی Recovery Media تهیه کردم. اگر اشتباه نکنم، این اطلاعات از طریق بک آپی که در هارد کامپیوتر وجود داشته تهیه شده. و بنابراین الان که من به ویندوز 8.1 ارتقاع دادم اگر باز هم بخواهم از این روش استفاده کنم، از همان اطلاعات قدیمی که کارخانه رو سیستم ریخته بود بک آپ گیری میشه و نه تغییراتی که با ویندوز 8.1 ایجاد شده، درسته؟