PDA

نسخه کامل مشاهده نسخه کامل : خرید کیس تا سه میلیون

ساحل 1
14-02-2014, 19:45
سلام.لطفا یک کیس تا 3 تومن برای من معرفی کنید برای کارهای 3dmax و تقریبا حرفه ای.
سی پی یو میخوام corei7 باشه و ترجیحا فن هم جدا براش بزارم.در مورد قطعات زیر نمیدونم خوب هستن یا نه؟
moterborad giga ga-z87
vga gtx 760 oc
یا
vga radeon 7750
case enermax clipeus
ممنون میشم از راهنماییتون

Hessam 2
14-02-2014, 19:53
[ برای مشاهده لینک ، لطفا با نام کاربری خود وارد شوید یا ثبت نام کنید ]

ساحل 1
14-02-2014, 20:02
ممنون از پاسختون.فقط میخواستم اگه بشه رم رو kingston hyper بزارم. بهتر نیست؟
در مورد کارت گرافیکی که پیشنهاد دادین میشه توضیح بدین؟ اونایی که من گفتم بهتر نیستن؟
و اینکه قیمت هاشون چنده؟

pcgamer
14-02-2014, 20:04
سلام.لطفا یک کیس تا 3 تومن برای من معرفی کنید برای کارهای 3dmax و تقریبا حرفه ای.
سی پی یو میخوام corei7 باشه و ترجیحا فن هم جدا براش بزارم.در مورد قطعات زیر نمیدونم خوب هستن یا نه؟
moterborad giga ga-z87
vga gtx 760 oc
یا
vga radeon 7750
case enermax clipeus
ممنون میشم از راهنماییتون

برای 3D مکس اگه میخوای بنظرم سعی کن بیشتر هزینه را اول روی cpu بکنی که خیلی مهمتره و بعد گرافیک .تو رندر که مرحله طولانی و مهمی هست اذیت نشی و وقتت رو نگیره .ولی اگه واسه گیم هم میخوای اولویت برعکس میشه.

Hessam 2
14-02-2014, 20:08
ممنون از پاسختون.فقط میخواستم اگه بشه رم رو kingston hyper بزارم. بهتر نیست؟
در مورد کارت گرافیکی که پیشنهاد دادین میشه توضیح بدین؟ اونایی که من گفتم بهتر نیستن؟
و اینکه قیمت هاشون چنده؟

در مورد مادربرد و کارت گرافیک:

مشکلی بابت رم نیست. درسته. جایگزین شد.
با بودجه ای که دارید، چیز بهتر امکان پذیر نیست. قیمت کل، همون حدود بودجه ی خودتون میشه.
قیمت جز رو از فروشنده ای که ازش قصد خرید دارید، می بایست بگیرید.
تازه بیش از 200 باید افزایش بودجه برای خرید کولر هم بدید.

amir200812
14-02-2014, 21:45

میشه بپرسم چرا به همه پاور Green 700A-HP رو پیشنهاد میدید؟
مصرف برق این سیستم به 350 وات هم نمیرسه!(بنا به محاسبگر سایت کولر مستر دقیقا 330 وات)
نکنه موضوع باد کردن و ... هست؟:n20:

یه پاور 530A-EU هم کافی هست! با حداقل 120 هزار تومن اختلاف قیمت!
حتی پاور پیشنهادی گیگابایت 450 وات هست برای این گرافیک!

در صورت کمبود بودجه، مادربورد رو با ASUS H87M-E میتونی تعویض کنی! حداقل 70 تومن ارزونتره...

Hessam 2
14-02-2014, 22:08
میشه بپرسم چرا به همه پاور Green 700A-HP رو پیشنهاد میدید؟
مصرف برق این سیستم به 350 وات هم نمیرسه!(بنا به محاسبگر سایت کولر مستر دقیقا 330 وات)
نکنه موضوع باد کردن و ... هست؟:n20:

یه پاور 530A-EU هم کافی هست! با حداقل 120 هزار تومن اختلاف قیمت!
حتی پاور پیشنهادی گیگابایت 450 وات هست برای این گرافیک!

در صورت کمبود بودجه، مادربورد رو با ASUS H87M-E میتونی تعویض کنی! حداقل 70 تومن ارزونتره...

به شما هیچگونه ارتباطی نداره که برای بار هزارم در مشاوره ی دیگران فضولی می کنید!!
ما فروشی نداریم! درش رو گل گرفتیم! رفت! نه قیمت داریم و نه قطعه!
بودجه هیچگونه کمبودی هم نداره! راست بودجه ی خودشون هست!

این شما هستید که کمبود دارید و همش پارازیت می ندازید در تاپیک ها و خود شیرینی می کنید!!!

نمی دونم از این تهمت ها چه چیزی عایدتون میشه، خدا می دونه!!

همه ی کاربران به سادیسمی بودن شما، اذعان دارند!!!

اتفاقاً هر چی بیشتر تهمت بزنید، بهتره! اینجوری کاربران بیشتری شخصیت شما رو بهتر خواهند شناخت!

از این به بعد هم در لیست سیاه قرار گرفتید! فحش ناموسی هم بنویسید، هرگز برای بنده قابل رویت نخواهد بود!! دیگه هر چه دلتون میخواد، می تونید راحت و آسود خود شیرینی کنید.

موفق باشید./

amir200812
14-02-2014, 22:22
به شما هیچگونه ارتباطی نداره که برای بار هزارم در مشاوره ی دیگران فضولی می کنید!!
ما فروشی نداریم! درش رو گل گرفتیم! رفت! نه قیمت داریم و نه قطعه!
بودجه هیچگونه کمبودی هم نداره! راست بودجه ی خودشون هست!

این شما هستید که کمبود دارید و همش پارازیت می ندازید در تاپیک ها و خود شیرینی می کنید!!!

نمی دونم از این تهمت ها چه چیزی عایدتون میشه، خدا می دونه!!

همه ی کاربران به سادیسمی بودن شما، اذعان دارند!!!

اتفاقاً هر چی بیشتر تهمت بزنید، بهتره! اینجوری کاربران بیشتری شخصیت شما رو بهتر خواهند شناخت!

از این به بعد هم در لیست سیاه قرار گرفتید! فحش ناموسی هم بنویسید، هرگز برای بنده قابل رویت نخواهد بود!! دیگه هر چه دلتون میخواد، می تونید راحت و آسود خود شیرینی کنید.

موفق باشید./

خوب ممکنه من ضعف شخصیتی داشته باشم!

ولی شما که هیچ مشکلی ندارید، بهتره توضیح بدید برای سیستمی که 330 وات مصرفش هست، چرا پاور 700 وات پیشنهاد میدید؟

pcgamer
14-02-2014, 22:34

ولی شما که هیچ مشکلی ندارید، بهتره توضیح بدید برای سیستمی که 330 وات مصرفش هست، چرا پاور 700 وات پیشنهاد میدید؟
100% تایید

من خودم پاورم 2 برابر مصرف قطعاتم هست فقط الکی دارم پول برق میدم این 700 شوخی نیست! نصف جارو برقی خونه هست و اینکه میگن بمیزانی مصرف میکنه برق که قطعات طلب میکنن برای من که اینجوری نیست.پاور های گرین هم واتشون واقعی هست . این موضوع وقتی روزی 10ساعت پای کامپیوتر هستید فاجعه هست. اگه مصرف کیس 330 هست ( من حساب نکردم) بیشتر 400 پاور نبندین .

afshin b
14-02-2014, 22:49
100% تایید

من خودم پاورم 2 برابر مصرف قطعاتم هست فقط الکی دارم پول برق میدم این 700 شوخی نیست! نصف جارو برقی خونه هست و اینکه میگن بمیزانی مصرف میکنه برق که قطعات طلب میکنن برای من که اینجوری نیست.پاور های گرین هم واتشون واقعی هست . این موضوع وقتی روزی 10ساعت پای کامپیوتر هستید فاجعه هست. اگه مصرف کیس 330 هست ( من حساب نکردم) بیشتر 400 پاور نبندین .

مگه میشه قطعات شما سیصد وات باشن ولی پاور همون هفتصد وات مصرف کنه؟ پس بقیه ۴۰۰ وات کجا میره؟ شما تست کردین که میفرمایید برای شما اینطوری نیست؟
به هر حال خرید پاور با ظرفیت بیشتر از نیاز و در صورت نداشتن قصد ارتقا ذر اینده، پول هدر دادنه.

Sent from my HUAWEI G700-U10 using Tapatalk

TREASURES
14-02-2014, 22:52

بله تایید میشه اون سیستم نهایت 500 وات میخواد....
دوستان خواهشا به همدیگه توهین نکنید وگرنه من یکی مجبورم گزارش بدم .... و خدایی نکرده موجب تذکر خوردن بشه :n15:
چند مورد در تاپیک ها شاهد توهین بودم اینجا که با هم دعوا نداریم اومدیم به مردم مشاوره بدیم غیر از اینه؟؟

Ali*Reza
15-02-2014, 09:44
در مورد سیستم پیشنهادی در پست دوم که با توجه به بودجه استارتر تقریبا جرو بهترین انتخابهاست ،
همونطور که دوستان هم گفتن پاور مصرفی در بالاترین حالت برای این سیستم زیر 500 وات هست و پاور پیشنهادی 700 از سری HP پاورهای گرین پیشنهادی خیلی بالایی نیست و میتونه تا حدودی منطقی باشه ،
ولی مورد ایده آل تر میتونه مدل 600 از سری HP گرین باشه که متناسب با سیستم هست و هزینه کمتری هم داره.
پاور های سری HP گرین جرو مدلهای حرفه ای و تاپ محسوب نمیشن و بازدهی متوسطی دارن.

در مورد نکته ای که یکی از دوستان در مورد مصرف سیستم اشاره کردن ، باید بگم که مقدار مصرف سیستم دقیقا به همون اندازه ی نیاز سیستم هست نه بیشتر و نه کمتر و هیچ ارتباطی هم به مقدار و میزان توان پاور سیستم نداره.
لطفا بحثهای حاشیه ای رو ادامه ندیم. ممنون.

Hessam 2
15-02-2014, 10:09
بسیار باعث تاسفه که دوستان فکر می کنند هر چه وات پاور بالاتر باشد، مصرف برقش هم بیشتر هست!!!
این جمله اساساً بار علمی ندارد و کاملاً غلط هست که در بازار کشور و کاربران انجمن های ما دهان به دهان چرخیده!!

پاور با وات بالاتر، دقیقاً مصداق گر آینده نگری یک سیستم خواهد بود. مصداق گر ارتقای قابل توجه در سیستم خواهد بود و به علاوه در طول زمان و کارکرد بیش از 2 سال، به مرور پاورها از کارایی لازمی که در طی روزها و ماه های اول خرید داشتند رو هرگز نخواهند داشت! پاور با وات بالاتر، می تواند به طور کامل این معزل را تحت پوشش قرار دهد.

پاورهای امروزی کاملاً هوشمند هستند! یعنی شما برای یک سیستم 1 میلیونی، 1500 وات پاور با خروجی ریل با قیمت 1/5 میلیون تومان هم خریداری نمایید (از بهترین، گرانقیمت ترین و قدرتمندترین پاورهای جهان!!!)، ابداً مصرف برق بیشتری نسبت به یک پاور 350 وات نخواهد داشت؛ بلکه به اندازه نیاز سیستم، برق سیستم از طریق منبع تغذیه تامین می شود! نه بیشتر!

کمپانی های معتبر سازنده ی پاور، کاملاً به این موضوع واقف هستند و یکی از اساسی ترین اهدافشان کم مصرف بودن پاور در عین داشتن وات بالا به شمار می رود!

اگر شما پاوری دارید که اظهارات فوق را نغز می کند، یقین بدونید یا پاور شما قدیمی است. یا برند آن نامعتبر و بی نام و نشان است! یا گواهینامه ی 80Plus ندارد! یا اینکه مصرف برق بالای شما هیچگونه ارتباطی به پاور سیستم ندارد و باید سایر مواردی که باعث بالارفتن هزینه ی برق شما شده است را بررسی کنید!

پاور سیستم دقیقاً مثل حافظه عمل می کند. هر چقدر سیستم شما مصرف بالاتری داشته باشد، این حافظه پرتر خواهد شد!
اگر مصرف کمتری داشته باشد، بخشی از این حافظه خالی و بی استفاده خواهد ماند تا در آینده مورد استفاده قرار بگیرید.

ضمناً سری HP گرین از سری پاورهایی هست که به طور ویژه در راستای بهینه سازی مصرف برق و کم مصرف بودن، تولید شده است!
این گروه پاورها با راندمان کاری بیش از 85% و ضریب توان بیش از 0.95 و مصرف کمتر از 0.5 وات(!) در حالت آماده به کار، یکی از ایده آل ترین، کم مصرف ترین و ارزان ترین انتخاب ها در عین داشتن کارایی بالا و استاندارد در راستای بهینه سازی مصرف انرژی و برق به شمار می رود!! این پاورها کاملاً بهینه هستند و هرگز بیش از نیاز سیستم، برق مصرف نخواهند کرد!

طبق اظهارات فوق، پاورهایی که راندمان کاری پایین و مصرف بالا در انرژی ارائه دهند، هرگز مشمول دریافت گواهینامه ی 80Plus نخواهند شد و قطعاً فاقد استانداردهای لازم و اعتبار خواهند بود!

در پایان؛ کاملاً مخالف نظر دوستان جهت خرید پاورهای سطح پایین تر هستم و تصمیم گیری را به عهده ی خریدار عزیز قرار خواهم داد.

امیدوارم هیچ انسانی در حوزه هایی که توانایی ارائه ی اطلاعات صحیح ندارد، دخالت نکند و موجب برهم زدن ذهن خریدار و ارائه ی اطلاعات غلط با هدف تهمت زدن و وصله چسباندن به انسان ها نشود...!!
و همچنین نظم یک انجمن و تاپیک را رعایت کرده و جملات تحریک آمیز در راستای خودشیرینی و تشویش اذهان عمومی به زبان نیاورد!

موفق باشید./

amir200812
15-02-2014, 11:36
بسیار باعث تاسفه که دوستان فکر می کنند هر چه وات پاور بالاتر باشد، مصرف برقش هم بیشتر هست!!!
این جمله اساساً بار علمی ندارد و کاملاً غلط هست که در بازار کشور و کاربران انجمن های ما دهان به دهان چرخیده!!

پاور با وات بالاتر، دقیقاً مصداق گر آینده نگری یک سیستم خواهد بود. مصداق گر ارتقای قابل توجه در سیستم خواهد بود و به علاوه در طول زمان و کارکرد بیش از 2 سال، به مرور پاورها از کارایی لازمی که در طی روزها و ماه های اول خرید داشتند رو هرگز نخواهند داشت! پاور با وات بالاتر، می تواند به طور کامل این معزل را تحت پوشش قرار دهد.

پاورهای امروزی کاملاً هوشمند هستند! یعنی شما برای یک سیستم 1 میلیونی، 1500 وات پاور با خروجی ریل با قیمت 1/5 میلیون تومان هم خریداری نمایید (از بهترین، گرانقیمت ترین و قدرتمندترین پاورهای جهان!!!)، ابداً مصرف برق بیشتری نسبت به 350 وات نخواهد داشت؛ بلکه به اندازه نیاز سیستم، برق سیستم تامین می شود! نه بیشتر تا باعث اتلاف انرژی و برق شود!

کمپانی های معتبر سازنده ی پاور، کاملاً به این موضوع واقف هستند و یکی از اساسی ترین اهدافشان کم مصرف بودن پاور در عین داشتن وات بالا به شمار می رود!

اگر شما پاوری دارید که اظهارات فوق را نغز می کند، یقین بدونید یا پاور شما قدیمی است. یا برند آن نامعتبر و بی نام و نشان است! یا گواهینامه ی 80Plus ندارد! یا اینکه مصرف برق بالای شما هیچگونه ارتباطی به پاور سیستم ندارد و باید سایر مواردی که باعث بالارفتن هزینه ی برق شما شده است را بررسی کنید!

پاور سیستم دقیقاً مثل حافظه عمل می کنید. هر چقدر سیستم شما مصرف بالاتری داشته باشد، این حافظه پرتر خواهد شد!
اگر مصرف کمتری داشته باشد، بخشی از این حافظه خالی و بی استفاده خواهد ماند تا در آینده مورد استفاده قرار بگیرید.

ضمناً سری HP گرین از سری پاورهایی هست که به طور ویژه در راستای بهینه سازی مصرف برق و کم مصرف بودن، تولید شده است!
این گروه پاورها با راندمان کاری بیش از 85% و ضریب توان بیش از 0.95 و مصرف کمتر از 0.5 وات(!) در حالت آماده به کار، یکی از ایده آل ترین، کم مصرف ترین و ارزان ترین انتخاب ها در عین داشتن کارایی بالا و استاندارد در راستای بهینه سازی مصرف انرژی و برق به شمار می رود!! این پاورها کاملاً بهینه هستند و هرگز بیش از نیاز سیستم، برق مصرف نخواهند کرد!

طبق اظهارات فوق، پاورهایی که راندمان کاری پایین و مصرف بالا در انرژی ارائه دهند، هرگز مشمول دریافت گواهینامه ی استاندارد 80Plus نخواهند شد!

در پایان؛ کاملاً مخالف نظر دوستان جهت خرید پاورهای سطح پایین تر هستم و تصمیم گیری را به عهده ی خریدار عزیز قرار خواهم داد.

امیدوارم هیچ انسانی در حوزه هایی که توانایی ارائه ی اطلاعات صحیح ندارد، دخالت نکند و موجب برهم زدن ذهن خریدار و ارائه ی اطلاعات غلط با هدف تهمت زدن و وصله چسباندن به انسان ها نشود...!!
و همچنین نظم یک انجمن و تاپیک را رعایت کرده و جملات تحریک آمیز در راستای خودشیرینی و تشویش اذهان عمومی به زبان نیاورد!

موفق باشید./

بله بهتره آینده نگر باشه! مثلا یهو کاربر محترم نظرش عوض بشه بخواد 6 میلیون بده برای گرافیک و 2 تا GTX780 ti بگیره! بنظر شما این چقدر احتمالش هست؟ تازه با این 2 تا گرافیک، مصرف سیستم به 650 وات هم نمیرسه...
تازه اگه کسی بخواد 6 میلیون برای گرافیک هزینه کنه، راحت 300 تومن میزاره روش و یه پاور حرفه ای تر میگیره...

و با اینکه پاور وات بالا، مصرف برق رو بالا میبره مخالفم!(البته کاهش راندمان وجود خواهد داشت، ولی خیلی کم ، حداکثر 2 3 درصد خواهد بود!)

ساحل 1
15-02-2014, 12:38
در مورد پاور که نظرات متفاوته.ولی از دوستان دیگه میخوام اونها هم اگر سیستمی بهتر رو با این بودجه به نظرشون میرسه پیشنهاد کنن.
من بالاخره متوجه نشدم این کارت گرافیک ati R7 260x oc که ابتدا معرفی شد در یک کلام در چه سطحی هست و ایا جزو بهترین کارت گرافیک های بازار هست یا نه ضعیفه؟
دلیل اینکه کارت گرافیک پیشنهای خودم یعنی GTX 760 OC یا RADEON 7750 در سیستم پیشنهادی معرفی شده نبود چی بود؟ اینا مگه از ATI R7 260X OC قویتر نیستند؟

amir200812
15-02-2014, 12:45
در مورد پاور که نظرات متفاوته.ولی از دوستان دیگه میخوام اونها هم اگر سیستمی بهتر رو با این بودجه به نظرشون میرسه پیشنهاد کنن.
من بالاخره متوجه نشدم این کارت گرافیک ati R7 260x oc که ابتدا معرفی شد در یک کلام در چه سطحی هست و ایا جزو بهترین کارت گرافیک های بازار هست یا نه ضعیفه؟
دلیل اینکه کارت گرافیک پیشنهای خودم یعنی GTX 760 OC یا RADEON 7750 در سیستم پیشنهادی معرفی شده نبود چی بود؟ اینا مگه از ATI R7 260X OC قویتر نیستند؟

فکر کنم 760 از همه قویتره.
بعد 260X و بعد 7750
و با اختلاف های قابل توجه...

Hessam 2
15-02-2014, 12:46

7750 انتخابی شما هم از نسل قبل AMD هست و هم آینده ای نداره و البته ضعیف تر هم هست!

کارت 760 بهتر هست. اما قیمتش بیش از 870ـــه و بودجه تون نمی رسه!

شما کاربری پردازشی مرتبط با مهندسی دارین، کارت گرافیک معرفی شده کفایت می کنه و نیازی به خرید هزینه ی بیشتر جهت کارت نیست!

کارت معرفی شده هم در سطح بسیار خوب و معقولی جهت کاربری مهندسی قراره داره و شاید هم چیزی فراتر از نیاز شما! اگرچه کارت قدرتمندی به حساب نمیاد.
اما در آینده می تونید برای کراس فایر کردن و اضافه کردن کار دوم، هم اقدام کنید. (اگر احساس کردید ضعیفه برای کارتون!)

ساحل 1
16-02-2014, 15:38
ببخشید الویت اول استفاده از این سیستم همون کارهایی مهندسی است اما با این سیستم احتمالا بازی هم میشه.بازیهاای مثل call of duty و...
با توجه به این موضوع لطفا یک کارت گرافیک معرفی کنید که برای بازی هم ضعیف نباشه.قیمت سیستم هم اگر از 3 تومن کمی بیشتر بشه اشکال ندره.
خیلی ممنون

Hessam 2
16-02-2014, 16:13
ببخشید الویت اول استفاده از این سیستم همون کارهایی مهندسی است اما با این سیستم احتمالا بازی هم میشه.بازیهاای مثل call of duty و...
با توجه به این موضوع لطفا یک کارت گرافیک معرفی کنید که برای بازی هم ضعیف نباشه.قیمت سیستم هم اگر از 3 تومن کمی بیشتر بشه اشکال ندره.
خیلی ممنون

کارت 760 گیگابایت می تونید اضافه کنید به قیمت 1 میلیون.
760 ایسوس 870.
770 هم 1230 هست قیمتش.
کارت 280ایکس هم 550 هست که براتون نوشتم.

اختلافشون رو خودتون حساب کنید که چقدر باید بودجه افزایش بدید.

ساحل 1
04-03-2014, 13:49
سلام.دوستان پس ببینید من این سیستم رو میخوام بخرم،خوبه؟ هرکس نظری داره بگه.

M.B: GIGABAYTE GA-z87xud4h
vga:ASUS GTX 760 oc
cpu:corei7 4770
RAM:kingston HYPERx blue 1600 4GB*2
HARD:1 TB 7200RPM
CASE:ENERMAX CLIPEUS
DVD:PIONER 24X
اویت اول 3DMAX الویت دوم بازی

Hessam 2
04-03-2014, 13:56
سلام.دوستان پس ببینید من این سیستم رو میخوام بخرم،خوبه؟ هرکس نظری داره بگه.

M.B: GIGABAYTE GA-z87xud4h
vga:ASUS GTX 760 oc
cpu:corei7 4770
RAM:kingston HYPERx blue 1600 4GB*2
HARD:1 TB 7200RPM
CASE:ENERMAX CLIPEUS
DVD:PIONER 24X
اویت اول 3DMAX الویت دوم بازی

یو دی 4 اچ با پردازنده ی 4770 معمولی و رم 1600؟!!!!
من دیگه حرفی ندارم! :|
این سیستم حدود 3400 هزینه اس. شما فرمودید 3 تومن!

3400 دیگه اوضاع متفاوت میشه!

ساحل 1
11-03-2014, 23:45
یعنی چی؟؟!! مشکلی هست؟
من که تو پست قبلیم گفتم برای اینکه سیستم قویتر بشه حاضرم یکم پول رو سه تومن بزارم و 3400 هم میتونم!!
حالا دوستانی که نظری دارن بفرمایند.

vestlaif
12-03-2014, 00:10
یعنی چی؟؟!! مشکلی هست؟
من که تو پست قبلیم گفتم برای اینکه سیستم قویتر بشه حاضرم یکم پول رو سه تومن بزارم و 3400 هم میتونم!!
حالا دوستانی که نظری دارن بفرمایند.

با اجازه آقا حسام .
شما کارتون 3دی مکس و رندرینگ هست . کارتون توی قطعات مبناش دوتا قطعه ست در اول اون هم سی پی و رم هست و مادربرد در آخر . شما بجای اینکه مادربرد پایین تر بگیرید و رم رو روی فرکانس 1600 برداشتید . توصیه میکنم 4670k بردارید سی پی یو رو با یه کولر خوب یا اگر 4770k اونم با به کولر . پس شما قطعا نیلز کولر دارید چون کارتون رندرینگ هست سی پی یو بهش فشار میاد و دما خیلی بالا میره . مادربرد 400 تومنی های asus یا گیگابایت هم جوابگوی شما هست دوست عزیز . رم رو هم گفتم برای شما خیلی اهمیت داره و باید فرکانس 2400 بردارید تا راحت جوابگوی شما باشه حالا یا g.skill یا ارزونترش kingston hyperx beast .
موفق باشید من سیستم زیر رو پیشنهاد میدم براتون :
البته بدون کارت گرافیک مینویسم . میدونم بازی هم میکنید ولی خب این سیستم برای کار رندرینگ مناسبه به نظرم البته فقط کولرش رو شک داشتم که من یه مدل نوشتم شاید آقا حسام بگن خنک کننده مایع بهتره ::
Gigabyte z87x-hd3 580t
Core i7 4770k 1020t
Ram gskil ripjawsX 2400 2×4g 380t
Cooler cpu : noctua nh-u12p se2 220t
Power green 600A-hp 230t
Case : green x1 basic gamin 130t
Hdd: seagate 1T 185t
تا اینجا شد حدودا 2 میلیون ک 750 . حالا میتونید بعدا پول بذارید کارت گرافیک خوبی بخرید اگر نه الان میخوایید بای پردازنده رو 4670k بنگیرید با یه کولر ارزون مثل termalright macho 130 تومن ولی خب این سیستم بالا هیلی قوی اره توی کارای مهندسی . با این کارا 850 تومن تهش میمونه و میتونید با یکم افزایش بودجه کارت 760 رو بگیرید بازی هم گنید ولی خب گفتم که ضعیف تر از سیستمی که بالا گفتم میشه توی کارای رندرینگ و مهندسی .
موفق باشید
Sent from my GT-I9500 using Tapatalk

cyrax782
12-03-2014, 02:54
با اجازه آقا حسام .
شما کارتون 3دی مکس و رندرینگ هست . کارتون توی قطعات مبناش دوتا قطعه ست در اول اون هم سی پی و رم هست و مادربرد در آخر . شما بجای اینکه مادربرد پایین تر بگیرید و رم رو روی فرکانس 1600 برداشتید . توصیه میکنم 4670k بردارید سی پی یو رو با یه کولر خوب یا اگر 4770k اونم با به کولر . پس شما قطعا نیلز کولر دارید چون کارتون رندرینگ هست سی پی یو بهش فشار میاد و دما خیلی بالا میره . مادربرد 400 تومنی های asus یا گیگابایت هم جوابگوی شما هست دوست عزیز . رم رو هم گفتم برای شما خیلی اهمیت داره و باید فرکانس 2400 بردارید تا راحت جوابگوی شما باشه حالا یا g.skill یا ارزونترش kingston hyperx beast .
موفق باشید من سیستم زیر رو پیشنهاد میدم براتون :
البته بدون کارت گرافیک مینویسم . میدونم بازی هم میکنید ولی خب این سیستم برای کار رندرینگ مناسبه به نظرم البته فقط کولرش رو شک داشتم که من یه مدل نوشتم شاید آقا حسام بگن خنک کننده مایع بهتره ::
Gigabyte z87x-hd3 580t
Core i7 4770k 1020t
Ram gskil ripjawsX 2400 2×4g 380t
Cooler cpu : noctua nh-u12p se2 220t
Power green 600A-hp 230t
Case : green x1 basic gamin 130t
Hdd: seagate 1T 185t
تا اینجا شد حدودا 2 میلیون ک 750 . حالا میتونید بعدا پول بذارید کارت گرافیک خوبی بخرید اگر نه الان میخوایید بای پردازنده رو 4670k بنگیرید با یه کولر ارزون مثل termalright macho 130 تومن ولی خب این سیستم بالا هیلی قوی اره توی کارای مهندسی . با این کارا 850 تومن تهش میمونه و میتونید با یکم افزایش بودجه کارت 760 رو بگیرید بازی هم گنید ولی خب گفتم که ضعیف تر از سیستمی که بالا گفتم میشه توی کارای رندرینگ و مهندسی .
موفق باشید
Sent from my GT-I9500 using Tapatalk

بله عزیز منم موافقم ، سه چیز در رندرنیگ همانطور که در بارها بهش اشاره کردم مهمه... (البته بسته به چه نوع رندنیگ ، با چه تکنیکی-هر تکنیکی یه hardware براش اهمیت پیدا میکنه و محاسبات بر مبنای اون تغییر میکنه، و البته خود renderer بسیار مهمه) با این همه تعداد هسته بالا ، فرکانس بالا و کش بالای سی پی یو ... رم .... تعداد هسته پردازشی کارت گرافیک... بقیه کشک :)))) نه تا این حد حالا ، مثلا ssd هم اگه باشه خوب راه دوری نمیره
اما دوست من بردی که اشاره کردید تو بازار سخت پیدا میشه متاسفانه ، بجاش میشه z87 d3h رو گرفت که زیاد از لحاظ قیمتی و کانفیگی متفاوت نیستن که این مدل بهتره :)