PDA

نسخه کامل مشاهده نسخه کامل : سوال برا ارتقا رم کامپیوترم؟لطفا سریع جوابم رو بدبد ممنونم

aria irani
25-08-2006, 18:08
سلام

من یه مشکلی سر ارتقا رم پیدا کردم راستش مادربدم گیگابایت6OxT(-A) rev 1.0 وسه تا جای رم اس دی داره تو کاتالوگش نوشته رو هرکدوم از این سهتا جای رم میتونم تا 512 مگ رم بزارم حالا سوالم اینه من الان یه رم 128 و یه رم 256 مگ دارم چه جوری بکنم 512 مگ؟ بهترین را ه کدومه که کارایی سیتمم بالا بره اگه اینا رو بدم . یه 512 جاش بزارم بهتره یا نه دوتا 256 بزارم بهتر از یک 512 مگ هست؟

راستش اگه یه 512 مگ بزارم بعدا میشه دوتا 512 بهش اضافه کنم ولی اگه دوتا 256 بزارم دیگه فقط یه 256 میشه اضافه کرد؟ اگه میشه یک برام توضیح بدید ببینم قضیه چه جوری باید حلشه؟ با دوتا 256 یا یهک 512 مگ اس دی؟

Mehdi_Full
25-08-2006, 19:56
دوست عزيز شما ميتوني تو هر يك از اسلاتها , هر رمي بزاري يعني منظورم اينكه ميتوني تو يكي 256 بزاري تو يكي ديگه 128
ولي اگه دوتا يه جور مثلا دو تا 256 يا 512 بزاري بهتره در مورد سوالت هم اگه دو تا 512 بزاري خيلي بهتر ميشه بستگي داره چقدر ميخواي هزينه كني

elias_akhavan
25-08-2006, 20:11
با سلام
به نظر من اگه دو تا ram 256 بگذاري بهتره تا يكدونه 512 چون اگه يكي بسوزه اون يكي سالم ميمونه

aria irani
25-08-2006, 21:26
دستتون درد نکنه

lovergod14amorousand
25-08-2006, 22:27
ببين مومن خدا برو دوتا 256ddr2 بگیر تموم تضمینه... ;)

aria irani
25-08-2006, 22:35
مرسی دوست عزیز
ولی سیستم من پنتیوم 3 است و رم اس دی مد نظرم بود . اولش هم اشاره کردم به هر حال ممنونم ازت

lovergod14amorousand
25-08-2006, 22:46
مرسی دوست عزیز
ولی سیستم من پنتیوم 3 است و رم اس دی مد نظرم بود . اولش هم اشاره کردم به هر حال ممنونم ازت
شرمنده عزيز دل برادر حالا چرا سيستم رو ارتقا نميدي اگه مايه تيله داري اينكار رو بكن و البته نزديكاي مهرماه...

Lord_theOne
25-08-2006, 22:59
عزيز يك رم 512 بهتر از دوتا 256 است چون او ل مادربردت اسلت شماره 1 رو مي خونه بعد مي رود سراغ 2
چون مادربردتون دوئل ساپورت نمي كنه يك 512 بگذار

aria irani
26-08-2006, 17:55
عزيز يك رم 512 بهتر از دوتا 256 است چون او ل مادربردت اسلت شماره 1 رو مي خونه بعد مي رود سراغ 2

سلام
دوستان دیگه حرف این دوستمون رو تایید میکنن که یه 512 بهتر از2 تا 256 است در ضمن سیستمم پنتیوم 3 است که رمها از نوع اس دی رم است.

faghat AMD
26-08-2006, 20:41
با سلام
به نظر من اگه دو تا ram 256 بگذاري بهتره تا يكدونه 512 چون اگه يكي بسوزه اون يكي سالم ميمونه

دوست عزيز
همه رم هاي تو بازار گارانتي مادام العمر دارند.
پس اصلا نيازي به اين كار ديده نمي شه.

faghat AMD
26-08-2006, 20:49

بله آريا جان
جناب لرد كاملا صحيح مي فرمايند.
در صورتي سيستم شما با دو ماژول رم رو دو تا اسلت متفاوت بهتر عمل مي كنه كه مادربردتون
قابليت دوئال چنل(dual chanel) رو داشته باشه. كه نداره.
با اين وضعيت شما اگر از دو تا رم استفاده كنيد سرعت سيستم پايين تر مي آد.

پس بنابراين.
رم هاي خودتو رد كن بره و يك رم 512 بگير. خيرشو ببيني.

zonealarm
27-08-2006, 13:51
دوست عزيز
مادر برد شما به احتمال زياد رم 512 رو ساپورت نمي كنه.(256 مي خونه)
پس چاره اي ندارين جز : 2×256

Mezzo
27-08-2006, 15:54

كاملا تاييد ميشه. علاوه بر اينكه هر ماژول فكر كنم حدود 20W مصرف انرژي
داره و با دوبله كردنش فقط به پاور فشار بيشتري مياد.

aria irani
27-08-2006, 22:52
سلام دوستان
قبل از هر چی بگم من مهلت تستی که دارم امروز وفرداست پس لطفا سریعتر جوابم روبدید
که رمی که خریدم اصله یا تقلبی؟ رم از نوع sdram 256mb spectek است

من یک مشکلی دارم که دلم می خاد بهم راهنمایی بدید تا حل شه
راستش من یک sdram 256MB مارک spectek دوهفته پیش خریدم که به نظر من اصل بود امروز هم رفتم رم sd 128 mb مارک میکرونم رو دادم یه پولم سر دادم یه دادم و یه رم 256 مگ sd مارک spectek گرفتم و کنار 256 قبلی گذاشتم که بشه 512 مگ.

حالا مشکلم سر اصل یا تقلبی بودن این رمی هست که امروز خریدم شکلش مثل شکل زیر است یعنی هم رو بردش نوشتهspectek وهم رو چیپستاش آرم Spectek رو داره ولی فرقش با رم اولیم اینه که : اولا دو حرف اول نام مدل رم با PI شروع میشه و لی رو رم قبلیم با Pشروع میشه در ضمن مابقی اعدادو حروفی که بعد از اون اومده در هر دوتا یکسان است با این وجود فقط نام مدل رم اولیم رو در سایت spectek پیداکردم که P32M648YAC-75Aبود ولی نام این رم جدید در سایت نبود که عبارت است از:PI32M648YAC-75A
پس این شد اولین فرقشون.

دومین فرقشون باز بر میگرده به برچسبهای رو رم در رم اولی هولوگرام لیزری نام spectek رو دارم با نوشته ریزی که زیر اون دیده میشه که نوشته:Assembled in USA اما در رم جدید تمام مشخصات هولوگرام لیزری مثل همینه ولی نوشته assembled in usa رو نداره؟
این شد مورد دوم که این دوتا با هم فرق دارن.

مورد سوم رو با نرم افزار ساندرا وقتی این دوتا رو چک کردم فهمیدم:

در رم اولی در قسمت مربوط به رم اول شماره سریال رم رو که شامل یکسری عدد میشه و همینطور تاریخ تولید رم رو که سال 2002 است نمایش داده ولی در مورد رم جدید شما ره سریا ل اصلا ذکر نشده منظورم اینه که حتی خود واژه serial number هم دیده نمیشه چه برسه به اعداد شماره سریال و در قسمت تاریخ تولید هم عدد بیربطی نوشته که تعجب آوره البته در مورد رم 128 مگ اس دی مار میکرونم هم دقیقا در قسمت تاریخ تولید می شدwedensday November 14 2159 که خیلی خندهداره یعنی چهارشنبه 14 نوامبر سال 2159که البته من فکر میکنم شاید بخاطر بایوس مادربردم باشه که ازو قتی خریدم تا حالا آپگرید نشده مادربردم گیگا بایت 6OXT(-A)rev1.0است که ستاریخ تولیدش مال سال 2001 است.

این هم شد مشکل آخر.

خب حالا شکل رم اصل اولی و رم دوم که خریدم و همینطور اطلاعاتی که در نرم افزار ساندرا وcpuz از این دوتا نشون میده رو براتون میزارم خواهشا راعنماییم کنید ببینم قضیه جیه این رمی که گرفتم اصله یانه؟
از نظر کارآیی هم تقریبا باهم برابرن یعنی فرقی ندارن .

حالا نظرتون رو بگید و خواهشا سریع چون امروز و فردا مهلت تستم تموم میشه.

عکس از نرمافزار ساندرا

[ برای مشاهده لینک ، لطفا با نام کاربری خود وارد شوید یا ثبت نام کنید ]

عکس از نرم افزار cpu z رم اصلی

عکس از نرمافزار cpu z رم جدید
مثل اینکه اینکی رو نتونست آپلود کنم ولی تو مثل عکس شماره 1 است
این لینک هم هست [ برای مشاهده لینک ، لطفا با نام کاربری خود وارد شوید یا ثبت نام کنید ]

عکس رم اصلی

عکس رم جدید

مرسی

lovergod14amorousand
27-08-2006, 22:57
این چیزی که بنده فهمیدم با عرض شرمندگی تقلبی...سکوت میکنم...

aria irani
28-08-2006, 00:34
خب می برم پسش می دم من که اصلا با جنس تقلبی حال نمی کنم!!
ولی حال اصلش رو از کجا گیر بیارم آخه اینکه محصول روز نیست گیرآوردنش خیلی سخته؟ :sad:

faghat AMD
28-08-2006, 15:47
خب می برم پسش می دم من که اصلا با جنس تقلبی حال نمی کنم!!
ولی حال اصلش رو از کجا گیر بیارم آخه اینکه محصول روز نیست گیرآوردنش خیلی سخته؟ :sad:
پاساژ ايران طبقه پايين
بازار رضا- پاساژ سمت چپ- انتهاي پاساژ- سمت چپ
پاساژ علاالدين- طبقه 1و2و3

lovergod14amorousand
28-08-2006, 18:57
پاساژ ايران طبقه پايين
بازار رضا- پاساژ سمت چپ- انتهاي پاساژ- سمت چپ
پاساژ علاالدين- طبقه 1و2و3
تاييد ميشه اينجا ها اصل شون رو گير مياري چيز خاصي نيست كه بابا پيدا ميكني انشا الله...

aria irani
29-08-2006, 00:42
دست همتون درد نکنه راستش رم جدید رو که گرفتم بردم پس دادم

این از این

بعد پاساژ ایران طبقه زیر زمین رفتم لنگه رمی که دارم رو نداشت پاساژ رضا هم همون آدرسی که داده بودی رفتم لنمثل رمم رو نداشت فقط می مونه علا ئدین که سر فرصت میرم سراغش.
اینکه میگم لنگه رمم رون داشت منظورم اینه که از نظر ظاهری وشکل چیپ شبیه بود اما شماره سریالاش جعلی بود وهولوگرامش هم مورد دار بود چون برا خودم تو هولوگرام لیزریش نوشته spectek assembled in usa ولی تو تقلبی ها -از نظر بنده- فقط نوشته بود spectek وشماره سریالش تو خود سایت اspectek هم نبود.

ممنون :happy: