PDA

نسخه کامل مشاهده نسخه کامل : مشکل عجیب تبدیل هارد اکسترنال به پارتیشن ریکاوری

saalehh
12-02-2014, 18:18
با سلام دوستان.من هارد اکسترنال 500 گیگ مدل (toshiba) دارم.
امروز داشتم درایور پرینتر کانون خودم رو که فایل نصبش تو هاردم بود رو نصب میکردم که ارور داد که این ورژن از درایور با ویندوز شما سازگار نیست و برای احتیاط یه فولدر ریکاوری تو هارد شما درست میکنه و منم تایید رو زدم و بعد از 4 تا 5 ثانیه دیدم برنامه بسته شدو هارد رو هم بست.وقتی رفتم مای کامپیوتر رو باز کردم دیدم هارد رو به شکل پارتشن ریکاوری درآورده اونم باحجم فقط 32 گیگ!!!! یعنی تمام فایلهای درون هاردم ناپدید شدن.موندم چیکارش کنم.خیلی برنامه هام و فیلمهام و فایلهای آفیس کارم تو هاردم بود.هنوزم فرمت نکردم هارد رو.گفتم شاید راه حلی باشه.امیدی هست؟
در ضمن تو قسمت (Disk Management) هارد رو به صورت دو بخش نشون میده که یکی (Recovery) و یکی هم (unallocated) هستش!!!

EXTREME
12-02-2014, 19:18
با سلام دوستان.من هارد اکسترنال 500 گیگ مدل (toshiba) دارم.
امروز داشتم درایور پرینتر کانون خودم رو که فایل نصبش تو هاردم بود رو نصب میکردم که ارور داد که این ورژن از درایور با ویندوز شما سازگار نیست و برای احتیاط یه فولدر ریکاوری تو هارد شما درست میکنه و منم تایید رو زدم و بعد از 4 تا 5 ثانیه دیدم برنامه بسته شدو هارد رو هم بست.وقتی رفتم مای کامپیوتر رو باز کردم دیدم هارد رو به شکل پارتشن ریکاوری درآورده اونم باحجم فقط 32 گیگ!!!! یعنی تمام فایلهای درون هاردم ناپدید شدن.موندم چیکارش کنم.خیلی برنامه هام و فیلمهام و فایلهای آفیس کارم تو هاردم بود.هنوزم فرمت نکردم هارد رو.گفتم شاید راه حلی باشه.امیدی هست؟
در ضمن تو قسمت (Disk Management) هارد رو به صورت دو بخش نشون میده که یکی (Recovery) و یکی هم (unallocated) هستش!!!

تنها راه ریکاوری کل پارتیشن ها است با نرم افزار eases data recovery حجم اضافه نیاز دارید

HMG1619
15-03-2014, 18:02
باسلام و خسته نباشید.
بنده هم دقیقا همین مشکل برام ایجاد شده. راه حل چیست؟
فایل های داخل هارد اکسترنال بسیار مهم هستن و من نمیخوام که به هیچ عنوان پاک بشن. آیا راهی هست؟

EXTREME
15-03-2014, 18:29
باسلام و خسته نباشید.
بنده هم دقیقا همین مشکل برام ایجاد شده. راه حل چیست؟
فایل های داخل هارد اکسترنال بسیار مهم هستن و من نمیخوام که به هیچ عنوان پاک بشن. آیا راهی هست؟

تنها ریکاوری کل پارتیشن با نرم افزاری است که معرفی شده

HMG1619
15-03-2014, 18:46
تنها ریکاوری کل پارتیشن با نرم افزاری است که معرفی شده

ممنون از راهنماییتون.
اما دقیق متوجه منظورتون نشدم ، یعنی اول هارد را فرمت کنیم بعد ریکاوری؟

EXTREME
15-03-2014, 19:22
ممنون از راهنماییتون.
اما دقیق متوجه منظورتون نشدم ، یعنی اول هارد را فرمت کنیم بعد ریکاوری؟

نه فرمت نکنید همون حالتی که پارتیشن ها دارند مثل raw یا unlocated در همون حالت پارتیشن هارو ریکاوری کنید حجم اضافه هم لازم دارید برای اینکار

HMG1619
15-03-2014, 19:26
نه فرمت نکنید همون حالتی که پارتیشن ها دارند مثل raw یا unlocated در همون حالت پارتیشن هارو ریکاوری کنید حجم اضافه هم لازم دارید برای اینکار

ممنون از راهنماییتون.
بله حالت unlocated داره قسمت اعظمی از هارد

vaezi0
17-03-2015, 02:47
من هم این مشکل برام دیروز پیش اومده
میخاستم میخاستم مشکل کانکشن رو رفع کنم که ویندوز پیشنهاد ساخت ریپیر درایو داد وقتی روش کلیک کردم چشمتون روز بد نبینه , دیدم هارد اکسترنال 1 ترابایتیم تبدیل شد به یه درایو 31 گیگابایتی با اسم ریکاوری درایو که جز چند تا پوشه همون ریکاوری دیگه هیچی توش نیست در حالی که توی این هاردم تمام زندگی کاریم قرار داشت , ایا دوستان دیگه که این مشکل رو داشتن جواب گرفتن ؟ خواهش میکنم اگه کسی میدونه چطور میتونم اطلاعاتم رو برگردونم کمک کنه , از ناراحتی دارم دق میکنم