PDA

نسخه کامل مشاهده نسخه کامل : ▲▲معرفی و اموزش جامع زبان برنامه نویسی (ASP.NET) یا (Active Server Page.net) ▲▲

kian98
11-02-2014, 20:30
باسلام.

زبان ASP.NET یا همان Active Server Page.net یکی از بزگترین زبان های برنامه نویسی سمت سرور می باشد
که به دست ابرشرکت مایکروسافت ساخته و طراحی شده است. زبان سمت سرور به زبان هایی می گویند
که برخلاف سایر زبان های برنامه نویسی به جای اینکه در مروگر تبدیل به صفحات وب شوند
در خود سرور خوانده شده و به کدهای HTML تبدیل می شوند و به مرورگر ارسال میشوند
وما می توانیم ان هارا ببینیم.

شما می توانید در این تاپیک به بحث و گفتگو و پرسش و پاسخ درباره این زبان
برنامه نویسی بپردازید و سوالات خودتان را در این جا مطرح کنید.

یک تاپیک با این موضوع در این انجمن وجود داشت اما متاسفانه بسته شده بود به همین
خاطر بنده این تاپیک را ایجاد نمودم تا دوستان از آموزش این زبان محروم نمانند.

hamedarian2009
01-03-2014, 10:03
سلام آقای کیان
ASP.NET منبع آموزشی خوبی نداره بهم معرفی کنید.
منبع آموزشی فارسی خوب هم اگه هست بهم بگین لازم دارم چون درس طراحی وب دانشگاهمون این زبانه و مجبورم یاد بگبرم تا از کلاس جلوتر باشم

kian98
01-03-2014, 13:49
سلام

به این صفحه برید. اموزش کامل asp.net

[ برای مشاهده لینک ، لطفا با نام کاربری خود وارد شوید یا ثبت نام کنید ]

hoshesiyah
25-04-2014, 12:12
با سلام
مدتی است که در فکر شروع کردم کار با یک زبان سرور سایدی هستم؛نمی دانم بین php,asp,asp.netکدام را انتخاب کنم؟

Thor God
25-04-2014, 19:47
با سلام
مدتی است که در فکر شروع کردم کار با یک زبان سرور سایدی هستم؛نمی دانم بین php,asp,asp.netکدام را انتخاب کنم؟

شما اهدافت رو مشخص کن. واسه چی میخوای برنامه نویس وب بشی ؟ ( منظورم اینکه اهدافت چیه ؟ )
بعد از اینکه مشخص کردی ببین ویژگی های کدوم زبان با اهدافت همخونی داره.

من php رو پیشنهاد میدم. سبک، ساده، پرقدرت و البته منابع اموزشی بالایی هم داره.

tanha.2011
25-04-2014, 21:19
شما اهدافت رو مشخص کن. واسه چی میخوای برنامه نویس وب بشی ؟ ( منظورم اینکه اهدافت چیه ؟ )
بعد از اینکه مشخص کردی ببین ویژگی های کدوم زبان با اهدافت همخونی داره.

من php رو پیشنهاد میدم. سبک، ساده، پرقدرت و البته منابع اموزشی بالایی هم داره.

سلام من قصد دارم زبان PHP رو هم یاد بگیرم همونطور که گفتید منابع اموزشی بالایی داره،ازتون میخام بهترین و مفیدترین منبع رو بهم معرفی کنید.
ممنون

Thor God
26-04-2014, 12:50
سلام من قصد دارم زبان PHP رو هم یاد بگیرم همونطور که گفتید منابع اموزشی بالایی داره،ازتون میخام بهترین و مفیدترین منبع رو بهم معرفی کنید.
ممنون

سرچ کنید دوست عزیز.
بنده خیلی وقته سرچ نکردم، یه سری منابع بود که خصوصی فرستادم براتون.

کتابه "راهنمای کاربردی php 2012 " (ترجمه امیر احسان رضایی از از نشر مهرگان قلم) هم خیلی خوب توضیح داده.
شما طراحی وب بلد هستید ؟؟ به hml وارد هستید ؟

tanha.2011
26-04-2014, 13:17
سرچ کنید دوست عزیز.
بنده خیلی وقته سرچ نکردم، یه سری منابع بود که خصوصی فرستادم براتون.

کتابه "راهنمای کاربردی php 2012 " (ترجمه امیر احسان رضایی از از نشر مهرگان قلم) هم خیلی خوب توضیح داده.
شما طراحی وب بلد هستید ؟؟ به hml وارد هستید ؟

ممنون
سرچ ک همیشه میکنم.تمام htmlوcss رو که الان بلدم از طریق همین سرچ گوگل و فیلمها و کتابهای انگلیسی یاد گرفتم
اما درباره PHP چون منبع زیاد بود میخاستم بهترین رو پیدا کنم و منبعی که دوستان خودشون خونده باشن و نتیجه خوبی هم گرفته باشن رو بهم معرفی کنند

Thor God
26-04-2014, 14:03
کتابی که معرفی کردم عالیه/
خودم خوندمش و تایید میشه

hamedarian2009
26-04-2014, 16:31
کتاب PHP 6 AND MYSQL 5 نوشته larry ullman هم خوب و به روز هست و همینطور وبسایت w3schools.com
ولی پیشنهاد میکنم از پکیج های فارسی آقای شهرکی استفاده کنید بهترین و جامعترین منبع فارسی هست
[ برای مشاهده لینک ، لطفا با نام کاربری خود وارد شوید یا ثبت نام کنید ]

Thor God
26-04-2014, 19:03
hamedarian2009 ([ برای مشاهده لینک ، لطفا با نام کاربری خود وارد شوید یا ثبت نام کنید ]) کتابی که معرفی کردید رو نخوندم ولی php6 که هنوز عرضه نشده ! چه طور کتابش اومده ؟

نویسنده این کتاب در رابطه با php5.5 کتاب نوشتن و چون تغییرات خوب و زیادی داشته نسبت به نسخه قبل ( و بخشی از صحبت هایی که در مورد php6 شده بود در php5.5 اعمال شد ) خودشون اسم php6 رو گزاشتن رو کتاب ( که البته خیلی از طرف خوانندگان کتاب مورد بحث بود و خیلی از کاربران ناراضی هستن )
موفق باشید