PDA

نسخه کامل مشاهده نسخه کامل : شیر کردن کانکشن اینترنت ویندوز سون....

senaps
11-02-2014, 02:00
سلام...
دوستان من یه مودم وایرلس دارم که متاسفانه نمیتونه با PPPOE ارتباط برقرار بکنه( روی این مود نمیتونه کانکت بشه) و لزوما باید براش بریج بکنم یا با کانکشن وصل بشم...
خوب، در این حالت، سایر سیستم های متصل به مودم نمیتونن به اینرتنت وصل بشن! :|

حالا، کاری که من میخوام بکنم اینه که اینترنت کامپیوتر رو که با کانکشن هست شیر بکنم تا بتونم بااستفاده از لپ‌تاپم که وایرلس داره به وایرلس مودم وصل بشم و از اینترنت استفاده بکنم...
(همین الان لپ‌تاپ و کامپیوتر شبکه هستن با هم و مشکلی هم ندارن!)
تنها مشکل، نداشتن اینترنت برای لپ‌تاپ هستش...

درضمن، من روی لپ‌تاپ اوبونتو نصب کردم!
کسی میتونه در این خصوص راهنمایی کنه من رو؟

smss.exe
11-02-2014, 05:38
سلام

کامپیوتر شما هم کارت شبکه ی Wireless داره؟
چون اگر کارت شبکه ی Wireless نداشته باشه نمیتونی از طریق Wireless به لپ تاپ اینترنت بدی؛ و فقط از طریق کابل میشه.

برای این کار کافیه ICS (Internet Connection Sharing) راه بندازی:
وارد Control Panel و قسمت تنظیمات شبکه و بعد قسمت کارت های شبکه بشو
روی Internet Connection کلیک راست کن و Properties رو بزن
در قسمت Sharing روی گزینه ی اول تیک بزن و از قسمت پایینی کارت شبکه ی Wireless کامپیوتر رو انتخاب کن و OK بزن
در این حالت رنج IP ها به 192.168.137.0 تغییر پیدا میکنه؛ پس دیگه IPها رو نباید عوض کنید

حالا باید کارت شبکه ی Wireless کامپیوتر رو به صورت AD-hoc تبدیل کنی و از طریق لپ تاپ بهش وصل بشی.

آموزش ساخت AD-hoc توی همین سایت هست.
اگر کارت شبکه ی Wireless روی کامپیوتر نداری؛ همین کارها رو انجام بده ولی دیگه توی اون مرحله که کارت شبکه ی Wireless رو برای Sharing انتخاب کردی، نباید اون رو انتخاب کنی و باید کارت شبکه ی LAN رو انتخاب کنی. اگر هم یک کارت شبکه بیشتر نداری که کلا چیزی برای انتخاب نمیاره و خودش انتخاب میکنه.

توضیحات مختصر بود؛ اگر مشکلی توی تنظیمات داشتی بگو تا راهنماییت کنم.

senaps
11-02-2014, 12:31
سلام....
ممنون از راهنمایی، عرض شود که خیر کارت وایرلس ندارم و سیستم هم یک کارت شبکه بیشتر نداره....

هدفم بیشتر اینه که ارتباط بین کامپیوتر و لپ‌تاپ از طریق مودم وایرلس باشه...

ICS رو قبلا راه انداختم...
سیستم من یه دونه LAN بیشتر نداره که همون رو شیر کردم...
ایا این تنظیمات از توی PC کافیه و برم توی کار لپ‌تاپ که وصلش بکنم یا اینکه کلا امکان پذیر نیست شیر کردن اینترنت روی شبکه ی راه اندازی شده با مودم؟

smss.exe
11-02-2014, 13:12
سلام....
ممنون از راهنمایی، عرض شود که خیر کارت وایرلس ندارم و سیستم هم یک کارت شبکه بیشتر نداره....

هدفم بیشتر اینه که ارتباط بین کامپیوتر و لپ‌تاپ از طریق مودم وایرلس باشه...

ICS رو قبلا راه انداختم...
سیستم من یه دونه LAN بیشتر نداره که همون رو شیر کردم...
ایا این تنظیمات از توی PC کافیه و برم توی کار لپ‌تاپ که وصلش بکنم یا اینکه کلا امکان پذیر نیست شیر کردن اینترنت روی شبکه ی راه اندازی شده با مودم؟

سلام

شما میتونید برعکس همین کار رو انجام بدید؛ یعنی از طریق Wireless لپ تاپ به مودم وصل بشید و Connection بزنید؛ اونوقت از اونجا Connection رو روی کارت شبکه ی LAN لپ تاپ Share کنید تا کامپیوتر هم هر موقع خواست از طریق کابل وصل بشه به لپ تاپ و اینترنت داشته باشه.

البته من این رو تا حالا تست نکردم و ندیدم؛ ببینید اگر بتونید تنظیمات IP شبکه ی داخلی مودم رو توی رنج 192.168.137.0 قرار بدید هم میتونید کابل شبکه رو به جای اینکه مستقیم به لپ تاپ وصل کنید، به مودم وصل کنید. و البته باید Connection رو با Wireless لپ تاپ Share کنید.
فکر کنم جواب نده....

البته اینکه گفتید فقط در Bridge Mode کار میکنه رو هم میتونید پیگری کنید از طرف ISP؛ عموما باید با نوع دستگاه های اونجا سازگار باشه. و اگر از رنج مودم هایی که اونا پیشنهاد میکنند بگیرید درست کار میکنند.
چون این قضیه ی Sharing هم دردسرهای خودش رو داره دیگه.

senaps
11-02-2014, 14:37
شما میتونید برعکس همین کار رو انجام بدید؛ یعنی از طریق Wireless لپ تاپ به مودم وصل بشید و Connection بزنید؛ اونوقت از اونجا Connection رو روی کارت شبکه ی LAN لپ تاپ Share کنید تا کامپیوتر هم هر موقع خواست از طریق کابل وصل بشه به لپ تاپ و اینترنت داشته باشه.

مسئله اینه که من زیاد از لپ تاپ با اینترنت استفاده نمیکنم:(

پس باید برم دنبال حل مشکل مودم....
بسیار ممنون از راهنمایی شما...