PDA

نسخه کامل مشاهده نسخه کامل : راهنمایی برای خرید لپ تاپ از خارج از کشور. توضیح تکمیلی در مورد لپ تاپ های گیمینگ

love4love
10-02-2014, 21:48
سلام به همه دوستان
قصد جمع کردن دسکتاپ رو داشتم که دیدم بخاطر اینکه زیاد اینور و اونور میرم تصمیم گرفتم لپ تاپ بگیرم.
از خارج از کشور هم میگیرم پس تمام گزینه ها رو میتونین پیشنهاد بدین.
بودجه 1500 دلار شایدم 1600 دلار بتونم بزارم کنار.
موارد کاری:
کارهای محاسباتی زیاد مثل برنامه نویسی سنگین، بازی :)

انتظارات:
چون جابجا میکنم پس زیاد سنگین نباشه، بحث داغ شدن بیش از عنوان که به دستگاه صدمه بزنه رو نداشته باشه.

خودم چند مورد رو انتخاب کردم که واستون بررسی میکنم و نظرتون رو میخوام:
لپ تاپ های 17 اینچی:
MSI GS70 2OD-002US

برای مشاهده محتوا ، لطفا وارد شوید یا ثبت نام کنید

Core i7-4700HQ 2.4GHzScreen17.3" Full HD Memory Size16GB DDR3 Hard Disk 750GB HDD + 128GB SSD Graphics Card NVIDIA GeForce GTX 765MVideo Memory 2GB Dimensions 16.47" x 11.29" x 0.85" Weight5.73 lbs

همونجور که میبینین بسیار انتخاب شایسته ای هست . دوتا اس اس دی raid 0 شدن که سرعت فوق العاده ای میده . همچنین دوتا فن داره . نازکترین لپ تاپ هست.
ولی ی ی ی قیمتش خیلی بالا هست 1600 دلار در میاد که فقط مشخصات فنی مثل سی پی یو و رم و هارد و گرافیک رو بخوایم در نظر بگیریم گزینه های ارزون تری هست و همچنین شارژ کم نگه میداره ، در حدود 2 ساعت.

MSI GE70 2OE-017US

Intel® Core™ i7-4700MQ Processor 12GB DDR3 1600MHz System MemoryNVIDIA® GeForce® GTX 765M 2G GDDR5

بدون اس اس دی . مشخصات بالایی . فقط کمی سنگینتر ، بی ریخت تر و قدیمی تر.
در حدود 1300 دلار میشه.

ASUS G750 Series G750JW-DB71

Intel Core i7 4700HQ (2.40GHz) 12GB Memory 1TB HDD 17.3" NVIDIA Geforce GTX 765M
بسیار بسیار لپ تاپ سنگینی هست . شاید نسبت به قیمتش خیلی خوب باشه . تبلیغات خوبی هم داشته ولی بالای 4 کیلو وزنش هست!
در حدود 1300 دلار در میاد. خیلی زشت و گنده هست. به عنوان دسکتاپ باید استفاده بشه.

لپ تاپ های 15 اینچی:
MSI MSI GE60 2OE-003US

Intel® Core™ i7-4700MQ 15.6" Full HD Anti-Reflective Display 8GB DDR3 1600MHz NVIDIA® GeForce® GTX 765M 2G GDDR5
در مورد این لپ تاپ اطلاعات خاصی نتونستم پیدا کنم . ولی انگار در مورد کیبورد و گرماش بد میگفتن. قیافه خوبی هم نداره . کمی ضخیم هست.
قیمتش در حدود 1200 دلار در میاد.

ASUS N56JR-EH71

Intel Core i7-4700HQ 2.4GHz 12GB DDR3 Nvidia GTX 760M GDDR5 2GB
لپ تاپ جدید هست که خارجی هم زیاد در موردش چیزی نمیدونن و کم صحبت شده . قیافه خوبی داره ولی تنها بدیش پایین بودن گرافیک نسبت به موارد قبلی و مهتر از همه نسخه گیمینگ نیست . یعنی با هدف گیم ساخته نشده و ممکنه کمی در استفاده طولانی مدت برای گیم اذیت کنه و یا حتی صدمه ببینه در طولانی مدت.
قیمت در حدود 1100 دلار .

از تمام دوستان میخوام نظرشون رو بگن و حتی موردی که نیست و فکر میکنن ارزش خرید داره رو بگن.
با تشکر ویژه

فرخند
10-02-2014, 23:37
به نظرم گزینه اولتون از همه بهتره.
راستی گزینه آخر رو زدید 100 دلار:n08:

امیر تتلو
10-02-2014, 23:44
اره اولی بهتره

love4love
11-02-2014, 00:30
خب اولی بهتره ولی قیمتش هم بالاتره .
میخوام بدونم ارزش 500 دلار بالاتر رو دره . یعنی یه چیزی در حدود 1.5 میلیون تومن
گزینه آخر 1100 دلار هست

امیر تتلو
11-02-2014, 01:08
بله ارزشش رو داره

pozilon
11-02-2014, 01:14
دوست عزیز اگه بتونی حملش کنی سری های alienware انتخاب خیلی خوبی هستن .
درسته گرونن (حدود 3000$) اما اگه مثله حقیر درگیر پروژه های سنگین بشی به هیچوجه کم نمیاره و قول می دم سه ماهه پولش رو دربیاری
ازخصوصیات بارز این دستگاه اینه که همه چیزش دو تا دوتاس از جمله گرافیک , هارد , wifi
این قصه ماله 5 سال پیشه که اون روزا اصلا نمیشد حتی روی فتوشاپ یه لپتاپی حساب کرد
نزدیکه 5 ساله شبانه روز زیر کارای گرافیک سنگینه تاکید میکنم شبانه روز
blackopsرو 45 فریم با حداکثر دیتیل بازی کردم و نرم و روونه چو ن دوتا 5870 کراسفایر روشه
بازم میگم تکنولوژی 5 ساله پیشش زیر دستمه
هر دستگاهی بود توی 6 ماه اول قنبل فنرش در میرفت:n02:
سایتشو ی سری بزن ضرر نمیکنی

love4love
11-02-2014, 01:29
انگار بخاطر نوشتن پول میگیرن !!
خوب چی میشه توضیح بدی چرا بهتره ، چرا می ارزه ؟!
همین جوری که نمیشه بیای و بگی اره می ارزه ، بهتره !

خب توضیح بده بگو به این دلیل و این دلیل... مثلا ssd داره یا مثلا خنک تره .
الان یه مدل دیگه از MSI GE60 2OE پیدا کردم که اس اس دی raid 0 داره مثل اولی قیمتش از اولی 300 دلار کمتره.

هر حرفی میزنین با دلیل باشه خواهشا . اینجا تعداد پست بره بالا اتفاق خاصی نمیوفته، تهش یه تگ میخوره زیره اسمت. (البته این حرفم یرنخوره بهتون، با توجه به مواردی که دیدم میگم)

pozilon
11-02-2014, 01:41
تقصیره منه که اطلاعات فنیمو میذارم جلوت ؟
یا تقصیر خودته که حال نداری بخونی ؟
خوبی به بعضیا نیومده .
به نظرت کسی که لپتاپ 3200 دالاری زیره دستشه محتاج تگو این حرفاس؟
میخوای خودم برات توسایتش سرچ بزنم ؟

امیر تتلو
11-02-2014, 01:43
پوزیلون جان درست میگه و من فک میکنم خیلی واضح توضیح داد برای شما که چون تعداد گرافیک یا هارد دوتا دوتا هست خیلی عملکرد بهتری خواهد داشت و اگه میتونی این الین ور رو بگیر که خیلی قویه ......بازم میگم چون دو تا گرافیک قول توشه و cpu ش هم هاسول هست و رمش هم با باس بالا عرضه شده که دیگه حرفی برای گفتن نمیزاره ...... باز اگه سوال داری بگو در خدمتیم:n02:

love4love
11-02-2014, 01:44
عزیزم با شما نبودم که
شما که دلیل آوردین واسه حرفتون و تجربتون رو گفتین .
من با پست بالاییتون بودم

امیر تتلو
11-02-2014, 01:48
اگه دقت کرده باشین دو تا پست اولیم دو الی سه کلمه ای بود چجوری دلیل اوردم؟ حالا مهم نیست ..... جواب سوالتو گرفتی؟یا بازم توضیح بدم در مورد لب تاب؟:n02:

امیر تتلو
11-02-2014, 01:51
اینم ویرایش:به دلیل اینکه از هر قطعه ای در لب تاب الین ویر به صورت دوتایی استفاده شده که یه بار گفتم و دلیلم که گفتم اولین لب تاب خوبه چون گرافیکش با cpu همخونی بهتری داشت و برای گیم مناسب تر بود و گرافیکش هم یخورده از بقیه بنچ بالا تری داشت

love4love
11-02-2014, 01:52
اره اولی بهتره

بله ارزشش رو داره

اگه دقت کرده باشین دو تا پست اولیم دو الی سه کلمه ای بود چجوری دلیل اوردم؟ حالا مهم نیست ..... جواب سوالتو گرفتی؟یا بازم توضیح بدم در مورد لب تاب؟:n02:

اتفاقا من منظورم اینه که بدون دلیل پاسخ دادین . حرفی که میزنین باید سندیت داشته باشه حتی رفرنس بدین به حرفتون.

امیر تتلو
11-02-2014, 01:53
الان سوال شما چیه ؟ بگو پاسخ گو هستم

pozilon
11-02-2014, 01:55
so sorry
any way
اگه رفتی تو سایتش میتونی کاستومایزش کنی و قطعاتی که میخای کم و زیاد کنی
چیزی که اصلا بهش فکر نمیکنی :
اینقدر جنس پلاستیک بدنش خوبه که با یه بار دست زدن به کیبوردش میفهمی با چه هیولایی روبرویی

باز عرض میکنم اینا desktop replacment هستن و برای اینور اونور بردن ساخته نشده
موفق باشی!

love4love
11-02-2014, 01:56
همون دو سه کلمه ای که گفتی رو دلیلش رو بگو چرا بهتره؟ همین
بهتره پست های قبلیت رو ویرایش کنی و همونجا توضیح بدی . اینجوری بهترم هست.

امیر تتلو
11-02-2014, 01:58
ببخشید پوزیلون جان ادرس سایت یا لینکشو میزاری؟

love4love
11-02-2014, 01:58
so sorry
any way
اگه رفتی تو سایتش میتونی کاستومایزش کنی و قطعاتی که میخای کم و زیاد کنی
چیزی که اصلا بهش فکر نمیکنی :
اینقدر جنس پلاستیک بدنش خوبه که با یه بار دست زدن به کیبوردش میفهمی با چه هیولایی روبرویی

باز عرض میکنم اینا desktop replacment هستن و برای اینور اونور بردن ساخته نشده
موفق باشی!
ممنون
آره تو سایتش رفتم . کلی هم review خوندم و فیلمش رو دیدم . خیلی بزرگ میزنه. متاسفانه بحث جابجایی برام مهمه که این بیشتر به عنوان دسکتاپ باید استفاده بشه. البته با این پول دستکتاپ بهتری هم میشه جمع کرد.

امیر تتلو
11-02-2014, 02:06
بابا این حرفا رو ول کن ... مگه دست بچه 5 ساله لبتابو میخوای بدی میگی سنگینه ؟؟؟؟؟ لب تاب خوب باید سنگین باشه و باید کلفت باشه که کولینگ خوبی داشته باشه و لب تاب من 4 kg هست و اصلا بنظرم اذیت کننده نمیاد و همه جا با خودم میبرم ..... وقتی بخری متوجه میشی که خیلی پرداختن به موضوع وزن لبتاب الکیه :n22:

love4love
11-02-2014, 02:15

واسه نمونه این مورد هست که با بقیه مواردی که آوردم یکی میشه . البته کاستوم میشه کرد تا خیلی بهتر بشه ولی خب همینش هم 2600 دلار آب میخوره !
وزنش بالای چهار کیلو هست که با آداپتور و کیف و موس و ... میره بالای 6.5 کیلو . حالا شما هر روز حدود 1 ساعت پیاده روی و 2 ساعت با ماشین جابجا میشین به نظرتون 3 ساعت تحمل این وزن راحته آقا امیر؟ من اولین بارم که نیست لپ تاپ میگیرم تا الان کلی لپ تاپ عوض کردم و تنها توصیه من اینه که لپ تاپ سبکتر و کوچیکتر انتخاب کنین مگر اینکه به عنوان دسکتاپ استفاده بشه.

Sorena_777
11-02-2014, 10:01
عزیز دل بودجه تون واقعا تا 1600 دلاره و یا میتونید بیشتر هم هزینه بکنید؟
چونکه لپ تاپ های Alienware گرون هستن ، ممکنه کمی مزیت داشته باشه نسبت به بقیه ولی باز هم کمی گرون تره
کاربردتون بیشتر گیمه؟ اون کارهای سنگین منظورتون چیه؟ یه مثال بزنید خوب میشه

Sorena_777
11-02-2014, 10:14
اول باید بگم که تو 15 اینچی ها اولی یه مدل گیمینگ میان رده از ام اس ای هستش و دومی یه مدل مالتی مدیا بالا رده از ایسوس که جایز نیست با هم دیگه مقایسه بشن واسه همچین کاری
از نظر جنس بدنه و کیفیت نمایشگر و همچنین سیستم صوتی و کیبورد و کلن هر چیزی که واسه یه لپ تاپ مالتی مدیا نیازه رو ایسوس تو این مدل در حد عالی جا داده
از نظر عمر باتری و خنک بودن تو کارهای روزمره هم عالیه
تو بازی ها هم میتونی اکثرشوت رو با کیفیت اچ دی اجرا بکنی به راحتی و خیلی ها رو هم به صورت فول اچ دی
از اون طرف ام اس ای تو بازی های کمی بهتر میتونه عمل بکنه چونکه گرافیکش یه چند پله کوچولو قوی تره
سیستم خنک کنندگیش هم خوبه و توی طولانی مدت جواب میده
ولی خب مجبوری با بعضی نقض هاش نسبت به بقیه لپ تاپ ها کنار بیای مثل همون ظاهر و کیبورد و تاچ پد و اینا
البته باز هم اینا نظرات شخصیه:n06:

Sorena_777
11-02-2014, 10:33
خب حالا میرسیم به 17 اینچی ها
حالا بین این سه مدل که معرفی کردی همشون یه مدل گرافیک رو دارن
و تقریبا از نظر سی پی یو هم مثله هم هستن
رم هاشون کمی فرق میکنه که البته در حال حاضر اون قدر تفاوت ایجاد نمیشه بین 12 یا 16 البته اگر بازی باشه چونکه نمیدونم محاسباتت چیه

از نظر ظاهری خب گزینه اولی واقعا سر تره
از نظر خنک کنندگی ایسوس بهتر عمل میکنه
از نظر جابجایی اولی و دومی بهتر عمل میکنن
از نظر باتری هم ایسوس بهتر عمل میکنه
از نظر سرعت کار کردن و بالا اومدن ویندوز و.... اولی سرتره
از نظر استحکام بدنه و کیفیت قطعات و کلا خر کار بودن فکر کنم ایسوس بهتره

امیر تتلو
11-02-2014, 10:54
منم با سورنا جان موافقم:n06:

Sorena_777
11-02-2014, 11:19
و راستی اگر زبانت خوبه این لینک ها رو هم یه نیگاهی بنداز چونکه واسه بالا بردن اطلاعاتت خوبه و میتونه تو تصمیم گیری کمکت بکنه

[ برای مشاهده لینک ، لطفا با نام کاربری خود وارد شوید یا ثبت نام کنید ]
................
...............
..............
.............

:n02:

aidin.2014
12-02-2014, 14:06
من 1 ماهه asus g750 jhخریدم.دوستمم msi gt70 dragon edition.من باش عشق میکنم بینظیره قیمتش اونور در میاد 2500 دلار.اما رفیقم پشیمونه از msi gt70میگه خیلی داغ میکنه و اصلا نسبت به سخت افزاری که داره کارایی نداره.هرکی پولشو داره و لپ تاپ گیم میخواد asus g750jh بخره شک نکنه

myzen83
13-02-2014, 06:11
درود:
دوست عزیز برای کارای سنگین و بازی پیشنهاد من ALIENWARE new میباشد.
دیزاین و طراحی شیک و مدرن( از جتهای جنگی طراحیش الهم گرفته شده) و بسیار مستحکم و مقاوم و با سرعت بالا و قابلیت ارتقا رم تا 32 گیگ و نصب هارد دوم و نصب هارد SSD. صفحه نمایش Full HD IPS Antiglare. به لینکهی زیر نگاه کن اونوقت نظرت راجع به Asus و msi عوض میشه: