PDA

نسخه کامل مشاهده نسخه کامل : فرمن نشدن درایوD در ویندوز 7

coquet
09-02-2014, 14:04
موقع نصب ویندوز 7 اشنباهی روی درایو D نصب کردم و بعدا دوباره روی درایوC ویندوز نصب کردم اما هنگام نصب ویندوز اصلا گزینه واسه فرمت درایو ها نبود و نتونستم درایو D رو فرمت کنم از طریقه manage هم فرمت نمیشه همه این راه ها رو رفتم اما باز نشده اینم عکساش طفا راهنماییم کنید [ برای مشاهده لینک ، لطفا با نام کاربری خود وارد شوید یا ثبت نام کنید ] ([ برای مشاهده لینک ، لطفا با نام کاربری خود وارد شوید یا ثبت نام کنید ])[ برای مشاهده لینک ، لطفا با نام کاربری خود وارد شوید یا ثبت نام کنید ] ([ برای مشاهده لینک ، لطفا با نام کاربری خود وارد شوید یا ثبت نام کنید ])

smss.exe
09-02-2014, 14:14
سلام

چون اون پارتیشن تبدیل به System Partition شده، پس نمیتونید اون رو پاک کنید. همه ی تنظیمات بوت ویندوز توی همونه و داره ازش استفاده میشه.
مجددا روی پارتیشن C ویندوز نصب کنید و هنگامی که توی مرحله ی نصب ویندوز پارتیشن ها رو نشون میده، باید از قسمت پایین صفحه گزینه ی Drive Options رو بزنید تا گزینه ی Format رو نشون بده. از اون طریق اون پارتیشن رو پاک کنید.

coquet
09-02-2014, 14:17
همه این راه ها رو رفتم اما متاسفانه وقتی دارم ویندوز نصب میکنم به قسمتی که میپرسه ویندوز رو روی کدوم پارتیشن نصب کنم اصلا گزینه drive options نداره تا بخوام درایو رو فرمت با پاک کنم

smss.exe
09-02-2014, 14:21
سلام

باید ویندوز رو از طریق Boot نصب کنید.

Guidance
10-02-2014, 11:26
در برخی از موارد پیش میاد که به دلیل سیستمی بودن پارتیشن اجازه ی فرمت را به شما نمیده در این صورت باید از acronis disk director استفاده کنید. این برنامه بصورت بوتیبل هستش و اجازه ی ایجاد هر تغییری در پارتیشن ها را میدهد.
با اون میتونید فرمت کنید و نیز نوی پارتیشن d را به logical تغییر دهید.
ضمنا ممکنه با تغییر در قسمت هارد مود در بایوس هم مشکل حل بشه و driver option را ببینید . یعنی در قسمت هارد مود چک کنید ببینید روی IDE هستش یا AHCI?????? هرکدوم بود به حالت دیگر انتقال دهید ببینید مشکل حل میشه؟