PDA

نسخه کامل مشاهده نسخه کامل : تمامی مباحث سئو و بهینه سازی سایت و وبلاگ در این تاپیک

kian98
09-02-2014, 13:49
به نام خداوند جان و خرد کز این برتر اندیشه برنگذرد.

با سلام خدمت تمامی طراحان وب و کسانی که دارای وب سایت یا وبلاگ هستند.

از این پس هر سوالی در رابطه با سئو (SEO) و بهینه سازی وب سایت یا وبلاگ دارید در اینجا مطرح کنید تا در اسرع وقت به ان پاسخ دهیم. لازم به ذکر است اگر در رابطه با سئو و بهینه سازی اطلاعاتی دارید می توانید با ما به اشتراک بگذارید.

[ برای مشاهده لینک ، لطفا با نام کاربری خود وارد شوید یا ثبت نام کنید ] ([ برای مشاهده لینک ، لطفا با نام کاربری خود وارد شوید یا ثبت نام کنید ])

kian98
09-02-2014, 14:11
سئو چیست؟

سئو یعنی میزان شناخته بودن سایت برای موتورهای جستجو گر که این بحث بیشتر در مورد گوگل مطرح می باشد. اگر شما از قالب مناسب استفاده کنید ,تیترهای سایت یا وبلاگ شما کامل باشند ,به اخر پست های خود برچسب اضافه کنید سئوی سایتتان بالا می رود و نتایج بیشتری از سایت یا وبلاگ شما در موتورهای جستجوگر نشان داده می شود.

عواملی که اگر رعایت کنید سئوی سایتتان بالا می رود.

بهینه سازی تصاویر وب سایت یا وبلاگ

محتوای خوب و تازه

چگالی کلمات کلیدی

ساختار ادرس دهی درست

لینک های داخلی

Meta Data

و غیره ....

می توان گفت که سئو یکی از اساسی ترین عوامل معروفیت و افزایش بازدید یک سایت یا وبلاگ می باشد.

در کتاب زیر که کامل ترین کتاب اموزش سئو و بهینه سازی وب سایت یا وبلاگ برای موتورهای جستجو می باشد

تمامی اصول بهینه سازی سایت و وبلاگ اموزش داده شده است

لینک دانلود ([ برای مشاهده لینک ، لطفا با نام کاربری خود وارد شوید یا ثبت نام کنید ])

می توانید از کد های زیر برای سئوی سایت خود استفاده کنید.

برای مشاهده محتوا ، لطفا وارد شوید یا ثبت نام کنید

برای مشاهده محتوا ، لطفا وارد شوید یا ثبت نام کنید

به جای گزینه your meta tag یک ابر برچسب برای وبلاگ خود بنویسید.
به جای گزینه your adress ادرس سایت یا وبلاگتون رو بنویسید با www

به جای کلمه meta tag می توانید ابر برچسب خود را (کلمه کلیدی اصلی برای موتورهای جستجو) بنویسید. مانند کتاب
به جای tag می توانید کلمه کلیدی زیر مجموعه ابر برچسب را بنویسید مانند کتاب زبان یا کتاب برنامه نویسی

کلمات کلیدی به کلماتی می گویند که وقتی تو موتور جستجو یک کلمه مانند کتاب رو سرچ می کنیم موتور جستجو اون سایت هایی رو که همچین کلمه کلیدی رو دارند رو نشان می ده البته سایت ها رو بسته به رتبه الکسا و پیج رنک در صفحات اول تا اخر نشون می ده.

atiishpare
27-08-2014, 09:25
سلام دوست عزیز. من حدود یک ماه پیش وبلاگی برای محل کارم ساختم و تمام این متا تگ ها را اضافه کردم و همچنین توی گوگل هم وبلاگمو ثبت کردم . ولی همچنان وبلاگم توی جستجوی گوگل پیدا نمیشه و فقط با زدن آدرسش میتونم بازش کنم. چند تا سایت و وبلاگ مهم رو هم لینک کردم .البته از هیچ وبلاگی به وبلاگ من لینک نشده . لطفا کمکم کنید تا اخراج نشدم :n28:

kian98
27-08-2014, 10:57
سلام
بعضی اوقات بیش از یک ماه طول میکشه تا سایت در لیست جستجوی گوگل قرار بگیره.
اگر هم زیادی قوانین گوگل رو رعایت نکنید ممکنه سایتتون رو توی لیست سیاهش قرار بده.

Web Design
27-08-2014, 11:25
سلام دوست عزیز. من حدود یک ماه پیش وبلاگی برای محل کارم ساختم و تمام این متا تگ ها را اضافه کردم و همچنین توی گوگل هم وبلاگمو ثبت کردم . ولی همچنان وبلاگم توی جستجوی گوگل پیدا نمیشه و فقط با زدن آدرسش میتونم بازش کنم. چند تا سایت و وبلاگ مهم رو هم لینک کردم .البته از هیچ وبلاگی به وبلاگ من لینک نشده . لطفا کمکم کنید تا اخراج نشدم :n28:

برید گوگل سرچ کنید
site:YOUR WEBLOGADRESS ببینید هیچ نتیجه ای نمی بینید ؟

atiishpare
27-08-2014, 12:06
سلام
بعضی اوقات بیش از یک ماه طول میکشه تا سایت در لیست جستجوی گوگل قرار بگیره.
اگر هم زیادی قوانین گوگل رو رعایت نکنید ممکنه سایتتون رو توی لیست سیاهش قرار بده.

عذر میخوام دوست عزیز ، چه قوانینی رو؟:n30:

atiishpare
27-08-2014, 12:09
برید گوگل سرچ کنید
site:YOUR WEBLOGADRESS ببینید هیچ نتیجه ای نمی بینید ؟

ممنونم از شما. من این رو سرچ کردم. وبلاگم رو نشون داد. الان این معنیش چی میشه؟ میشه یکم توضیح بدید لطفا؟

Web Design
27-08-2014, 12:21
خوب
یعنی گوگل سایت شما رو توی ایندکس هاش داره ... شما اون رتبه و امتیاز کافی و همچنین کیفیت رو ندارید که رتبه های بالا که مد نظرتون هست دیده شید وگرنه لینک شما در گوگل اصلا شاید صفحه 150 وجود داشته باشه :n16:

kian98
27-08-2014, 12:21
عذر میخوام دوست عزیز ، چه قوانینی رو؟:n30:

سلام
مثلا اگه زیادی توی سایتتون مطالب کپی باشه سایتتون رو میندازه توی لیست سیاه.
بهتره توی وبمستر گوگل هم ثبت نام کنید و اون هم یک سری کد بهتون میده که بریزید توی قالب سایتتون. این طوری سایتتون کمی بیشتر برای گوگل بهینه میشه.

ممنونم از شما. من این رو سرچ کردم. وبلاگم رو نشون داد. الان این معنیش چی میشه؟ میشه یکم توضیح بدید لطفا؟
توی گوگل آدرس هر وب سایتی رو بزنید براتون پیداش می کنه چون وقتی آدرس رو توی گوگل جستجو می کنید گوگل مثل یک مرورگر عمل خواهد کرد و فقط سایت رو پیدا می کنه ولی منظور از اینکه سایتتون بره توی لیست جستجو اینه که وقتی کسی توی گوگل چیزی رو سرچ کنه گوگل به سایت شما هم بره و نتایجی از سایت شما هم نشون بده ولی وقتی سایتتون توی لیست جستحو نباشه ربات های گوگل برای سرچ های کاربران به سایتتون سر نمی زنند.

Web Design
27-08-2014, 19:51
سلام
مثلا اگه زیادی توی سایتتون مطالب کپی باشه سایتتون رو میندازه توی لیست سیاه.
بهتره توی وبمستر گوگل هم ثبت نام کنید و اون هم یک سری کد بهتون میده که بریزید توی قالب سایتتون. این طوری سایتتون کمی بیشتر برای گوگل بهینه میشه.

توی گوگل آدرس هر وب سایتی رو بزنید براتون پیداش می کنه چون وقتی آدرس رو توی گوگل جستجو می کنید گوگل مثل یک مرورگر عمل خواهد کرد و فقط سایت رو پیدا می کنه ولی منظور از اینکه سایتتون بره توی لیست جستجو اینه که وقتی کسی توی گوگل چیزی رو سرچ کنه گوگل به سایت شما هم بره و نتایجی از سایت شما هم نشون بده ولی وقتی سایتتون توی لیست جستحو نباشه ربات های گوگل برای سرچ های کاربران به سایتتون سر نمی زنند.

کاملا اشتباه میکنی کیان
وقتی آدرس سایتت توی سرچ نشون میده یعنی توی نتیجه کاربر ها هم هستی . رتبه ی ئایینی داری :n11:

atiishpare
28-08-2014, 09:03
با سلام. فراوان سپاس هر دو دوست عزیز بخاطر راهنماییتون.:n16:
مطالبم کپی نیستن. وبلاگ مربوط به دفتر مجله ایه که توش کار میکنم. مطالب ماهیانه مجله رو میزارم داخل وبلاگ. چند تا سایت خبرگزاری مهم رو هم لینک کردم. ولی چون فکر کردم کلاس کارمون میاد پایین از هیچ وبلاگی درخواست تبادل لینک نکردم.فکر کنم واسه همینه که رتبمون انقدر پایینه.:n15:

atiishpare
28-08-2014, 09:15
باز هم سپاس:n16: