PDA

نسخه کامل مشاهده نسخه کامل : دانلود افلاین آپدیت ویندوز8.1 برای ویندوز 8 اوریجینال

mehdisad
09-02-2014, 03:32
سلام دوستان، من هر طور تلاش کردم نتونستم، حتی با فیلتر شکن، از PC settings/Windows update ویندوز 8 اوریجینالم را یه 8.1 اپگرید کنم. آگه از اپدیت های افلاین استفاده کنم، ممکنه که registration ویندوز اوریجینال من از بین بره یا اینکه مشکلی ایجاد نمیکنه(میخوام سریال اصلی ویندوزم حفظ بشه و با یه سریال فیک حایگرین نشه!)

Guidance
10-02-2014, 12:06
اینکه نتونسته اید دقیقا چه پیغامی میده؟
با نصب آپدیت آفلاین نباید مشکل خاصی پیش بیاد چون شما یه شماره سریال دارید که از همون میتونید استفاده کنید و دوباره فعالش کنید.
اما قبل از اون متن پیغام خطا در دریافت آپدیت آنلاین را قرر دهید شاید راه حلی پیدا بشه.

mehdisad
11-02-2014, 01:33
من لپ تاپ وایو خریدم، این لپ تاپ جدا از ویندوزش که اورجینال هست، برنامه های زیادی هم روش نصبه که اونام اورجینال اند
و من الان با ثبت مشخصاتم، بصورا انلاین 4 تا برنامه از وایو را رجیستر کردم، همچنین بعضی برنامه ها که انتظار می ره با خود برنامه های وایو بهتر کار کنند، مثلا برنامه های مربوط به وب کم لپ تاپ اگه ویندوط 8.1 نصب کنم، از دست میرن..
البته تو وایو معمولا میشه این برنامه هارو از طریق دیسک ریکاوری دوباره نصب کرد و نباید مشکلی باشه
من الان پروداکت ای دی ویندوزمو داشته باشم و ویندوز 8.1 دانلود کنم و بجای این ویندوز نصبش کنم، میشه انلاین با پروداکت ای دی ویندوزو ریجستر کرد و بعد در ریکاوری وایو تک تک برنامه های وایو را نصب کرد؟
بنظر میاد مشکلی نباشه ولی میترسم برنامه های وایو خوب نصب نشه یا اینکه گیر بده به من.
در مورد مشکل
تو دانلود یکم گیر میداد، اما از طریق ویندوز اپدیت در کنترل پنل اپدیت انجام شد. منتها موقع نصب یکی دو ساعت منتظر موندم ولی همچنان نوشته بود در حال نصب.

mehdisad
11-02-2014, 01:45
Troubleshooting

problem found and fixed

Potential Windows Update error detected 0x80070490

Windows Update components must be repaired

smss.exe
11-02-2014, 04:28
سلام دوستان، من هر طور تلاش کردم نتونستم، حتی با فیلتر شکن، از PC settings/Windows update ویندوز 8 اوریجینالم را یه 8.1 اپگرید کنم. آگه از اپدیت های افلاین استفاده کنم، ممکنه که registration ویندوز اوریجینال من از بین بره یا اینکه مشکلی ایجاد نمیکنه(میخوام سریال اصلی ویندوزم حفظ بشه و با یه سریال فیک حایگرین نشه!)

سلام

شما نباید از طریق Windows Update این کار رو انجام بدید؛ فقط از طریق Store میشه. البته چون ایران رو تحریم کرده باید حتما از یه VPN استفاده کنید. در این حالت License شما حفظ میشه. این لینک رو ببینید:

[ برای مشاهده لینک ، لطفا با نام کاربری خود وارد شوید یا ثبت نام کنید ]

smss.exe
11-02-2014, 04:31
من لپ تاپ وایو خریدم، این لپ تاپ جدا از ویندوزش که اورجینال هست، برنامه های زیادی هم روش نصبه که اونام اورجینال اند
و من الان با ثبت مشخصاتم، بصورا انلاین 4 تا برنامه از وایو را رجیستر کردم، همچنین بعضی برنامه ها که انتظار می ره با خود برنامه های وایو بهتر کار کنند، مثلا برنامه های مربوط به وب کم لپ تاپ اگه ویندوط 8.1 نصب کنم، از دست میرن..
البته تو وایو معمولا میشه این برنامه هارو از طریق دیسک ریکاوری دوباره نصب کرد و نباید مشکلی باشه
من الان پروداکت ای دی ویندوزمو داشته باشم و ویندوز 8.1 دانلود کنم و بجای این ویندوز نصبش کنم، میشه انلاین با پروداکت ای دی ویندوزو ریجستر کرد و بعد در ریکاوری وایو تک تک برنامه های وایو را نصب کرد؟
بنظر میاد مشکلی نباشه ولی میترسم برنامه های وایو خوب نصب نشه یا اینکه گیر بده به من.
در مورد مشکل
تو دانلود یکم گیر میداد، اما از طریق ویندوز اپدیت در کنترل پنل اپدیت انجام شد. منتها موقع نصب یکی دو ساعت منتظر موندم ولی همچنان نوشته بود در حال نصب.

سلام

شما اگر License ویندوز 8 رو داشته باشید میتونید از طریق DVD ویندوز 8.1 اون ویندوز 8 رو بدون حذف هیچ اطلاعاتی به همون نسخه در ویندوز 8.1 Upgrade کنید. یعنی اگز نسخه ی Pro در ویندوز 8 رو دارید، میتونید نسخه Pro در ویندوز 8.1 رو DVD بگیرید و اون ویندوز 8 رو به 8.1 Upgrade کنید. بعد از Upgrade هم اون License رو بزنید. اینطوری اطلاعاتتون هم پاک نمیشه؛ برنامه ها، تنظیمات، پروفایل و... همه باقی میمونه.

این لینک رو ببینید:

mehdisad
11-02-2014, 05:18
آپدیت ها انجام شدند، یه یه اپدیت گیر داده بود (windows malicious software removal tool fo windows 8...{23.1mb} code 80072EFE) که بعد از ریستات و دانلود مجدد، دانلود و نصب شد، البته Eset internet security من به دانلود و نصبش هشدار داده یود... بخیر گذشت! اعلام کرد all done-The updates were installed. یعدش دوباره چک کردم 2تا اپدیت جدید نشون داد که دانود و نصب کردم؛ با وی پی ان رفتم تو استور و نصب ویندوز 8.1 را انتخاب کردم، منتها الان بعد از یک ساعت 2 درصد دانلود شده! (چک کردم وی پی ان مشکلی نداره و یوتبوپ و فی/سبوکو با سرعت باز میکنه) نمیدونم این بدلیل سرور هست که سرعتش برای ما کمه یا اینکه به مناسبت روز 22 ی بهمن هست!؟ اگه pause کنم و سیستم را خاموش یا ریستارت کنم، دانلود آسیب میبینه؟! :n13:

smss.exe
11-02-2014, 08:52
آپدیت ها انجام شدند، یه یه اپدیت گیر داده بود (windows malicious software removal tool fo windows 8...{23.1mb} code 80072EFE) که بعد از ریستات و دانلود مجدد، دانلود و نصب شد، البته Eset internet security من به دانلود و نصبش هشدار داده یود... بخیر گذشت! اعلام کرد all done-The updates were installed. یعدش دوباره چک کردم 2تا اپدیت جدید نشون داد که دانود و نصب کردم؛ با وی پی ان رفتم تو استور و نصب ویندوز 8.1 را انتخاب کردم، منتها الان بعد از یک ساعت 2 درصد دانلود شده! (چک کردم وی پی ان مشکلی نداره و یوتبوپ و فی/سبوکو با سرعت باز میکنه) نمیدونم این بدلیل سرور هست که سرعتش برای ما کمه یا اینکه به مناسبت روز 22 ی بهمن هست!؟ اگه pause کنم و سیستم را خاموش یا ریستارت کنم، دانلود آسیب میبینه؟! :n13:

سلام

سرعت اینترنت خیلی مهمه این دانلود حجمش بیشتر از 3 گیگابایته؛ پس باید سرعت خوبی داشته باشی.

خوشبختانه میتونی ادامشو دوباره بعدا بگیری و مشکلی پیش نمیاد.

mehdisad
11-02-2014, 16:40
ممنکنه این دانلود بعد از 48 ساعت قطغ بشه!؟ سرعت دانلودم بطور ویژه برای این دانلود پایینه!

smss.exe
11-02-2014, 16:51
ممنکنه این دانلود بعد از 48 ساعت قطغ بشه!؟ سرعت دانلودم بطور ویژه برای این دانلود پایینه!

سلام

من تا حالا ندیدم قطع بشه؛ یعنی طرز کارش مثل برنامه های Download Manager هستش دیگه. پس قائدتا نباید چیزی بشه. با توجه به اینکه احتمالا مایکروسافت یه فکری هم برای این قضیه کرده دیگه حتما

mehdisad
11-02-2014, 17:08
یه فکر یهتری بنظرم رسید، با توجه یه اینکه مشکل حجم ندارم، میتونم با سرعت بالا دانلود کنم و یعد نصب کنم البته به ورژنش هم دقت می کنم. :n09: برای من پرو و اینترپرایز نیست و عادی را باید دانلود کنم. به این معمولی ها قبلا home edition می گفتند اما نمیدونم چرا مایکروسافت دیگه نمیگه home. راستی پرو و اینتر پرایز 8 چه تفاوتی با معمولی(یا خالی!) دارند؟

mehdisad
11-02-2014, 22:11
من ویندوز دانلود کردم. نیم ساعته دانلود شد با سرعت نجومی! سرعت دانلودم تا 1mb/s می رسید! چند تاسئوال داشتم 1- نسخه معمولی /پرو /اینترپرایز همشون تو یه دیسک هستند و باید بعدا تو مرجیه نصب انتخاب بشن؟ 2- اول نصب از من یک product key میخواد که 5 قسمتی و 25 کرکتر میشه. من پروداکت ای دی ویندوز اوریجینالم چهار قسمتی هست و از طرفی تو قسمت details در پنجره سیستم من امده، current product key و نوشته *****_XXXXX که ایکس ها حروف و عدد هستند. یابد چی کار کنم؟ یک سری دیتا تو فایل تکست که دانلود کردم اومده، من باید از اونا استفاده کنم یا از مال خودم. اگر از مال خودم چطوری؟ داده هایی که همراه ویندوز دانلود کردم بصورت زیر هستند. ::Default Retail Channel (Install) Keys::
Core=334NH-RXG76-64THK-C7CKG-D3VPT
CoreN=6NPQ8-PK64X-W4WMM-MF84V-RGB89
CoreSingleLanguage=Y9NXP-XT8MV-PT9TG-97CT3-9D6TC
Professional=XHQ8N-C3MCJ-RQXB6-WCHYG-C9WKB
ProfessionalN=JRBBN-4Q997-H4RM2-H3B7W-Q68KC
ProfessionalWMC=GBFNG-2X3TC-8R27F-RMKYB-JK7QT
Enterprise=FHQNR-XYXYC-8PMHT-TV4PH-DRQ3H
EnterpriseN=NDRDJ-3YBP2-8WTKD-CK7VB-HT8KW
::gVLK KMS key (Use only with KMS Activation)::
gvlkCore=M9Q9P-WNJJT-6PXPY-DWX8H-6XWKK
gvlkCoreN=7B9N3-D94CG-YTVHR-QBPX3-RJP64ش
gvlkCoreSingleLanguage=BB6NG-PQ82V-VRDPW-8XVD2-V8P66
gvlkProfessional=GCRJD-8NW9H-F2CDX-CCM8D-9D6T9
gvlkProfessionalN=HMCNV-VVBFX-7HMBH-CTY9B-B4FXY
gvlkProfessionalWMC=789NJ-TQK6T-6XTH8-J39CJ-J8D3P
gvlkEnterprise=MHF9N-XY6XB-WVXMC-BTDCT-MKKG7
gvlkEnterpriseN=TT4HM-HN7YT-62K67-RGRQJ-JFFXW

smss.exe
11-02-2014, 22:39
یه فکر یهتری بنظرم رسید، با توجه یه اینکه مشکل حجم ندارم، میتونم با سرعت بالا دانلود کنم و یعد نصب کنم البته به ورژنش هم دقت می کنم. :n09: برای من پرو و اینترپرایز نیست و عادی را باید دانلود کنم. به این معمولی ها قبلا home edition می گفتند اما نمیدونم چرا مایکروسافت دیگه نمیگه home. راستی پرو و اینتر پرایز 8 چه تفاوتی با معمولی(یا خالی!) دارند؟

سلام

اون فقط به خاطر فروش بود؛ یعنی یه سری قابلیت ها رو تعریف میکرد و نسبت به اون یه نسخه تعریف میشد که مردم پول کمتری بدند و نسخه های مورد نظر خودشون رو بخرند. اتفاقا به نظر من بهتره این کار که برای 8.1 کرده؛ یعنی این همه تفاوت نسخه خیلی هم خوب نبود.

تفاوت نسخه ها رو میتونید در اینجا ببینید:

اما به صورت کلی نسخه ی Pro قابلیت Join شدن به Domain رو داره (یعنی با این قابلیت برای شرکت ها مناسبه) و یکسری قابلیت های دیگه که میتونید از لینک بالا ببینید.
نسخه ی Enterprise هم همه ی قابلیت های Pro رو داره و چند چیز دیگه مثل Windows to Go و Branch Cache و Direct Access و... هم پشتیبانی میکنه

smss.exe
11-02-2014, 22:52
من ویندوز دانلود کردم. نیم ساعته دانلود شد با سرعت نجومی! سرعت دانلودم تا 1mb/s می رسید! چند تاسئوال داشتم 1- نسخه معمولی /پرو /اینترپرایز همشون تو یه دیسک هستند و باید بعدا تو مرجیه نصب انتخاب بشن؟ 2- اول نصب از من یک product key میخواد که 5 قسمتی و 25 کرکتر میشه. من پروداکت ای دی ویندوز اوریجینالم چهار قسمتی هست و از طرفی تو قسمت details در پنجره سیستم من امده، current product key و نوشته *****_XXXXX که ایکس ها حروف و عدد هستند. یابد چی کار کنم؟ یک سری دیتا تو فایل تکست که دانلود کردم اومده، من باید از اونا استفاده کنم یا از مال خودم. اگر از مال خودم چطوری؟ داده هایی که همراه ویندوز دانلود کردم بصورت زیر هستند. ::Default Retail Channel (Install) Keys::
gvlkCoreN=7B9N3-D94CG-YTVHR-QBPX3-RJP64ش

سلام

نکته ی اول اینه که شما میخواید از اول ویندوز رو عوض کنید و یا Upgrade کنید.

اما در هر حالت؛ باید قبل از نصب Product Key رو از ویندوز بردارید. احتمالا اون چیزی که شما دید سریال ویندوز نبوده. توی این لینک ها توضیح داده که چجوری میتونید سریال رو بردارید.
و در نهایت همون نسخه ی درست رو باید نصب کنید و همون سریال که برداشتید رو وارد کنید تا همه چی مثل قبل Active بمونه.

البته با توجه یه این لینک ها اگر جواب نداد باید از DVDهای Recovery لپ تاپ استفاده کنی و برگردونی به 8 و بعد فقط از همون Store به 8.1 Upgrade کنی:

mehdisad
11-02-2014, 22:58
من این بسته را داناود کردم Win81AIO-x64-en-US-ESD-Baseline-v2 منتها موقع نصب، همون اول؛ جایی که از من production key را میخواد نمیدونم باید چی وارد کنم؟ آخه من فقط ID دارم که 20 کرکتر هست و نه 25 تا و از طرفی تو details سیستم من تو قسما ویندور اکتیویشن نوشته Current product key *****-XXXXX که X ها برای من عدد و حروف است. نمیدونم منظورش چیه و چرا اصلا 5 کرکتر production key را داده. یه برنامه پیدا کردم بنام Balerc که کارش پیدا کردن Production key هست. این برنامه گفته The full product key is not stored on this computer. However, the characters shown uniquely identify your product key و منو به پیج مایگروسافت راهنمایی کرده برای تغییر پروداکت کی [ برای مشاهده لینک ، لطفا با نام کاربری خود وارد شوید یا ثبت نام کنید ]=tab01 منتها اینحا یه ویندوز 8 اشاره ای نشده...فقط 7 . ...ویستا و ایکی پی. لطفا راهنماییم کنید نمیدونم باید چیکار کنم.

smss.exe
11-02-2014, 23:11
سلام

اون لینک رو که گذاشتم رو هم چک کنید؛ اونم برای مایکروسافته و گفته از چه برنامه هایی میشه اون سریال رو پیدا کرد.

در ضمن با توجه به این لینک باید روی لپ تاپ اون چیزی که نوشته رو داشته باشه: (این قسمت Genuine Microsoft Labels رو بخونید)

mehdisad
11-02-2014, 23:12
فکر میکنم پیداش کردم. از برنامه The Magical Jelly Bean ([ برای مشاهده لینک ، لطفا با نام کاربری خود وارد شوید یا ثبت نام کنید ]) استفاده کردم . این برنامه را نصب کردم. عالی بود خیلی سریع تر از belarc به من جواب داد. یک عدد 25 رقمی به من داد به نام CD Key: که 5 رقم پایانیش با current product key من همخوانی داره. بنظر میاد همین باشه. فقط نمیدونم چرا گفته cd key. راستی من این عدد را وارد کنم، دیگه مشکلی نیست؟ یعنی اینکه همون اول product key را وارد کنم در ادامه رجیستر میشه دیگه. حین نصب برای ویندوز پرو/اینترپرابز / معمولی امکان انتخاب هست؟

smss.exe
11-02-2014, 23:21
سلام

اگر همین اول انتخاب کنید و سریال رو واردکنید درسته و Active میشه. ولی اگر میخواید ویندوز رو عوض کنید حتما از طریق Boot اون رو نصب کنید. البته اگر هم نشد اشکالی نداره ولی اون راه بهتره.
در مورد نسخه هم آره میذاره که انتخاب کنید؛ البته به غیر از Enterprise ، چون این روش فعال سازیش فرق میکنه.

اما یادتون باشه که از اطلاعاتتون یه Backup بگیرید. چون اگر به مشکل برخورد بتونید برگردونید؛ تو اون پست قبلی نوشتم که اگر نشد باید چه کار کنید.

بعد باخیال راحت نصب کنید و از ویندوز 8.1 لذت ببرید.

mehdisad
11-02-2014, 23:24
جالبه تو belarc در قسمت processor در مورد لپ تاپ من نوشته بود 2.50 gigahertz Intel Core i7-3537U_ در حالی که تو سیستم من در مورد پردازنده نوشته 2.0 Ghz !

mehdisad
11-02-2014, 23:31
میخوام ویندوز اپگرید بشع، اونوقت خیالم جمع هست که برنامه های وایو مشکلی ندارن.. اگه از بوت نصب کنم باید موقع نصیب درایو C را فرمت کنم و ویندوزو نصب کنم، فکر میکنم روش تمیز نری باشه اما اونوقت بعدش باید از Vaio care برم برنامه های وایو رو نصب کنم. ممکنه یه موقع یه گیری بده نشه. شما روش boot را توصیه میکنید تو شرایط من؟ ---( عدد Cd key را 20 رقمی نوشته بودم که اشتباه نوشته بودم.. 25 رقم هست. همانند production key. تصحیح کردم)

smss.exe
11-02-2014, 23:42
میخوام ویندوز اپگرید بشع، اونوقت خیالم جمع هست که برنامه های وایو مشکلی ندارن.. اگه از بوت نصب کنم باید موقع نصیب درایو C را فرمت کنم و ویندوزو نصب کنم، فکر میکنم روش تمیز نری باشه اما اونوقت بعدش باید از Vaio care برم برنامه های وایو رو نصب کنم. ممکنه یه موقع یه گیری بده نشه. شما روش boot را توصیه میکنید تو شرایط من؟ ---( عدد Cd key را 20 رقمی نوشته بودم که اشتباه نوشته بودم.. 25 رقم هست. همانند production key. تصحیح کردم)

سلام

بهتره که Upgrade کنید؛ اگر به نسخه ی درست در 8.1 Upgrade کنید هیچ چیز رو از دست نمیدید و چیزی پاک نمیشه.

برای Upgrade هم نیازی به Boot نیست. باید از داخل خود ویندوز 8 DVD رو اجرا کنید و مراحل Upgrade رو ادامه بدید. بعد از Upgrade هم باید مراحل Activation رو انجام بدید که توی این حالت که شما اینترنت دارید کار خیلی راحتیه: (البته این برای زمانیه که خودش نفهمه؛ توی تست من که نفهمیده بود و نیاز به

mehdisad
12-02-2014, 00:43
وقتی که عبارت25 کرکتری را وارد می کنم میگه که این key با این ورژن ویندوز کار نمی کنه. بنظر شما با یک key فیک نصب کنم، بعدش میتونم key خودمو وارد کنم؟!

mehdisad
12-02-2014, 04:18
سلام. من از کد هایی که داشتم یکیشو انتخاب کردم و یندوز 8.1 نصب کردم (کدی که انتخاب کردم را در زیر Bold کردم)
::Default Retail Channel (Install) Keys::

gvlkCoreN=7B9N3-D94CG-YTVHR-QBPX3-RJP64

این صفحات را خوندم که خیلی خوب در مورد مشکل من توضیح می داد.

KMS Client Setup Keys for Windows Operating System ([ برای مشاهده لینک ، لطفا با نام کاربری خود وارد شوید یا ثبت نام کنید ])

با این حال نفهمیدم بایددقیقا کدام کد را انتخاب کنم

تو این صفحه هم تفاوت های core ها رو توضیح داده بود

ویندوز که اپگرید شد پرو داکت کی خودم را وارد کردم، اول قبول نکرد اما بعدش با وی پی ان ، قبول کرد.

الان مشکلم اینه که نمیدونم اپ ها کجا هستند قبلا تو 8 در قسمت جستجو همشون نشون داده می شدند. اما الان نمیدونم چطور باید پیداشون کنم !

smss.exe
12-02-2014, 05:49
سلام

برای Active کردنش هم باید VPN می زدی. یادم رفت بگم.

اول دستور زیر رو بزن توی Command Prompt بزن:

برای مشاهده محتوا ، لطفا وارد شوید یا ثبت نام کنید
ببین مدت اعتبار License رو تا کی زده. اینطوری مشخص میشه که License تو رو قبول کرده یا نه.

در مورد برنامه ها هم اینکه توی 8.1 وقتی توی Start Screen بری سمت چپ پایین یک قسمت داره به اسم App که برنامه ها رو توی اون قرار داده (برنامه های خود Start Screen و نصب شده روی سیستم شما) که از اونجا میتونی پیداشون کنی. به غیر از این هم هر موقع Search کنی خودش به صورت پیش فرض همه برنامه ها رو هم میگرده.

mehdisad
12-02-2014, 15:25
مرسی. چک کردم.
Windows(R), Core edition: The machine is permanently activated
نمی دونم واقعا چطور از شما تشکر کنم. این چند روزه خیلی به من کمک کردید . وحود شما در این فروم واقعا نعمتی هست! ه

راستی موقع نصب برای من اپشن برای انتخاب ویندوز core/pro/enterprise تعیین نکرد از طریق کدی که وارد کردم، تشخیص داد. شاید هم از روی سیستمی که نصب بود. ولی به احتمال زیاد از روی کدی که وارد کردم.

hossingh1
10-02-2015, 01:03
سلام
لپ تاپ من asus n56v
هست که ویندوز 8 اورجینال روش نصبه.
اسم ویندوزش هم نوشته windows8 single language_ 2012 microsoft corporation
حالا میخواستم ببینم چجوری میتونم این ویندوزمو آپدیت کنم چون از طریق updat windows خود ویندوز نمیشه آپدیت کرد نمیدونم چرا.
آیا باید آفلاین آپدیتش کنیم...؟ چجوری؟
و آیا بعد از آپدیت کردن به ویندوز8.1 تبدیل میشه....؟
آخه یه مشکلی که دارم چون ویندوز اورجینال داره لپ تاپ ، dvd ویندوز 8.1 که میزارم نصب کنم نمیشه نصبش کرد( درایو ویندوز رو فرمت میکنم و بعدش که میخوام یه ویندوز دیگه نصب کنم آیکن next خاموشه اصلا نمیدونم چرا اینا اینجوریه) لطفا راهنمایی کنید...
باتشکر