PDA

نسخه کامل مشاهده نسخه کامل : قطعی باس مادربورد

mohsen_n94
08-02-2014, 00:44
سلام دوستان
یکی از مادربوردایی که اومده دستم متاسفانه بر اثر بی احتیاطی زدن باسهای پشتش رو قطع کردن که توی عکس مشخصه

[ برای مشاهده لینک ، لطفا با نام کاربری خود وارد شوید یا ثبت نام کنید ] ([ برای مشاهده لینک ، لطفا با نام کاربری خود وارد شوید یا ثبت نام کنید ])

3تا علامت با ماژیک زدم اون 3تا قطعی دارن باقیش وصله و مشکلی نداره. اساتید نظرتون چیه؟ چطور قطعی رو رفع کنم؟

EXTREME
08-02-2014, 16:39
بهترین راه وصل کردن آنها با سیم است ولی کار حساسی است و باید حواستون باشه که به هم اتصال نکنن

mohsen_n94
08-02-2014, 17:38
خیلی ریزه دوست من چطور با سیم وصل کنم؟ حتی لحیم زدن هم مشکله
دوستان تعمیرکار موبایلم که با میکروسکوپ کار میکنن نمیدونم میتونن اینکارو بکنن یا نه میرم بپرسم
ماژیک نقره هم که گیرم نیومد.
مایع رسانا هم گرفتم که به درد نمیخوره
چسب رسانا هم بود که خیلی گرونه میگه 5 گرمیش 100 تومن

leo.unique
08-02-2014, 17:43
بهترین راه وصل کردن آنها با سیم است ولی کار حساسی است و باید حواستون باشه که به هم اتصال نکنن
با سیم که نمیشه آخه پهناشون خیلی کمه :n27:

EXTREME
08-02-2014, 21:32
با سیم که نمیشه آخه پهناشون خیلی کمه :n27:

نگفتم که یک سیم بزارید اونجا سیم های پاور رو دیدید رشته ای است یک رشته کوچکش اونجا برای هر کدوم جا میشه میتونید برای هر مسیر بزارید ولی خوب باید حواستون باشه بهم اتصال نکنند ما برای یک مین که دو تا از اتصالاتشون اینطوری قطع شده بود همینکارو کردیم وجواب داد اما این زیاد است و حوصله زیادی میخواد اینکار

leo.unique
08-02-2014, 21:59
نگفتم که یک سیم بزارید اونجا سیم های پاور رو دیدید رشته ای است یک رشته کوچکش اونجا برای هر کدوم جا میشه میتونید برای هر مسیر بزارید ولی خوب باید حواستون باشه بهم اتصال نکنند ما برای یک مین که دو تا از اتصالاتشون اینطوری قطع شده بود همینکارو کردیم وجواب داد اما این زیاد است و حوصله زیادی میخواد اینکار
منظور منم سیمهای خیلی نازک لاکی که تعمیرکارای موبایل استفاده میکنن بود !:n06:

mohsen_n94
08-02-2014, 23:23
ریزتر از چیزیه که تو عکس دیده میشه انگار به هم چسبیده و گرنه منم قبلن داشتم خطهایی که وصلشون کردم. مس باسها هم خیلی باریک و ضعیفه و زیاد طاقت لحیم و هویه رو نداره
اما امتحان میکنم ببینم چی میشه نتیجش رو واسه تجربه اطلاع میدم

mohsen_n94
09-02-2014, 00:42
حالا یک سئوال. این قطعی ها میتونه باعث روشن نشدن بشه؟ این خطها چیپ رو به سی پی یو وصل کرده

leo.unique
09-02-2014, 00:56
ریزتر از چیزیه که تو عکس دیده میشه انگار به هم چسبیده و گرنه منم قبلن داشتم خطهایی که وصلشون کردم
اما امتحان میکنم ببینم چی میشه نتیجش رو واسه تجربه اطلاع میدم
موندم برد مدار چاپی مادربرد چطور ساخته میشه:n13:

mohsen_n94
09-02-2014, 01:15
موندم برد مدار چاپی مادربرد چطور ساخته میشه:n13:

همه کامپیوتریه و دستگاه کار یکی 2روزم نیست یا کار یکی 2نفر. زمانها گذشته و آدمها رفتن تا به اینجا رسیده:10: یکی ندونه فکر میکنه خودم اونجا بودم دیدم :38:

Meysam Raz
09-02-2014, 12:50
سلام
راستش تجربه من در مورد لحیم کاری و ... در حد همون روغن سوزوندن دوره حرفه و فن و لحیم کاری اون درس ها بود
اما خوب چندین بار دیدن آموزش تصویری رو امتحان کردم و جواب هم داده ( یک بار کلا یک پرینتر رو ریختم بیرون و دوباره جمش کردم و کلا تعمیر اون پرینتر و شارژ کارتریجش و کلا همه چیزش رو از این ویدیو ها یاد گرفتم )
اگر در مورد اینکه چطوری کار رو انجام بدین شک دارین پیشنهاد میکنم این ویدیوها رو ببینین ( با توجه به ظریف بودن اون خط های پشت مادربرد معلومه ابزار مخصوص و حوصله زیادی میخواد )
ویدیو اول ([ برای مشاهده لینک ، لطفا با نام کاربری خود وارد شوید یا ثبت نام کنید ])
ویدیو دوم ([ برای مشاهده لینک ، لطفا با نام کاربری خود وارد شوید یا ثبت نام کنید ])
سوم ([ برای مشاهده لینک ، لطفا با نام کاربری خود وارد شوید یا ثبت نام کنید ])

leo.unique
12-02-2014, 00:36
تنها چیزی که به ذهنم میرسه برای رفع این مشکل حمام قلعه:n27: