PDA

نسخه کامل مشاهده نسخه کامل : سوال در مورد اجرای اسکریپت

SH@HIN
06-02-2014, 23:47
سلام دوستان
من به تازگی زبان php رو شروع کردم به کار کردن و در ابتدای کار یه سوال مبتدی دارم !
فرض کنید یه صفحه html دارم که یه فرم داره و چندتا textbox و یه submit و فایل test.php رو به عنوان form action مشخص کردم
در حالت عادی که submit انجام میشه صفحه مربوط به php اجرا میشه ، میخواستم بدونم چطور میتونم کاری انجام بدم که به جای اینکه اون صفحه رو نشون بده ، اسکریپت کارش رو انجام بده(در همون صفحه) و یه متن (مثلا با موقثیت انجام شد !) زیر فرمها نمایش بده !

hamedarian2009
07-02-2014, 09:37
سلام خب میتونید قسمت action فرم رو خالی بزارین تا اطلاعات بعد سابمیت شدن به همون صفحه ای که هستین ارسال بشه و کدهای php رو در بالای کدهای html تون بنویسین فقط در این اینصورت باید از دستور isset هم استفاده کنید تا در وهله اول که هنوز فرم رو سابمیت نکردین ایجاد خطا نکنه

SH@HIN
07-02-2014, 11:34
سلام خب میتونید قسمت action فرم رو خالی بزارین تا اطلاعات بعد سابمیت شدن به همون صفحه ای که هستین ارسال بشه و کدهای php رو در بالای کدهای html تون بنویسین فقط در این اینصورت باید از دستور isset هم استفاده کنید تا در وهله اول که هنوز فرم رو سابمیت نکردین ایجاد خطا نکنه

خب فکر کنم این در صورتی جواب میده که صفحه html نباشه php باشه !
چون تو html تست میکنم جواب نمیده

A.N.A.P
07-02-2014, 14:17
صفحه php نباشه که روی سرور اجرا نمیشه.مگر با Ajax و Jquery.

hamedarian2009
07-02-2014, 19:59
خب فکر کنم این در صورتی جواب میده که صفحه html نباشه php باشه !
چون تو html تست میکنم جواب نمیده
خب شما یک صفحتون php هست اونیکی رو هم فرمتشو php کنید مگه چه مانعی جلوتون هست؟
وگرنه همونطور که دوستمون گفتن با جی کوئری ajax میشه اینکارو کرد

msms313
08-02-2014, 11:47
کار اصولی رو بچه ها گفتن یه کار غیر اصولی هم اینکه دوباره برگشت بزنی به همون صفحه فروم که کار درست و حرفه ای نیست .

SH@HIN
09-02-2014, 17:03
با ajax این کاررو انجام دادم.
الان از سمت سرور یه qury از SQL میگیرم و نتیجه رو داخل آرایه ذخیره میکنم و میفرستم سمت کلاینت منتها محتوای آرایه به این صورت میاد

برای مشاهده محتوا ، لطفا وارد شوید یا ثبت نام کنید
نوعش هم string هست ، میخواستم بدونم تابعی داریم که رشته به این فرم رو به آرایه تبدیل کنه؟؟
برای فرستادن آرایه به کلاینت از json استفاده کردم ، سرچ که کردم چنتا مثال پیدا کردم که آرایه رو مستقیم به کلاینت ارسال کرده بود اما اونا ajax رو با jQuery نوشته بودن که من اصلا با jQuery کنار نمیام!!
راه حلی هست که بتونم سمت کلاینت به عنصرهای آرایه دسترسی داشته باشم بدون تبدیل؟؟!